Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 10. 27. 21:26

Merenyi 1 novellái !  

A PHYLAXIA TOPIKBAN IRODALMAT IS ÁRULUNK - lehet, hogy a szinergiák miatt!



Komolyan mondom tehetséges horror-krimi-pszicho írót avatunk:



M E R E N Y I 1 személyében..



A gyerekszeretők klubját, vagy A parók címűt melegen ajánlom a figyelmetekbe!



Eddig 3 írását olvastam:



Exkluziv fórum!



Kizárólag a Phylaxia (Erősödő Phylaxia) topik olvasóinak...előfizetőknek drágább!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 19:09
#700
Suskundru

Több ismerősöm kérdezte: „mikor láthatunk tőled valami suskundrut?”
Majd ha a „Nagy Írók Ligája” hozzájárul. Lehetetlenség vaktában és felkészületlenül... nem árt előtte némi publikáció.
Az engedélyt tegnap délután hozta házhoz a híres irodalmi hetilapunk egyik munkatársa. Tényleg eljött az idő? Nekem való a feladat? Nem kellene alaposan átgondolnom? Neves kortársaim után én is írjak suskundrut?
Valahogy nem megy. Lehet, hogy illetéktelen vagyok? Elherdálhatom a lehetőséget? Dobjam ki az engedélyt? Mi lesz velem, ha a szakma megsejti mulasztásomat?
Rá kellett jönnöm, hogy a kezdeti lelkesedés után a suskundruval, mint a ma igazán dívó, mesterséges futószalag-sztorilavinával nekem komoly gondjaim vannak, hisz alig különbözik egy kisiskolás tollából előburjánzó, egyébként jól kivitelezett fogalmazástól.
Minek „erőlködjek”? Meghagyom hazánk hatalmas író-populációjának, mely kizárólag eme kifejezési rendszerrel tud érvényesülni, hogy önmagát megvalósítsa és felszínen maradjon.
Kortársaim, barátaim, szerkesztők hada némi megvetéssel, inkább szánalommal veszi tudomásul, hogy alkalmatlan vagyok egy egyszerű suskundru megírására.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 22:30
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#699
nem tudok, de nem lényeg.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 22:02
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#698
keress rá a neten, ide nem fogom kiírni!
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 21:59
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
ez most vízmű vagy önkorm. mármint a letöltött képek eltávolítása. és milyen képek? köszi.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 21:24
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#696
elfoglalja őket a letöltött képek eltávolítása:(
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 10:22
#695
Vérszomj

Nem tudok megkapaszkodni. A cipőhöz vágódom. Hitehagyottan bámulok a távolodó emberlény után.
Következhet a koplalás. Remélem, hamar ráhullok egy testre, és örökre elhagyom ezt a táplálékszegény vidéket.
A kínzó éhkopptól alig bírok aludni. Átkozom a percet, amikor rázuhantam az alattam forgolódó girhes őzgidára. Idehozott, pedig milyen csodálatos életem volt a hajdani paradicsomban!
Bársonyos, ruganyos bőrre pottyanok, majd onnan az alattam száradó fűszál tövére. Csak Ödön volt; a méltóságteljes harmatgiliszta. Minden áldott pirkadatkor ezen az úton csúszik el a ligethez.
Vérszívócsontom szaporán beforrt. Különösebb nehézség nélkül teszem meg a lakhelyemhez vezető utat.
Sok szépet és izgalmasat hallottam azokról a jó ötven méterre húzódó turistautakról - ott aztán sűrű a forgalom – reménytelen odáig, csak úgy eljutni. Te jó ég! Ötven méter, elképesztő távolság.
Búvóhelyemen lapulok, amikor közelgő emberugatásra figyelek fel. Végre elérkezett az időm.
A család letáborozik. A drabális anya ráfekszik mintás plédjére. Hófehér, terebélyes hasa alattam rezeg.
A magasságos vérszívóistenhez fohászkodom. Kimeresztett szemmel szuggerálom a fehérséget.
Indulnom kell, mielőtt lecseppen harmatnyi nyálam és felerősödik a szél.
Nyelek egy nagyot. Elszánom magam, mi egyebet tehetnék? Ugrom. Ám mielőtt a puha tápparadicsomra érhetnék, zuhanásom közben éhen halok.

Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 22:17
#694
Fatális tűzeset

„Tűz van, mindenki a helyszínre!”
Beindítják a nemrég importált vörös óriásokat. A felsőváros tűzoltói indulásra készen. Károly, a portaablakból figyeli a lángoló kórház felé száguldó járműveket. Egyedül marad.
A kórháztűz olyannyira kiterjed, hogy az óvárosi tűzoltóosztag is odatart.
- Jó darabig nem térnek vissza – suttogja Károly, majd csapot-papot otthagyva elindul a közeli lángossütő-bódéhoz, ahol Irén, a hájas asszonyka épp megsülni készül saját zsírjában. Apró, kövér kezével fürgén nyújtja, formázza a lángostésztát. Oda se néz, tudja, hogy ki jön csapni a szelet.
- Mi újság, kimenőt kaptál?
- Szervusz Irénkém, nem fulladsz meg?
Átvillan agyán, hogyha a hófehér bőrű asszony a forró olajba pottyanna, belőle lehetne a világ leghatalmasabb lángosa. - Gyere már ki egy kicsit!
- Várj, ezt még berakom a serpenyőbe… Ma feljöhetsz. Éjszakás az ember, de jobb, ha én... Csináljuk nálatok! Inkább az anyád nyisson ránk, mint az uram.
- Rendben! Négykor a szokásos helyen.
Elbeszélgetik az időt. Nem hallják az üvegcsörömpölést és a szirénázó járműveket.
A sorház felett füst gomolyog. Károly köszönni is elfelejt. Úgy rohan vissza, mint húszévesen.
„Mit keresnek itt az óvárosi tűzoltómasinák?!”
Eszébe jut az asztalra dobott, félig szívott cigaretta. A vörös teherobjektumok mögül, a portásfülkéből lángcsóvák csapnak ki. Izzó, vakító nyelvükkel nyaldossák a magas téglafalat.
A felső és az óvárosi osztag emberei megfékezték a kórháztüzet. A tűzoltóság azonban leégett.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 22:17
Előzmény: #692  Törölt felhasználó
#693
sajnos ez a rohadt pénzküzdelem. egyre kevesebb a pénz, még az önkormányzatnál is próbálok pályázni, de ott elég nagy ászok vannak (Csoóri, Baranyi, stb.) vagyis ekvés az esély kapni. A munkahelyem nem is válaszolt, pedig a vízművek nem kis cég.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 22:14
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#692
Szia,

két könyvet terveztem novellailag.
az egyikre pályáznak hamarosan, a másikat még nem indítottam el.

A pályázat esetén csak kb. minden negyedik kap támogatást.

Hello, Kr

Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 22:12
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#691
szia

van kiadód?
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:35
#690
Halálügynökök

Az öregúr, mint ledöntött kőszobor zuhan bele huszadik század eleji kanapéjába. Nyújtózkodás közben izületei megreccsennek. Váratlan csengetés zökkenti ki. Bosszantja a szemtelenség, hogy késő este – csak úgy – felzavarhatnak egy alváshoz készülődő öregembert.
Az ajtó előtt két, feketeruhás, cincérforma alak ácsorog, a Kegyeleti Kft munkatársai. A házigazda betessékeli a vendégeket. Miután visszahuppan kanapéjára, az ügynököket az ajtó melletti székekre ülteti. A magasabb, kopasz olykor fájdalmas fintorokat vág. Felfúvódott képű társának csupán az ásításoktól mozog a szája.
A kopasz nem húzza az időt, előkapja bársony borítójú urnakatalógusát, és igencsak belelendül:
- Tisztelt uram, gondolja át! Így néz ki a gránit. Tudom, valamelyest borsosabb az ára, mint amit kiválasztott, ám semmi értelme spórolni. Ennél hosszabb élettartamút és lakályosabbat nemigen talál. Élete legbölcsebb döntését hozhatja. Kérem, ne habozzon! Számoljunk kicsit; a lezárási illeték, a huszonöt éves helybérlés… annyi, mint… úgy látom, kijön negyvenötezerből. Na persze, ehhez hozzájön a ceremóniaköltség és a hamvasztási taksa.
Megszakad a monológ, magához tér az elalvásra egyre nagyobb hajlandóságot mutató, alacsony társ:
- Igen, jól… jól mondja, nagyon megéri. Meg kell semmisítenünk a régi… a régi szerződést, és írjunk… írjunk másikat!
Az alacsony, felfúvódott képű még folytatná, de a magasabb türelmetlenül:
- Nem hagyhatjuk, hogy nyugalomra vágyó hamva abban az ódivatú tölgyfaurnában árválkodjon. Ez a korszerű grániturna örök békességet biztosít Önnek.
- Intézzétek már el, hogy a délnyugati falra tegyenek fel! Rettenetesen fázós vagyok, minden tagom reumás. Legalább átmelegítene a forró nyári napsütés.
A kopasz lelkesen:
- Tisztelt uram, erre ígéretet teszek! Bízhat bennem! Nézze, rögzítem az új szerződésben az adatait. Önt huszonöt évig nem mozdíthatják el a helyéről. Kedves uram, magáé a százhuszonnyolcas urnafülke, amelyhez szívből gratulálok, itt, most és elsőként!
A fél órája szunyókáló, alacsony kollégának oldalra billen a feje.
- Akkor aláírja? – kérdezi a kopasz. Az öregúr beleegyező mozdulattal nyúl a tollért.
- Jól van fiam, ülj csak le!
Amaz türelmetlenül:
- Tisztelt uram, nem látja, hogy ülök?
Az aláírásra nem kerül sor, mert az öregúr feltápászkodik, és kivánszorog a vécére. A kopasz ezalatt a tíz perc alatt tovább ingerli magát.
A kényelmesen visszacsoszogó házigazda kimerülten rogy a helyére. A kopasz már ordít:
- Most végre megfogja ezt a tollat! És itt… érti? Ezen az átkozott helyen, odakarcolja a nevét!
De az öreg, mint egy narkolepsziás, hirtelen elalszik. A szófosztott munkatárs is mélyen húzza a lóbőrt. A kopasz fojtogatásra emeli kezét, a felriadó öreg felé közelít, ám ekkor…
„Biztos a szíve?” gondolja az öregúr a földre zuhanó urnaárus láttán.

Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:38
Előzmény: #687  phylavmol
#689
Phiona, köszi a szép gondolatokat.
Phylamol, remélem teljesül, a helyszín mellékes, csak már legyünk ott.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:35
Előzmény: #687  phylavmol
#688
Ma korán végeztem és visszaolvasgattam itt /is/. Lesz miből innod szerintem.
phylavmol 2008. 01. 25. 19:26
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#687
Merényi ha 0-n leszek én biztos elmegyek veled inni.Akár felmegyek Pestre is.Csak kérdés ez teljesül e valaha
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:09
#686
Sziasztok,
már bocs, de mit keresett Merényi a második oldalon??
Drága poéta olyan szép verset idéztem, sztem rólad szól és nehogy már a tõzsdei depi lenyomjon…
Amúgy meg /elõzõ szóváltás/ tudom hogy nem sérteni akartál de egy címzett provoláció módja nem mindegy, a befogadóra kell szabni. Volt anno egy kommunikációs speckollom ahol Umberto Eco elmélete is tananyag volt, nagyon ajánlom. Te mint alkotó addig vagy jelen amíg amit írsz meg nem jelenik, onnantól a befogadó jön. Ha írod: kék az ég, mondhatják: milyen igaza van. Vagy: ez hülye, mert mindenki tudja hogy zöld. Vagy: milyen szép szürreális megragadása annak hogy zöld – stb. Itt már nem lehet szereped, ezért az íráskor kell eldöntened, figyelembe veszed az olvasót /Eco/ vagy nem.
Ilyesmi miatt játszottam kicsit túl, és tényleg nem vagyok túl okos de nemesen egyszerû sem, viszont van egy életcélom.
Elveszett fiúk: nem ugyanarra gondolunk.
Mostanában ritkábban nézegetek be, de volt egy este, amikor nagyon összefacsarodott a szívem. Akkor írtam egy történetet, így kezdõdött:
Kedves elveszett fiúk, ma este Wendy mesél nektek.
De nem tettem fel, energiapostával küldtem… :-))

Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 22:29
Előzmény: #684  Törölt felhasználó
#685
akkor neked is hajrá! és gyere Te is piálni, majd ha már zsongunk a plusz 50%-tól. Miért ne lehetne a Phylaxia idén 70 Ft, és akkor már kezdenék magamhoz térni
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:59
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#684
Merenyi1, Phylamol!

Őszinte részvényem!!!

Bár a 0-hoz még nekem is le kell kereskedni az eddig összeszedett -15%-ot
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 20:47
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#683
Phylamol,

a bikát úgy értem, hogy te is én is és mindenki visszajön legalább 0-ra
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 20:46
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#682
Rapi ,Lip nagyok vagytok! csak ne legyen ez a korrekció rövid, csapjon át brutál bikába!

Szeged!!!!
Gyönyörű. Akkor azt ígérd meg, ígérjétek meg, hogy egy nagy bika után egy közös piálás, ahányan jöttök, akkor már nekem sem fog számítani néhány km
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 20:28
#681

egyszer nem is olyan régen a lehel téri metro aluljáróban jártam...nagyban siettem a magánórára..lent a lépcső mellett egy holttest volt letakarva fekete nylonnal..csak a cipője lógott ki...az emberek meg csak jöttek mentek mellette, szinte észre sem vették, nem volt körbe állás, nem volt nézgelődés...ha jól emlékszem talán egy rendőr állt mellette...gondolom vigyázott rá, hogy nehogy ellopják..

Topik gazda

rapista
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek