Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 13. 12:52

Ha lenne pénzed holnap mit vennél max. befektetési idő 1 hónap?  

Várom minden nagytudású befektető javaslatát.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 17. 07:02
Előzmény: #79219  Törölt felhasználó
#79220
link
ezt olvasgasd-nem akarom reklámozni, de jó gondolatok..
Törölt felhasználó 2011. 07. 17. 06:59
Előzmény: #79218  Törölt felhasználó
#79219
A déjtréd általában a brokinak jobb inkább, mint a büfinek.
Alaptézis: fx-en 90-10 bukta-nyerő, illetve legtöbb versenyző dt-s.
Tehát többség déjtréder és a többség bukik, ergo jobb nem déjtrédernek lenni és jobb nem bukni.
Törölt felhasználó 2011. 07. 17. 06:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#79218
Minek certizni? Minden platformon van rengeteg dev.kereszt, indexek, áruk, határidős indexek stbstbstb.
Macd, bollinger -ezeket talán, de egyszer jól jelez az macd, egyszer meg nem. Nem ez a lényeg. Van-e saját stratégiád? Money managemented.
Szerintem az a lényeg, hogy találj vmi kis kockázatú belépőt(=közel a stop), aztán azt játszd meg.
1óra kis bontás, chf-huf nagy spread, nagyon volatilis.-ergó ilyet napos alatt kár nézni
ott még nem fordult, erősen longos, de a fák nem nőnek az égig
Napos a jó bontás, az alatti az piaci zaj, ide-oda hullámzás, hetes-havi tájékozódásnak jó, akkora lehet a volatlitása, hogy azt ember nem bírja pénzzel.
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 22:18
Törölt hozzászólás
#79217
tibbi60
tibbi60 2011. 07. 16. 22:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#79216
sztem amíg a sválci bankokról nem jön ki vmi rosz hír,mint pl stresszteszt nem oké,addig veszika frankot,ellenkező esetben lassan elkezdik shortolni,de ez még nem most lesz,gyenge euró jó a németeknek,mert egyik legnagyobb exportáló ország,csütörtökig lehet tili -toli,rövid távon csütörtöktől emelkedés lehet,ha megegyeznek,én így látom,rsi és macd én ezeket nézem,plussz eurusd és chf huf kereszt mozgást ezek alapján veszek fel pozit,most semmi,mert pár nap szabi,csak benéztem szia.
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 15:58
Törölt hozzászólás
#79215
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 12:04
Előzmény: #79213  -bubu-
#79214
elég volt egyszer kopizni.

az eurót 263-on nyugodtan meg lehetett volna venni, mert lehet hogy az eu billeg az eurót szidják/szivatják, de a forint előbb lesz a padlón, bármi is legyen.

300 ért a font sem rossz, bár ott is van galiba...

bár már kérdeztem, de újra.

Kanadai dollárról vélemémy?
-bubu-
-bubu- 2011. 07. 16. 11:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#79213
A piac nem szól másról rövidtávon , mint a kapzsiságról és a félelemről .......

bekopizom újra vakmajmot mert hátha nem olvasta mindenki és baromi jó :))

Megy ez a hitelminősítő paráztatás, ennek kapcsán csupán egy gondolat.

Teljesen mindegy, milyen minősítésben van egy ország, mert a hitelminősítők csak követik a piac minősítését. Ha egy ország adósságát a piac CCC-re, szemétre árazza, akkor a hitelminősítő hiába árazza AAA-ra, nem számít. És fordítva is így van. Egyetlen hiteles hitelminősítő maga a piac, fényévekkel jár a bugyuta hitelminősítők előtt - se pro se kontra nem kell foglalkozni velük. Fogalkozzon velük a média. Meg a politikusok.

---

Beszélgettem valakivel.

- Te ilyen tőzsdei dolgokkal foglalkozol?
- Olyasmi.
- Aha, akkor bróker vagy.
- Ja. (Ráhagytam, reménytelen dolog elmagyarázni. A spekuláns szótól úgyis hidegrázást kapnak, kábé mintha azt mondaná az ember, hogy "tömeggyilkos". :-)
- Na, akkor mondd már meg légyszíves, mennyi lesz az euró augusztusban? Most vegyek nyaraláshoz vagy később?
- Nem tudom.
- Hogyhogy?
- Fogalmam sincs.
- Ezt nem értem, ha ezzel foglalkozol, akkor hogyhogy nem tudod?
- Mert senki nem tudja.
- Aha, akkor miért lehet mégis mindenféle előrejelzést olvasni.
- Nem tudom, ezt az előrejelzések készítőitől kéne megkérdezni.
- Akkor mit tudsz?
- Azt, hogy előre nem lehet és ezért nem is kell tudni semmit - de ezt legalább tudom. :-)
- Na ne szívass!
- ?
- Most akkor megvegyem az eurót vagy várjak vele?
- Felét vedd meg most, felét utazáskor.
- Miért?
- Mert ha felmegy az ára augusztusra, akkor örülsz, hogy a felét már megvetted, ha meg lemegy, örülsz, hogy nem vetted meg mindet.
- Vagy épp ellenkezőleg, bosszankodok, hogy miért nem vettem meg mindet vagy azon, hogy miért vettem bármennyit.
- Ez is lehetséges, világszemlélet kérdése. Ha szeretsz elégedetlenkedni...
- Na de most komolyan, mennyi lesz az euró?
- Nem tu-dom.
- Ne má'!
- Mi az hogy "ne má"?
- Nem hiszem el, hogy nem tudod.
- De mondom, hogy senki nem tudja! Azt se lehet tudni, holnap mennyi lesz, akkor honnan lehetne tudni, mennyi lesz egy hónap múlva?
- Akkor minek foglalkoznak vele ennyien?
- Jó kérdés.

:DD
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 10:36
Törölt hozzászólás
#79212
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#79211
már nem az eu irányítja a dolgokat

most kezdik kapiskálni hogy az irányítás kicsúszott a kezük közül

Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 10:28
Törölt hozzászólás
#79210
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 10:26
Előzmény: #79207  exmnbs1
#79209
Nagy a baj, akár 35 százalékot is eshetnek a részvények
2011. július 16. | 09:57


A világ részvénypiacai akár 35 százalékos visszaesést is elszenvedhetnek, ha az európai adósságválság még komolyabbá válik, állítják a Deutsche Bank elemzői. Ehhez azonban a 2008-ashoz hasonló pániknak kellene eluralkodnia a piacokon, írja a CNBC.

hirdetés

Ha az eurózóna politikusai nem tudják megfelelően kezelni az egyes tagországok adósságproblémáit, könnyen komolyabb problémákhoz, és akár jelentős részvénypiaci árfolyameséshez vezethet, áll a Deutsche Bank elemzésében.

Az adósságproblémák már eddig is jelentősen megemelték a részvénykockázatot, azonban ha a krízis hasonlóvá válik ahhoz, amit a Lehman Brothers csődjének idején láthattunk, az a globális részvénypiacot jelképező MSCI World index esetében akár 35 százalékos zuhanást is előidézhet.

Egy ilyen részvénypiaci lejtmenetben a pénzügyi szektor papírjai a legrosszabbul teljesítők között lennének, és akár a jelenlegi értékük kétharmadát is elveszíthetnék. Szintén súlyosan érintené a válság azokat a vállalatokat, amelyek magas tőkeáttétellel működnek, így például a közművek vagy a telekom társaságok sem lennének rezisztensek, a régiók szerinti bontásban Ázsia, Japán és Európa vállalatai járnának a legrosszabbul.

Egy ilyen visszaesést követően a kilábalás hosszan tartó és lassú lenne, valószínűleg nem láthatunk majd olyan gyors felpattanást, mint 2009-ben, egy gyorsabb fellendülésre csak 2015-ben kerülhetne sor, állítja a Deutsche Bank.

Persze ez csak a legdrasztikusabb szcenárió esetén válhat valóra, egy optimistább feltételezések mellett készített verzió esetén "csupán" 12 százalékot esne az MSCI World index a jelenlegi szintekről.
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 10:25
Előzmény: #79207  exmnbs1
#79208
Nagy a baj, akár 35 százalékot is eshetnek a részvények
2011. július 16. | 09:57


A világ részvénypiacai akár 35 százalékos visszaesést is elszenvedhetnek, ha az európai adósságválság még komolyabbá válik, állítják a Deutsche Bank elemzői. Ehhez azonban a 2008-ashoz hasonló pániknak kellene eluralkodnia a piacokon, írja a CNBC.

hirdetés

Ha az eurózóna politikusai nem tudják megfelelően kezelni az egyes tagországok adósságproblémáit, könnyen komolyabb problémákhoz, és akár jelentős részvénypiaci árfolyameséshez vezethet, áll a Deutsche Bank elemzésében.

Az adósságproblémák már eddig is jelentősen megemelték a részvénykockázatot, azonban ha a krízis hasonlóvá válik ahhoz, amit a Lehman Brothers csődjének idején láthattunk, az a globális részvénypiacot jelképező MSCI World index esetében akár 35 százalékos zuhanást is előidézhet.

Egy ilyen részvénypiaci lejtmenetben a pénzügyi szektor papírjai a legrosszabbul teljesítők között lennének, és akár a jelenlegi értékük kétharmadát is elveszíthetnék. Szintén súlyosan érintené a válság azokat a vállalatokat, amelyek magas tőkeáttétellel működnek, így például a közművek vagy a telekom társaságok sem lennének rezisztensek, a régiók szerinti bontásban Ázsia, Japán és Európa vállalatai járnának a legrosszabbul.

Egy ilyen visszaesést követően a kilábalás hosszan tartó és lassú lenne, valószínűleg nem láthatunk majd olyan gyors felpattanást, mint 2009-ben, egy gyorsabb fellendülésre csak 2015-ben kerülhetne sor, állítja a Deutsche Bank.

Persze ez csak a legdrasztikusabb szcenárió esetén válhat valóra, egy optimistább feltételezések mellett készített verzió esetén "csupán" 12 százalékot esne az MSCI World index a jelenlegi szintekről.
exmnbs1 2011. 07. 16. 10:18
Előzmény: #79205  sly36
#79207
exmnbs1 2011. 07. 16. 10:18
Előzmény: #79205  sly36
#79206
sly36
sly36 2011. 07. 16. 10:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#79205
Csütörtök, afffenébe, Pató Pálok ezek?
Addig még pont kiüthetik azt a certit.
Törölt felhasználó 2011. 07. 16. 09:40
Törölt hozzászólás
#79204
exmnbs1 2011. 07. 15. 23:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#79203
most valami csütörtöki eu megbeszélés van
nem érnek rá örökké válságstábozni

sajna történhet itt bármi, maradhat a bizonytalanság
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 22:47
Törölt hozzászólás
#79202
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 22:42
Törölt hozzászólás
#79201

Topik gazda

koldus
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek