Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 11:28

A kómába zuhant gazdaság esete a Gyurcsány-csomaggal (TOP10 sztori 2007-ben - 2.)  

Ugrás a cikkhez
Bár a kormány kiigazítási csomagja megkezdte az egyensúlyi bajok gyógyítását, ám mindennek komoly mellékhatásai vannak: végletesen lelassuló gazdaság, felpörgő infláció. Pontosabban kicsit úgy vagyunk ezzel, mint House doktor az üvegkalitkában: a sok tünet közötti pontos összefüggéseket nem látjuk, így attól félünk, hogy hiába sikerül esetleg a műtét, a beteg mégis kómában marad.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=91593
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 23:14
Előzmény: #119  Tbarna
#120
Sikeres boldog új esztendőt minden tőzsdemágusnak, és mindenkinek.
Kedves guildenstern várom válaszodat.
Tbarna 2007. 12. 31. 16:44
Előzmény: #118  minden6ó
#119
Kedves Minden6ó!
Minekután nálam ez első (és egyetlen) pont mindent felülír a populista megközelítéssel nem tudok mit kezdeni. :))
Ilyen irányú érveim se igazán vannak.
Az uzsorakamatra is csak annyit tudok mondani, hogy majd a piac leszabályozza. Mindaddig míg erre kereslet van maradni fog,.
Egyébként az állam szerepe mindösszesen annyi, hogy vqlamilyen formában szabályozza. Ezt mellesleg meg is teszi. THM kötelezésére és ellenőrzésére gondolok.Az összes többi a piaci résztvevők dolga.

Na gyerünk buliba!
BUÉK!:)).
minden6ó 2007. 12. 31. 14:10
Előzmény: #115  Tbarna
#118
Barna.

Lehet hogy egy marhaság, mégis ezt tartom az egyik problémának.
Közgazdász szemmel elmondhatod, hogy ez így teljesen rendben van, csakhogy pl lehetne tisztázni az uzsorakamat fogalmát jogilag, ezzel pár ezer embert máris megmentenének a hitelfelvételtől.
Vagy pl visszafogni a hitelrendező hitelt! Ami az esetek túlnyomó részében addósságspirálhoz vezethet.Mert ugye ha az addigi tartozásodat feltőkésíti az addigi kamatokkal ,plussz megfejelik még egy adag kamattal, azt biztosan nem fogod könnyebben visszafizetni.
Ezeket pont úgy lehetne szabályozni, mint a cigaretta reklámokat...
Ez populista megközelítés, tehát kéretik nem közgazdasági alapfogalmakkal visszatámadni. :)))
Tbarna 2007. 12. 31. 14:06
Előzmény: #116  Phylaxa
#117
"Ahol ennyire sűrűn vannak a megszorítási periódusok, ott szerintem az állami támogatásoknak köszönhető hitelfelvétel igenis elgondolkodtató."

Engedelmeddel én ezt így módosítanám:
Ahol ennyire sűrűn vannak a megszorítási periódusok, ott a hitelFOLYÓSíTÁS igenis elgondolkodtató.
Phylaxa 2007. 12. 31. 13:44
Előzmény: #115  Tbarna
#116
Ahol ennyire sűrűn vannak a megszorítási periódusok, ott szerintem az állami támogatásoknak köszönhető hitelfelvétel igenis elgondolkodtató. Persze ez nem mentesíti a felvevőt a gondolkodástól.......viszont ott is kétségek merülnek fel a hivatalos adatokkal kapcsolatban. Nem szabad hazudni és az infót reálisan át kell adni. Gondolom észrevettétek, hogy a közgazdászok akik tényleg a valóságra kíváncsiak már csak mosolyognak a számokon. Nem a tervezetten....hanem a tényeknek beállítottakon. Ennyi.
Tbarna 2007. 12. 31. 13:34
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Hitelezés.
Igen ezt én is egy komoly marhaságnak tartom. Mégis kinek a felelőssége?!
Egyáltalán micsoda hülyeség ez?!
Mégis mi/ki kényszerít erre?
1. Gazdaságossági megfontolás Ez teljesen rendben van(ettől persze tévedni még lehet)
2-végtelenig. Nincs több indok. Ez ilyen egyszerű.

Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 12:39
Előzmény: #93  Phylaxa
#114
vaisto:

Neked a kurucinfo-t javaslom

Hiteleződés:

szerintetek mennyiben az állam felelőssége hogy a lakosság hiteleket vet fel? És ha nálunk igen, más országokban nem?
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 12:35
Előzmény: #94  spade
#113
Spade,

azt akartam mondani amit pénznyelő.

Van egy számítási módszer az adóterhelésre, én beírtam az erre vonatkozó számokat. Ha Te egy másik számítási metódust tartasz helyesnek az elfogadható, de ahhoz nincs semmiféle nemzetközi összehasonlítás, tehát értelmezhetetlen. Ha megtennéd hogy ezeket a számokat előállítod az EU-ra, USA-ra, meg a környező országokra és közlöd velünk az nagyon hasznos lenne, tényleg.

Mellesleg a multik mindenhol gigantikus adókedvezményeket élveznek nem csak nálunk. kettes pont: a legtöbb környező országban mivel kisebb a GDp/fő, és a megélhetés nem kevesebb mint itt, ezért többet kell majd levonnod.
Tbarna 2007. 12. 31. 09:49
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Jó reggelt,

Kissé lemaradtam a dolgokról, de így utólag egy-két megjegyzést.

Igazából, amikor a gazdaság kifehérítését jelöltem meg elsőnek én alapvetően az államháztartás a költségvetés fehérítésére gondoltam. A lakosságon és vállalatokon már nem nagyon tudnak
Rajtunk már mi f@szt fehérítsenek. Olyan fehér már, hogy lassan befeketedik.
Értem ez alatt azt, hogy lehet itt még sok mindent kitalálni, akár adóhadsereget felállítani, de ha egyszer nincs miből, akkor bizony küldhetik az atyaúristent is.

A lakosságot érintő terhek már olyan szinten vannak lassan ettől fog befeketedni, ugyanis élni azért kell. A befizetett adóért meg nem igen lehet kenyeret kapni. Bár lehetne valami hűségpontos rendszer az APEHnél is.:))

Ahogy mondtátok irtózatosan sok pénz, elmegy. Ennek egy jelentős része korrupció, de legalább ekkora rész felesleges és pazarló kiadások. Nincs ember, aki megmondja, mennyi pénz folyik így el. ..

Talán nem csak politikai blöff illetve véletlen volt mikor neki akartak/nak menni pártfinanszírozásnak. és a képviselők juttatásainak.
Az ellenben már rohadtul nem véletlen, hogy szinte azonnal lesöpörték az asztalról.
Inkább ilyenekről kellene népszavazni. Na arra elmennék.

Egy szónak is száz a vége. A feneketlen kútba több pénzt hajigálni nem igazán értelmes dolog.

Ezért gondolom, hogy így, ebben a formában ez az első feladat. Aztán persze hozzá lehet nyúlni. –különös tekintettel az áfonyára- :) az adórendszerhez is
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 02:34
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
még ezt idekarcolom, annyira találó szvsz

minden elvakult rajongónak a jelszó:
KURVAORSZÁG TEBENNED VAN!!!

feloldás: adónkon finanszírozott propaganda szöveg és a böszme szavainak metszetében érlelődött gyöngyszem
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 02:33
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Vaisto: NO coment
... here, at least...bocs, de ezt a stilust mashol...
Legyszi.

Es 'Bocsi' again.

m
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 00:45
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
Vaisto értem miről beszélsz , de vedd fel a kultúrált köntöst. Sztem jobban állna mint ez.
Felpróbálnád?
Phylaxa 2007. 12. 31. 00:30
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
Amiért semmit sem kapsz a boltban...... :)
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 00:14
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Gyurcsány , (Ferenc testvér) mint pap:
- Híveim, testvéreim, egybe gyűltek! Hát elég kevesen gyűltünk ma össze basszátok meg! Hol a picsában vannak a többiek? Mi a faszért lógtok, a kurva Istenit. Hát nem tudjátok, hogy ma szent igét hirdetek, hogy nektek jó legyen, és okuljatok, baszod? Ezt érdemlem, mikor a faszom ledolgozom a kurva lelki üdvötökért. A fasz kivan. Elkúrtátok.

azaz
Basszátok meg, elkúrtuk új évet minden követőmnek!!

ez idézet a youtube-ról
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 23:49
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
ja tényleg..

mi az a liberalizmus?
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 23:47
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
érthetőbben

azért dolgozzak, hogy adózzak és (abból is) elvegyétek szép lassan mindenem
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 23:43
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
vágom a dimenziódat

én nem vagyok otthon mi?
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 23:39
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Kedves guildenstern várom válaszodat.
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 22:55
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
"továbbá (leg)nagyobb tőzsdei cégeink is mind-mind cionfasiszta holdudvarban vannak"
Akkor javaslom, hogy kerüld őket a cionfasiszta tőzsdei lap fórumával együtt:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 22:42
Előzmény: #86  spade
#101
igazad van! (a tárgyat kimoderáltam, mielőtt engem:)))

a korrupció egyik formája az eü reform (nem a hálapénz, az egy másik tészta!)
a hálapénz nem pártfüggő, a reform, kormányzati negyed, metro beruházás, volvo buszok, amikor vannak magyar buszgyártók, elcseszett kombinók, parkolási társaságok, gripen--------ami nem nátha, de fertőző:-)
kakaóbiztos kókadt számítógép...soroljam

ÉS MINDEZT AZ ADÓZÓ ÁLLAMPOLGÁR FIZETI+az adócsalók helyett is!

Topik gazda

rapista
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek