Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 19:49
Előzmény: #22819  pancserlama.
#22820
nem tudom hogy meddig esik, de ilyen forint mellett csődbe azért nem megy. a -10milliárd nem tudom hogy jött ki a concorde-nak, talán 350-es euróval számoltak és 0 árbevétellel. szerintm 300-ra akkor esne a rába, ha valamelyik alap pánikolna, vagy repülő szállna az empire state buildingbe, de hát bármi lehet. én nem vagyok annyira optimist mint lama, szerintem a 2000-2500 meglehet, de 2011-ig. azért az se lenne rossz hozam 2 év alatt. meglátjuk..
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 13. 19:25
Előzmény: #22818  BozsoBozso
#22819
Mint mondtam ,nagyon tuladott már

BozsoBozso 2009. 03. 13. 18:50
Előzmény: #22817  pancserlama.
#22818
1 ora latt huztak rajta 4% ot kicsi forgalommal az esesben 2-3x ekkora volt a forgalom...

550 visszateszt benn lehet meglatjuk
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 13. 11:57
Előzmény: #22816  Törölt felhasználó
#22817
Hát ja !)
Èbredezik,làbadozik......
De hát mikor kène bizni benne ha nem ekkor ?!
2800 nál kelett volna ?
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 11:36
Előzmény: #22815  pancserlama.
#22816
olyan a csártja mint a korcsma népe hajnalfele a földön fetrengve))
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 13. 10:23
Előzmény: #22814  Törölt felhasználó
#22815
Öszintèn !
Nem szèp ìgy alurol nezve ?)
Persze fentröl nagyon siralmas, dehàt lekell szallni a magos lorul))

Lama
Erösödik a ft , kitudja hol àll meg?
Remèlem ha fedezetek, lakosàgihitelek.... "rendezödnek" ujra megijeszti a kormányt ès kikènyszeriti a reformokat
Törölt felhasználó 2009. 03. 12. 19:15
Előzmény: #22812  pancserlama.
#22814
erre gondol ?
link

áááááááááááááá
Törölt felhasználó 2009. 03. 12. 19:13
Előzmény: #22812  pancserlama.
#22813
twc -68%
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 19:02
Előzmény: #22811  pancserlama.
#22812
Ijedtében?:))
AXL +70%

Nagyon meg vannak ezek ijedve odaát)))
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 18:43
Előzmény: #22810  Törölt felhasználó
#22811
ijedtében?:)))
Törölt felhasználó 2009. 03. 12. 17:38
Előzmény: #22809  pancserlama.
#22810
korcsmanépe ijedtében ugrál ki az ablakon
maci
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 17:28
Előzmény: #22808  pancserlama.
#22809
Én úgy látom, ha ilyen ütemben erősödik a Ft akkor a Rába "nyerővel" jön ki a vállságból.
Talán még pozíciót is javít a szektortársak közt

lama
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 14:40
Előzmény: #22807  pancserlama.
#22808
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 10:14
Előzmény: #22806  pancserlama.
#22807
Mintha OTP 1500 alatt Rába 500 alatt vevőre találna.

pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 10:11
Előzmény: #22805  pancserlama.
#22806
Lehet hogy a 450 megfogja ?
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 08:34
Előzmény: #22804  Törölt felhasználó
#22805
A story most a korrekció, az alja, a csőd……

Vágyálmok?
Hited volna hogy 2800-ról 500-ig esik.
De fordítva is?
Tőzsdén nincsenek vágyálmok.
Rövidesen jönnek a limites mozgások.
Ja és egy példa AXl +36 %
Szinte hihetetlen hektikusság.
Szóval ami ma még vágyálom holnap akár olcsó is lehet.
Törölt felhasználó 2009. 03. 12. 07:33
Előzmény: #22803  pancserlama.
#22804
Nincs story, megrendelő, vevő a béten,vannak számok, meg 600 %-os vágyálmok. 350 körül lehet hogy én is veszek. Csak legyen időm berakni a stoppot.
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 12. 07:19
Előzmény: #22802  pancserlama.
#22803
Én továbbra is optimistább vagyok a nagyátlagtól.
A vállság megoldódik.
Szerintem az évezredes tapasztalatok „gazdaságievolucó” folytán az eddigi válságok időtartamához képest rövidebben és rugalmasabban.

Rába.
Ismétlem nem optimista, hanem optimistább.
Amikor veszel, átgondolod, hogy még eshet…. szóval 350 belefér még a spekulációba.
Gazdasági vállság a megrendelésekben biztosan árbevétel csökkenést okoz.
De a bruttófedezet jó jel.
Részben a viszonylag túlfedezettség és a gyorsan jött nagymértékű forint árfolyamváltozások miatt gondban van.
De nagy valszeg csak egy átmeneti időszakot kell átélniük, túlélniük.
Pénzügyes pasi?:)
Én nem bántanám a körülmények ismeretében még ebből jól is, kijöhet a Rába.
Felvásárlás.
Nem egy felvásárlásban voltam részvényesi érintett.
Jelen hírek, sajtó, elemzések…….történések hasonlatosak voltak.
Pl. Többek közt Grabonál is javasolták páran az eladást. (mint kiderült, akik csipegették)
Most szintén……..
Ui. menedzsment kommentek viszont a tisztánlátás érdekében biztosan kedélyállapot harmonizáló hatással bírnának.

Szóval a korcsma továbbra is vétel.

lama
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 11. 22:50
Előzmény: #22801  Noir
#22802
hm
Akkor 350 ?
Noir 2009. 03. 11. 21:20
Előzmény: #22799  pancserlama.
#22801
Láma, nem zakatol. Az iparág gondban, és de a Volvo számaiból kiderül hogy bizony a megrendeléseket/befektetéseket visszafogták. Az amerikai piacon ez ok, mindig rugalmasabbak voltak, de ha megnézed az iparág outputját Európában még nem volt ilyen gyenge a tehergépjármű iparág. Szóval optimizmusra semmi ok erről az oldalról, főleg hogy tökig fedeztek, és továbbra sem értem hogy a pénzügyesük ezután hogy ülhet még a helyén. Egy dolog védekezni az árfolyamok ellen és egy másik spekulálni. (ha már itt tartunk miért van náluk zömében határidős eladás és miért nem opciós -bár arra is kiváncsi lennék hogy egész pontosan mit takar az opció-). Mondjuk a portfoliós cikk kapcsán kicsit sokáig tartott mire leesett a tantusz, elég lett volna fórumokat olvasgatni. Arról nem beszélve hogy a gyógyszeripar könnyen mondja azt hogy nem fedez, a Richter jóval kevésbé volt kitéve az euro/dollár változásoknak. Rába mellett legyen mondva nyilván nem 230on fedeztek ők sem, remélem legalább 270 körül. Összességében a rossz hír hogy a cég hiába jó a hitelezői beboríthatják ha épp olyanjuk van, amit viszont nyilván nem áll érdekükben megtenni.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek