Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 14:40
Előzmény: #22679  Törölt felhasználó
#22680
Ingatlan 6 reális !
Söt véleményem szerint alsóhang.
2009 ben még elmegy.
Mivolt ez a nagy kötés?

Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 14:33
Előzmény: #22677  pancserlama.
#22679
ingatlanérték tavalyi áron?
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 14:31
Előzmény: #22675  pancserlama.
#22678
köszönöm/ha kivezetik nagyon rosszul járok
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 14:26
Előzmény: #22676  pancserlama.
#22677
Emésztem a jelentést.
Ingatlant, ha nem értékeleik fel (le) akkor nagyon csúnya lenne a látszat.
Viszont ha elkezd erősödni a ft akkor, nagy meglepetések lehetnek a Rábánál.

lama
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 14:09
Előzmény: #22675  pancserlama.
#22676
180
kb 800
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 13:49
Előzmény: #22674  Törölt felhasználó
#22675
A lényeg a stőke.
1250
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 13:30
Előzmény: #22673  pancserlama.
#22674
a 180 napos átlag most mennyi?
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 13:23
Előzmény: #22672  Törölt felhasználó
#22673
Nem tudom
Valami azt súgja nem olyan rossz a helyzet int a látszat sugallja.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 13:12
Előzmény: #22671  pancserlama.
#22672
csak a pénzt égetné?
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 12:56
Előzmény: #22670  pancserlama.
#22671
Elgondolkodtató, hogy miért állt le a cég a sajátrészvény vásárlással.

pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 12:00
Előzmény: #22669  pancserlama.
#22670
link

Menekülnek?

Béla a bizalmatlan
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 10:12
Előzmény: #22668  Törölt felhasználó
#22669
Mindenek van esélye…..
Ha a portfolió jól érzi és „felvásárlási előkészületek” vannak.
akkor az csak ha lecsendesedik a Rába piaca akkor fog a forgalmon látszani.
Most még keresi a papír az alját.

Annyit még hozzátennék valóban a szokottól több jel, mutat egy esetleges felvásárlásra.
Ha a gazdasági gebaszt túléli a cég pozíciót fog nyerni, most „kell” megvennie a vevőnek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 09:47
Előzmény: #22667  Törölt felhasználó
#22668
én úgy tudtam ott vannak a malájok meg egy csomó alap. a közkezet meg nem lehet ilyen forgalom mellett összeszedni. nem értem a parát. ha többszázezres forgalmak lennének akkor még érteném. de így?
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 09:35
Előzmény: #22666  Törölt felhasználó
#22667
Pista!

Csak nehogy meglepődjünk azzal kapcsolatban, hogy van-e ilyen tulaj.

Mondjuk kiderül még 1-2 leisztinger-féle mutyi offshore cégről, hogy van még itt-ott néhány 5%-os pakk, plusz még egy kicsit összejátszanak a korányi féle mutyi brigáddal, aztán már össze is raktak egy komolyabb részesedést.

Ne feledjük, hogy 10%-ról szinte 100%-ig tudni lehet, hogy leisztingeré, aztán még ki tudja hol pihen baráti kezekben még nagyobb részvénycsomag.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 09:06
Előzmény: #22665  Törölt felhasználó
#22666
nem értem a portfolió állandó felvásárlási sztorizását, másfél éve is ez volt a téma. ahhoz, hogy ajánlat meg kivezetés legyen sztem 33 százalék közelébe kéne, hogy menjen valaki. van ilyen tulaj? mert szerintem nincs.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 08:16
Előzmény: #22664  Törölt felhasználó
#22665
29 es válság video
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 08:05
Előzmény: #22663  -bubu-
#22664
-bubu-
-bubu- 2009. 03. 04. 08:01
Előzmény: #22662  pancserlama.
#22663
Akkor most mi lesz?
Hol lesznek a jó besszállási árfolyamok?

Biztos be KELL szállni??

Gondolom lehetne kerűlni is jelen helyzetben......

Tőke maradjon máá meg legalább..........
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 07:57
Előzmény: #22661  Törölt felhasználó
#22662
Látszik hogy titkon mindenki reménykedett, hogy a fedezetek nem érintik a céget.
De ez természetes volt
Az évekig tartó sikerességet megkell egyszer fizetni.
Akkor most mi lesz?
Hol lesznek a jó besszállási árfolyamok?
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 23:22
Előzmény: #22659  Törölt felhasználó
#22661
"a pénzügyi mínusz az nagyobb mint vártam"

Talán rányitottak a forintvételekre, aztán bepánikoltak és zárták miután látták hogy rossz irányba megy.
:)

Mázlim volt, kihagytam kb. 100 forint esést, mert az srv leállásá után dobtam.
Hátha most jól beszakad (bocs a tőkeáttételesektől!) Olcsón visszaszállnék.

Azért ez a hedge rendesen hazavághatja még a céget ha elszáll a forint, talán a devizainformátoruk meghülyült és rossz tippet adott?

Visszafelé jól sülhet majd el a történet, sok pénz jön ha erősödik a forint, na de addig mi lesz?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek