Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2008. 10. 27. 12:01
Előzmény: #1599  kispangit
#1600
Eszerint a Fed nem vár addig --> link

Ha viszont a kamatvágás különutas lesz (előbb a Fed, később az EKB), akkor átmenetileg a dollár gyengülését válthatja ki.
kispangit 2008. 10. 27. 11:36
Előzmény: #1589  Törölt felhasználó
#1599
"dax-ból long nincs is" - vanni van, csak nem turbó.
November 6-án lesz az EKB kamatdöntő ülése. Vágás valószínű, óvatosan a shortokkal.
Szerintem is hoz majd az elnökválasztás valami ki színt az emelkedésbe. Azért látni kell, hogy tavaly augusztus óta esünk, és ez sem tart mejd örökké.
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 11:31
Előzmény: #1597  Taki
#1598
Pont ezt nézegetem én is, De a 600L nél 1 hete is ez volt a helyzet. :-(
Taki 2008. 10. 27. 11:17
#1597
Vajon miért 125 forint a spread a gold longnál?

Így ki fog venni belőle?
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 10:43
Előzmény: #1595  TrendMan
#1596
hát igen ezért várok még a shortal...
TrendMan 2008. 10. 27. 10:14
Előzmény: #1594  Törölt felhasználó
#1595
Az a szép benne, hogy nem lehet biztosan tudni.
Eredetileg hét közepét olvastam, de azzal a kiegészítéssel, hogy ha nagyon rossz lesz a helyzet, akkor már lehet, hogy ma megejtik.

Elemzők 72 %-a 0,5 pontos, a maradék 0,75 pontos vágást vár.
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 10:01
Előzmény: #1593  TrendMan
#1594
Tényleg, mikorra is várhatóak a kamatvágások?
TrendMan 2008. 10. 27. 09:59
Előzmény: #1592  Törölt felhasználó
#1593
Még nem, de nagyon szemezek vele.
Viszont amíg a dollár nem áll meg, addig nem tud emelkedni.

Izom,
Óvatosan most a Dax shortokkal is, mert ha tényleg 0,5 pontos kamatvágások lesznek, akár átmenetileg azzal is komoly minuszba lehet kerülni.
Do it little by little !
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 09:47
#1592
Szép hetet mindenkinek. Trendman remélem nem vettél még arany longot.
Nem lesznek új certik a héten?
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 08:06
Előzmény: #1590  TrendMan
#1591
basszus a dax is hogy esik ... béka segge alatt lesz mikor a shortot rányomhatom :((
max várok délutánig akkor szokott napon belül egy kis sc lenni és akkor egy short :))
Ha bejön... vagy lehet tovább esik és mérgelödhetek .. :S
TrendMan 2008. 10. 27. 01:04
Előzmény: #1589  Törölt felhasználó
#1590
Hát ez az !
Ez a csapda helyzet !
Ilyenkor kell hideg fejjel mégis a drága certit venni - lassan járj, tovább érsz !!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 26. 16:52
Előzmény: #1588  TrendMan
#1589
Nálam nem sok értelmes certi elérhető, dax-ból long nincs is, short már magas, kicsi áttét, ugyan ez olajra is, aranyra is.
TrendMan 2008. 10. 26. 16:28
Előzmény: #1587  kispangit
#1588
Mindenki már hetek óta nagyon várja a korrekciót - épp ezért nem jön.
Ugyanis korrekció akkor lehetne, ha a piacon legalább néhányan hinnének egy komoly fordulatban.
Ilyen szereplők nélkül csak egy út van.

Kezdem úgy látni a dolgot, hogy a fordulatot az amerikai elnökválasztás hozhatja meg csupán.
kispangit 2008. 10. 26. 15:19
Előzmény: #1575  Törölt felhasználó
#1587
"Dax short? daxot egyenlőre megtartotta a 4000 es szint .... kérdés meddig? elég tuladott a piac kis medve rally benne lehet még most shortot nem nyitok majd ha kicsit fentebb rántják...."
Jonak tunik az elgondolas, en is hasonloan latom. Szerdan (most mar tudom) tul koran szalltam ki belole. Most varok en is egy uj lokalis csucsot. A dilemma a kovetkezo: lokalis csucs es short, vagy lokalis melypont es long? Csak a DAX-os certire vonatkozik, arany, olaj nalam nem jatszik.
Pandix 2008. 10. 26. 00:42
Előzmény: #1584  TrendMan
#1586
Nekem már az induláskor nagyon megtetszettek a certik. Talán azért, mert igen egyszerűen lehet korábban nehezen elérhető termékek emelkedésére/esésére játszani, a piacvezetés pedig biztosítja a likviditást. Amikor először adtam megbízást EBDAX8000S vételére, a bróker/ügyintéző a frankfurti tőzsdén kezdte el keresgélni a terméket és visszaszólt, hogy mondjam el még egyszer, hogy mit akarok, mert ilyet ott nem talál :) , akkor mondtam neki, hogy ezt a BÉT-en kell keresni.
Tavasszal/nyáron leginkább a DAX certikkel játszottam, nyáron vágtam bele az olajba, és most októberben (teljesen átgondolatlanul) az aranyba.

Néhány gondolatom az utóbbi két termékkel kapcsolatban:

Arany:
Az aranyban az a bonyolult, hogy ez egy kettő, sőt háromarcú termék
1. arc: ahogy NBM is írta nem sokkal ezelőtt, ez egy ipari alapanyag, mint a többi színesfém, ára a recesszió miatt hanyatlik, akárcsak az olajé.
2. arc: tőke menekülési hely, azaz ha minden egyéb bizonytalanná válik, devizák inflálódhatnak, leértékelődhetnek, részvény és ingatlanárak esnek, bankok csődbe mehetnek, akkor sokan ide menekítik pénzüket.
3. arc: némely országokban/népeknél időnként jobban divatbajön/kimegy a divatból arany ékszerek vásárlása.
Én úgy látom (nem biztos, hogy igazam van), hogy az arany árában nyár közepe óta egy lefelé irányuló trend van és ebbe ősszel felfelé beleszaggatott a bankpánik hatása, amitől hirtelen előkerült az arany 2. arca. Most olyan alacsonyra kerültünk, mintha ez a beleszaggatás nem is lett volna. Szerintem a bankválság miatti pánik már elmúlóban, viszont a recesszió meg kibontakozóban, így a további lemorzsolódás a valószínűbb. A péntek délutáni emelkedés csak rövid idejű lehet.

Olaj:
Nagyon hosszú távon, 5-10 év, biztos emelkedni fog, bőven 100 dollár fölé. Most a recesszió miatt csökken, ezt mindenki tudja, de szerintem ebbe a csökkenésbe bele fog szaggatni az, ha megbombázzák Iránt. Én úgy látom, hogy ez sajnos elkerülhetetlen. És akkor rövid időre igen magasra, akár több száz dollárra is felugorhat szvsz. Szomorú dolog, hogy ilyen borzalmas eseményekre is kell spekulálnunk.
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 22:17
Előzmény: #1584  TrendMan
#1585
hát igen... én is ezért menekültem ide ....
TrendMan 2008. 10. 25. 21:47
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1584
Igen, shortolom a Daxot.

Igen, az arany érdekes lehet, de még nem egyértelműek a fordulós jelek.
Hétfőn visszaszállok, de sajnos figyelni kell egész nap, mert ha megint lemegy 700 alá akkor menekülőre kell fogni ismét.

Olaj esetében ezek az egyszerű megfontolások, hogy éppen milyen szezon jön etc. az elmúlt 1 évben sosem működtek.
Sajnos a recesszió most mindent überel.

Épp azért kezdtem el certikkel foglalkozni, mert sejtettem, hogy jön a medve, és ilyenkor részvényben lenni biztos bukás.
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 21:24
Előzmény: #1582  Törölt felhasználó
#1583
mindösszesen azért irtam hogy olaj long jo lehet mert:
nyáron jön az autos szezon...... hurrikán szezon.... hol van az még? :) hát igen jo spekuláns télen vesz olajat nyáron pedig elad ... de ettöl függetlenül lehet nem lesz igazam ebben a nagy giga recesszioban mert ez negativan hat rá persze...
de megfigyelhető hogy az olaj téli idöszakban lemegy nyáron fel....
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 20:29
Előzmény: #1581  Törölt felhasználó
#1582
Szerintem egyszer volt Budán kutyavásár (~150$ speka olaj). Nem látom miért is kellene az olajnak fordulni. Masszív recessziós várakozások, visszaeső fogyasztás - csökkentett kitermelés ellenére is esett!. Rövidtávon nem látok benne esélyt komolyabb emelkedésre. Az arany viszont annál érdekesebb lehet....
szvsz!
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 11:43
Előzmény: #1580  Törölt felhasználó
#1581
kár hogy most olaj turbo long certi nincs... ott is lesz egy fordulat .. de lehet elöbb az 50 dollárt eléri ott viszont érdemes lenne probálkozni...

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek