Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 14:18
Előzmény: #2559  Törölt felhasználó
#2560
Egy sikertelen fúrásban nem a pénzbeni veszteség a lényeg, inkább az elveszett idő, és lehetőség.
Szerintem jóval több érték veszik el, értéktől esik el a cég mint a amit mondasz. Ahogy egy sikeres fúrás nagyot lendít a cég kilátásaiban, megítélésében, és árfolyamádan, ugyanúgy egy sikertelen is a másik irányba lendíti. Fokozottan, mert ez az első, és ennek mindenki számára nagy jelentősége van, nagyobb mint valójában.
Az, hogy a fúrás be van biztosítva, nagyon jó a cég részére, de a részvényeseket nem érdekli majd.
Reméljük, ezek továbbiakban is csak elméletben jönnek szóba!
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 13:21
Előzmény: #2558  Törölt felhasználó
#2559
1 fúrás 90-130 milla.
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:58
Előzmény: #2549  Törölt felhasználó
#2558

PE-nél csupán fedezeti ügylet, a gazdasági helyzet, országkockázat stb miatt. (erre rímel a devizaügyleteik is, csupán a longok bebiztosításárol van szó) A Furásokra is vannak biztosítások, egy sikertelen fúrás esetén,ha jól emlékszem az egy tizedét kell csak a a fúrás költségeinek állnia.
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:54
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2557
a shorttal nem kell foglalkozni, elvileg.

most nagyon jo a beszallasi lehetoseg.
nagyon sok jo dolog van a cegben es gyerekcipoben jar, de a gyermek fel fog cseperedni (de rossz kis hasonlat).
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:51
Előzmény: #2555  Törölt felhasználó
#2556
Én azért igencsak szeretném észrevenni, hogy egy hónapon belül jelentősen változik az árfolyam, - persze fölfelé! :D
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:46
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2555
lecso: az árfolyam fenekét lehetetlen megjósolni, vagy eltalálod vagy nem. nekem van pakkom 900 ft-ról is, de ugyanúgy van 600ról is. Nem nézem nagyon mennyi az árfolyam. megjön a havi lé a számlámra, már tolom is át 1 részét a BÉT-re hogy dagadjon a bözsi pakkom.

Ha megfigyelitek akkor naponta azért 5-10.000 rv. megfordul. Nem hinném hogy a vezetőség az utolsó hónapban szólna a banknak, hogy " huh b****a meg, kellene venni 200 kiló rv-t azonnal..." magyarán a bank is jó előre betározta a készleteit, Bokorék meg tudják hogy mikor mit kell tenni, szvsz. nem fogod érzékelni az árfolyamon hogy változna 1 hónapos időintervallumot nézve.
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:32
Előzmény: #2551  Törölt felhasználó
#2554
Köszi a választ!
Magyarul ez nem az a mennyiség lesz, ami az elmúlt időszak napi forgalmában észrevétlen maradna...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a szentlőrinci eredmények ebben szerepet kapnak valamilyen formában? Magam elég nehezen hiszem, hogy egy jó eredmény után akarnák zárni ezeket.

Csak azért kérdezem, mert szeretném jelentős mértékben növelni a pakkom méretét, de ha tehetem, azt a lehető legolcsóbb árfolyamon.
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:21
Előzmény: #2552  Törölt felhasználó
#2553
Úgy legyen! :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 11:19
Előzmény: #2551  Törölt felhasználó
#2552
A 200 000 db rv short töredékrésze a nyitott longoknak, egyik zsebéből kivesz a másikba rakja, lehet csupán technikai kérdés ez az egész, és elkönyveli szükséges veszteségnek , és mi keveset fogunk ebből érzékelni..

Ft shortot is zárni kell vmikor.
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 10:09
Előzmény: #2550  Törölt felhasználó
#2551
"A Társaság 2009. március 31-vel, 2.126.203 db PannErgy Nyrt. részvénnyel és 1.197.500 db részvényt képviselő tőzsdei határidős vételi kontraktussal rendelkezik. A határidős kontraktusok 2009. június lejáratúak.
A PannErgy Nyrt. 2009. március 31-vel, 200.000 db részvényre vonatkozó nyitott amerikai típusú eladott vételi opció állománnyal rendelkezik."

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 09:56
Előzmény: #2548  Törölt felhasználó
#2550
Mielőtt hülyeséget kérdezve felvetném annak a lehetőségét, hogy ezeket a pozíciókat apránként már most is zárják, rákérdeznék, hogy nagyjából mekkora mennyiségről beszélünk?

Ennek fényében lehet, hogy felejtős lesz a felvetésem...
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 08:15
Előzmény: #2548  Törölt felhasználó
#2549
akkor tud felgyorsulni a projekt ha erkezik még zsozso.
viszont a nagypenzesek nem annyira szeretik ha a cég sajat magat shortolja. kepzeld ha te venned az otp-t es csanyi sajat ceget shortolna. befekteto kergeto biznisz ez igy ebben a formaban.
mintha nem publikus dolgok lennenek a hatterben.
persze ha lenne meg zsém vennek Pannergiát!
Törölt felhasználó 2009. 06. 13. 23:45
Előzmény: #2547  Törölt felhasználó
#2548
Ebben csak az a kérdés, hogy ki adna el nekik ennyit, hiszen mindenki azt mondogatja, hogy a cég nagy növekedés előtt áll?!
A fúrási eredmények előtt már senki nem akar kiszállni, csak azok akiknek kenyérre kell, vagy elszakadt a cérna, de ezek isnkább a kicsik.
Ha meg jó hírek jönnek, akkor irány a min. 1100 árfolyam, akkor ismét nehezebb lesz zárni a shortokat.
A cég szempontjából az igazi "kedvező" megoldás egy sikertelen fúrás lenne vagy más kedvezőtlen hír ami 700 alá nyomná az árat, és pánikeladásokba, stopkiütésekre csapna át, ekkor a cég jól aláállhatna, és zárná a pozijait, ráadásul tényleg nyereséggel.
Aztán pár hónap és jöhetne a Támásiban végzett sikeres fúrásról jövő hír, ami nagy valószínűséggel óriásit fog szólni!
Azt mondom, nagy kutyaszoríba kerítette magát a cég ezzel, de azért remélem jól ki tud belőle jönni! Az is lehet, nekik már megvan/megvolt a pontos forgatókönyv, - ami bízzunk benne nekünk kisbefektetőknek is kedvező kimenetet tartogat!
Törölt felhasználó 2009. 06. 13. 20:09
#2547
Arra gondoltam míg itt görcsölünk rajta, ők tudnak egy jobb megoldást erre, mármint a shortkérdésre. Nem vagyok szaki ebben, de szerintem lehetséges vmi nagybüfitől átvennék a számukra megfelelő tételt, piacon kívűl. Evvel az árfelhajtó hatás 0, és késöbb vissza transzferálják ill adják piacon kivűl, egy 5 % nyerőért. Ne felejtsük, sokkal nagyobb a mozgásterük, gondoljunk az ominózus Benji nagybüfi bevásárlására, (eladás)amikor 500 milkányit átadtak a piaci ár alatt 6 %.al. (Aztán napvégén pluszban zárt a papír) Személy szerint ezt is valószínűnek tartom. Kérdés hogy PSzÁF mit szól hozzá...
Törölt felhasználó 2009. 06. 13. 08:51
Előzmény: #2542  Törölt felhasználó
#2546
Igen, azóta megtaláltam az oldalukon is.
A próbálkozások ellenére ugyanakkor egyet kell értenem azokkal, akik ettől nem sokat vártak.

Én infó esetén is nehezen hoztam volna döntést azok megbízhatóságában kételkedve. Jobb ez így, várni kell és kész.

Egyébként osztottam-szoroztam, a részemről túlértékeltnek tekintett részvények mellett én ennél jóval alacsonyabb árfolyam mellett is tartani fogom ezt, maximum a mennyiségén változtatok (+/-) a pillanatnyi helyzetem függvényében.

Jelenleg én is 100%-ban ebben vagyok.
Törölt felhasználó 2009. 06. 13. 03:26
Előzmény: #2544  Törölt felhasználó
#2545
szerintem nem izgulsz, vagyis pontosabban amiatt izgulsz h mennyire hosszútávon kell berendezkedned a pakkoddal.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 23:28
Előzmény: #2542  Törölt felhasználó
#2544
Alapjában egyetértek.

Nem összeesküvés elmélet, hanem egy lehetséges forgatókönyv.
Én még mindig félek egy jókora bezúgatástól, mielőtt felhúzzák. Egy ilyen illikvid papírt árban bárhova el tudnak helyezni. Forgalmat viszont generálniuk kell valamivel, mert másként sem eladó tétel, pl a shortok zárásához, nem lesz jelentős vevői erő sem az emelkedéshez. Ez a jelenlegi forgalom egy vicc, hamarosan ki kell, hogy tűrjön innen. Csak azt kellene tudnunk, a vezetőség igazán merre szeretné ha elmozdulna? Hossztávon nyilván ők is az emelkedésben érdekeltek, mert több a long pozijuk. Azonban itt a rövidtávon is jól kaszálhatnak, míg a kicsik jó nagyot szívhatnak.
Még az is kérdés lehet, mi az oka, hogy valaki ezen a szinten tartja egy ideje?
Sok talány van ebben a cégben, ha megnézitek a grafikonját, az sem egy átlagos képet mutat, igen csak "rajzoltnak" tűnik. :)

Sok talány van benne, ezért is van itt az árfolyam, ha tisztább lenne a kép, már régen nem itt tartana.
A fenti talányok sajnos nem csupán a cég érdemi, azaz a geothermikus tevékenységével kapcsolatosak.

Szóval azért óvatosan azokkal a túlzott optimista vételekkel! Mondom én, aki jelenleg 100% PE-ben vagyok, de izgulok is rendesen! :)))
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 23:00
Törölt hozzászólás
#2543
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 22:32
Előzmény: #2541  Törölt felhasználó
#2542
lecso: a csávó a pannergy értékesítési és blablabla igazgatója. leveleztem már vele. ő pláne nem fog mondani semmit az egészről.

Gua: a shorttal ki akarják rázni az összes kisböfit? szerintem ez inkább összeesküvés-elméletnek hangzik. Miért is?

1. A cég nyeresége a határidős vétellel nő ha alacsonyabban vesz, de ez már alapvetően most is pluszba van, tekintettel arra hogy nem is tudom hirtelen, mind1 a lényeg tavaly minden rv. nagyot bukott, így a pannergy is.

2. Bokorovicsék tényleg mesterien szerezték meg és még mesteriebben rázták gatyába a pannonplastot. Viszont mai értéken számolva 500 Ft a részvényenkénti könyv szerinti érték. tudják hogy az átalakítás során olyan hiteles arculatot kell mutatniuk, amibe a short max. a menedzseropciós program miatt maradhat meg.

Ha továbbra is a kelletténél jobban határidőznek akkor az alapkezelőknek nem lesz érdekük hogy vegyék a papírt, ergó marad geni szintjén -> mindenki szarni fog a fejükre -> nem fogják tudni eladni saját pakkjukat ami több mint 30%-ra rúg (vállalatvezetők + benji invest + lazarus).

3.És akkor itt kell megemlíteni hogy értékesíteni akarják a cégcsoport 10%os saját rv. pakkját is. Hát azt se 850 ft/rv. árfolyamon akarják szerintem.

4. Eddig minden eddigi teljesítményük mellettük szól.

Ennyi érv sztem elég arra, hogy érdekük legyen az árfolyamemelkedés.
Akkor most megéri 1100on eladni a Pannergy-t vagy sem? A mai helyzet alapján számomra egyértelmű NEM a válasz, jelenleg ez a papír 1000 ft alatt bagóért van. Szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 18:25
#2541
Érdekes ez a short kérdés, elvileg a részvényesek érdeke ugyanaz mint a tulajdonosoké, tehát ha shortzárásokat 600 -on zárják nekünk, jobb ami felhajtóerő a rv árfolyamában, nyereség a cégben. stb stb. lehet nem létezik optimális megoldás ez ügyben, és ez csak duma, de nekik is csak a cég nyeresége az első... Lehet túl naiv vagyok. 5x tökeáttétesek meg vállalják a kockázatot SZVSZ

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek