Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pngz 2011. 11. 07. 15:50
Előzmény: #49770  tucsok
#49780
5.) Ha vegul megis elallnak az ajanlattol, mert nem jott ossze az 50%+1, akkor potyara transzferaltam at ezt a szart az Unicredithez, es transzferalhatom vissza? Ez tobb szazalek bukta.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:50
Előzmény: #49770  tucsok
#49779
"3.Változhat a 815-ös ár? 4 Ha nem adom 30 napon a részvényt mi fog történni?"

Ezt mar parszor leirtak (bar ne Cyberslider es tarsaitol olvasd el, mert ok ezekrol semmit sem tudnak). Bet.hu-n is van cikk a nyilvanos ajanlattetelrol/kivezetesrol/kiszoritasrol. Sot, mas cegekkel regen ez meg is tortent mar, azokat az eseteket is elolvashatod.
bigyula 2011. 11. 07. 15:48
Előzmény: #49752  Törölt felhasználó
#49778
Ember! Tudod, hogy mennyi idő kifejleszteni egy új terméket (busz)? Évekbe is beletelhet! Vagy úgy gondolod, hogy van valamelyik Rába igazgató fiókjában egy gyártásra kész terv?

Addig szétesnek a mostani buszok, és venni kell helyettük másikat. De, nincs Rába busz! Tehát, ha buszt akar venni az állam, akkor mástól kell. Akkor meg azt kellene felvásárolni...
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:48
Előzmény: #49758  Törölt felhasználó
#49777
nem a te hibád, mert szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, h. hányszor írtam ide idén!...segítek: azért van sok új név, mert most történés van a rábánál, így természetes, h. mindenki idegyűlik okoskodni (mint én). Szerintem ennyi, nincs több emögött!
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:47
Előzmény: #49766  Törölt felhasználó
#49776
Kerlek hogy idezz legalabb 1 (azaz EGY) olyan posztombol, amiben arra utalo magatartasom van (elfogadom ezt is, nem kell direkt felhivas). Csak 1-et.
Cyberslider
Cyberslider 2011. 11. 07. 15:47
Előzmény: #49767  Törölt felhasználó
#49775
Rendben, akkor nem adom. Hátha mgtanulom. Üzenem a főnöknek, hogy nyalja ki :)
Kolyok
Kolyok 2011. 11. 07. 15:47
Előzmény: #49764  Törölt felhasználó
#49774
Szerinted ha megvették a nagybüfitől a 11%-ot ugye egybe 815-ért... akkor azt majd veszni hagyják és nem törekednek arra, hogy bármi áron meglegyen az 50%-uk?
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:46
Előzmény: #49759  Cyberslider
#49773
Az a baj, hogy sokan - és nem mi -, még ennyit sem tudnak, egyből befosnak, és inkább odaadják, mert félnek, hogy az egész odalesz.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:46
Előzmény: #49770  tucsok
#49772
tücsike
én nem gyok a portfolio ÐÐ
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:45
Előzmény: #49761  Törölt felhasználó
#49771
hirtelen milyen sokan lettek itt a topikban
érdekes ÐÐ
tucsok 2011. 11. 07. 15:45
Előzmény: #49761  Törölt felhasználó
#49770
Tisztelt Portfolió !

Sok kisrészvényes Rába tulajdonos,és kíváncsi a lehetőségekre. Kérem írjanak egy cikket a lehetséges forgatókönnyről.1.Holnap lesz kereskedés? Érvényben lesz a 15%-os szabály ? 2.Csak az Unikreditnél lehet átadni a részvényt. Hogyan? Az ellenértéket mikor kapom meg? 3.Változhat a 815-ös ár? 4 Ha nem adom 30 napon a részvényt mi fog történni?
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:45
Előzmény: #49757  Cyberslider
#49769
...és hozzátenném még, hogy éppen 810-830 körülről kezdett esni, mint a kő, azaz még ezzel is szívatják a befektetőket OV-éék.
Egyértelmű üzenet, tessék takarodni a tőzsdének Mo.-ról, ez államgazdaság :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:45
Előzmény: #49757  Cyberslider
#49768
Ez az arány atombiztosan így van! De ki és miért tartja 950 óta, és kinek a hibája, h. tartotta!

Nem akarok magyarázkodni, meg nem is kell, de én úgy érzem, hogy ez a jelenlegi helyzetben 30%-os prémiummal egy több, mint korrekt ajánlat.
Én csak azt sajnálom, h. két hete nem vettem, jó pénz lett volna így utólag!
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:45
Előzmény: #49759  Cyberslider
#49767
Meg jo, hogy amikor megvetted, akkor elfogadtad(!!!) a tozsde szabalyait, es meg jo, hogy abba beletartozik, hogy ha ennyire makacs vagy, akkor bukod a penzed. Ha ez bekovetkezne, legalabb megtanulnad vegre, hogy mukodik ez az egesz, ha mar tozsdezel.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:44
Előzmény: #49760  Törölt felhasználó
#49766
proud_ bármennyire is szeretnétek ide a fórumra jött honfitársaitokkal, hogy adják oda 815-ért a papírt, remélem nem jártok sikerrel..., nálam sem nyerő a 815!!
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:43
Előzmény: #49759  Cyberslider
#49765
hát állambácsinak a 66%os közkézhányadból csak 24re van már szüksége és akkor úgyis ö mondja meg, hogy mit csinál majd a rába.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:42
Előzmény: #49737  Norbert75
#49764
Szerintem nem lesz bent 30 napig 815-ön a vevő, hisz a vételi ajánlatban van egy elállási jog is. Ebben az áll, hogy a vételi ajánlattevő elállhat a vételi ajánlattól, ha az Elfogadói Nyilatkozatok alapján nem sikerül 50%-ot meghaladó tulajdont megszereznie.
Ez számomra azt jelenti, hogy nyilatkozni kell, hogy vki eladja vagy nem, s ha meg van az 50%+1 akkor megveszik, egyébként pedig nem kötelező megvenniük.
Így biztosan nem egy 30 napig tartó folyamatos vételről lesz szó.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:42
Előzmény: #49758  Törölt felhasználó
#49763
Es akkor nem igaz, amit ir? Gondolkodj mar egy picit!
yossarian78
yossarian78 2011. 11. 07. 15:42
Előzmény: #49753  Törölt felhasználó
#49762
Sr-t szerintem nem adhatják oda.

Miért nem buszgyártótól veszi? Ember!
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 15:41
Előzmény: #49756  pancserlama.
#49761
piacon drágán fog kapni
ha venni akarnak kiszorításra

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek