Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:29
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#280
penznyelo, bocs hogy belenyusszogok

maradjunk a közértes példádnál.
valaki írta korábban, hogy akinek van pénze, az szalámit vesz magának, akinek meg kevesebb az meg párizsit.
fordítsuk ezt vissza eü-re. valaki csak azért kivetesse a vakbelét, mert meg tudja fizetni?

Ugye mennyire nonszensz?

nem jó a közértes példád, mert az eü-re jobban igaz az, hogy mindenki a szükségletei szerint részesedik belőle, egy közértben pedig sokszor vesznek meg az emberek felesleges dolgokat, csak azért mert van rá pénzük

leírhatnám, hogy kiknek a módszere ez, ahogy te írtál, de felesleges, úgyis mindenki tudja
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:22
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#279
Pénznyelő
A fenntarthatatlanságot kb. 2 éve sulykolja a média az emberekbe az eü. és orvosok kipellengérezésével.
A finanszírozhatatlanságra úgy emlékszem régebben vávlaszoltál hogy eltűnik a pénz .
Miért nem erről beszélünk és ezt akadályozzuk meg a meglévő rendszer ellenőrzésének szigorításával?
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:21
#278
Brutalica.

link
pampa 2008. 02. 01. 16:20
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#277
Most fordítsuk le ugyanezt egy közértre. Beteszed az árut a kosaradba (mert ugye azért orvoshoz el szoktál és a jövőben is el akarsz menni, vagy legalábbis elvárod, hogy ha bajba kerülsz, elmehess), de a pénztárnál azt mondod:
- nem fizetek, mert fizetek én eleget máskor, másra;
- nem fizetek, mert nem tudok;
- nem fizetek, mert utálom a pénztárost/üzletvezetőt/bolttulajdonost, stb.

Ugye mennyire nonszensz?

penznyelo

Ne csúsztass kérlek. A bolt nem az enyém.Nem én veszem bele az árut és nem én fizetem sem a rezsiét sem az alkalmazottak fizetését.
De jelenleg az EÜ. ben meg az oktatásban MI fizetjük a járulékos költségeket.

Ha majd azt mondja a kormány:
Emberek felére csökkentjük az EÜ járulékokat és ezzel arányosan fizetővé tesszük a Házi orvosi ellátást azt mondom: Igen,ez reform,de ha azt hallom hogy emelem a járulékor 4 %-al és bevezetem a vizit ill. kórházi napidíjat...

Hát,valahogy erre nem tudom azt mondani ,hogy igen ez reform,mert ez nem az hanem pézbehajtás.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:19
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#276
Na már itt is van pénznyelő, a liberális.
Nem értem, mit képviselsz, ne haragudj.

Mert az egyén szabadságára és öngodoskodására való törekvést nem, az biztos. Ugyanis akkor támadnád az adóemeléseket és vizitdíjat. Ellenben nem teszed.

Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:18
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
ráadásul az szdsz az aki leginkább erősködik a néptipró, nemzetgyilkos törvényekért mint tandíj, aü törvények(vizit, napidíj, járulék, korházbezárás és privatizáció, többiztosító..stb), szólásszabadság korlátozása..stb.stb.
Az szdsz ássa leginkább magyarország sírját
Egy nyomorult kis alig parlamentbe jutott 5%-os bűnszövetkezet!.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:18
#274
Picipocibaby !
Néha az árfolyamokra is ránézel? Ez a tőzsde, ha még nem vetted volna észre...írnál inkább a Mol-ról

4
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:16
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#273
a legszörnyűbb az hogy nem is az mszp (mert azoknak már régen megvolt) hanem az szdsz a legnagyobb legkoruptabb gonosztevő banda az országban.
és politikailag is a legrosszabb.
a médiák meg a nagy állami projektek mögött is főleg szdsz -es korrupciók állnak (lásd autópályák és metróépítés)....
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:16
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#272
Racional:
Kola47 már sokmindenben válaszolt, ezeket nem írom le mégegyszer.
"az ide beírogatóknak szvsz fogalama sincs arról, hogyan élnek ma M.o-on a valódi átlag emberek."
Ki az átlag? És te honnan tudod, hogy élnek? Írd le.

"A 3x NEM tovább nyitja az ollót a 3x IGEN pedig ezt akadályozza"
Na ez a legnagyobb demagógia. Mert miért is? A 300Ft-os vizitdíj milyen ollót nyit tovább? A hálapénz és protekció nem nyit ollót? Dehogynem. Ráadásul ez a fajta kiváltságosság átláthatatlan, középkori, stb. Jó ez?
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:14
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#271
És azt sem értem, hogy a liberális topikolók hol vannak, amikor adóemelésekről és vizitdíjakról van szó, ugyanis az én nézetemben a liberalizmus nem szól másról, mint az egyén önállóságáról, szabadságáról és az egyén önálló boldogulásáról és kisebb állami beavatkozásról az életünkbe.

Persze amikor privatizálni kell, akkor egyből megjelenik a liberális banda és fújja az igét az SZDSZ-ükkel együtt.
Szép magyar útját hírdetik ők a liberalizmusnak, csak a szopás részét tegyük magunkévá.
Értelmes ember hogyan szavazhat ezekre az álliberálisokra Magyarországon? Fel nem foghatom.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:07
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#270
Drop, ne keverjük össze a problémákat. Az egyik kérdés, hogy lehet-e és hogyan csökkenteni az adóterhelésen, illetve kiszélesíteni az adófizetők körét. A másik dolog, hogy miként oldjuk meg a finanszírozhatatlan és fenntarthatatlan egészségügyi rendszerünket, amit a szoc. időkből örököltünk és toltuk magunk előtt.

Az adóterhelés szerintem is magas, nyilván az kell, hogy legyen a cél közép-, hosszútávon, hogy ezen mérsékeljünk. Ebben egyetértek.

A vizitdíj kérdésben ez a topic nagyon jó mércéje a téves gondolkodásnak:
- te (és mág páran) azt mondod, rohadt sokat fizetsz adóként és bár semmiség a 300Ft, de miért fizess;
- mások arra hivatkoznak, hogy a szegények nem tudják fizetni;
- pampa meg pocok meg azt mondja, akár fizethetne is, de csakazért sem teszi, mert "ezeknek nem adok", vagy mert "a politikájuk ellen szavazok".

Most fordítsuk le ugyanezt egy közértre. Beteszed az árut a kosaradba (mert ugye azért orvoshoz el szoktál és a jövőben is el akarsz menni, vagy legalábbis elvárod, hogy ha bajba kerülsz, elmehess), de a pénztárnál azt mondod:
- nem fizetek, mert fizetek én eleget máskor, másra;
- nem fizetek, mert nem tudok;
- nem fizetek, mert utálom a pénztárost/üzletvezetőt/bolttulajdonost, stb.

Ugye mennyire nonszensz?
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:07
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#269
Ennél a mostani rendszernél még egy abszolut liberalizmus is jobb, hogy mindenki gondoskodjon magáról, aki nem tud, dögöljön meg.
Ugyanis a kedves kormányunk elfelejti, hogyha már egy halom pénzt befizetünk neki, akkor elvárjuk mi, állampolgárok, hogy azzal tisztességesen gazdálkodjanak és ne vezessenek be mindenfajta új díjat, adót. Ha pedig bevezetnek, akkor csökkentsék a terheinket. Ez utóbbi sajnos nem megy. Úgyhogy ideje lenne, hogy elhúzzanak.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:05
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#268
drop
szerintem nem jogos / bár törvényes/ és nem ezt igérték. De vigyázz mindjárt demagógnak nyilvánítanak....
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 16:01
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
Egyébként is már elegem van a magyar progresszív adózásból. Megértem én, hogy ha 10x annyit keresek, mint a szegény, akkor 10x annyi adót fizessek, de azt már nem hogy 40x vagy a minimálbéres ne is fizessen és én adjam oda az ő részét.
Ez természetesen pártoktól független kérdés, de már rohadtul unom ezt az igazságtalan rendszert.
Aztán ott van az EVA is, ami törvényesített adócsalás. Hogyan létezhet ilyen törvény? Nekik miért nem kell ugyanúgy fizetni, mint nekem?
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 15:57
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#266
Pénznyelő, én (vagyis utánam a cégem) évi 10-15 milliót befizetek az államnak. Ja és ezen kívűl még az AFA-t, ha veszek valamit. Kb. minden 4. megkeresett forintom után kapok 1Ft-t elkölteni.
Ezekután fizessek vizitdíjat, tandíjat?
Jogos ez szerinted?
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 15:53
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
értem én azt is hogy ssemmi sincs ingyen, mert amúgy is a mi adónkból fizetik az oktatást (is)
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 15:47
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#264
"jóember, nem érted a demokráciát.
a demokrácia arról szól hogyha a NÉP AZT AKARJA HOGY INGYEN LEGYEN AZ OKTATÁS, AKKOR INGYEN K E L L LEGYEN, AKÁR BELEDÖGLÜNK GAZDASÁGILAG AKÁR NEM.
nem érted?"

Te nem érted. Soha se volt ingyen egyik se. A kérdés, hogy milyen módon fizeted meg. Illetve, hogy kik és mennyit tesznek bele. Mennyire fenntartható, mennyire hatékony, mennyire átlátható a rendszer. Ezek között lehet és kell választani. Az nem választási lehetőség, hogy ingyen vagy pénzért. Mert semmi nincs ingyen. Csak a mesében.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 15:43
Előzmény: #262  csuloktata
#263
naja, őket miért nem büntetik meg tiltott jelkép miatt?
mocskok.
csuloktata 2008. 02. 01. 15:40
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#262
Szadeszes tolvajoknak, lehet hogy ingyenes az egészségügy, mert nem fizetnek járulékot, de a helyükben ezt nem reklámoznám plakáton a véres vörös csillag alatt!
csuloktata 2008. 02. 01. 15:38
Előzmény: #260  pampa
#261
Az adócsekkentést a bolsevik bagázs nem ígérte, hanem törvénybe foglalta (2007.01.01.- el lépett volna hatályba)!!!
Különbség! Nem kicsi, hanem nagy! Aztán választási győzelem után tv módosítással adó emelés, mert így demokratikus! Szerintük!
Majd elfelejtjük, ebben segít a retekklub, meg a Claudia tv.

Takarodjanak?

IGEN! IGEN! IGEN!

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek