Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 23:12
Előzmény: #47218  Törölt felhasználó
#47220
Valóban feje tetejére állt a világ.
De alkalmazkodni kell a túlélés egyik elvárása a alkalmazkodás.
Szóval holnaptól Rába vétel !
Norbert75 2011. 09. 19. 23:08
#47219
Talán holnap már emelkedünk,ha csak egy kicsit is javul a hangulat.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 20:04
Előzmény: #47211  pancserlama.
#47218
Ilyet én is számoltam/figyeltem régebben smartmoney vs átlagnépek relációban, és 2008 előtt egész jól jelzett. Mostanra sajnos értelmezhetetlenné vált. Így egy ideje hanyagolom a figyelését.
Viszont a blikkes interjú után az EURHUF célár 320-ra került. :) Vesszek meg, ha értem a fickót.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 16:48
Előzmény: #47216  pancserlama.
#47217
200 db tételekkel nyomja valaki lefelé ?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 16:14
Előzmény: #47210  Törölt felhasználó
#47216
Szóval nagyon túladott a Rába és nincs vevő ))
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 14:39
Előzmény: #47214  sly36
#47215
Hát nem tudom …
sly36
sly36 2011. 09. 19. 12:05
Előzmény: #47213  pancserlama.
#47214
Nem gondolom, hogy kiszórják ezen a szinten, de amíg ez a bizonytalansági tényező fennáll, addig senki nem fogja venni.
Szóval kivárás...
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 11:49
Előzmény: #47212  sly36
#47213
Sly úgy gondolod ezen a szinten kiszórná a Rábát?
Nem hiszem !
Igaz MOLt is vettek felárral:)
Komolyan.
Szóval én nem hiszem
Max eladja szakmainak.....
De piacon ezen az áron nemzet elleni bűncselekmény kategória !
sly36
sly36 2011. 09. 19. 11:39
Előzmény: #47211  pancserlama.
#47212
"érdemleges eladó már nem lehet ezeken a szinteken."

Kivéve ha:
"A gyorstájékoztató talán legérdekesebb része az volt, hogy Matolcsy György minisztériuma rontotta a harmadik negyedévben várható költségvetési egyenleget, mintegy 130 milliárd forinttal. Ennek oka, hogy később folyik be a költségvetésbe a nyugdíjvagyon egyes részének értékesítéséből származó bevétel. Vagyis a kormány abban bízik, hogy az év vége felé (akár a decemberi mikulás-rali idején) kedvezőbb áron tudja értékesíteni a portfólió elemeit, így a részvényeket."
link

Szóval minden baj forrása jelenleg most ez szerintem.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 19. 11:18
Előzmény: #47210  Törölt felhasználó
#47211
Tudom hogy egy kicsit renitens, bonyolult a gondolat menet.
Próbáld meg a fundamentumokat a TA t a piacot...egy kicsit „zöldséges ésszel” kezelni, összefüggésében szép szóval holisztikusan kezeld a kórságot !
Szóval a részvények folyamatosan gazdát cserélnek az újgazdák hol szabadulnak meg tőle illetve hol veszik?
A darabszám függvényében „lemodelleztem” hogy 2009 okt tól, hogy áramolhatott a részvény.
Nagyon leegyszerűsítettem. Ettől kicsit bonyolultabb,de arra a következtetésre jutottam, hogy érdemleges eladó már nem lehet ezeken a szinteken.
Ha vevő jön, nagyot kell, hogy rántson a Rábán!
Viszont ezen csak Pintér tudna segíteni ,de ezt már sokat taglaltuk….
Mert itt már nem szórják hanem nincs vevő !!

Törölt felhasználó 2011. 09. 18. 20:40
Előzmény: #47209  pancserlama.
#47210
Biztos. Én ebben semmit nem látok*, de ez nem azt jelenti, hogy igazam lenne. Amikor 2700 körül kiszálltál az előző hegymenetben, akkor is hasonló számomra érthetetlen érveléssel tetted, és mégis bejött.

*-Annyit azért mégis, hogy nincs se eladó, se vevő, néha a nagy nihil közepén blokkban átkötnek néhány 10k-t árfolyamnyereség csökkentési célból, vagy páran nap végén felkötik. De ebben rendszert felfedezni, és abból a jövőre vonatkozóan következtetést levonni nem tudok. Egyébként sem hiszek a TA-ban ilyen 0 likviditás mellett. Csak a párszáz darabos skalpolóknak lehet érdekes a könyv mostanában.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 18. 20:25
Előzmény: #47207  Törölt felhasználó
#47209
Ez mind igaz !
Az ingatlan viszont 10 éves távlat !
Én a közelmult kereslet-kínálat, vételi-eladási szintek,forgalom... szempontjából kezdtem el morfondirozni !

Törölt felhasználó 2011. 09. 18. 20:19
#47208
Valaki tudd valamit miért nem lesz már a rába a béten .És miért nem akkar indulni a részvény piacon már!És milyen áron vezetik ki a részvényt majd!
Törölt felhasználó 2011. 09. 18. 18:28
Előzmény: #47206  tigus7313
#47207
Írtam valamikor év elején, hogy jöhetnek itt a jó hírek, de a pénz beszél. Magam sem gondoltam, hogy ennyire igaz lesz. :(
Vélhetően tényleg meg kell várni egy erős Q4-et, vagy egy pozitív profit warningot (ez pl. a Q3-nál is megtehető lenne. Az EURHUF trendet elnézegetve cél a 300), hogy az mnypt-től függetlenül, "önerőből" meg tudjon mozdulni.
Ahhoz viszont, hogy reális számokat mutasson az árfolyam az ingatlannal (leginkább a városréttel) is kell valamit csinálni, ami a kapavágásnál több kell legyen: stabil értékesítési folyamat elindulása, ami a hitelállománnyal "szembeállítható" középtávon. Sajnos ezt látványosan nem teszi a menedzsment.
Pedig akkor beindulna az elemi közgázos jelenérték logika: 2-3yard ebitda (5-)6-7%-os kamatszint mellett 13.5M részvényre 600 forinton: brutális vétel.
tigus7313 2011. 09. 18. 17:50
Előzmény: #47205  pancserlama.
#47206
hát nem tudom.

én annyit látok, hogy nagyon kevesen vannak (vagyunk) akik elhiszik, hogy a Rába nyereséget tud termelni, hogy a stratégiai irány jó, a cég nincs felszámolás közelében, sőt erősebb, mint 2008-ban a válságkitörésekor.

amig ez nem változik, sajnos az árfolyam sem.

méltatlan és megalázó a helyzet tulajdonosi (talán már menedzseri) szempontból.

a bejelentések teljesen hatástalanok (bár az utóbbi párnál mintha 1-2 napig mozdult volna rá az árfolyam.
elemzések nem készülnek, így nem is derül ki, mi a helyzet jelenleg.
A Rába megértés és elemzés szempontjából nehéz cég, vagyis a piac igen nehezen előlegzi meg a pozitív folyamatok várható hatásának megfelelő árfolyamot.

a piac egyértelműen a múltat árazza:
a 2800-tól 450-ig esni tudást,
a feleződő árbevétel utáni mérsékeltebb emelkedést,
a brutális hedge veszteség rémképét.

ezek élének élnek az emlékezetekben, így messzire elkerülik a részvényt azok a vevők, akik megmaradtak egyáltalán, mert azt ne felejtsük el, hogy ráadásul a legnagyobb vevői réteget (mnypt) kinyírták a rendszerből, a külföldieket pedig mind a magyar piac, mind az "első ránézésre" eredménytelenség távol tartja.

mi az, ami megváltoztathatja ezt?

rövid távon semmi, szerintem.
novemberben esetleg egy brutális eredmény beharangozása,
vagy az mnypt. pakk sorsának eldőlése (megvásárlása), később (február) a tényleges eredményességre bizonyíték, amit május a (Q1) megerősít.
plusz az utolsó negyedben bejelentésre kerülő meglepetések,
meg némi kapavágásnak:) megfelelő ingatlanhír.

látszik, hogy ambivalens a helyzet, vannak jó hírek a cég oldaláról, inkább rossz hírek (kevés vevő, érdektelenség) a piac oldaláról.
a tulajdonsoknak meg egyelőre marad a türelem, a türelem, a türelem...
mondjuk ezt az árfolyamot hosszabb távon már nehéz megérteni, elfogadni, stb.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 18. 10:44
Előzmény: #47204  pancserlama.
#47205
Nem emlékszem ennyi fekete gyertyára egymás után!)
Pénteken viszont a kereskedés, mozgolódást sugallt.
Kezd napon belül hektikus lenni a kereskedés.
Még ha kis tételű vásárlásokkal is de „kapkodós”
Nem találom a megoldást arra, hogy a történelmi mélypontkörnyékén miért és ki adja?!
Egyelőre ránézésre érthetetlen hogy az augusztusi forgalomhoz viszonyítva, miért tud még esni!?
Van valakinek „elemzése” augusztus-szeptember határidők, forgalom, árfolyamérték…?
10 fekete gyertya ! Mikor merül ki matematikailag az „előző (pl. aug.) vásárlás”, pozíciók?
Persze hibahatárral a régebbről (2009…)beragadt remegő kezűek figyelembevételével?
Hevenyészett „ránézéses számításaim szerint” pénteken már oldalazásnak vagy enyhe emelkedésnek illet volna lennie (nem feltételezve szándékos árfolyamhűtést)
Szóval megfeszült izmokkal, felajzott figyelemmel figyelem a Rábát.
Egy ideje az életszerűtől a harmonikustól jelentősen eltérő alakzatok, kereskedések történek, ami nagy változás előjele (lehet) !
Múlthéten vettem pár száz, közelebb az ezerhez darabot, ennyi fekete gyertyának nem lehet ellenállni))
pancserlama.
pancserlama. 2011. 09. 18. 08:36
Előzmény: #47203  Törölt felhasználó
#47204
Jó reggelt !
Látom kimondottan jó a hangulat )
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 19:18
Előzmény: #47201  Norbert75
#47203
Figyelj, nem venném a lelkemre, hogy miattam bukj, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy felejtsd el amit írtam (szerintem a rábát is, mert nem neked való), és ha valaki hónapokkal előre megmondja forintra az árfolyamot bármilyen papírnál/felvásárlásnál/stb, akkor kezdjél gyanakodni, hogy átverés!
Egy szó nem igaz, a két kommentemből, csak a kolléga olyan alaptalan kérdést tett fel, ami kihozta belőlem a hülyegyereket. Elnézést!
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 18:31
Előzmény: #47200  Törölt felhasználó
#47202
hogy kizárólag okt. 23-án lesz érvényes az ajánlat! :)
Norbert75 2011. 09. 17. 18:29
Előzmény: #47200  Törölt felhasználó
#47201
Annyiból tartom elképzelhetőnek ezt,ha egy cég túl olcsó ott csak idő kérdése és megjelenik valami nagy befektető,vagy éppen felvásárolnak egy céget,remélem igazad lesz.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek