Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 02. 15:03
Előzmény: #108316  Hegyesi2
#108320
Az rendben is van,hogy a Pannergy szerint a Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt. a Pannergy tulajdonosai közé tartozik.
Azt nem értem,hogy a Nemtzeti Eszközgazdálkodási Zrt honlapján miért nincs feltüntetve a portfóliójukban,hogy rendelkeznek Pannergy részvénnyel.A portfólióban több tucat cég szerepel,de a Pannit valahogy kifelejtették belőle. Itt valami nagyon nem smakkol. link
Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 05. 02. 14:56
Előzmény: #108316  Hegyesi2
#108319
Lehetnek azért nyitott kérdések.Hova lett a nyilvántartásból?
hubertus_bigend 2015. 05. 02. 14:55
Előzmény: #108306  tigus7313
#108318
ez egy igazán velős, és a lehetőségekhez mérten elfogulatlan összefoglaló, hálás köszönet érte!
hubertus_bigend 2015. 05. 02. 14:54
Előzmény: #108307  Törölt felhasználó
#108317
Tisztelt Kopejka úr!

mint a fórum korelnöke, biztos sokkal többet látott és tapasztalt, mint én, tehát könnyen lehet, hogy önnek van/lesz igaza.

A saját meglátásom az, hogy akármennyire bull van most a BÉT-en, ez leginkább a Bluechipeket érinti. A legtöbb kisebb papír ugyanúgy megy a maga útján, mint előtte, ezért én annyira nem érzem rémisztőnek, hogy az általános jó hangulat miatt nem kezdett el loholni a papír felfelé.

Az persze elgondolkodtató, hogy a cég által publikált hírek miatt egyre kisebb felpattanásokat produkál, de a Pannergynél nagyon nagy a közkéz, a papírt tartók nagy része vélhetően régi Pannergy tulajdonos, akik nem lepődnék meg, ha a világ összes pénzéért sem bővítenék már tovább a meglévő pakkjukat. Tehát itt az új beszállók lehetnek érdekesek, kérdés, hogy ki mikor tartja majd beszállóra érdemesnek a céget.
Saját meglátásom szerint a többség arra spekulál, hogy az idei fűtési szezonig úgyis csak lefelé csordogál a papír. Hogy így lesz-e, azt majd csak utólag fogjuk tudni megbeszélni.

Ha jól emlékszem korábban ön is leírta itt, hogy hosszú távon valószínűleg jó lesz a papír, de ez még legalább éves távlat, ezért ön még korainak ítéli meg a beszállást, addig máshol kamatoztatná a pénzét.

Tehát a vita végeredményben nem arról folyik, hogy érdemes-e foglalkozni a papírral, hanem hogy mikortól.
Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 05. 02. 14:36
Előzmény: #108315  Törölt felhasználó
#108316
Utolsó két oldalon van a kimutatás. : link
Törölt felhasználó 2015. 05. 02. 14:13
Előzmény: #108311  Hegyesi2
#108315
Itt is a megszokott Fidesz mutyi van???

A BÉT 2015.03.02-én frissített adatok szerint 1,675 millió darabbal rendelkezik a Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt. link
Ennek ellenére a Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt-nél nincs Pannergy részvény nyilvántartva. link

Kérdés,hogy akkor mégis kinek a tulajdonában van ez az 1,675 millió darab részvény??
Törölt felhasználó 2015. 05. 02. 10:36
#108314
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire lehet érdemes vagy nem érdemes foglalkozni Pannergy-vel?
Olvasgatom a fórumot, hogy képbe kerüljek, de inkább kérdezek is, hátha úgy jobban kerekedik a kép számomra. Lehet vele keresni is vagy csak izgulni jó?
bluefrog
bluefrog 2015. 05. 02. 10:08
Előzmény: #108309  Törölt felhasználó
#108313
Kellenek a lebeszélők mert megrekedt az árfolyam és nem adja senki

Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 05. 02. 09:52
Előzmény: #108307  Törölt felhasználó
#108312
Veszik még a xart is! :link
Hogy így áll a magyar tőzsde az egyértelmű az un ortodox gazdaságpolitikának tudható be./én azért mégis fordulatra számítok,mert kezdik elismerni az elért eredményeket és ennek már látszanak is a jelei/
Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 05. 02. 09:37
Előzmény: #108310  Törölt felhasználó
#108311
Nyilván tisztában vannak vele,hogy a cég értéke jóval az árfolyam felett van és eszük ágában sincs elkótyavegyélni.
Rábát is a felvásárlás előtt 600 alá nyomták nem is rövid időre aztán jött egy "gáláns" ajánlat.Ezen a szinten előbb utóbb szemet fog vetni rá valaki és az ajánlat nem szólhat 300 körüli szintről mert az egy rv.-ere jutó érték jóval magasabb és ahogy gyarapszik a befejezett projektek száma az csak tovább növekszik!
Ezzel nem azt akarom mondani,hogy biztos az állam lenne a felvásárló de valaki rá fog csapni ha még sokáig itt maradna az árfolyam!
Törölt felhasználó 2015. 05. 02. 08:22
Előzmény: #108306  tigus7313
#108310
Jelenleg nekem a legnagyobb talány,hogy az államnak miért van meg még mindig az 1,6 millió darabos MNyP pakkja? Arról volt szó,hogy minden eszközt értékesítenek.(kivéve Rába,Ricsi,MOL)
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 20:24
Előzmény: #108308  email69
#108309
Kellenek a felbeszélők mert megrekedt az árfolyam és nem veszi senki
email69
email69 2015. 05. 01. 19:05
Előzmény: #108307  Törölt felhasználó
#108308
Kedves Uram,

A számításban szerintem nincs hiba. Itt már többször leírták, hogy a nemzetközi hangulat kis hazánkban nem nagyon számít. Olyan országban, ahol a kormány ellehetetleníti az áram, gáz és egyéb szolgáltatókat, majd azokat olcsón/nem olcsón visszavásárolja ott a tőke lelkesedése eléggé visszafogott. Nálunk jelenleg ez történik. A bizonyos előzőnyóc évben a forgalom 80%-át külföldiek adták, ez ma már nem igaz a körülményeknek köszönhetően. Ha egy nemzetközi befektető ebben a régióban akar befektetni, az előbbiek miatt nagy valószínűséggel nem Mo.-t fogja választani. Miért tenné ekkora megnövekedett politikai kockázattal. Ott vannak a lengyelek, románok, szlovákok stb.. Továbbá a magyarok kb. 2%-a foglalkozik a tőzsdével. Plusz a MANYUP-ok pénze sem áramlik a tőzsde felé. Szvsz. részben ezért is alakulhatott ki a jelenlegi helyzet, hogy a cégértékétől jelentősen le van maradva a részvények összértéke.
De a cég folyamatosan jó dolgokat csinál, bizonyít, növekszik. Miskolc óta már itt sincs olyan beírás, hogy kamu cég. Most már csak az maradt, hogy lopnak. Szerintem nem, de lehet, hogy naiv vagyok. A pénz folyamatosan áramlik a cégbe.
Egyre nagyobb a szakadék a cégérték és a részvények értéke között. Ilyen a tőzsdén van, ezt lehet lehetőségként kezelni. És el fog jönni az idő, amikor a két érték elkezd közelíteni egymáshoz és szvsz nem úgy, hogy a cég fog értéket veszteni. (Kutya és gazdája tőzsdei tanmese.)
Ha még sem, akkor x év múlva jó kis osztalékot lehet majd felmarkolni és akkor meg azért fog emelkedni a részvény ára.
Jó lesz ez. Kitartás!
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 11:13
Előzmény: #108304  hubertus_bigend
#108307
Tisztelt uram!
A számításában sajnos komoly hiba van. 2,5 évvel ezelötti mélypont nem mérhető össze a mostanival. A pénz bőség és a tomboló bika, valamint a fantasztikus nemzetközi hangulat miatt nem ugyan az a mélypont relatív értéke.
tigus7313 2015. 05. 01. 10:29
Előzmény: #108304  hubertus_bigend
#108306
A geotermikus történet kitalálása a műanyagipar leépítésével párhuzamosan történt. A cég tehát teljes egészében profilt váltott.
Azt helyesen (talán még idejében) felismerték, hogy az eleinte tervbe vett 30-40 kis önkormányzattal történő együttműködés nem rentábilis, kis fúrásokkal soha nem lehet megtérülő projekteket csinálni.
Az árfolyam azonban magasan tartható volt, mert senki nem ismerte a piaci szereplők közül a tevékenység sajátosságából adódó nyereségküszöböt.

Az utolsó pillanatban azonban sikerült Miskolcon találatot elérni. E nélkül már nem létezne valószínűleg a cég. Itt azért megemlékezhetünk a felelőtlen srv-kre, határidős pozi fenntartásra, amiket egészen 600-as árfolyamig folytattak nagy valószínűséggel árfolyamkarbantartás és egy nagy tulaj pozíció védelmének érdekében.
Tény, hogy a jelenlegi srv állomány bekerülési átlagára 1.085 Ft, milyen értékteremtés folytatott akkor a menedzsment ezzel?

Szóval Miskolc pont jókor érkezett, megmenekült a cég (és a menedzsment is). A fúrás története spagetti-western hosszúságúra nyúlt, a tanulópénzt megfizette a cég, de a társaság akkori tulajdonosai is. A projekt befejezése az ígérgetések ellenére folyamatosan csúszott, a bizalom párolgott, a pozik tartása egyre nehezebbé vált, a pénz elfogyott, törvényszerűen követte ezt az árfolyam beszakadása, a cég megítélése pedig nagyon mélyre esett, az eredményességgel együtt.

De Miskolc épülgetett, a támogatások szépen nyeregette hozzá a cég, így aztán Miskolc elindulhatott 2013-ban, két szakaszos (2013:Avas, 2014: Belváros) bevezetéssel.
Igazából még ekkor sem volt elmondható, hogy ez az egyprojektes, így ebből a szempontból induló cég bármi izgalmat kelthetne.

Miután a hatósági átvételi ár csökkentéssel kiherélték a projektet, és még a Mifűvel történő hosszútávú együttélés is terheli, így azért elmondható, hogy eredménynövekedési lehetőség most már felülről erősen behatárolt.
A jelenlegi körülmények közt 570 ezer GJ (ebből Miskolc 550 ezer) termelés mellett az energetikai szegmens 700 millió Ebitda-t termelt. A cég által elérni kívánt miskolci 780 ezer GJ mellett megközelíthetik az 1 mrd-ot. Ebből levonva a központi és vagyonkezelési ág veszteségét csoportszinten marad 600 millió. Az értékcsökkenés ezt meghaladja, így optikailag a számviteli üzemi eredmény -0 körül alakulna.
A miskolci másodhő projektek nagyon lassan haladnak, mind Kistokaj, mind az üvegház 2015-ös befejezése erős fenntartásokkal kezelendő. Bár a Geo-wendung végre lehívta az első nagyobb támogatási összeget, de erős csúszásban van.
Az üvegházról, ha a Q1-ben nem lesz róla érdemi előrehaladási információ, szerintem 2015-ben le lehet mondani (a 3 mrd támogatással együtt).
Hosszabbtávon persze a potenciál fennmarad, így a másodhő értékesítésből származó kb. 200-300 millió megképződhet majd.

Az igazi „robbanást”, az új sztori jelentheti.
Meglepő, ugyanakkor érdeklődést felkeltő az Audi-projekt elnyerése volt.
Meglepő, hogy egy egyprojektes cég el tud jutni az Audihoz, és az Audi szerződést is köt vele. Az Audit ismerve ezt meg kellett előznie egy komoly átvilágításnak, ahol ízekre szedhették a miskolci projektet, így külső megerősítés, hogy valami jó, valami működő született ott, ami megfelel az Audinak is.
Érdeklődést felkeltő, mert a cég kiszolgáltatottsága csökkent. Már nem Miskolcon elért siker határozza meg egyedül a cég értékét.

Győrben a lehetőségek még nagyobbak, mint Miskolcon.
Egyrészt van egy nagyfogyasztó, ami önmagában jelentős volumen lekötést jelent.
Nincs hatósági ármeghatározás, maximált nyereségkorlát, vegzálás. Egyértelműen tud érvényesülni a geotermikus energia olcsóbbsága a gázos versenytársakkal szemben. (ld. Alteo (Audi mostani egyik szolgáltatója) gázmotorjait eladja, felkészült piaci részének csökkenésére.
A másodhő felhasználás potenciális piaca óriási, ott van az egész ipari park, több száz résztvevővel. Nagy valószínűséggel előbb lesz a teljes geotermikus potenciál kihasználva Győrben, mint Miskolcon.

A győri távhőpiac, majdnem akkora, mint a miskolci, de itt nincs Mifű, nincs egy érdekelt harmadik fél, nincs költséget emelő belépési korlát, az átadható volument pedig csakis a győri önkormányzat tulajdonában lévő erőmű kapacitás minimum korlátja szabja meg.

Így a győri piacra lépéssel a cég léptéket válthat (ezt jól csinálta a menedzsment, ezt el kell ismerni). A csoportszintű (!) kb. 600 milliós EBITDA kétszeresére, de inkább háromszorosára növekedhet.

Remélhetőleg a tulajdonosi kör is úgy fog alakulni, hogy a részvényesek tulajdonosként viselkednek majd, érdeklődnek, kérdeznek, és ha, kell, felelősségre vonnak, így a menedzsment is felismerné, hogy van végre a cégnek gazdája:).
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 10:19
Előzmény: #108304  hubertus_bigend
#108305
Elképzelhető amit írsz csak ezt picit lentebbről tudom vizionálni. Mondjuk ATL ig lemegy és onnan fordulva három év alatt vissza ide.
De legyen amit írtál. Sokaknak a beker ár 360-400 hanem 600 as beszakadás óta csücsülnek. Úgy gondolom nekik sovány vigasz hogy két-három év múlva lesznek nullában és még pár év mire talán pénzt is tudnak keresni.
Holott ha kiléptek volna a kesergők és bevállaltak volna bármelyik blue-ba már akár 25-50% is visszajött volna.
Én személy szerint nem látok benne akkora sztorit.
hubertus_bigend 2015. 05. 01. 00:54
#108304
fórumtársak!

én körülbelül egy éve csipegetem ezt a papírt, és olvasom a fórumot.

Meglátásom szerint nagyon sok lehet a csalódott kisbefektető, főleg azok, akik évek óta türelmesen ülnek a papírban. Teljesen érthető, és ha 2-3 év múlva ugyanilyen 300 körüli árfolyamnál fogunk itt beszélgetni, akkor valószínűleg én is károgni fogok. Ugyanakkor a csalódott kisbefektetői légkör miatt a fórum hangulata is megtévesztő lehet.

A tőzsde kevéssé valószínű, hogy a papírt majd a múltja, és ne a jövője alapján árazná hosszú távon.

Márpedig szerintem fundementálisan a papír jelenleg az egyik, ha nem a legígéretesebb papír a BÉT-en középtávon.

A Pannonplast vs. Pannergy profilváltás nagyjából mostanában fog odáig jutni, hogy a cég esetleg képes lesz eltartani magát. Miskolc után idén elkészülhet a második nagyobb léptékű működő project, és bár nyakukon a Gödöllői fiaskó, azért lassacskán gyűlik a know how a cégnél, a végén még érteni fognak ahhoz, amivel foglalkoznak. :)

Szerintem az igazság valahol félúton van. Ha idén sikerül a győri projectet határidőre, vagy kis csúszással üzembe helyezni, akkor a papír kérlelhetetlenül el fog kezdeni szép lassan emelkedni.

És a lényeg ez. Szép lassan. Nem fog itt ülni 300-nál, és nem fog pikk-pakk 650-re sem felpattanni.
Ideális esetben azt fogja csinálni, amit a GSPark csinál évek óta. Szépen, lassan, megbízhatóan araszol majd felfelé, különösen ha a negyed éves jelentések javulnak, ha újabb projectek készülnek el.

Hogy így lesz-e, az nyilván merő spekuláció. De ebben a cégben van potenciál. Ha ügyesen csinálják, lehet jövője. Elég kevés olyan BÉT-en jegyzett papír van, amiről ugyanez elmondható lenne.

Lehet, hogy rövid távon lehet más papíron többet forintozni a köv pár hétben, hónapban, de aki a tőzsdét középtávú befektetésként képzeli el, mert nem akar éjjel-nappal az árfolyamokkal foglalkozni, annak szerintem ez a papír lehet az egyik azok közül, amibe a BÉT-en érdemes lehet pénzt tenni 2-5 év időtávban.

Ha megnézitek a chartot, látható, hogy 2,5 éve elérte a papír a mélypontot. Utána volt egy nagy felpattanás, ahonnan azóta csorgott lefelé, de fontos észrevenni, hogy akár Forintban, akár EUR-ban nézzük az árfolyamot, most sem áll a papír rosszabbul, mint 2,5 éve, márpedig fundamentálisan szerintem most sokkal jobbak a papír kilátásai, mint voltak 2,5 évvel ezelőtt.

Tehát, bár a tévedés jogát természetesen fenntartom, szerintem a mostani árfolyam ideális beszálló lehet ebbe a papírba, mert nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy innen további jelentős lecsorgás következhetne be, feltéve hogy a győri project nem lesz teljes kudarc - de a legutóbbi fúrási eredmények alapján ennek a kockázata nem tűnik túlzottan nagynak.

Lehet, hogy később bánni fogom, de nálam a portfolióm jelenlegi legnagyobb kitettsége a Pannergy.
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 00:00
Előzmény: #108296  tigus7313
#108303
Egy erdekesseget olvastam a ma kiadott anyagokban. Az elmult idoszak kommunikaciojaval ellentetben, megint emlitik az aramtermelest, mint kozeptavu strategiai elemet. Korabban lemondtak rola az alacsony atveteli ar miatt. Netan a hatterben alakul a METAR?

A napokban volt hir:

"Az államtitkár közölte, az energiahatékonyság és a megújuló energiaforrások alkalmazásának növelése kiemelt társadalmi, környezetvédelmi és nemzetgazdasági érdek. Ennek jegyében támogathatóvá válik a hálózatra termelő, nem épülethez kötött megújuló energiaforrás-alapú zöldáram-termelés"

Es mintha a jelentes formaja is valtozott volna, de errol majd ugyis irsz egy rovid osszefoglalot kozkivanatra...:)

Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 22:57
Előzmény: #108299  Törölt felhasználó
#108302
Köszi! Jó anyag szép munka!
880-nál mondja hogy nagy sztori van benne és főleg az intézményiek birtokolják;
Valójában sok tényező a szőnyeg alá van söpörve amit a kisbüfik érzelmekkel nem tudnak megváltoztatni; itt bizony kőkeményen lapátolják ki a lóvét....

besz 2015. 04. 30. 20:29
Előzmény: #108296  tigus7313
#108301
Ha a story újból áll, az ertsének kell.
Milyen áron akar majd visszaszállni?

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek