Topiknyitó: tigus7313 2007. 11. 17. 13:00

Rába elemzések, elmélkedések  

Topikindító.



Véleményem szerint elérkezett az idő, hogy a Rába topik szétváljon.



Ebben a topikban szeretném, ha kizárólag szakmai elemzések hozzászólások és beszélgetések szerepelnének, mivel ezek a láma topikban, a hsz-ek növekedése miatt eltűnnek, illetve nagyon sok időráfordítással találhatóak meg.



A láma topik tökéletes helye a piac rezzenéseinek reakcióira, az árfolyam alakulások okainak találgatására, technikai elemzésre, stb.

Hasonló jellegű hsz-eimet én is oda írogatom.



Ha ez megvalósulna, viszonylag kevés időráfordítással mindenki az érdeklődésének megfelelő információt tudná megkapni a társaságról.



Lehet, hogy ez a kezdeményezés elhal, vagy nem működik, de egy próbát mindenképpen megér.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 12. 00:06
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Szia VADVIRAG!

Elore leszogezem, velemenyem a te velemenyed ellenvelemenye, es semmi szemelyeskedes; oszinten, tiszteletben tartom hsz-idat, velemenyedet.Az mas kerdes, hogy mennyire tudok ezzel egyeterteni vagy sem.

Ugy gondolom, hogy a felvasarlas az piaci korokben, jelenleg szoba sem jon!
A Te velemenyed allitja ezt, es szerintem meg sok kis spekulans erthet ezzel egyutt, de mint mondtam mar, a piac ezt most nem veszi figyelembe,vagyis olyan mintha nem is letezne. Marpedig a piac nem csak kis spekulansokbol, tdt,dt, meg hasonlo huszarokbol van osszerakva, hanem szamos komoly alap es komoly "ugyfel"-bol. Nagyjabol ezek mozgatjak jelenleg is a piacot, bar ezzel nem akarom a kis spekulansok nagysagrendet sem lealacsonyitani: van ezekbol is joszerivel.

Nos, ha valoban volna felteni valo - az, hogy a jelenlegi piaci hangulatban, elorroznak a spekulansok, es a befektetok elol egy komoly ceget, a Rabat -, akkor abban bizonyosak lehetunk, hogy a piaci szereplok nem ily modon feltenek az aranyat tojo tyujot, amint teszik, vagyis, hogy dobaljak ossze-vissza,oly modon, ahogy teszik ,hogy ne mondjam; szorjak kifele.A piac felelme - szinte minden tipust idesorolva - a tovabbi arfolyamesestol tart inkabb, es nem attol, hogy folvasarolnak ily modon egy jo kis ceget..

Most paradox modon fog tunni, az, hogy (szerintem ) a piacnak soha sincs igaza! De ebbol meg nem kovetkeztetheto az, hogy folvasarlas folyna.Ez, gondolom evidens is. Mert en sem arrol irok itt, hogy a piac ket lehetoseg kozott ugralva dont; van folvasarlas, vagy nincs folvasarlas? Egyes spekulansokkal -kisebbek,nagyobbak egyarant - megtortenhet, hogy igy van. De itt most tobbrol van szo: szorjak mert felnek a medvetol, tartanak az arfolyamesestol! Ez most a piac lenyegeben; Szentiment , ami egy olyan maniakus depresszioshoz hasonlit, aki hullamzik jokedv es rosszkedv kzott, de az ido fuggvenyeben ertve , allapota megis inkabb egyre rosszabba es rosszabba lesz.

udv:
Törölt felhasználó 2007. 12. 11. 23:33
Előzmény: #178  watson
#179
Az alapkezelőket soha nem az eszük hanem a tömegük vitte előre.+ a kockázati képességük a nullához közelít. Mindig a piacot követik és nem diktálják ergo bennük bízni elég merész mert amíg nincs piac addig ők nem vesznek....

Nálunk nincsenek profi alapkezelők, mert aki ért hozzá az nem megy egy megkötésekkel és lelki terheltekkel teli világba. De abban igazatok van, hogy a felvásárló ellensúlya csak egy nagy vevő lehet, akár alap, akár nagybefektető vagy sok kis vevő együttese lehet. És előbb fogadnék arra, hogy a sok pici szembe áll ezzel a bohockodással, mint arra hogy valamelyik magával szóba nem álló alapkezelő vezetőelemző rájön, hogy itt mi zajlik akár funda akár felvásárlás oldalról.....
watson
watson 2007. 12. 11. 12:05
Előzmény: #177  tigus7313
#178
Márcsak az a kérdés, hogy sikerüle megvilágosodni az a alapkezelőknek, hogy micsoda eredmények jönnek, vagy csak akkor fognak kapkodni amikor effektíve megjelennek a 2008-as ingatlan bevételek, hitel csökkenések és a kiugró negyedéves eredmények és EBITDÁk?
tigus7313 2007. 12. 11. 11:53
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
IP,
már írtam erről. Az átadott lakások után befolyt cash egyelőre nem jelenik meg az eredményben, csak csökkenti az Engellel szembeni követelést. (2008-ban viszont már lesz eredmény is)
Eredménynövelő lenne a következő ütem megnyitása, azt meg közzétennék (eddig nem történt meg).
Egyébként úgy gondolom, év elején még számoltak vele az EBIDTÁnál (ld 2007. áprilisában még az Engel is azt nyilatkozta, hogy közel van a 2. ütem megnyilása. Azóta sajnos ebben nem történt előrelépés), most nem tudom.
Azonban én is nagyon pozitívnak fogom tartani, ha enélkül mégis meglesz a kitűzött EBIDTA cél.
Törölt felhasználó 2007. 12. 11. 09:08
Előzmény: #175  tigus7313
#176
szóval tigus, te nem számoltál ingatlant a q4-re?
mert az előbbi linkem szerint akár lehet is
tigus7313 2007. 12. 10. 21:31
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Ej, de előre szaladtunk.
Az 1.pont az volt, olyan vállalatokat keres, amelyet átlát és megért.
Malev, nem tudom, hogy van-e ilyen cége, de e kritérium alapján lehetne. (erről később)

Szóval elhangzott a legszembetűnőbb kifogás: van tartozása (nem is kicsi). Így igaz, ez bizony nem tetszene Warrennek.
És az sem tetszene, hogy mekkora a holt tőke, az ingatlanállomány.
Azonban, ha egyenlőségjelet teszünk a kettő közé, azaz az eladható ingatlanállomány várható bevétele fedezi a hitelállományt, el kell hogy gondolkodjon. Ne felejtsük neki van ideje, márpedig az ingatlan ellesz adva, illetve el is van. Az Engel szépen lassan megveszegeti (sajnos inkább lassan, mint szépen).
Így már nem is olyan problémás a helyzet.
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 20:55
Előzmény: #169  herlas
#174
egyetertek herlas-szal, hogy a klasszikus Buffet elveknek csak az OTP felel meg meg ma is a BET-en (regebben esetleg a MOL is, de ma mar semmikeppen)

a merete, likviditasa, konnyu felvasarolhatosaga, piacai torekenysege (Magyarorszag, Oroszorszag) globalis funda-alap szinten bizonytalanna teszi

de ettol fuggetlenul a turnaround sztori el, fundaalapon igeretes papir hosszu tavon (poziciobol beszelek)
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 20:40
Előzmény: #172  tigus7313
#173
Buffettnek van rábához hasonló terméket gyártó cége?
"kevés a tartozása"
pld.: ez a rábára nem igaz
tigus7313 2007. 12. 10. 20:36
Előzmény: #169  herlas
#172
Herlas,

így azért nem lehet kijelenteni, hogy Buffett kritériumainak nem felel meg. Van aminek megfelel, van aminek nem, kérdés, melyik a több.
Végig fogjuk venni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 20:31
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
kinek?
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 20:19
Előzmény: #157  tigus7313
#170
kevés a tartozása
herlas 2007. 12. 10. 19:19
Előzmény: #157  tigus7313
#169
Szia Tigus! Gratulálok az oldalhoz, rendszeres olvasótok lettem.
A Buffett féle kritériumoknak viszont a cég szerintem nem felel meg:
"olyan vállalatokat fogunk választani, amelyek hosszú múltra tekintenek vissza, kiemelkedő teljesítményt mutatnak és stabil vezetéssel rendelkeznek... Ez a stabilitás azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel a jövőben is hasonló teljesítményt fognak nyújtani, mint a múltban... Olyan átlátható vállalkozás, amelynek nyereségei jóformán biztosra vehetően lényegesen magasabbak lesznek mostantól számított 5, 10 vagy 20 év múlva."

A Rába kifelé tart egy nagyon mély gödörből és ez a fundamentális lendület még viheti egy jó darabig az árfolyamot is.
A magyar piacon talán még az OTP áll a legközelebb Buffett elvárásaihoz, ott megfigyelhető egy stabil hosszútávú teljesítmény, komoly visszaesés nélkül.
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 17:28
Előzmény: #166  tigus7313
#168
azért érdekelne az is, hogy mi van ingatlanfronton. szerinted a kommunikált ebitda az ingatlanbevételek nélkül értendő?
a városrétből nem lesz valami lóvé??:
link

mondjuk jobban örülnék, ha a 4 milliárd ingatlan nélkül lenne meg.....
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 15:10
#167
azért ez már fura 1950-en ujra 2000-re vártam vona
tigus7313 2007. 12. 10. 14:58
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Most 1,6 mrd-ra gondolsz?

Mert arra már írtam, hogy 15,5 mrd bevétel várható az utolsó negyedévben.
Ingatlan és egyéb eszköz értékesítés nélkül 20,5 %-os fedezeti hányaddal teljesíthető az 1,6 mrd EBIDTA.
Az első három negyedévben 19 %-os volt a fedezeti hányad. A fedezet várható növekedése okának a Jármű nagyobb bevételét és a Futómű esetében a nagyobb fedezetű komplett futómű értékesítés részarányának növekedését jelölték meg.

Eddig nem volt bejelentés ingatlanértékesítésről, ezért marad a fedezeti hányadnövekedés (a jövőre nézve ez nagyon biztató!!).
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 14:33
Előzmény: #164  tigus7313
#165
engem már csak az érdekelne, hogy miből lehet az utolsó negyedben ekkora ebitda-t csinálni?
tigus7313 2007. 12. 10. 13:44
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
Én tartom az előrejelzésem 2007-re:

4 mrd EBIDTA esetén
1 mrd üzemi eredmény
1,3-1,4 mrd nettó profit.
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 13:07
Előzmény: #162  watson
#163
gondolom rohadt nagy pénzügyi eredményt számolt
watson
watson 2007. 12. 10. 12:44
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
Szerintetek miből jön az hogy a NEt Profit nagyobb mint az EBITDA az említett Raiffeisen elemzésben?
EBITDA 3,7mrd NEt profit 4,3mrd /2007
EBITDA 4,3mrd NEt profit 5,7mrd /2008
Törölt felhasználó 2007. 12. 10. 12:32
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#161
Ide -annak idején - feltettem a Raiffeisen jelentést. Innen még leveheted.
link

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek