Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 08:12

Soros György: közeleg az Ítélet Napja  

"Ítéletnapi forgatókönyvet vázolt szerdán Soros György amerikai befektető a "Hatvan éve a legrosszabb válság" című cikkében, amelyet a Financial Times közölt szerdán. "A mostani válság több mint hatvan évig tartott szuper-föllendülés betetőzése... Miközben a fejlett világban a recesszió többé-kevésbé elkerülhetetlen, Kínában, Indiában és egyes olajtermelő országokban nagyon erős az ellenkező irányzat... Így a jelenlegi pénzügyi válság kevésbé okozhat világméretű recessziót, inkább a világgazdaság radikális átrendeződése várható, az Egyesült Államok viszonylagos hanyatlásával, és Kína és más fejlődő országok felemelkedésével. Az a veszély, hogy az ebből származó politikai feszültség, beleértve az amerikai protekcionizmust, kárt okozhat a világgazdaságnak, és azután visszaesésbe vagy még rosszabba is taszíthatja a világot", írta Soros György."



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 18. 23:19
#100
Vajon a 2002-es adatokat a válság elmélyülése értékelte fel ennyire?
Kérdés, hogy ezután a bankok - az irhájuk mentendő - együttműködőbbek lesznek-e?
És megkapják-e a mentőövet a jegybankoktól, az EKB-tól illetve saját kormányuktól!?

Írta: Radnai István · Kategóriák: Vezércikk, Olvasói levél
(trendlines.hu)
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 00:12
Előzmény: #98  TrendMan
#99
Ja az Öreg roka, shortos soros shortos
TrendMan 2008. 02. 13. 22:45
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#98
Rapista:
Tényleg jó, már az is tetszik benne, hogy ugyanolyan ciklikus, mint a világgazdaság.
Törölt felhasználó 2008. 02. 13. 22:31
#97
Buffet kontra Shortos....

Törölt felhasználó 2008. 02. 06. 20:15
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Szia Krizi...
Törölt felhasználó 2008. 02. 06. 13:33
#95
Szia Kinga.
Törölt felhasználó 2008. 02. 05. 01:39
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Rapista, állítólag holnap vhol lesz vele vhol egy riport, úgyhogy azután reagálok.... meg majd meghalok az álmosságtól, megyek ...:-))))
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 00:49
#93
Rapista, jókat írtál, arra holnap reagálok, csak még ülepítem, de kösz :-)
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 23:17
#92
Ha büdzséből a hazai válság felszámolására jelentősebb eszközöket tudna átcsoportosítani, és az átlag-amerikai felé tett gesztusok mellett a pénzvilágot is meg tudná nyugtatni.......akkor lenne esély arra, hogy a válság elmélyülése nem folytatódik.

A globalizáció folytán számunkra ez szinte a kertek alatt settenkedő veszélyt hatástalanítana...

A bomba már nálunk is ketyeg!
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 23:15
#91
Ha a világ tőzsdéi, amelyek 2003. óta szakadatlanul száguldottak és hirtelen szakadtak be, fel tudják dolgozni ezt a traumát, akkor trendforduló, de legalábbis lassan emelkedő szakasz következik be.Ekkor a legborulátóbb jóslatokat elfelejthetjük(pl. Soros György félelmeit) és helyreállhat a cégek fundamentális értékének és tőzsdei értékelésének egyensúlya.

Ha a világ tőzsdéi, amelyek 2003. óta szakadatlanul száguldottak és hirtelen szakadtak be, fel tudják dolgozni ezt a traumát, akkor trendforduló, de legalábbis lassan emelkedő szakasz következik be.Ekkor a legborulátóbb jóslatokat elfelejthetjük(pl. Soros György félelmeit) és helyreállhat a cégek fundamentális értékének és tőzsdei értékelésének egyensúlya.A magyar gazdaság egyéb problémái mellett, a nyitottságból eredően is, nagyobb kitettséggel kell szembenézzen az indokoltnál.
A magyar tőzsdén elérhető részvényekben jelentős lehet az érintett országok alapjainak a befektetése.
A magyar részvények fudnamentális hátterüktől függetlenül zuhanni kezdtek, a legjobb cégek részvényei is.

Zárásul elmondhatjuk, hogy a válság elmélyülése esetén jelentős mértékben fizethetjük meg a globalizáció révén, mások könnyelműségének, csodavárásának az árát.
Ha a világ tőzsdéi, amelyek 2003. óta szakadatlanul száguldottak és hirtelen szakadtak be, fel tudják dolgozni ezt a traumát, akkor trendforduló, de legalábbis lassan emelkedő szakasz következik be.Ekkor a legborulátóbb jóslatokat elfelejthetjük(pl. Soros György félelmeit) és helyreállhat a cégek fundamentális értékének és tőzsdei értékelésének egyensúlya.

Ha a világ tőzsdéi, amelyek 2003. óta szakadatlanul száguldottak és hirtelen szakadtak be, fel tudják dolgozni ezt a traumát, akkor trendforduló, de legalábbis lassan emelkedő szakasz következik be.Ekkor a legborulátóbb jóslatokat elfelejthetjük(pl. Soros György félelmeit) és helyreállhat a cégek fundamentális értékének és tőzsdei értékelésének egyensúlya.

Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 23:13
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Fretek gyorsan feküdj vissza, nem vesztettél sokat. Energiapostán átküldtem neked Csipkerozsót, kicsit más mint Grimm. Jelszó: ’meseterapia’

Vivid, a helyedben aluszkálni mennék.
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 22:12
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#89
Szia JP,

jaja, mi más? Nem mondta hogy egymást falják fel, meg ezt már úgyis tudjuk gimiből. Cél a profit, tudjuk ezt is de van különbség. Megdolgozni valamiért… sztem a válasz nem kishal-nagyhal kérdés. Mi a munka? Abszolúte: ami értéknövelő, relatíve: amiért fizetnek. Mi játszik itt? Nem értem miért beszélsz a kicsik ellen. Kitalálni kombinációkat – munka, min a kitaláló épül belőle. Ha keresel vele: pénz. De hogy mennyit nem attól függ hogy mennyire voltál okos hanem a téttől. Miért lenne a kicsi hülyébb, elpancsolósabb? Pont ez az előítélet amire a „nagyok” építenek.

Látom magam előtt az ami háziasszonyt, 200 kiló falja a csipszet és nézi a tévét. És mondják neki hogy most venni eladni kell. Pisilhetnékje támad, közben lejjebb megy /a mondandó/ aztán vesz és elad. Így működne? :-)))

Ki lesz cápa ki nem… 2 szó jut most így eszembe: kontraszelekció, emberség. Címszavak és tudod nem vagyok objektív /amúgy van olyan?? / mert az érzelmek irányítják a gondolatokat:-)))

Amit a dolog etikájáról írtál: egyetértek.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 22:06
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
nem kaptam el a fonalat, úgy látszik. jobb lett volna ágyban maradnom:))
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 21:32
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#87
Vivid,
Rapista nyitott erről topikot, ha érdekel megkeresheted. Nyugi és mély levegő. Ennyi tombolás súlyos esetben is elég szokott lenni. És ha túlleszel: Moisertől tök jó az „önkéntes nőstény” kifejezés, Csernus könyvét sem baj elolvasni és nem minden szép csaj ellenfél :-)) De ez csak egy bekezdés és amit írok jegeld, de bocs most vagyok itt…

Előzmény: szerintem nem ugyanarról beszélünk.
A kisbüfi nem szent, ki az? Benézek a szomszédos pol topikba, elég. Olyan erkölcsi és szellemi piedesztálról van ottan néha vélemény mondatva hogy ihaj. Nagy baj, ha író ember kifelejti önmagát, mint tényezőt egy történetből /Eco…:-)/. Persze van annak is szépsége, amikor az égre néző ember káromkodik. Mert ezzel megéli: létezik szólhat, és jól beszólt a legnagyobbnak.

Soros se érdekel magáért. Gyűjtötte, mondta, „szerencse” vagy tudás ő dolga, magával számoljon el. Mindenki gyarló ember, közhely. A „besorolás” érdekel nagyon. Miért érzem magam lejjebb vagy feljebb másnál.

A személyeskedő dologban igazad van, nálam az érzelem és a megérzés az úr. De kigyűjtheted akik másképp működtek /lehet ingyenebéd de jobb amit magad szerzel./
Butaság, hogy a gondolkodást az érzelem megrontja.

És „szigorúan szvsz” – ez most nagyon tetszik :-)))

Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 21:01
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Phiona, arra nincs más topik, az ítélet napja -SOROS György az ez a topik, bár szövegértelmezésben nem vagy a topon...
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 20:51
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
Fretek,
arra külön topik van, itt nem erről van szó.

Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 19:54
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
addig azért többször fel fogsz kelni :-)))
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 15:09
#83
majd szóljatok lécci mikor lesz. inkább ágyban maradnék.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 03:25
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Megkimellek.
Problema egy szal se.

Jo ejt, sok penzt, vagy ami itt divatos elkoszones...
neked is:

m
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 03:11
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ja, Te így kérdezel? (amit minősítésnek hívnak) Jó, akkor én így válaszolok, csak egy idézettel:

"Soha ne válaszolj úgy, hogy "no comment" Túl azon, hogy ezzel a válasszal nagyképűnek tűnsz - valójában az is vagy -, feleletedet mindenki úgy fogja értelmezni, hogy igaz, amit kérdeztek tőled. "No comment - guilty" - vagyis nem kommentál, tehát bűnös! Napjainkban felzárkózott ehhez a "sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánom" formula. (Moldova György)

Miért is kéne kéne tudnom, hogy ki vagy, a kedvességed miatt netán? Kímélj meg a veled való beszélgetéstől...
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 02:41
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
:DD

Nincsenek gyerekeim.
Es nem is nevelni szandekoztam a hozzaszolasaimmal.
Itelkezni se itelkeztem, kerdezni se lehet?
OK BOCS. EZT nem tudtam.
Ezek szerint, te nem is tartozol a halando emberek kategoriajaba.
VAN ilyen.
Csak azt ketlem, hogy igy viselkedne.
Na mind1.
Amugy ,ha kicsit is erdekelt volna, pontos adataid lehetnenek arrol, hogy ki vagyok.
DE ezek szerint semmivel se torodsz, es valojaban semmi se erdekel a magad prestige-en kivul.
(epp ezt mondtam korabban is)
However u wanna achieve it.
No comment innentol.
Elmondtam amit akartam.
Udv, es minden jot:
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 02:37
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
mellesleg, ha valakivel elmegyek futni, ahol ráadásul egy csapat edz együtt, az flört???!!! Kicsit érdekes? És nézve az említett topikok színvonalát, csak emeltem rajta... És mi jogon minősítesz?
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 02:32
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
mi közöd hozzá??!!! Engem kicsit se érdekel, hogy Neked mid van és kivel flörtösz... :-) Kutyát sem mozgat. Tán törödj magaddal, rád fér. Ki vagy Te, hogy ítélkezz vagy hogy egyáltalán kérdezgess. Senkivel nem flörtöltem, mindenki magából indul ki, BÁR azzal flörtölök, akivel akarok picinyem.... Neveld magad vagy a gyerekeidet....
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 02:27
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Jav: Ertelmeset is lattam elvetve, epp ezert kerdezem (bocsi ez valahogy kimaradt, mert felQrtam magam a Genesis es Pannonplast topicokban produkalt alt. szinvonalad miatt)...
MI tortent? Otthagyott a pasid, vagy mi????
En a 'menjunk egyutt futni a szigetre' dolgot, nem ertekelem semmire, NEM erv a reszveny mellett vagy ellene, es nem tudom miert kell ilyeneket latom nap mint nap.

Es ez kinek hasznos RAJTAD kivul?Nem kene megosztani...nem tartozik senkire, hogy epp ...vagy hogy nem...DE ha manipulacios modszernek szantad, akkor elegge tré...
Na ennyi.

Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 02:12
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
vivid: Es neked melyik van a ketto kozul? Nem szemelyeskedni akarok, nem alazni, es egyebek..

De kerdem en, miert viselkedsz ugy mint egy utcajat tevesztett oromlany egy tozsdeforumban?

En is almos vagyok, es/de felhaboritonak talalom,hogy flortolsz fuvel...../gyarkemennyel, ahelyett , hogy ertelmes hozzaszolasokat produkalnal a temaval kapcsolatban (legalabbis en ezt lattam 4kulonbozo neven toled az elmult 1 evben).
Bocsi ha most 'beszolok' ,de mar tenyleg felhaborit.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 01:19
Előzmény: #73  Knight Tyris
#75
azért még két észrevétel JP, Knight Tyris. Szerintem az intelligenciaszint enm elsősorban nem tanult, hanem veleszületett adottság, nem nagy mértékben csiszolható, fejlelszthető.... És, része leegyszerűsítve, hogy az illető, hogyan tud gondolkodni (szinapszisszám)/alkalmazkodni szituációkhoz. stb. Ne keverjük össsze a műveltséggel, jólneveltséggel vagy képességfejlesztéssel... Másik észrevétel, hogy paradox módon sok ilyen nagyon sikeres ember nemhogy öntelt, hanem önbizalomhiánnyal küzködik!!!! De ez messzire vezet, és álmos vagyok! Jó éjt!
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 01:11
Előzmény: #73  Knight Tyris
#74
Nezd Knight, eloszor is jol esett amit irtal, mi tagadas, bar tudom en azokat magamtol is .Erzem! :-)
Viszont, en is ugy vagyok vele, ha e melle nem sikerul meg a nagy tutit osszespekulalni, akkor ....akkor ugy nem lesz jo , na ! :-)
Knight Tyris 2008. 02. 02. 01:01
Előzmény: #72  Knight Tyris
#73
Na ez meg lemaradt:
nem tudnak csak egyszerűen a sikerüknek örülni
Knight Tyris 2008. 02. 02. 00:59
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Jp, fantasztikus mennyi élettapasztalatot és bölcsességet raktároztál el. :o) Általában csak magamban szoktam megemelni a kalapom, mikor közbe közbe elcsípek egy-két érdekes gondolatot Tőled, de most még friss ez a "medve lábnyom", úgyhogy nem kíméltem a billentyűimet. :o) :o)

Kapcsolódva a témához én is pont olyasmit akartam írni, hogy egy idő után el kell(ene) jutniuk a sikeres embereknek arra a pontra amikor már átérzik, hogy nem is ér igazándoból semmit a lenézés. Egy teljesen felesleges pótcselekvés önmaguk, önmagunk nyugtatására, annak bizonygatására, hogy ők a jobbak, ügyesebbek.
Akik nem tudják elhagyni ezt a bizonygatást, (amit azért nem könnyű megtenni), csak egyszerűen a sikerüknek örülni szerintem azok nem is tudnak igazán, felhőtlenül boldogok lenni, hiába érnek el akár nagyszerű dolgokat, vagy akár lehetőséget a felhőtlen életre a maguk számára.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 00:42
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Koszi vivid, a kiegeszitest.Nagyon passzol !

Es igen , mondhatjuk ugy is, hogy inteligencia kerdese, bar ez nem egy , az emberrel veleszuletett fix tulajdonsag ,hanem, ezt az eletben gyujti az, akinek van, az, aki kepes inteligenciara szert tenni. Akit ez nem erdekel, az ugy sem lesz soha, lehet barmennyire tokes, vagy barmennyire csoro, kis hal.......es marad egy faragatlan tusko.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 00:33
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Teljesen egyetértek Veled, JP! Egy dologgal azért kiegészíteném, és TAPASZTALATBÓL mondom, a munkám során már találkoztam olyan emberrel, sőt kettővel (nem csak én, hanem a cégnél többben is), aki ugyan nem magyar, hanem amerikai, DE gazdagabb még a Sorosnál, és a saját erejéből érte el, és egyikük sem volt sem kegyesen lenéző, sem nagyképű, sem önelégült, vagy megjátszós, hanem inkább nyugodt, SEGÍTŐKÉSZ, és, ha munkáróral volt szó, akkor erőteljes (asszertív), lehetetlent nem ismerő, de amúgy csöndes és kedves. Úgyhogy ez intelligencia kérdése. Nyilván vannak olyanok is, akik nem így viselkednek, nem kétlem. De 2 ilyen már van....
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 00:33
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Igy helyes :
"nem mondhatja el magarol, hogy capa, mint aki tobb milliarddal tologat...

Es Phiona meg annyit az etikussaghoz a lenezessel kapcsolatban. Az etikussagot onnan erdemes nezni, hogy a -jelenesetunkben - a profitalo szemely magatartasaban, hogyan nyilvanul meg ?!
Mert nem mindegy, hogy gndolataiban pancsernak , szerencsetlennek, tudatlannak, stb-nek nevezi azt ,akinke sikerult a magas, ha nem a legmagasabb arfolyamon passzolni a papirokat, vagy ezt masok elott, nyilvanosan verbalis , vagy bizonyos modoru megjeleno viselkedesi formakban teszi ezt meg. Sorors mar reg nincs abban az "idoszakaban" , hogy kisstiluen kinevessen, lenezzen az ilyenekre. Az ilyet , foleg aok muvelik, akik maguk is kisebbsegi komplexusok egesz skalak varaiansaiban szenvednek. Hogy bunkok leteznek a vilagon , ez eddig is teny volt, de en inkabb csak muveletleneknek neveznem oket, persze ez tul szep megfogalmazas :-)

Eltudom kepzelni , azt a "haziasszonyt" vagy taxisofort" aki egy nagy zsakolas utan, hatalmasat no a sajat szemeben, es az addigi frusztracio tova tunnek es korabbi ismeroseinek felet se akarja megismerni az utcan. Bizonyara ,mert eloszor tortent meg vele az ilyesmi, es mint a szemelyes kulturajaban , nincsen tapasztalata, muveltsege ezt atikusabb modon kezelnie. Egyszoval bunko az ilyen, na ! :-)
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 00:18
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Szia Phiona !

Mar megint ez a tozsdepsichologia :-)

Eloszor is, dr Toth Andras azt is elmondta, hogy a capak neha egymast faljak fol ? Mert megesik. Spekulalnak rosszul, ok is.Na epp ide kapcsolnam a felhaborodasodat is azzal a bizonyos lenezesrol. Phiona , az egesz nem mas, mint rivalizalas ! Punk-tum. Mivel mindenki egy celt hajszol, es ez pedig a profit, ezert nincsen kulombseg -ebbol a szempontbol - kis hal, es capa kozt. Termeszetesen a ki kis hal ,1 milka forinttal, nem mondhatja el magarol, hogy capa, aki tobb milliarddal tologat,mert a kis halnak nincsen meg a milliardjai ehhez. Ha hirtelen kapna milliardokat, majdnem biztos lehetsz benne, hamarelkotyavetyelne, es tudod miert? Mert o azert nem dolgozott meg, nem tudja, hogyan kell osszegyujteni az elso 100 milliot, az elso milliardot, stb-t.Ahhoz hogy valaki capa legyen, ahhoz nem elegendo a penz, hanem a sok tapasztalat feltelenul szukseges, amiket mindazideig halmozott fol amig sikerult karoltve a maga nagy tokejet is folhamoznia.
De mivel azon emberi alaptermeszetnel fogva, hogy mindenki rivalizal mindenkivel, az a lenezes, amirol te irsz, az ugyis abbol a szemparbol fog iranulni akinek sikerult a profit szerzese -fuggetlenul attol, hogy kis hal, vagy capa - , meghozza az iranyaba, akin keresztul , az eladott papirjaival, megvaltotta maganak a profitot - aki ugyancsak lehet kis hal, vagy capa ! Amikor profit van, es sikeres spekulacio, meg no az ego, es a rivalizalas kepmutatasban nyilvanul meg. Ez ilyen egyszeru, ezen nem kell folhaborodni, vagy legalabb is nem erdemes, mert mint etika, teljesen hianyzik az emberi termeszetbol, kitalaloja ilyen etikanak,meg legfeljebb egy fikcio gyarost illeti. Etikussag szempontjabol, ez a targy, nem kerdes targya.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 23:58
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
istenem, hogy Te hogy el tudod misztifikálni a dolgokat - szerintem. És ott is érzelmi alapon, ahol ez nem vezet messzire. Nyilván a tőzsdepszichológia nem hülyeség és nem a Sorosról és a szegény háziasszonyokról és okos, csak lenézett kisbüfikről szól, akik remek szellemi képességekkel és abszolút morális fölénnyel rendelkeznek, amig a szemét Soros és a többi nagytőkéjú spekulásns pedig bár ugynazon célt akarják elérni, csak nagy tőkére tettek szert (ráadásul nem örökölték, tehát bárki utána csinálhatja) és ezért erkölcsileg már sokkal a kisbüfik alatt állnak, sőt egyben kijelenthető, hogy szemetek.... Ugye ezt magad sem hiszed. Nem hinném, hogy a Soros nem hinném, hogy a háziasszonyokat és a kisebb befektetőket lenézné, hanem csinálja a dolgát, amihez ért, egyszerűen az ő szellemi technikai és tőkeeszközeivel dolgozva... Na, mindezt, ha egy háziasszony kapná lehetőségként (tosztelet a kivételnek), nem tudom hmmmm mennyire lenne kegyes :-), de inkább nem gondolok bele, ismervén ....
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:01
#66
Potternek köszönhetõen ma meghallgattam dr Tóth Andrásnak a „tõzsdecápák gumicsontokkal etetik a háziasszonyokat” jelentésérõl szóló véleményét. Lényege: a nagy tõkével spekulálók /tõzsdecápák/ érdeke hogy a kisbefektetõ /háziasszony/ csúcsponton vegyen. És ha lezuhan, adjon el mert itt a világvége. Így lehet a legtöbbet keresni. Példának Soros beszédét hozta fel.
Nem lepett meg, és elfogadom a célokat érdekeket. Csak egy háborít fel: a lenézés.
Hogy valaki attól mert pénze van azt hiszi, a kisbüfi alsóbbrendû. Hogy ráállunk ezerrel, nyomjuk a propagandát és bekajolja. Hogy eleve hülyébe vesszük.
Lehet hogy tényleg buta, akkor büszkén kihúzhatjuk magunkat hogy bepaliztuk. És hogy többek vagyunk nála. Ezzel igen?
De lehet hogy okos, csak nem „gyûjtött” annyi pénzt. Miért is? Nem biztos hogy szellemi képességei hiányoztak.
Mégis, õ így is úgy is csak egy balek a „cápák” szemében. Szép metaforástul az egész -:)

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 19:07
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:04
Előzmény: #63  sanka
#64
jajjj kicsit emelkedj már kicsit el a földtől, az adott média dumától......., ő sem erről álmodik, hanem vannak tények és vannak megoldások..... erről is lehet álmodni :-)
sanka 2008. 01. 29. 16:45
#63
Én szebbeket szoktam álmodni, az Itélet Napja egy film, és azt meg néztem valamikor.
adam 2008. 01. 29. 16:44
Előzmény: #60  sanka
#62
Lehet magéra értette.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 16:41
Előzmény: #60  sanka
#61
az álmokból születik a valóság, valakinek álmodni merni kell, némi fantáziával persze :-)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek