Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 04. 02. 11:04
Előzmény: #22938  Törölt felhasználó
#22940
Adjuk a címet hová küldd a piákat, különben mindjárt kibeszélünk itt oly titkokat, hogy nehéz lessz olcsón bevásárolni:-))))

üdv: hi-hi
pancserlama.
pancserlama. 2009. 04. 02. 10:56
Előzmény: #22938  Törölt felhasználó
#22939
Ahogy elnézem, a könyvet nagyon ki a motiváltságod?:))))
Törölt felhasználó 2009. 04. 02. 10:39
Előzmény: #22937  pancserlama.
#22938
Majd ha bevásároltam... :)
pancserlama.
pancserlama. 2009. 04. 02. 10:06
Előzmény: #22936  pancserlama.
#22937
Mit szólnátok, ha hirtelen elkezdenénk pletykálkodni?!
A korcsma erre alkalmas is.
Még hogy mi az hogy alkalmas?!
Erre nagyon is alkalmas ! (Feri stílusában)

Béla
pancserlama.
pancserlama. 2009. 04. 02. 09:49
Előzmény: #22935  watson
#22936
Hát igen.
HA
Szerintem valami hírnek kéne, hogy jöjjön ahhoz, hogy megmozduljon a papír.
Most már az is hír lenne ha stabilizálódna Bajnai.))
watson
watson 2009. 04. 02. 08:58
Előzmény: #22934  pancserlama.
#22935
lesz itt limites nap ha tételt is akar majd valaki venni...
ha lenne pénzem én 750-ig mindet megvenném :)
pancserlama.
pancserlama. 2009. 04. 02. 08:51
Előzmény: #22933  Törölt felhasználó
#22934
Valami azt súgja nyílnak a csapok.
Ha még Bajnait is pozitívan fogadja a piac itt kezdődni fognak a limites napok.

Törölt felhasználó 2009. 04. 02. 06:17
Előzmény: #22932  pancserlama.
#22933
többek között a 15.21-es hír a régió devizáinak vételéről,ill állampapírjaik befogadásáról a repo ügyletek mögé.
pancserlama.
pancserlama. 2009. 04. 01. 22:47
Előzmény: #22931  Törölt felhasználó
#22932
EKB pletyi ?
Törölt felhasználó 2009. 04. 01. 20:07
Előzmény: #22928  watson
#22931
Üdv!
Ma rengeteg meló, nem nagyon volt időm...
Ha ez a EKB pletyi csak annyiban megerősítést nyerne, hogy komolyan gondolkodnak rajta az jelentőset dobhatna rajtunk. Amennyit láttam ma a piacból az egyértelműen látszott, hogy tételt nem igazán lehet venni.
Nincs mit tenni várunk türelmesen, max legurítunk egy-egy sört a nagy várakozásban:-)))

sanka 2009. 04. 01. 15:46
Előzmény: #22929  Törölt felhasználó
#22930
mire?
Törölt felhasználó 2009. 04. 01. 15:41
#22929
felkészülni
watson
watson 2009. 03. 31. 22:14
Előzmény: #22924  Törölt felhasználó
#22928
Az a gyanum hogy a Q1-ben lesz még egy jelentős minusz a hedgek átértékeléséből (EUR308-265), viszont a Q2-Q4 brutál (a Q4-Q1 hedge minuszoknál nagyobb) eredményeket hoz üzemi soron. Azaz év végére ott lesz eszközértékben is a 2300Ft.

De miután május 10 körül szokták a Q1-et kommentálni, ezért még a közgyűlés (ápr 23.) után kell egy keveset várni, hogy a fentieket a menedzsment is felvázolja.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 20:33
Előzmény: #22925  pancserlama.
#22927
Készülünk az előrehozott választásokra?

"A Fidesz szerint a Bajnai Gordon által tervezett 600 milliárd forintos megtakarítást a kormány iránti bizalom helyreállításával csökkenő kamatokból és a korrupció visszaszorításából is elő lehetne teremteni, s így nem is lenne szükség megszorításokra."
Kérdés ezt mennyire értékelik a HUF vevők?
Így sokára lessz 2000:-)))
(de kivárjuk)
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 19:47
Előzmény: #22925  pancserlama.
#22926
Lehet ,hogy leöntik majd viharos napokon,
de sztem így is elég olcsó....
Kapirgálok belőle,sztem vagyunk így páran.
A kötéslista alapján lehet,h nem csak kisbüfik
veszik.
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 31. 19:14
Előzmény: #22924  Törölt felhasználó
#22925
Bevallom őszintén megfordult a fejembe, hogy eladni és átnyergelni a MOL-ba.
De aztán elkezdett esni és időt kaptam a pillanatnyi eluralkodó játékszenvedélyem legyőzésére.
Szóval közgyűlésig fix hogy marad a Rába.
Ezt követően újra gondolkodunk a 2000-es árfolyamon.

lama
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 17:53
Előzmény: #22920  pancserlama.
#22924
Szia láma!
Ma nagyon viszketett a tenyerem, hogy az otp pakkom + os részét kedvenc papírunkra cseréljem, de.....
Messze még a közgyűlés ahol esetleg konkrét infót lehetne szerezni a hedge nagyságáról:-((
Inkább kértem egy sört -bár nem Icától- de így is megkaptam.
Gondolatod, megérzésed?
Üdv: hi-hi
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 20:21
Előzmény: #22921  Törölt felhasználó
#22923

Szekeres Imre, Kiss Péter....milyen szaktekintélyek jöhetnek még a "szakértő" kormányba?
Remélem a pénzügyminiszterünk is helyén marad...
watson
watson 2009. 03. 30. 17:08
Előzmény: #22918  pancserlama.
#22922
"tökös legény ez!"
akkor tessék azt szorongatni! :))
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 17:07
Előzmény: #22920  pancserlama.
#22921
sz@rban vagyunk, + kedvenc hitelminősítőink hathatósan támogatják a válságkezelést..
Egyébként pusztán gazdasági oldalát tekintve a dolognak miért is nem volt jó az előrehozott választás?
Egy hete még azt tartottam a legrosszabb megoldásnak, de rá kellet jönnöm van rosszabb is. Amennyiben most megalakul egy nemzetközi porondon névtelen emberekből álló kormány, akkor nekünk reszeltek....

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek