Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 13. 10:57
Előzmény: #38319  syma72
#38320
1000
felett lesz a héten
syma72 2010. 09. 13. 08:48
Előzmény: #38318  pancserlama.
#38319
Jó reggelt!

link
pancserlama.
pancserlama. 2010. 09. 12. 13:00
Előzmény: #38317  Törölt felhasználó
#38318
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 20:20
Előzmény: #38315  Törölt felhasználó
#38317
Neked is ! :-)
Moony 2010. 09. 10. 19:26
Előzmény: #38315  Törölt felhasználó
#38316
1200ig számos szint van, amit nehéz lesz áttörnie, és kell közben rengeteg korrekció is, meg persze jó hangulat és hírek.
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 19:21
Előzmény: #38314  Törölt felhasználó
#38315
Igen egyetértek, tényleg nem ettől függ a boldogság, annyi más dolog van :). Viszont 1200 szép lenne, fogalmazzunk így... vagy másképpen, jól esne a portfoliom-nak. Én sem a játékosok közé tartozom, legalább is remélem. Egyébként van egy másik Rábás fórum itt a portfolion, ott egy topictárs nagyon jó funda alapú elemzéseket szokott közzétenni...
Szép hétvégét kívánok!
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 19:12
Előzmény: #38312  Törölt felhasználó
#38314
Nemrég olvastam Kostolany-tól a "Mesterfokon a pénzről' c. könyvet. Zseniális gondolatai voltak. Amilyen ronda volt, olyan okos, de hát senki nem tökéletes, mint tudjuk.
Ő magát a spekulánsnak tartotta, és büszke volt erre, egyáltalán nem cinikus háttérzöngével használta ezt a szót.
Az ő meghatározása szerint 3 féle tőzsdés létezik: a játékos, a spekuláns és a befektető.
A befektető évekig ül a papírjain, a játékos pedig... hát ők azok, akiket itt, a fórumokon spekiknek hívnak, pedig valójában nem azok. Akik napokban, max. hetekben gondolkodnak, ők a játékosok. Szerinte manapság túlságosan sok a játékos, ezért ilyen hektikus a tőzsde.
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 19:03
Előzmény: #38312  Törölt felhasználó
#38313
:-) hehe... de hát pont most beszéltük meg, hogy nem ettől függ a boldogság ! :-)

Okszi, értem egyébként... használjuk ezt a kifejezést: szerintem boldog leszel, de még egy kis türelem szükséges .:-)
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 18:45
Előzmény: #38311  Törölt felhasználó
#38312
Én is hosszabb távra vettem. 1200-nál boldog lennék...
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 18:21
Előzmény: #38310  Denever
#38311
Köszi ! :-))))
Hosszú távú befektetésem a Rába.
Napizni csak Gedeonnal merészeltem eddig !
Soha nem csalódtam még benne. Remélem, Rábában sem fogok.
Denever 2010. 09. 10. 18:09
Előzmény: #38309  Törölt felhasználó
#38310
TA alapon ma volt a kitörés megerősítése. Ígéretes.
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 17:57
Előzmény: #38308  Törölt felhasználó
#38309
Köszönöm ! :-)
Tudod, én másfél éve tőzsdézek, de még mindig marinéni vagyok, habár a tavalyi évet szépen zártam (nem dicsekvés !!! ). Tehát: a tőzsdéhez, elemzésekhez nem annyira tudok érdemben hozzászólni, inkább az emberi oldalát próbálom megközelíteni és arról beszélgetni. Ezt sem mindenki tolerálja (végül is ez nem a női napozó), de hát különbözőek vagyunk és ezt is tudomásul kell venni.

Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 17:53
Előzmény: #38305  Törölt felhasználó
#38308
Ritkán olvasni ennyire értelmes hozzászólást a Portfolio.hu-n. Jó, hogy vannak még emberek, akik így gondolkoznak! : )))
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 17:52
Előzmény: #38306  Törölt felhasználó
#38307
Most méééé vagy ilyen kis ironikus ? :-)
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 17:48
Előzmény: #38305  Törölt felhasználó
#38306
ámen :)
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 17:37
Előzmény: #38304  Törölt felhasználó
#38305
Cumi1 délután kérdeztél tőlem valamit, nevezetesen, hogy boldog voltam-e, amikor a portfolióm több, mint –50 %-ot mutatott.
Most megválaszolnám, és elnézést a topiklakóktól, ha ezzel offolom a fórumot:

Igen, boldog voltam, és most is az vagyok:
Ugyanis van egy gyönyörű, okos és egészséges gyerekem, otthonom, szerető családom, barátaim és jó ismerőseim.
Van jó munkahelyem és munkám, ahol megbecsülnek és elismernek.
Vannak szép emlékeim, nagyon sok ! Akár egy meghitt Karácsony estéről, akár egy fantasztikus utazásról.
Egy jó film, egy igényes könyv, egy kellemes zene vagy egy értelmes beszélgetés valakivel… ezek is mind-mind apró boldogság-szeletkék.

Hidd el Cumi, a pénzt is szeretem. Illetve, amit megvehetek érte: a szép ruhákat, jó autót, elegáns étteremben vacsorát, egy mindent-tudó mobilt… de NEM MINDENÁRON.
Ezek kellemesebbé teszik az életet, de az én boldogságom nem egy terepjárótól vagy egy Gucci cipőtől függ.
Pontosan úgy, ahogy a reklám mondja: van, amit nem lehet Mastercard-dal megvenni.

Gondolj ezekre, és máris jobb kedved lesz !

A tőzsdén sok meglepő dolog történik(het), így annak is van esélye, hogy a mostani veszteséged hirtelen plusszba fordul ! De ezt Te úgyis jobban tudod nálam ! :-)

Nagyon szép és vidám hétvégét kívánok, Neked és minden Rábásnak ! :-)
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 16:57
Előzmény: #38303  Denever
#38304
Szép lett a vége sziasztok ,szia Amszterdam.
Denever 2010. 09. 10. 16:40
Előzmény: #38302  Capablanka
#38303
907, egész jó záró:)
Capablanka 2010. 09. 10. 15:54
Előzmény: #38300  Törölt felhasználó
#38302
így van
egy biztos, én nem adtam el
az sem titok, hogy kicsit 900 fölötti és 850-es pakkom van jó ideje..
Törölt felhasználó 2010. 09. 10. 15:52
Előzmény: #38297  Törölt felhasználó
#38301
:-) Örülök. :-)
Másik topikban már elmeséltem, de biztos nem olvastad: tavaly áprilisban az amsterdami reptéren kellett ücsörögnöm 4 órát, a csatlakozásra várva.
Minden nicknév, amit szerettem volna, foglalt volt: így kipattant butuska fejecskémből: amsterdam.

Annak idején Möbius még azért is megdorgált, hogy miért nem Budapest. Levezettem neki. :-)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek