Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 11:54
Előzmény: #4579  poreci
#4580
1. Reklamáltál-e? És ha igen, nálatok mi az eredménye?
2. Valahogy egy mérőóra számomra még mindig hitelesebb, mint az "és isten bizony nem zuhanyozunk többet!", de ettől még nyilván lehet egy óra is hibás, csak valahogy ennek kisebb elyét látom, mint annak, hogy az "isten bizony" az mégsem olyan biztos.
poreci 2010. 06. 14. 09:58
Előzmény: #4578  poreci
#4579
Tudjátok mit csinál a vízművek mostanában -legalábbis itt Butapesten és Pest megyében?

Új , rossz minőségű vízórákat szerel fel, amik, hogy, s hogy nem, mind sokkal több vízfogyasztást mutatnak ki, mint amekkora a tányleges!

Nekünk tavaly októberben cserélték le a régit és azóta nem olvasták le, csak küldték a havi általányszámlát.

Most 7 hónappal később leolvasták és kiküldtek egy 80.000 forintos különbözet számlát, ahhoz képest, hogy eggyel kevesebben élünk a lakásban , mint előtte és isten bizony nem zuhanyozunk többet! Téli időszakra, amikor is locsolni sem kell!

A szomszédunkkal is hasonló történt. Reklamációja után háromszor kellett kimennie Vácra (azért az nem a szomszéd városka), mert előzetes időpont egyeztetés ellenére nem tudtak neki hitelesítést végezni.

Utána 3. alkalommal átöntöttek neki a mérőn egy vödör vizet és azt mondták jó a mérője, de azért nem adták vissza neki -mivel pár ezer forint ellenében egy új mérőt szereltek fel neki, ami már normális fogyasztási adatokat mért- hanem odatették legalább 100 másik mérő közé, ami valószínűleg mind ilyen megreklamált/megbuherált mérő volt...!!

Aztán gondolom ezeket a mérőket, meg lehet újra beszerelni újabb balekoknak!!

Ráadásul mivel kijelentették, hogy a mérő jó volt a különbözetet ki kellett fizetnie!

Legyetek résen!
poreci 2010. 06. 14. 09:58
Előzmény: #4577  Törölt felhasználó
#4578
Szerintem mislix nem kapisgál rossz helyen.
Egy biztos: a FED iszonyatos menniységű pótlólagos dollárt "teremtett meg".
Ha nem ő vásárolt közvetlenül a részvénypiacon, akkor azok a cégek vásroltak, akik ehhez a pénzmennyiséghez hozzájutottak, ugye kamatmentesen, vagy minimális kamat mellett.
Hiszen ez a mennyiségű pénz nem jutott el a reálgazdaságba, hiszen hitelt sokkal nehezebb felvenni, mint korábban, nemcsak itthon.
Ergo teljesen mindegy hogy a FED vásárolt-e közvetlenül részvényeket, vagy a FED által ingyen előállított pénzből más tűzhöz közeli bankok, mindenképpen lufifújás az eredménye, ezt láttuk az elmúlt 1 évben.
Meg azt is , hogy minden nagy befektetési bank minden egyes napján nyereséget csinált eg ymúltkori PF-es hír szerint...

Aki nem látja az összefüggéseket, az nem látja, aki lát itt összefüggést, az meg látja.

Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 00:56
Előzmény: #4576  Törölt felhasználó
#4577
Nincs más választásom, mint elfogadni azt, amit tájékozottabb emberek mondanak. Ha azt mondod, hogy a FED vásárlásai publikusak, az rendben van. Mégis néhány hete vagy hónapja? -Már nem is emlékszem pontosan, mikor volt, amikor a teljes addigi emelkedést a Gazdasági Rádióban a FED vásárlásaira vezették vissza, a vásárlásokat pedig a FED hozzáértő újságírók kérdéseire és nyomozásaira válaszolva ismerte csak be. Ha tehát ezek a vásárlások csak utólag derülnek ki, akkor is valamilyen faggatózás eredményeképpen, mint tovább már nem tagadható tények, akkor ez nekem elég furcsa. Bárhogy is, a nyilvánosságra hozatal előtti összes vásárlást az ő vásárlásaik befolyásolták, olyan felhajtóerőt képezve, amelyek forrását titokban tartották. Az utólagos publikálás a múlt információhiányos állapotát tekintve nem bír már jelentőséggel, a múltra nézve nem lehet meghatározó szerepe. De ez csak egy okoskodás, lehet, hogy egyszerűen a fölösleges gyanakvásaim terméke.
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 00:02
Előzmény: #4575  Törölt felhasználó
#4576
de azért az, hogy nagy adósságspirálban vannak a fejlett államok, meg az, hogy a tőzsdéken uezen kormányok (pláne köztük a volt magyar) lépnének fel a vételi oldalon, eléggé távoli kategóriák. a FED műveletei amúgy is publikusak, és abban nem szerepel akármilyen részvény, csak direkt módon a válságban érintett
valószínűsíthatő, hogy a jelenlegi szintek alatt lesznek mondjuk 1 év múlva a tőzsdék, de nem kellene az eddigi emelkedést így megideologizálni: ez új para, még ha nem is újkeletűek a problémák. a "lecsengett" válság a toxikus papírok és a bizalmatlanság válsága volt, a következő (már ha nem kerüljük el) az adósságé lesz. persze 1. nélkül nem lenne 2. sem, de ettől még az 1. méléyn látszott a fény az alagút végén (épp csak kiderült róla, hogy az meg egy kamion :)
a végén még a foci vb-t is összekötik mint elterelő hadműveletet a tőzsdékkel :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 23:42
Előzmény: #4553  Törölt felhasználó
#4575
Egy mai cikk szerint, amit talán a Tőzsdefórumon olvastam ez az állítás nem annyira téves. Azt írták hogy a nagy alapok részvényeket gyakorlatilag a válság egyértelmű kirobbanása óta nem vesznek. Az áramelkedéseket el lehet érni kis tételben vásárlásokkal is, tehát egyáltalán nincs kizárva, hogy a nagypolitika megvezesse a kisbüfik népes táborát, olyan emelkedéseket prodikáltatva velük, ami teljesen indokolatlan. Régebbi hírek szerint maga a FED is vásárolt 600 MRd dollár értékben részvényeket, ezzel mesterségesen beavatkozva a piaci folymatokba, aztán persze túladott gyorsan a részvényeken a saját maga álta generált áremelkedés után. Nem egy embertől hallottam, hogy az emelkedéseket indokolatlannak és logikátlannak tartják ilyen helyzetben. Másfél éve nem veszek részvényt én sem, mert a saját eszemre hagyatkozok. Lehet, hogy a helyzetértékelésem téves, ugyanakkor figyelmedbe ajánlom a japán kormány mai értékelését például, amelyben kifejtik, hogy a görög válsághoz hasonlóra számítanak ők is, mint a világ második legerősebb gazdasága. Vegyük még ehhez hozzá, hogy a technológia terén viszont ők számítanak a legerősebbnek. A piacokat most már bevallottan manipullálták a kormányok, miért mi lennénk a kivétel ?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 15:11
Előzmény: #4573  Törölt felhasználó
#4574
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 15:05
Előzmény: #4572  poreci
#4573
kíváncsi vagyok, viktor ebben a vészhelyzetben mennyi időt tölt el a foci VB-n. itthon van még?
poreci 2010. 06. 11. 14:37
Előzmény: #4571  Törölt felhasználó
#4572
Igazad van, volt olyan magyar is, aki nem is beszélt magyarul, mégis magyarnak vallotta magát.

Például Liszt Ferenc, ugye szintén nem beszélt magyarul , mégis magyarnak vallotta magát...

Magyarnak vallani magad egy életérzés, egy éntudati állapot.
Igazából ezt biztos jobban meg tudják fogalmazni szociológusok, néprajzkutatók, vagy inkább írók, de elMAGYARázni úgysem lehet...

Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:32
Előzmény: #4569  poreci
#4571
Ugyan matgab, ez lenne a legkevesebb kifogásolnivaló az írásaidban. Különben is, a topikokban már megfigyeltem, hogy a melldöngetős magyarságtudatnak, sőt az "én nagyobb magyar vagyok mint te" tudatnak nem feltétele még az nyelvismeret sem.
poreci 2010. 06. 11. 11:16
Előzmény: #4569  poreci
#4570
poreci 2010. 06. 11. 11:01
Előzmény: #4568  poreci
#4569
mondd...
poreci 2010. 06. 11. 10:58
Előzmény: #4567  Törölt felhasználó
#4568
Mond meg kedves Népszabadság...!

link
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:11
Előzmény: #4564  Törölt felhasználó
#4567
Szerintem simán matgab. A régi matgabtól messze van, az igaz. De a kitiltás előtti matgab már ilyen volt az utolsó hónapjaiban... És a kitiltásos szövege se volt semmi. Nem egy indulatos jelzőért dobták ki.
poreci 2010. 06. 04. 21:06
Előzmény: #4564  Törölt felhasználó
#4566
ja, elittam az eszem felét...
Ha így folytatom, 4 év múlva én is a szocikra fogok szavazni...:))
Majd vigyázok!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:00
Előzmény: #4561  Törölt felhasználó
#4565
figyelmeztetést kaptam a moderátortól a lenti hsz miatt. sejtem, melyik jelző csapta ki a biztosítékot. kíváncsi vagyok, milyen jelzővel illetik majd a vezető újságok kosa, szijjártó vagy varga kollégát ha esetleg elindul a dominó.

gratulálok a moderátor arányérzékéhez:)))))
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 20:55
Előzmény: #4560  Törölt felhasználó
#4564
Nekem nagyon gyanús ez a poreci nick. Olyan mértékű stílusbeli színvonalcsökkenés érződik ki a mondatokból ahhoz képest, amit matgab írt, hogy nem tudom elhinni, valóban ő lenne.
Más mondatszerkesztés, pongyolább fogalmazás stb.
Vagy valaki matgabnak állítja be magát, vagy matgab szenvedett valami balesetet, ami után csak a lobotómia volt az egyedüli megoldás...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 20:45
Előzmény: #4562  enigma
#4563
Bocsi:)
enigma 2010. 06. 04. 20:43
Előzmény: #4553  Törölt felhasználó
#4562
Tényleg nem a név a fontos. De ismételten megkérlek, ne az én nevemet említsd a válaszodban. Nem hiszem, hogy mikor kereskedsz, egy 8-ast csak úgy lehagysz a megbízásnál. (mint itt a névnél most is.)
Amúgy egyetértek, nem is értem, hogy juthatott ez a hülyeség a névrokon eszébe.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 20:35
Előzmény: #4559  poreci
#4561
épp az ilyen fogyatékosok miatt, mint te, van szükség ilyen agresszív válságkommunikációra. majd lassan mondja szijjártó és sokszor, hogy te is értsd. nem lesz drámai adócsökkentés.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek