Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 09. 04. 13:49

WorldSpread  

Sziasztok!

Használja vki ezt a kereskedési rendszert. Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert lehet, hogy nyitok náluk egy számlát.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ppw
ppw 2018. 11. 08. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#175
Én találkoztam és adózik. Én is befizettem.
marco5811 2018. 11. 07. 17:31
Törölt hozzászólás
#174
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 09:28
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Szép:

link

WorldSpreads said its directors believed that, as of the close of business on March 16, there was a shortfall of around 13 million pounds ($20.6 million) of client money.
Denever 2012. 03. 19. 08:24
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
Pedig komoly cégnek tűnik, jó a kereskedési felületük. Nem is új cég. Lehet valaki sikkasztott egy krva nagyot. Esetleg belső tulajdonosi viszály. Mindenesetre nem jó reklám.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 07:23
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Mai napon ilyen emailt kaptam:

"Tájékoztató a WorldSpreads Group PLC-ről

Kedves WorldSpreads ügyfél!

Tájékoztatjuk, hogy pénteken a WorldSpreads Group PLC kérésére felfüggesztették a WorldSpreads Group PLC részvények kereskedését a London Stock Exchange AIM szekciójában. A felfüggesztés oka a WorldSpreads Group PLC közleménye alapján, hogy lehetséges pénzügyi szabálytalanságokat tárt fel egy audit.

A vizsgálat kimenetel bizonytalan, a WorldSpreads Group PLC jelenleg nem képes saját pénzügyi helyzetének felmérésére, és a piac megfelelő informálására. A WorldSpreads Group PLC csoport várakozásai szerint a részvények kereskedésének felfüggesztése érvénybe marad mindaddig, míg a csoport képeslesz meghatározni saját pénzügyi helyzetét.

Az eredeti angol közleményt INNEN töltheti le.

A Trade&Win Kft., mint a WorldSpreads Group PLC magyarországi függő ügynöke a csoport körül kialakult bizonytalan helyzetre tekintettel jelenleg nem javasolja, hogy az ügyfelek kereskedési tőkét helyezzenek el a WorldSpreads Group PLC –nél vezetett számlájukra.

Amint újabb hivatalos közleményt kapunk az ügyben, tájékoztatást küldünk email formájában.

Üdvözlettel
Trade&Win Kft.
A WorldSpreads magyarországi függő ügynöke."

Külföldi hírek:

"WorldSpreads to be closed over alleged fraud

By Simon Mundy

WorldSpreads, one of the UK’s largest spread betting operators, is to be wound up after the discovery of an alleged accounting fraud that left up to £12m missing from its clients’ accounts.

Shares in the company were suspended on Friday after WorldSpreads informed regulators of accounting irregularities. People with knowledge of the matter said that money from client accounts, which should be segregated, had been mixed with the company’s own funds.

The board of WorldSpreads was set to make an application to the High Court for an administration order on Sunday, and the insolvency proceedings will be announced formally on Monday, sources close to the situation said. The shortfall in the client funds is estimated at between £10m and £12m.

Some people close to the process had suggested on Friday that a takeover of the company, through a so-called “pre-pack administration”, might be negotiated over the weekend. IG Group and London Capital Group were among the companies mooted as potential bidders. However, both companies decided not to pursue an acquisition.

WorldSpreads, founded in Ireland in 2000, listed on London’s Aim market in 2007. Its insolvency will be managed by KPMG under the Financial Services Authority’s new special administration regime, designed to ensure a faster insolvency process for financial groups.

However, it raises the prospect of a lengthy legal struggle as nearly 5,000 clients of WorldSpreads try to recover the funds they deposited with the company. The first £50,000 of each account is protected under the Financial Services Compensation Scheme, but clients owed larger sums – a group likely to include some other spread betting companies – may not receive the full value of their accounts.

The situation will draw comparisons with the insolvency of MF Global, the US brokerage which failed to segregate clients’ money as required by law. UK clients have criticised the handling of the insolvency by the FSA and KPMG, administrator to the brokerage’s UK arm, arguing that clients in other countries have had money returned more quickly.

It is also likely to prompt criticism of Ernst & Young, WorldSpreads’ auditor, for signing off on annual accounts at a time when the alleged fraud was being carried out. E&Y said it could not comment for confidentiality reasons.

The accounting irregularities were discovered on Friday morning, as the company’s new executive team inspected its accounts, according to Lindsay McNeile, chairman of WorldSpreads. Two days previously, Conor Foley, chief executive, and Niall O’Kelly, financial director, had left the company with immediate effect. Neither has been accused of any wrongdoing.

Mr McNeile, who assumed an executive role on Wednesday, said that the discovery had “hit us with enormous force in a dark tunnel”. Among the company’s non-executive directors is Charlie McCreevy, a former Irish finance minister and European Commissioner, who joined the board in June last year. Mr McCreevy could not be reached for comment."
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 14:00
#170
Amit ez a Worldspread mostanában produkál az kritikán aluli. Amikor augusztusban utoljára tradeltem, teljesen jól futott, pedig akkor aztán volt vola (dax 7k-ról 5k-ra), most 2 hete használom megint, újabb skin, de van egy 30 pontos dax elmozdulás rommá fagy.

Amikor bejelentették múlt héten a jegybanki akciót, 30 percre összeomlott, a grafikonon láttad az árakat de az ajánlattevő ablakban 5 perccel korábbi adatok voltak és persze arra meg nem lehetett kötni. Tegnap tört a Dax 6k, max 1 perceket ment folyamat összeomlott.

Eddig nagyon tetszett, de éles helyzetben most nagyon nem működik, pont akkor amikor a legjobban kellene.
Törölt felhasználó 2011. 10. 06. 19:44
#169
Próbáljátok meg ezt. DAX SPX500 stb... 150 devizapár. Olcsó kereskedési díjak.
Alakzat és döntéstámogató rendszer.
link
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:03
Előzmény: #167  elloco
#168
Rendben értem, köszi a választ. Engem is Dax és S&P futures érdekelne leginkább.
elloco 2011. 07. 18. 14:56
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#167
Úgy vélem, simán csak a veszteség szembeállítható a nyereséggel, levonod utána magadnak a 16 %-ot, oszt jó napot.
Minden szombat hajnalban küldenek egy heti jelentést, melyen rajta van a hétfő hajnali kezdő tőkéd, az esetleges befizetéseid, illetve az ügyleteken elért nyereséged/veszteséged.
Szerintem ez így nagyon tiszta dolog, hogy a spreadbe be van építve a futures bekerülési értéke. Általában én dax, illetve djia futures-el kereskedem.
A heti 1 jelentést pedig kinyomtatod, lefűzöd, és arról tökéletesen nyomon követhető minden.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 09:33
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Rollingnál demo számlán ugy láttam, hogy kamatot egyszerűen rászámolják a beker árra. Lehet így van minden módosító tényezőnél és amit elérsz nyereség év végéig azt csökkented a veszteséggel, erre 16% és kész. Ez lenne a legjobb.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 09:23
Előzmény: #164  elloco
#165
Leginkább az adózással kapcsolatban vannak homályos pontok.

Más cégeknél ha Futures terméket veszek, akkor a spreaden kívül van kontraktusonként egy alapdíj. Itt ugye az összes ktg a spreadbe van beleépítve. Azt nem tudom, hogy akkor ez elszámolható e mint költség/jutalék, vagy pedig csak a veszteség állítható szembe a nyereséggel.

Ha egy részvényindex tagja osztalékot fizet, akkor az hatással van az indexre, így a CFD esetében is ezt az összeget jóváírják vagy terhelik pozíciótól függően. Ez a bevétel is úgy adózik mintha átfolyamkülönbözeten értem e volna el, vagy egyéb módon?

Rolling ügyleteknél a kapott illetve fizetett kamat is „sima” nyereségnek (16%) számít?

Talán ezek lennének a leglényegesebbek.
elloco 2011. 07. 17. 07:23
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#164
Igen. jelenleg csak itt kereskedem. Kérdezz nyugodtan.
Janoo 2011. 07. 16. 20:32
#163
Sziasztok!
A tőkeáttét mértékéről tudna valaki mondani valamit?
Elsősorban OTP, S&P500, DAX index és német papírok érdekelnek.
Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2011. 07. 13. 14:24
Előzmény: #161  kispangit
#162
Van esetleg valaki aki ezt a rendszert használja? Szeretnék számlát nyitni csak pár dolog érdekelne előtte.
kispangit 2011. 05. 17. 15:25
Előzmény: #160  kispangit
#161
Ma ezt írja ki. Korábban azért ilyen nem volt.
DAX longom lassan 200 Eur mínuszban.
kispangit 2011. 04. 04. 13:44
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
IE-ben túllóg a képernyőn login után. Safariban jó, legalább is az iPaden nem lógott túl. Írtam nekik, visszaírtak, hogy nem ők tehetnek róla. Ja, ők iPaden meg Mac-en nyomják biztosan.
Nem szoktam forexezni, de most kipróbáltam a WS-ben 1 kontraktussal (0,0001-enként 1 EUR elmozdulás). Elsőre 10-et buktam egy longon, ami pedig jó lett volna később, másodjára 65-öt nyertem egy shorton, indítva 1,42, zárva 1,4135, ez most éppen 15 bukóban lenne. A rollover napi -1,21. Csütörtökön nyitottam, pénteken lezárta a rendszer a limitáron.
Most egy dax long megy, szintén 1 kötésegység, kíváncsi vagyok a rollover díjára, tavaly 0,14 volt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 31. 10:56
#159
Úgy tűnik új felhasználói felület van. Olyannyira, hogy délelőtt már be is fagyott és be sem tudok lépni.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 23:29
Előzmény: #157  Johnny178
#158
Hy

Én tolom ott is, egy kultúrált összeggel.
Johnny178 2010. 09. 03. 19:45
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#157
Sziasztok, leporolom egy kicsit ezt a topikot, jó régi hsz-ek vannak.
Kereskedik még valaki ezen a felületen?
kispangit 2010. 04. 20. 11:29
Előzmény: #155  kispangit
#156
Funkcióbővítést hajtottak végre, lehet pl. hedge-elni, stop és limites megbízást adni, követő stopot használni, és van kibővített grafikonrajzoló is.
kispangit 2010. 03. 22. 11:16
#155
Közérdekű közlemény:
A DAX rolling cash alapletétje 40 (korábban 100 volt?), a Wall St daily rolling cash-é 80, a spread-ek nem változtak.
Kedvezőbb lett szinte minden, jó spekizést!
kispangit 2010. 03. 08. 10:48
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
1.
1815 és 1865 Nasdaq100 longok aktívak.
Az 50-es alapletét miatt nyitogatok 50-enként.
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 21:43
Előzmény: #152  kispangit
#153
mekkora az áttétel? )
kispangit 2009. 12. 16. 21:40
Előzmény: #151  kispangit
#152
Majré, pozi 0,4 nyerőben kidobva.
DAX short nyitva, 2,80 nyerővel kivágva
(túl kicsi a tőke, nem lehet ugrálni)
kispangit 2009. 12. 14. 11:41
Előzmény: #150  mezuska
#151
1804 Nasdaq100 pozi longra nyitva. Stop 1784.
mezuska
mezuska 2009. 07. 14. 14:07
#150
segitségeteket szeretném kérni, melyik a legjobb
market futures oldal szerintetek
köszi ha valakinek van ötlete
Törölt felhasználó 2009. 07. 12. 08:58
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
ha még itt vagy nekem lenne kérdésem,köszi
Törölt felhasználó 2009. 05. 21. 12:27
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
Köszi a kimerítő választ!

Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 21:08
#147
Helló Jaccsó!

Íme a válaszok:
1.Én indexekkel és nyersanyagokkal kereskedem. Pl: Wall Street Rolling Cash, S&P, Nasdaq, FTSE, DAX, CAC, Brent Crude Oil, Gold Rolling Spot. Egyedi részvényeket és devizapárokat sosem vettem
2. Általában 2-3 napnál hosszabban nem szoktam tartani egy poziciót, de ez embertől függ. Ha valami nagyon sokat megy napon belül, akkor azt is lezárom. Tavaly novemberben volt olyan nap, hogy a DOW az utolsó 3 órában 800 pontot (!!!) ment fel, ilyenkor például zártam a nap végén.
3. A nagy tőkeáttétel miatt csak nagyon óvatosan szabad kereskedni. Ezt másfél év tapasztalat mondatja velem. Egy nap alatt is bármennyi pénzt el lehet veszteni, ha az ember elveszti a fejét. A stopot úgy kell berakni, hogy el tudd viselni a veszteséget. Veszteséges poziciót higítani is életveszélyes, mert a 30-40-szeres tőkeáttétel miatt rossz irány esetén csak imádkozhatsz, hogy forduljon. Itt nincs olyan, hogy kiülöm, mert a világ összes pénzét elveszítheted. Én általában a nyereséges pozicióra szoktam újabbat rányitni és így ha jó az irány, a pénz is gyorsan jön. Tavaly év végén nagyon jól lehetett keresni napon belül is, mivel a volatilitás rendkívűl magas volt. De például a tegnapi nap is sokat lehetett keresni, mivel reggel 8-tól este 10-ig folyamatosan emelkedtek az indexek. Persze ilyen nap ritkán van. Egy szóval fő az óvatosság. A tőkéd max 5-10%-át szabad kockáztatni egyszerre.
4. Az indexek nem teljesen követik a valódi piacokat, de általában csak pár pont eltérés szokott lenni. Most például a MarketWatchon a Dow 8524-en áll, a WS-ben pedig 8527. Tehát igazából elhanyagolható az eltérés. A cégnek is érdeke követni a valós indexeket, különben az ügyfelek elpártolnak tőlük.
5. A magyar ügyfélszolgálat annyit szokott csinálni, hogy kiközvetítik a problémádat. Évente párszor hibázik a számítógépes rendszerük (pl rosszul zár valamit), ilyenkor szólni kell nekik és jóváírják a tévedést. Nálam ez 20 hónap alatt 3-szor fordult elő, de azért erre is figyelni kell. Az egyik rosszul zárt kötés 250 euró mínuszt jelentett, de ezt is visszadták.
6. Régebben többször fagyott a rendszerük, de a mostani platform már nagyon stabil. A grafikonrendszerük is elég jól használható.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, ha további kérdésed van, jelezd itt a fórumon.

Üdv: Kaszis
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 18:01
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Milyen instrumentumokkal kereskedsz, milyen időtávon?
/ Arra lennék kíváncsi, hogyan kezeled a nagy tőkeáttétből eredő kockázatot./

Múltkor azt láttam, hogy a dax rolling cash nem követte 1:1ben a német indexet. Ez épp nyitó előtt történt, azaz a nyitóár lejjebb volt mint amit WS mutatott. Tapasztaltál már ilyet? /Az ügyfélszolg. persze semmit nem válaszolt a kérdésemre./

Köszi!
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 09:05
#145
Én 2007 óta vagyok Wordlspreads ügyfél. Napi szinten 5-10 kötést csinálok. Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok rá.
Törölt felhasználó 2009. 05. 03. 19:20
Törölt hozzászólás
#144
kispangit 2009. 05. 01. 12:22
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
De igen, csak egy nagyobb bukta utan mostanaban nem ott kereskedtem, most gondolom ujra a dolgokat.
Törölt felhasználó 2009. 05. 01. 11:44
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Engem is érdekelne,de lehet hogy itt már nem kereskedik senki?!
Törölt felhasználó 2009. 04. 11. 13:27
Előzmény: #120  -bubu-
#141
Ha valaki foglalkozik ezzel a rendszerrel, akkor legyenszíves beírni ide, mert szeretnék kérni pár infót.
Köszi

Topik gazda

JohnnyBravo
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek