Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 08:49

Emelkedő üzemanyagárak - itthon  

link

Arra gondolok mikor e topikot elindítom, hogy ki és mennyire tudja megfizetni még a mai árakon az üzemanyagot. Egy cikket olvastam valahol ami arról szólt, hogy a magyarországon élők ennek az árnak a duplája (vagy még több) mellett sem tennék le az autójukat.

Szerintem az áremelkedésnek ez is lehet az egyik mozgató eleme : "toljuk ki a tűréshatárig az üzemanyagok árát" ...

Szerintetek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 12:47
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Vettem egy hordó (200l) gázolajat - ki tudja mit hoz a jövő ...
Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 10:38
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Kedves Audi ! Hol élsz?! Ülj a GYESEV-re vagy nem bánom az Intercity-re!

az nem a feketevonat...!

Látszik, h el vagytok szakadva a "néptől" :-)

A BKV - mindennapos hajléktalan-szállóm, amivel, ha tetszik ha nem...(kalauz ugyibár nincsen...ki van írva, mennyi a pótdíj, ha valaki beszennyezi a buszt, de fizetett-e már bárki pótdíjat?! Ezért meg pláne?!

CSAK A VASÚT A MEGOLDÁS...

Szajol ? - Száguldó koporsók...? VAGY ÁLLAMI BEVÉTELEK?

2008. április 25. 11:32

rapista

Ki ne emlékezne, Szajolnál egy vasúti szerelvény letarolta az állomást.
Hogy ez évekkel ezelőtt volt?
ÉS MIT SZÓLJUNK A MINDENNAPI HAJNALI HÍREKHEZ?
KAMIONOK, HAJNALI BUSZJÁRATOK...HALÁL ÉS NYOMORÉKOK NAPONTA!

Szóval,egy-egy vasúti balesetre mindenki emlékszik 20-40 év távlatából..........ÉS HÁNYAN HALNAK MEG AZ UTAKON?
és naponta? és személyautóban (főleg) ?

És akkor az üzemanyagár és a környezetszennyezés sem egészen mindegy!

AZ ÁLLAMNAK EL KELL LÁTNIA A FELADATAIT ! a jogszabályi és anyagi háttér megteremtésével !
sly36
sly36 2008. 05. 07. 10:25
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Csúcson a gázolajár: akár 350 forint fölé nőhet
link
Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 09:42
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Hogy meddig emelkednek az üzemanyagárak annak semmi köze hozzá, hogy az itthoni fizukhoz képest már most is sok, ezt te is tudod. Akiknek kényelmi szempont az autó (mert koszos, ritkán jár a tömegközlekedés, stb) azoknál lesz egy határ ahol leteszi a kocsit. Én meg ha 600ft literje akkor is autóval fogok járni, mert a munkahelyem-lakásom viszonylatban nincs tömegközlekedés. (Nem lassú, meg ilyenek hanem nincs.) Mivel bejárni ugye muszály, ezen nem tudok spórolni.
Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 09:28
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Vonattal soha nem lesz gazdaságosabb utazni. Iszonyat horror árak vannak és ülsz a mocsokban. Ugyan ez érvényes a BKV-ra is. Kib*ott drága, még akkor is olcsobban jövök ki kocsival, ha fizetek 1-2 óra parkolást.
Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 09:08
Előzmény: #3  pirosasz
#4
Engem az érdekel, meddig emelkedhetnek az árak szerintetek ? És mi lehet az oka, hiszen drágának tartom az itthoni fizetésekhez képest ...
pirosasz 2008. 05. 07. 09:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Még százalékosan sem tudom, hogy mennyi céges illetve saját autó cirkál az utakon, saccra 20:80 az arány, de előbbi akkor is ott lesz, ha 400HUF lesz 1 lityó üzemanyag. Ez kinek fogja megérni? Valszeg nem a magyarországi autószámcsökkenés fogja bedönteni az olajbizniszt...
Törölt felhasználó 2008. 05. 07. 08:54
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Én pontosan akkortól nem tankolnám az autómat, amikor vonattal két személynek már gazdaságosabb utazni...
De most is nyögök mindig egy halkat amikor lekattan a piszoly és felnézek a kút digitális kijelzőjére (ilyenkor általában nekem is jelentősen összeszűkül a szókincsem, mint a székely bácsinak, amikor rábasz az ujjára a kalapáccsal).

Topik gazda

GaborGabor
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek