Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gatto 2009. 09. 02. 14:36
Előzmény: #4417  Törölt felhasználó
#4420
Nem tudom, hogy a menedzsment mire számított eredetileg, viszont az tény, hogy a kivitelezés jelentős nehézségekbe ütközött és remélem, hogy meglesz az eredménye. :) Akkor kellett nekik a spekipénz, gyors és hatékony hírverés kellett meg magasabb árfolyam, most meg hallgatnak, mint a szar a fűben :D Ez is csak üzlet, ne is várd, hogy a mi érdekeinket az övék elé helyezzék :) A negatív hangnemem ellenére én bizakodó vagyok és hiszek benne, hogy valami pozitívat fel tudnak mutatni még az idén.
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 14:19
Előzmény: #4418  Törölt felhasználó
#4419
Dunántúli Napló
2009.02.18

Rövidesen kezdik a fúrást
energia
A geotermikus erőművel jövő januártól már fűthetnek

Babos Attila

Szentlőrinc Rövidesen megérkezik a városba az a fúrópajzs, amelynek összeállítása után megkezdik a tervezett geotermikus erőmű megépítését célzó próbafúrásokat.

– Ha az időjárás kegyes lesz hozzánk, akár a jövő hét elején megkezdhetjük a tervezett szentlőrinci geotermikus erőmű felépítését szolgáló próbafúrásokat, a napokban ugyanis megérkezik hozzánk egy 2000 méter mélységig hatékony fúrópajzs – tájékoztatta lapunkat dr. Győrvári Márk, Szentlőrinc polgármestere. A polgármester kijelentette, az előzetes adatok alapján nagyon komoly esély van rá, hogy megépül a geotermikus fűtőmű, ám az majd csak a várhatóan májusban megismerhető adatok után dől el, hogy elektromos áram előállítására is alkalmas meleg vizet rejt-e a föld mélye Szentlőrinc alatt. Ehhez legfeljebb 2000-2500 méter mélyen 150-160 fokos vízre lenne szükség. Most 1700 méter mélyre ásnak le, ám az ott nyert adatokból, az ott talált víz hőmérsékletéből kikövetkeztethető, hogy számolhatnak-e a 150 fokos vízzel. Dr. Győrvári Márk elárulta azt is, hogy a befektetővel történt egyeztetések alapján elmondhatja, ha lesz megfelelő termálvíz a mélyben, a jóval nagyobb projektet is vállalni fogják. Akkor ugyanis nem fűtő-, hanem erőmű is épülhet, amely elektromos áram előállítására is alkalmas lesz. Ha „csupán” 80-90 fokos vízre bukkannak – hogy legalább ilyen hőmérsékletű vízbázis található Szentlőrinc alatt, az a legújabb szeizmológiai, geodéziai adatok alapján szinte biztosra vehető –, az önkormányzat és az itt élők, valamint a helyi agrárcégek akkor is jól járnak. Akkor is biztosítható lesz ugyanis a szentlőrinci távfűtött lakások és az intézmények fűtése, illetve az agrárcégek kazánjainak, hőközpontjainak működtetéséhez szükséges energia.

Amint arról korábban beszámoltunk, a város által kezdeményezett geotermikus energiaprogramba – vezetőként, de az önkormányzattal társulva – beszállt befektetői oldalon a PannErgy Nyrt., illetve annak saját tulajdonú cége, a Pannonplast Polifin A Kft. Horuczi György, a cég üzletfejlesztési igazgatója mindenben megerősítette a polgármester szavait. Hozzátette azonban azt is, hogy az elmúlt kétéves időszak kutatási, valamint a szentlőrinci próbafúrás költségei elérhetik az egymilliárd forintot. Ha csupán csak a fűtőművet építik fel, azzal akár ez év végére elkészülhetnek, és 2010-ben már alternatív energia segítségével melegedhetnek fel a radiátorok a baranyai kisvárosban. Ha a szentlőrinci termálvíz alkalmas lesz elektromos áram előállítására is, akkor azonban mindkét időpont nagyjából egy évet csúszik majd.
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 14:14
Előzmény: #4417  Törölt felhasználó
#4418
Idézem:
2009.04.21 07:32
"Csurgóval, Szentlőrinccel és Tamásival már megalapította a közös cégét a PannErgy. Szentlőrincen a fúrás már javában zajlik (egy hónapon belül be is fejeződhet), míg Tamásiban a fúrás várhatóan 2009 áprilisának második felében kezdődik el. Egy 2,000 méteres geotermikus kút fúrása 1-2 hónapig tart, a fúrás előkészítésétől kezdve a tesztelés időszakával bezárólag egy fűtőmű fizikai kivitelezése körülbelül 8-12 hónapot vesz igénybe. A fúrás előkészítése Szentlőrincen 2008 decemberében kezdődött, ha minden jól megy, a fűtőmű itt már szolgáltathat távhőt 2009 őszén. "

Egy 2,000 méteres geotermikus kút fúrása 1-2 hónapig tart
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 14:07
Előzmény: #4416  Gatto
#4417
De ha ez valóban ennyi idő, akkor nem nevezhető pofátlanságnak azt kijelenteni tavasszal, hogy a fúrási munkálatok 1-2 hónapot jelentenek?????
Gatto 2009. 09. 02. 13:28
Előzmény: #4415  Törölt felhasználó
#4416
Szerencsére még mindig nem vettem vissza a jó kis lufiárfolyamon elpasszolt pakkomat, de már igen erősen gondolkodom rajta...egy valami biztos és nem pletyka (amiből mostanában nagyon sok van. Júliusban is valaki olyat terjesztett h fúrószárkiszerelés van, ami lehetett akár fúrófejcsere vagy egyéb komplikáció is): a napokban érik el a célmélységet és most kezdődnek a szivattyútesztek. Ez még mindig nem egy-két hét, de csak a bejelentés kell, ami egyszer meg fog történni és akkor valami nagy dolog lesz :D
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 13:14
Előzmény: #4413  Törölt felhasználó
#4415
Nem akarom őket védegetni, mert azért én is dühös vagyok a fiúkra a hallgatás miatt, de nem "új székház", hanem egy új, -talán kedvezőbb bérletű - helyre költöznek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 13:12
Előzmény: #4412  Pathfinder
#4414
Nem az iratokat kell megtalálniuk, hanem a melegvizet kint Szentlőrincen! :)
Ha jönne hozzájuk valami közreadható hír, azt egy laptopon is meg lehet írni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 12:57
Előzmény: #4412  Pathfinder
#4413
Nevetséges új székház és erről a szarról semmi hír, ez most a divat.
Pathfinder 2009. 09. 02. 12:50
Előzmény: #4411  Törölt felhasználó
#4412
Ilyenkor mindig reménykedek, hogy talán "valami készül"

De ha új székházba költöznek most, akkor utána még két hétig nem találják az iratokat, úgy hogy a szeptember a gyuláké!
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 12:45
Előzmény: #4409  Törölt felhasználó
#4411
De legalább eddig nem verték tovább az árfolyamot. :)
feketemelos
feketemelos 2009. 09. 02. 12:44
#4410
Legalább eddig nem esett.......
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 12:42
Előzmény: #4408  Törölt felhasználó
#4409
Tényleg nevetséges a mai forgalom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:59
Előzmény: #4395  Törölt felhasználó
#4408
marinagymama!

A hazai geotermikus energia tökéletesen használható ipari és távhő szolgáltatásra is, efelől ne legyen kétséged. A Kisteleken évek óta tökéletesen működő rendszer például egy olyan kútból táplálkozik, aminek mindössze 60 fok körül van a talphőmérséklete.

1-2 iskolát, önkormányzati épületeket, kórházat, egy uszodát és egy hotelt fűtenek ki vele. Ne feltétlenül egy nagyváros távfűtési rendszerében gondolkodj.

A költözésről:

A PannErgy új címe: 1117 Budapest, Budafoki út 56.

A Mannvit irodája: 1117 Budapest, Budafoki út 56.

Azt hiszem többet nem kell erről beszélni. :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:30
Előzmény: #4405  Törölt felhasználó
#4407
Én is felhasználok mindenféle papírt, a borítékokra is szoktam firkálni, pl ha menetrendet jegyzek le egy útra, ilyeneket.
exmnbs1 2009. 09. 02. 08:27
Előzmény: #4403  Törölt felhasználó
#4406
Gatti ért a témához, és neki sincs röntgenszeme, ahogy a fúróbrigádnak sem, se a kutatástervezőknek.

A vízhozam nem becsülhető előre, ha jól értem
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:21
Előzmény: #4402  balta
#4405
hát hozzám közelebb lesznek, én budán vok xD. Ha pedig alacsonyabb költségen tudnak azonos vagy esetleg nagyobb irodahelyiséget bérelni az elsősorban részemről a figyelmes menedzsmentet tükrözi, külön figyelemre méltó a részükről hogy még ezen is spórolnak.

Már nem tudom melyik könyvben olvastam, asszem Peter Linch-el történt meg, hogy a piacon híre kélt annak hogy az egyik rt szórja a pénzt, aminek rv-eivel történetesen ő is kereskedett és tartotta longon, ezért bement az igazgatóhoz, hogy tényleg megnézze rendesen bánnak e ott a pénzzel. Az igazgató mivel linch úr megérkezett elővett egy méregdrága levélpapírt amire számokat írva vázolta fel a cégcsoport üzleti eredményét. Miután Linch megkérdezte, hogy milyen szinten állnak a spórolással az ig. elővett egy újabb méregdrága levélpapírt és levezette a költségcsökkentő intézkedéseket. A beszélgetés után Linch elgondolkodott, majd elment egy start-up vállalathoz, amely ígéretes ipari cégként debütálás előtt állt a tőzsdén. Meglepetésére az igazgató úgy fogadta, hogy halmokban álltak az asztalán a borítékok. Nem értette Linch a dolgot ezért megkérdezte miért van ennyi boríték az asztalán. A válaszból kiderült: az igazgató úr lévén ő is ipari munkásként kezdte a számokkal nem nagyon volt jóban(több megbízható pénzügyi szakembere volt) az egyetlen feladata a spórolás volt, így jobbára egyetlen feladata az volt, hogy a borítékokat amiket a cégcsoportnak küldtek szétvágta, hogy a másik oldalukra is írni lehessen. Linch-nek nem kellett sokat gondolkoznia hogy melyik vállalatba éri meg jobban befektetni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 22:18
Előzmény: #4402  balta
#4404
Ki tudja, hogy miért adja, és egyáltalán egy adja-e? Vagy tényleg nem eladja x ért, és vissza is veszi x-y-ért?

Egyébként azt látni, azért jó helyre költöznek:
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 22:10
Előzmény: #4401  tomalex
#4403
Én jónak érzem a kimenetet, csak előbb ki tudja meddig verik le, és ki tudja mennyire van benne a menedzsment keze? Ez a szomorú igazság, ez bizony az ő játékpályájuk.
Én nem értek itt a technológiához, - szerintem egy befektetőnek, vagy spekulánsnak nem is feltétlen kell -, de abban biztos vagyok, ezek a fiúk nem lehetnek olyan pancserek, hogy azt a fúrást, ami az első, és a mintaprojektnek szánják, nem alapozta meg nagyon mélyremenő vizsgálat. Nálunk sokkal jobban tudhatják, hogy itt nem lehet elfuserálni ezt az elsőt, hiszen a partnerek, az önkormányzatok, a befektetők, mind ez alapján mérik meg őket.
Bízom benne, ennek teljes tudatában esett a választás Szentlőrincre!
Jöhet itt Fretek az mindenkinél nagyobb okosságával, Koi a maga mértéktelen cinizmusával, elhihetitek, alapos vizsgálatok, és elemzések előzték meg a projektet.
Persze mindenbe kerülhet porszem...
balta
balta 2009. 09. 01. 22:03
Előzmény: #4401  tomalex
#4402
Sajna biztosan nem zsíroskenyérre kell a pénz annak, aki előbb apródonként, most meg nagytételben adja.
Amúgy miért költözik Erzsike? Már a székházon meg a rezsin is spórolni kell? link
tomalex 2009. 09. 01. 19:35
Előzmény: #4399  Törölt felhasználó
#4401
Vettem még 250 db-t újra. Többel nem merek játszani, megerősítettem a poziciómat a Pannergy-ben. Kemény 500 darabbal rendelkezem. :)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy minden eléggé lefelé mutat ennél a részvénynél és még ez az 50K-ás eladás is....hát...Ez már azért gyanús mert túlságosan egyértelmű...

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek