Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 14:43

Fodor Gábor lett az SZDSZ új elnöke  

Gyurcsány takarodj!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 12:28
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
Az SZDSZ-nél csak az a liberális aki ugyanazt mondja mint ők... Nem mérnek egyenlő mércével... Ha a házadra felraksz egy magyar zászlót mocskos fasiszta szélsőjobbos vagy, ha viszont kifestve miniszoknyában, körömcipőben mész ki az utcára akkor előadóművész, modern gondolkodású hasznos állampolgár vagy. Amúgy nem vagyok homofób, csak szerintem ha valaki női ruhába öltözik és zenére rázza magát az nem művészet. (szerintük meg ez az önkifejezés és milyen csodálatos...) Akkor mondhatom ugyanezt az alkoholista Feri bácsira is aki minden nap részegen a parkban dobja ki a rókabőrt: ő így fejezi ki önmagát és az ő performace művészete igazán mélyről és belülről jön....
mondoka 2008. 06. 10. 11:02
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Kedves Buvárbácsi !

Ez egy nézőpont hogy a liberalizmus adja meg a szabadságot a munkához , az utazáshoz.
Meg az is egy nézőpont hogy ami nem liberélis az diktatórikus.
Ez a nézőpont akár igaz is (egy nézőpontból), de akkor korántsem néztünk szét teljesen.

Az is egy nézőpont hogy a liberalizmus kiszoldáltatottá tesz mindenféle kósza szélnek. Én mondtam hogy a világ durva kihívásokat hoz ,de mindenfélét .Hoz lágyabbakat is. És aliberalizmus alatt senki nem mondhatja meg ,és még csak nem is nagyon érzékeltetheti hogy mi a helyes.Azért mert liberális.
Helyes is ez addig amíg az egyéni szabadságot bontakoztaja ki utazás, tanulás , munka, véleménnyilvánítás terén.
De lemond a liberális állam még a szándékról is hogy segítse ,vagy terelgesse a polgárait egy jövőbe vezető úton.Még ez is jó lehetne... -de hol jó már? Miért is lennének az emberek olyanok ,hogy tudják mi a jó nekik és mi a helyes nekik?
A többség igen is FELELŐSEN NEM tudja!
Még igen is -a liberélis állam is bevallja ezt önkéntelenül! Ha nem így lenne azt mondaná hogy emberek tudatos fellőséggel tartoztok mindenért tarthatok lőfegyvert is. Ha megfordítjuk a kérdést úgy , hogy miért haggyuk, hogy olan emberek szavazzanak akikre felelőséggel még egy egyszerű
lőfegyvert sem lehet bízni, -akkor mit feltételezünk ezekről az emberekről?
Miért megbízhatatlanok döntenek az én sorsomról is ? Ez nagy ellentmondás!
Persze egy torz erős hatalomnál mindig jobb a liberalizmus. De hogy a hanyatlásból és még a köépszrűségből is csak is egy egyénit alkotó, többlet energiákat hozzáadó erős hatalom képes felemelni az szerintem biztos.
Nézzük meg a magyar történelem sikeres időszakait .Sajnos a régmultat kell néznünk.
De a magyar gyökerű erős királyainkat látjuk.
Nem a liberálisokat, meg nem is a gyengekezűeket.
De a fene megesz engem is...
olan liberális vagyok ,hogy most mit csináljak...
végülis nembánom lehet nem egyetérteni velem!
De minek!? Így megyünk a lecsóba...
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 09:44
Előzmény: #88  mondoka
#91
"Mindemellett fogadjunk el belőle annyit amennyi amúgyis velejárója a józan gondolkodásnak."

minden elméletből ennyit érdemes megfogadni, és persze egyik eszme sem felelős a követőiért. kis liberális szellemet azért vigyél bele a gyereknevelésbe, ha azt akarod, hogy ne egy önállótlan, szellemileg visszamaradt roncs legyen nagykorára.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 09:40
Előzmény: #88  mondoka
#90
"Nekem a liberalizmus semmilyen jövőképet nem ad"

Az miére nem jövőkép, hogy pl. ptt vállalhatsz nunkát /a világban/ ahol akarsz, ott lakhatsz ahol akarsz, oda utazol ahová akarsz, és persze azt mondasz, amit akarsz. Az miért nem jövőkép, hogy a piac határozza meg az árakat, (mint a tőzsde, bár itt néha hajlamosak vagyunk másra gondolni, :)) és nem az állam mondja meg, hogy mennyi az annyi. És persze egyetértek abban, amit a családról írtál, itt az a kérdés hogy mi a TE liberalizmusod. És hogy az élet durva kihívásokat hoz, nem gondolom, hogy a liberalizmus, mint eszme, tehet erről.
mondoka 2008. 06. 10. 09:32
Előzmény: #88  mondoka
#89
"zsákutcába" -így helyes.
De ha gonolkodom nem az írásra figyelek. :))
mondoka 2008. 06. 10. 09:18
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Az emberi értékekben és a gondolkodásban van helye
a liberalizmusnak.Mondjuk amikor az ember a gyermekét az életre neneli.Bár itt is csak egy határig hasznosak ezek az elvek.
A politikában és az országirányításban szerény véleményem szerint drámai zsákútszába vezetnek.
Az élet nem simulékony bársonyos kihívásokat hoz -hanem durvákat és szélsőségeseket!
Erre a mai politikai értelemben vett liberalizmus nem ad válaszokat.
Nekem a liberalizmus semmilyen jövőképet nem ad.
Sem a családom és úgyérzem a nemzet számára sem.
Magyarország kérdéseire nem ad választ a liberalizmus.Mindemellett fogadjunk el belőle annyit amennyi amúgyis velejárója a józan gondolkodásnak. De ezt akár hívhatjuk másnak is ,
akár józan paraszti észnek is!
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 08:29
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
"aki önként lemondott miniszterségről...."
A tény, az tény!!
Mellesleg, ha kicsit önvizsgálatot tartasz, rá jössz, magad is /mint sokan mások/ liberális vagy, csak hát
a magad SZABADSÁG-hoz fűzött jogait nem igazán vagy hajlandó MÁSOKRA is vonatkoztatni. Ezért aztán mert féltik ezeket a jogokat, -ami esetleg kétség kívűl előnyöket is jelenthet- szélső jobb oldaliak lettek, lesznek. Hasonló történt a harmadik birodalomban is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 23:31
#86
Azért mégiscsak okos a MAGYAR NÉP, mert már 99 % látja úgy, hogy mindegy kire, csak az SZDSZ-re ne szavazzunk.
Én 1994 óta "utálom" őket, amikor nem is lett volna rájuk szükség, mivel bőven 50 % fölött volt az MSZP, mégis odasimultak hozzájuk, feladva addigi elveiket, csak azért,hogy a húsosfazékhoz közel legyenek. Azóta jól mutatja a népszerűségi grafikonjuk az akkori döntésük következményét. ~ 18 % > 8% > 6% > 5 % > 1 % >>>>>>> 0,1 % ??
Hajrá! Csak így tovább!!!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 22:55
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
ó én marha ezt nem vettem észre... tehát Kóka az új Széchényi Fodor meg Mátyás király? Vasárnap már megyek is szavazni ezekre az igaz magyarokra....
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:15
Előzmény: #79  prfecó
#84
Hatalom? Ugyan már!!! Valaki nagyon tájékozott mutasson még valakit, más pártból, aki önként lemondott miniszterségről, államtitkárságról, igazgató tanácsi helyekről stb.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:08
Előzmény: #79  prfecó
#83
szdsz-t zsarolja az mszp, kb 500 szdszes és holdudvara van zsiros állásban és benne vannak a tocsikos osztásban.
Szdsz meg visszazsarolt, talán ezért vannak az mszp-s bukták.
összenö ami összetartozik.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:03
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
" (nem tudnak tenni) semmit"
Szerencsére! :-)
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:02
Előzmény: #79  prfecó
#81
pénzröl rablásról szól az egész, mszpnek esze ágában nincs kormányozni ha kész a rablás lepattannak oszt hozza helyre az országot aki akarja, ha megint van pénz a kasszában hazugsággal és a bevált módszereekkel visszajönnek és megint kaszálják amit más vetett.
Szakértökböl és nem politikusokból álló kormány a megoldás világos programmal mérhetö adatokkal idöponthoz kötött tervszámokkal.
Jó hatékonységgal kellenee kihasználni az eus támogatásokat olcsó hiteleket, a belsö forrásokat adócssökkentésre és értelmes beeruházásokra fordítani és mindenképpen az államháztartásii refoormmal indítani.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 12:55
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#80
buvarbacsi 1 fővel a fórumon már túlszárnyalta az SZDSZ 1%-os népszerűségét.
Csak az a baj hogy te is csak azt tudod felhozni a szadesz mellett hogy "amazok még többet loptak" meg a szélsőjobbal fenyegetsz. Ennek a pártnak küldetéstudata van... az nem érdekes hogy ezt senki sem akarja, nem ismerős ez valahonnan?!?

És még egy dolog: OVI és a Fidesz már 6 éve nincs hatalmon, gyakorlatilag csak szövegelnek, tenni nem tesznek (nem tudnak tenni) semmit... nem unalmas még velük fenyegetőzni?
prfecó 2008. 06. 09. 12:38
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#79
buvábá ! Kérdés mit tennék most ?

válasz :önállóan elindulnék (szdsz) és megmérettetem magam és nem loptam volna annyit a fennhatóságom alatt lévő Minisztériumokból.

Ebbe nincs vagdalkozás , ezek tények, senki nem mondta , hogy nem indult eddig - papíron - önállóan a szadesz. Most elválva MSZP támogatásától megmutathatja képes elérni 1% vagy max 2%-t

enyi , ne tovább , nincs több hatalom, irány a kisgazda ut vagy beolvadás valahová
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 12:31
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#78
"mondom, ha megválasztanának akkor rendbetenném az országot."
Erre kérdeztem tegnap, hogy konkrétan mit tennél? Még mindig nem sikerült válaszolnod erre.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 12:10
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#77
Pénznyelő miért minősíted magad ilyen alsó hangon? Ez már pince. Szedd össze magad.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 12:07
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Szvsz meg kellene vizsgálni, hogy az a lassan már szélsőjobb fidesz, melyik oldalról, és milyen előélettel került arra a platformra, ahol van.
Köpönyegforgatók!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:56
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#75
embertelen
azért ennyi kárt senki nem okozott, mint a szadesz

1. (az ősbűn)
A "rendszerváltó antikommunisták" összeálltak az 56-os hóhérokkal és utódaikkal, merthogy a pénz meg a hatalom
2. Az eredeti liberális elvek hangzotatása mellett mindent megtettek azért, hogy ne legyen szabadság Magyarországon, százféle és folyton növekvő adó, hatalmas, ugyanakkor működésképtelen és qrva drága államapparátus stb.
3. Amihez hozzányúltak, szarrá változott (már csak invertálni kellene őket)
oktatás, egészségügy, ipar-mezőzgazdaság, honvédelem, közbiztonság, stb.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:52
#74
prfecó, tetszik, ahogy számolsz :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:42
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
mondom, ha megválasztanának akkor rendbetenném az országot.
persze nem szeretnék úgy járni mint mondjuk Kennedy,úgyhogy meggondolandó. :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:40
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
"Ez nagyon jó mondás. Teljesen egyetértek vele. A demokráciában csak az szokott lenni a probléma, hogy nem ugyanazt gondolja "minden Magyarországon élő ember".

Nem tudod hogy én mire gondoltam.

a kifizetésekben nincs egyezség az biztos
de a befizetések és azok megnyirbálásában már annál inkább.
s a kulcskérdés ez,mert ha van mit elosztani akkor már könnyebb az egyes egyének közötti igazság kompenzálása is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:13
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Castorp:)
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:52
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
Fogalmam sincs.

Monarchia?
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:52
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
Politikusaink társadalmunk kórképe. Mi választjuk őket demokratikusan. Pontosan olyanok, mint a magyar társadalom, pontosan úgy viselkednek, mint a magyar átlag, ilyen nálunk a közmorál. Az embereket csak az bosszantja, hogy ők nem lophatnak annyit. Ez itt a nagy gond...
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:47
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Tök igaz, hogy minden politikus szélhámos.

Na de kikre cseréljük le őket???
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:46
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Embertelen, amit írtál abban van igazság. De akkor azt is mondd meg légyszi, szerinted mit kellene tenni.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:42
#66
Hékások !

Nem veszitek észre, hogy mindegy h szdsz vagy fidex, vagy akármi.
Korruptállat az összes. Első mozzanat a választások után, h saját fizetésüket megszabják. Elosztják a bizottsági helyeket. Osztozkodnak. Felvesznek mindenféle támogatást, arra is amit igénybe sem vesznek. Évek óta nem rendezik a fizetésük körüli visszásságokat. Ahogyan a kisebb parlamentre vonatkozó igéreteiket sem. A pártfinanszírozási bizniszekről meg ne is beszéljünk.
Mutyiznak össze-vissza. Mindenféle mutyi állami támogatást megszereznek saját vállalkozásukhoz.
És hazudnak szemrebbenés nélkül. Lásd pl a két öszödi beszéd.

Vegyétek már észre, hogy ti csak eszközök vagytok a számukra.
Kár egymásnak esni, mert MIND (az összes) korrupt és sz.rházi.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:18
Előzmény: #62  prfecó
#65
prfecó! Látszik, hogy csak vagdalkozol. A Szadesz évek óta önállóan indul a választásokon. Lehet, hogy tájékozatlan vagy ebben a témában, és csak nyomod a papagálykommandó által sulykolt rizsát?
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 10:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#64
DLPH, megint hajnalig fennt voltál, hogy lesd, mikor melyik topicban szólok hozzá. Elég nevetséges dolog:) Szerintem a te korodban többet kellene pihenned, ettől vagy olyan ideges és agresszív. Ugyhogy lazíts.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 09:58
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#63
Drop, azt gondolsz, amit akarsz, nem érdekel.
prfecó 2008. 06. 09. 09:46
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
önállóan elindulnék, a választáson megteheti jövőre is és főleg nem lopnák annyit , az írányításom alatt lévő Minisz.tériumokból.
Várom a beigért (Kuncze)a 20 % liberális szdsz-t és az antilíberális fidesztől elpártoló tagokat.
Ja és dolgozni is kell ,szervezet építés , háttércsapat és nemcsak a fizett pr szövegek , szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 09:36
Előzmény: #53  prfecó
#61
prfecó!
Nagyon kíváncsi lennék, Te hogyan oldanád meg!
Koalíciós megállapodást kötsz egy nagy populista párttal a saját programod végigvitele érdekében. Ők persze, a hatalom megszerzése érdekében megígérik a támogatásukat, majd szépen lépésről lépésre, (ahogy láttuk) kitáncolnak az ügy mögül. Azt hiszem, hogy egy ideig elnéznéd, maj azt tennéd, amit az SZDSZ. Kilépnél a koalícióból.

Topik gazda

nagypalz
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek