Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:13

Ki mennyit visz haza a fizetéséből a régióban?  

Az átlagkereset duplájából mi adózzuk a legtöbbet a visegrádi országok között....

Véleményetek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 09:34
Előzmény: #17  tokos.
#20
tokos

08.46.-os beírásod idézése nélkül:
Azt honnan lehet tudni, hogy az általad leírt jelenség kizárólag szoci szavazókat érint?
tokos. 2007. 08. 30. 09:18
#19
Szóval az alapján, hogy ennyire megadóztatják az 1000 EUR-os jövedelmeket, nem is csoda, ha kevesen keresnek ennyit. Legalábbis papíron. Meg az se csod apersze, hogy annyi minimálbéres van. Valszeg a legtöbb a régióban.

A dolog így működik.

A kormány erőlködése meg egyszerűen nevetségesnek tűnik. Behozták a minimálbér duplája után fizetendő járulékokat.
A kb. 1 millió minimálbéresből kb. 10%-nyi megijedt, bekapta a cumeszt, és kifizeti a magasabb járulékokat, a maradék 90% meg röhög a markába, vagy inkább ennek a szerencsétlen bandának a képébe.

Félő persze, hogy megint a becsületesebbek jártak rosszul, a gátlástalanja meg röhög az egészen.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 08:53
Előzmény: #17  tokos.
#18
Nem, természetesen ők sem különbek. (Csak itt most nem egy szoci szavazó fejtette ki nemzeti kötelezettségnek tartott adócsalását)
Én rosszul vagyok ettől a hozzáállástól, függetlenül attól honnan jön.
tokos. 2007. 08. 30. 08:46
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#17
Tudod pénznyelő, én meg azt látom, hogy a magukat nagyon szociálisan érzékenyenek vallók (másképp szoci szavazók) azok, akik nagyívben lekakilják az adózást, és az elsődlesges céljuk az adócsalás, adóeltitkolás, stb. Közben van pofája neki azt mondani rám, hogy én milyen antiszolidáris vagyok. Az vagypok, csak mellette több adót vagyok kénytelen fizetni havonta, mint ő egész életében fog.

Mert ő aztán egy kanyi vasat sem adózik, az alkalmazottai minimálbéren, vagy feketén, az ő jövedelme is fekete, de van pofája azt mondani, hogy ne táámogassuk a gazdagokat, és elsőként áll sorba a támogatásokért.

A szoci szavazóktól hallottuk ugye azt is elsősorban, hogy milyen felháborító, hogy támogatják a gáz ártát. de mikor a gázártámogatást kellett igényelni első volt a sorban.

Na ezek aztán különbek, mint a magyarkodók, mi?
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 21:37
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#16
Szerintem egyszerűen nem marad más választás, mint elmenni ebből az országból.
A mai magyar társadalom nem értékeli a tudást, munkát, felelősségteljes munkát, ez látszik abból is, hogy ebből nem lehet megélni. Ezzel szemben értékeli a mutyizást, kavarást, csalást. Tehát, ha én úgy szeretnék olyan anyagi helyzetben élni, hogy ne kelljen aggódnom a jövő miatt (legalább anyagilag ne), és mindezt munkával szeretném elérni, akkor el kell innen mennem. De ez lassan azért sem lesz nehéz, mert itt lassan kibírhatatlan az élet. A társadalom tagjai iszonyat energiát fordítanak egymás szivatására, visszahúzására.
Az ilyen nemzetnek szerintem nincs jövője, vagy legalább is olyan nincs, amiben érdemes részt venni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:52
Előzmény: #13  matgab
#15
Matgab, ezt úgy általánosan írtam, nem feltétlenül konkrétan rád. Erre utal a kezdés: "Matgab és tsa" szöveg.
matgab 2007. 08. 29. 17:31
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Hát sajnálom, hogy nem lehettem ott a várban...:)
matgab 2007. 08. 29. 17:31
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
pénznyelő,
akokr most legyünk pontosak:
mikor seggnyalóztalak le?
Mikor írtam rólad, hogy bértopikoló vagy?
Mondjuk így, hogy a portfolió törölte az eredetit, kicsit nehezebb dolgod lesz, de ha volt ilyen , akkor rá tudsz keresni...

Amúgy étnyleg úgy gondolom, hogy mivel az adót az államnak fizetem, az állami pénzeket meg a kormány ellopja valamint kormányunk nem a nemzet érdekeit képviseli, ezért az egyetlen megoldás, hogy az új rendszert kiépíthessük az, hogy ezt a jelenlegit csődbe visszük...

Amúgy meg én úgy kezdtem, hogy full szétadóztam magam.Tehát itt egyértelműen megállapítható, hogy a tyúk volt előbb vagy a tojás.
Én adóztam, láttam, hogy szart se kapok érte, akkor inkább a passzív ellenállást választom...
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:18
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
matgab remélem az adójából támogatja a MAGYAR GÁRDÁT!
:-)
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:12
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Matgab és tsa Bt. profilja:
- siránkozás;
- adócsalás;
- közben nagyon magyarnak levés;
- viszont mások magyarságszámonkérés;
- engem megkérdőjelezés -> lehazugozás, seggnyalózás, kommunistázás, lebértopicolózás.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:06
Előzmény: #5  matgab
#10
"Itt gyakorlatilag minden jóérzésű állampolgárnak nemzeti kötelessége adót csalni..."
Gratulálok matgab. Tőlem csalhatsz adót. Sőt, még büszke is lehetsz rá. Sőt tarthatod magadat nagyon magyarnak is. De együtt kicsit hiteltelen. Aztán az meg a csúcs, hogy nemzeti kötelezettség legyen az adócsalás (=nemzetkárosítás; többek között te használod ezt a fogalmat máskor, na erre az esetre tényleg jó)... Őrület.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
erre csak annyit hogy mindíg felülről kell példát mutatni,...
majd ha olyan kormányunk meg vezetőink lesznek mint pl. a finneknek, 0 korrupcióval, akkkor hidd csak el hogy a társadalom is rávezérelné magát a becsületes útra előbb utóbb...
ha azt látja hogy a pénzét a saját és az ország hasznára költik.
Ez egy szociológiai-társadalmi tény....
ha viszont ezt az össznépi felültrőlvezérelt lopást mutyizást látjuk nap mint nap...ne haragudj, de nem szégyellem magamat.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#8
Jó ez a mentalitás, aztán csodálkozunk, ha szar az adómorál nálunk... Az ország másik fele meg majd a "mocsok Orbánnak" nem akar adózni. Hajrá Magyarország. Csak tudnám ilyen mentalitással milyen alapon is kéri számon bárki is a másikon "a magyar érdekek képviseletét", milyen alapon tarthatja magát "magyarabbnak", stb. stb.

Én nem döngetem a mellem, mégis szoktam adózni.
opposition2002 2007. 08. 29. 16:58
Előzmény: #5  matgab
#7
Erre énekelné a Heaven Street Seven, hogy:

"Fiam, maga kifogta Dél Amerikát"...
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:58
Előzmény: #5  matgab
#6
Figyelj.
ha nagyjából utánaszámolsz, jó ha az szja-d 1%-át hasznosan visszakapod valahogy.
Az útakba is többet fizetsz a benzin adójában, egészségügyet csak lopják, közbiztonság, hát bocsi, azért fizessek hogy az ávó kilőjje a szemetmet nemzeti ünnepen...
ezen kívül mit kapok?
semmit...mindenért fizetnem kell úgyis.

Annyit kb befizetek én Áfa-ként meg ilyen olyan más módon ami elől nem lehet megmenekülni.

Azért adózzak hogy ezeknek a mocskoknak legyen mit ellopni?
többszázmillióért kertészkednek az öszödi üdülőben a családtagok?
meg elqrják metróra?
istenemre lelkibeteg lennék ha nekem levonnák a fizum felét....inkább élnék a létminimum alatt segélyen, legalább a lelkiismeretemmel szembe tudnék nézni.

(ezt csak fikció, mert amúgy én befektető-üzletelgető arc vagyok, van félretett zsém, amiből többek között tőzsdézem, szal egyenlőre nem fenyeget semmi anyagi gond, ha meg padlóra kerülnék akkor elhúznék mérnöknek kanadába)
matgab 2007. 08. 29. 16:52
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Itt gyakorlatilag minden jóérzésű állampolgárnak nemzeti kötelessége adót csalni...
Az elcsalt adót legalább itthon költik el, és legalább a fekete-szürke gazdaságot támogatják.
A befizetett adót meg egyből kifizetik olyan kamattörlesztésekre, amik abszolút nem erkölcsösen lettek felvéve!
A rendszert csődbe kellene vinni és után atiszta lapra építeni, ezt a hulladék bagázst, aki meg politkai elitnek nevezi magát meg érdemeinek megfelelően kellene független bíróság elé állítani és elítélni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:47
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
ill. eddig, ezévben már 20% a nyereségadó,
de inkább kitrükközöm mert egyszerűen lelkibeteg lennék ha ezt a mocsok gyurcsánykormányt támogatnám vele.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:45
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Már aki.
Én ezeknek egy fillér szja-t sem fizetek.
:-)
matgab 2007. 08. 29. 16:44
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
jövőre úgyis rosszabb lesz, örüljünk annak, ami ma van!

Topik gazda

eradam
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek