Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pf2 2010. 01. 29. 00:11
Előzmény: #4539  Törölt felhasználó
#4540
ja , ja szinte tökéletesen eltaláltad ))

liberális Te meg valószínűleg " 70 év feletti konzervatív nézeteket képviselő kölcsön neten írogató matróna vagy" kb. ennyíre találó a leírásod

Te bölcsnek akarsz tünni ,akkor indulás Indiába gurunak::::

okosan nézni 30 kg bölcsődés koru( 4 hónapos) kutyám tud , most kaptam mert az egész családom tudja bolondja vagyok a bernersennenhund giant alfajtának

ő már jelenleg az ötödik az életemben !!! életkorom ezek szerint nem pontosan teenager........
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 20:49
Előzmény: #4537  pf2
#4539
Besorolni? Minek?

A beírásod alapján cirka tizenéves lehetsz, aki azt képzeli, hogy már nagy élettapasztalattal bír, ezért lehet véleménye.
Javaslom először az összefüggő mondatszerkesztést megtanulnod, aztán sokat olvasni a magyar történelemről, végül leülni és hosszan elgondolkodni.
Aztán csak hallgatni és okosan nézni.
Így mindig bölcsnek fogsz tűnni.
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 20:25
Előzmény: #4537  pf2
#4538
Kit érdekel a besorolás? Engem a vélemény érdekel. Amiket írtál az adókról, stb. az most nagyjából rendben is lenne. Kicsit meg is lepődtem.
pf2 2010. 01. 28. 20:09
Előzmény: #4533  Törölt felhasználó
#4537
Szeretném ha elfogultan vagy elfogolatlanul engem is besorolnátok valahová.

Monarchia barát vagyok , ugyanakkor vitéz nagybányai Horthy Miklós-t igen tisztelem és utálom a kommunistákat.

Egyben a fogyasztás jellegű termékeket kellene az adót beszedni , de ez már elérte szvsz a felső határt.

Ezért igenis vagyon jellegű adót is kell bevezetni. ( házadó?, lakásadó? egyben a kommunista nyugdíjasok felülvizsgálata- akik nem dolgoztak, csak ugy nyugdíjba mentek),
Valahogy ugy aki jövedelemadót fizet , az visszakaphat belőle.
Akinek nincs jövedelme az befizett.

Egyébként nem vagyok Jobbikos , de Trianon után sok probléma van még.
Ja és Minisztériumbana sok léhütő fele kirugásra ítéltethető!!szakemberek ?? röhej
matgab 2010. 01. 28. 11:31
Előzmény: #4535  matgab
#4536
link

véletlen...Mindig csak véletlen, csak és kizárólag a véletlen műve lehet, hogy megint pont egy kiválasztott volt aki milliárd dollárokkal károsította meg a befektetők tömegét...

Scott Rothstein

An observant Jew, Rothstein grew up in a small Bronx apartment, sharing a bedroom with his sister. His father was a salesman "back in the days when you carried a bag up and down the streets of New York." The family moved to Lauderhill, Florida in 1977, when Rothstein was 16. His grandmother used her life savings to help put him through school. "I grew up poor. I'm a lunatic about money."

Gyorsan nyújtsunk be egy holocaust tagadásról szóló törvénytervezetet miniszterelnökjelölt úr, és javasolja Obama kollegának is, mert még a végén kinyílik az usákok szeme is...
matgab 2010. 01. 21. 09:41
Előzmény: #4534  Törölt felhasználó
#4535
link

én a tűzoltók helyébe felgyújtanám annak a házát, aki ilyen szabályt hoz és utána kivonulnék, de 10 percig csak nézném a házat, addig, amíg a parkolóautomatának az összes autó jegyét nem teszik a szélvédő mögé és 10 perc után miután lejár a parkolójegy levonulnék, hogy sajnos nincs több apró...

Sajnos az én nem vagyok tűzoltó, a tűzoltók meg nem ilyenek szerencsére.
Azt mondják ez a szabály jogosan büntették meg őket...Akkor szar a szabály és felelősségre kell vonni az összes embert, aki megalkotta. Itt kezdődne a demokrácia.

Innen látszik jól, hogy a jelenlegi államformánk bürokratúra.
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 17:59
Előzmény: #4533  Törölt felhasználó
#4534
közigazgatás tehetetlensége sokkal nagyobb, mint gondolnád. a lustasága és a hatalma is, egyébként.

ráadásul a 2008. év óta abszolut szabotázs üzemmódra álltak át, mert tudják, hogy előbb-utóbb új gazda jön a házhoz.
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 17:26
Előzmény: #4531  matgab
#4533
Ha jól tudom, akkor inkább pénznyelő szokta magát pártatlan, elfogulatlan középenállónak definiálni :)

A kérdésedre a válasz egyébként roppant egyszerű: Akik odáig eljutnak, hogy ott ülnek a bársonyszékben, azok soha nem hülyék. (ha esetleg vannak, akik őket irányítják, azok meg pláne nem - csak hogy az összeesküvéselmélethívőknek is írjak valamit :). Akkor mégis miért "sikerülnek félre" egyes törvények? Hát semmiképpen sem azért, mert hozzá nem értő idióták írják őket. Sőt, nagyon is jól tudják, hogy mit csinálnak. Csak éppen a céljuk nem ugyanaz, mint mondjuk a tied, azaz közjó, társadalom számára hasznos törvények, az ország fejlődése stb... A politikai elit célja ezzel szemben saját hatalmi pozíciójának megőrzése, szavazatmaximalizálás (vagy éppen szavazatveszteség minimalizálása) gyakorlatilag bármi áron.
A "bármi áron"-nal kapcsolatban régebben még voltak kétségeim, de pl az áfacsökkentés 10%-os (eltitkolt) hiány mellett meggyőzött arról, hogy egyesek tényleg nem az ország hosszútávú érdekeit nézik, hanem csakis és kizárólag saját rövidtávú politikai(és ebből adódó) gazdasági érdeküket.
Vagy itt van most pl az MDF-SZDSZ együttműködés. Egy ilyen együttműködés a demokrácia alapelveinek figyelembevételével úgy jöhetne létre, ha megnézik, mik a programjaik közös elemei, mi az amiben egyet értenek, miben nem, hol van esély kompromisszumot kötni, stb. Utána jöhetne a többi. Ezekről a dolgokról viszont még csak szó sem esett. Csak egy dolog számít: a szavazatmaximalizálás, parlamentbe jutás, a hatalom(mandátumok) megtartása. Csak ezekről tárgyalnak, hiszen minden más csak másodlagos. Miért viselkedének másképp, akkor amikor a törvényeket hozzák?
That's life! :)
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 17:08
Előzmény: #4531  matgab
#4532
a különböző hibáknak különböző okai vannak.

a vagyontárgyak köre a lobbierő függvénye; a politikai elit termőföldben utazik, nem véletlenül akarnak moratóriumot hosszabbítani.

a hitel levonhatóságának kérdése szerintem köztisztviselői baki

ne becsüld alá a köztisztviselők butaságát se
matgab 2010. 01. 19. 16:33
Előzmény: #4530  Törölt felhasználó
#4531
nos itt megint nyitott kapukat döngetünk, hiszen alapvetően mindenki úgy látszik egyetért, legalábbis a politikai spektrum 2 végén álló jómagam és pénznyelő-fekete vipera páros, és a középre definiálható szente úr, ennek ellenére politikai elitünknek megint sikerült egy olyan megoldást kidolgoznia röpke 5 év alatt, ami egyáltalán nem megfelelő senkinek...

Legalábbis mindenki 5 perc alatt rá tudott világítani a hibáira és arra, hogy milyen igazságtalan és mennyire nem fejlődést ösztönző rendszert sikerült kitalálni...

Nos akkor ez vajon néhány tucat (néhány száz) jól fizetett köztisztviselő véletlen bénázása, vagy abszolút hozzá nem értése (talán Oszkóék tekintetében ez mégse merülhet fel, de mondjuk Veressből kinézném, de Oszkónak ott van egy jó tanácsadó háttere), vagy egyszerűen ismét csak egy otromba árulás...
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 13:56
Előzmény: #4529  Törölt felhasználó
#4530
az A) ponthoz jelezném, hogy egy szolid családi gazdaság 300 Ha (ekkor nem vett apu minden családtagja nevére földet, azaz betartja a limitet), ami egy hazai átlagos, 20 Ak értékkel számolva cca 180 MFT vagyon (ezen a nyomott hazai áron). Méghozzá likvid vagyon.

Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 13:51
Előzmény: #4526  Törölt felhasználó
#4529

A) minden nagyontárgyat a vagyonadó alanyává kellene tenni (beleértve termőföld és telekingatlan)

B) kumulált SZJA befizetéssel 5+1 évre visszamenőleg csökkenteni kellene a vagyonadót (amit ez ügyben oszkó mond, az butaság, miszerint a vagyonadó azokat bőnteti, akik nem fizetnek jövedelem adót. Ha ilyen módon visszamenőleges jóváírás történne, akkor igaza lenn. Ez esetben lehetne magasabb a százalék is).

C) a pénzintézeti hitel összegével nyilván csökkenteni kell a vagyon mértékét (offsore cég vagy baráti kezek kölcsönével nyilván nem).

kb. ennyi és koorekt lenne
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 11:49
Előzmény: #4527  Törölt felhasználó
#4528
Szente_csaba:

"Ezzel nem értek egyet, én még jelenleginél is magasabb kulcsot támogatnék, de az ingatlan(vagyon)adóból valamilyen módon levonható lenne az SZJA."

Pontatlan voltam. Ha a SZJA egy jó részét kiváltja, akkor lehet nagyobb is a kulcs, világos. Jut eszembe, a hitelt sem kezeli a jelenlegi rendszer. Most nemhogy egy már leadózott jövedelemből adózol tovább, hanem még egy meg sem keresett, jövőbeli leadózott jövedelmből adózol előre. Így nonszensz.

"Világos, hogy a paramétereket nehéz lenne jól belőni, de azért korántsem lehetetlen."

Így gondolom én is.
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 11:42
Előzmény: #4524  Törölt felhasználó
#4527
"3. Akik viszont fizetnek, ott magas a kulcs, ennél kisebb kéne. "

Ezzel nem értek egyet, én még jelenleginél is magasabb kulcsot támogatnék, de az ingatlan(vagyon)adóból valamilyen módon levonható lenne az SZJA. Azaz aki bérjellegű, adózótt jövedelméből vesz házat, autót, jachtot, ékszert stb, arra nem vetnének ki még egy sarcot, hiszen ő már alapból rengeteg szja-t fizet. Akik viszont fekete (vagy bármilyen legális/félig legális adóoptimalizálás miatt le nem adózott) jövedelemből vesznek házat, jachtot stb, azok itt fizetnék meg a korábban "elsumákolt" adót.
Világos, hogy a paramétereket nehéz lenne jól belőni, de azért korántsem lehetetlen. Szerintem ez lenne az a módszer, amivel itt Magyarországon is valóban szélesíteni lehetne az adófizetők körét.
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 10:05
Előzmény: #4525  matgab
#4526
Matgab. Mondandód első felére: Valóban ki kell ezt terjeszteni minden vagyontárgyra. Csak jelzem, hogy a nagyértékű autók és hajókra ez meg is történt. Más kérdés, hogy az is béna.

A másik részre meg: amit írtál az valóban nagy hibája a jelenlegi rendszernek, mert tényleg nem ösztönöz a fejlesztésre, felújításra, bővítésre, sőt inkább ellenérdekeltté tesz.
matgab 2010. 01. 19. 09:43
Előzmény: #4524  Törölt felhasználó
#4525
Én sem temetem az ingatlanadót, csak azt mondom, hogy az egész nem arról szól amiről kellene azaz egyrészt az eltitkolt jövedelmek utólagos megadóztatása (mert pl. ilyen alapon a külföldi ingatlanokat is figyelembe kéne venni, sőt nem csak az ingatlanokat, hanem minden mondjuk luxuskategóriás eszközt (azaz pl. a milliós értékű ékszereket, a 10 millió értékű feletti autókat és egyéb járműveket, műalkotásokat, sőt a bankbetéteteket is meg kellene adóztatni legyen az Mo-n vagy külföldön elhelyezve)),
másrészt az igazásgosabb társadalmi tehervállalást sem segíti elő (hiszen mindenkit szívatnak akár luxus lakásban él , akár nem, viszont aki nem ingatlan típusú vagyonnal rendelkezik, azt nem szopatják.)

Azaz, ha valaki úgy gondolja, hogy itt akar élni, és háza környezete szépítésével hazát építeni, azt egyből szívatják...
Jé már megint egy olyan kormánylépés, aminek már megint véletlenül ez az eredménye...Hogy mik vannak...!

Másrészről az is alapvetően őrület, hogy ha én fizetek a közműveknek súlyos százezreket, hogy bevezessék a házamba a villanyt vizet stb. vagy felújítom a házam homlokzatát, vagy energiatakarékossabbra cserélem a ez energiafelhasználást, ami a közösség részére is pozitív externália, akkor is egyből megnő a ház értéke, és egyből dupla akkora adót dobnak ki rá...

Tehát a kormányzati cél: tartsd mobilan a vagyonod, ne kössön ehhez a földhöz semmi, de ha mégis , akkor jól megszívatunk. Ha teszel valamit a környezetedért, akkor meg mindjárt duplán fogunk megszívatni...

Szerinted ez normális?
Vagy ennyi esze nincs az egész államigazgatásnak, hogy ezt lássa? Vagy véletlenül megint elqrták?
Vagy az vezérelte őket, hogy mindegy, hogy hogyan, csak még sarcoljanak egy kicsit??

Vagy kevés idejük volt (mondjuk uszkve 5 éve merült fel a gondolat először), hogy ezeket az "apróságokat" is figyelembe vegyék??

Na ne...!
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 22:57
Előzmény: #4523  matgab
#4524
Matgab, tényleg szar az ingatlanadó a jelenlegi formájában, de a példád pont rossz volt (az 5 gyerekes család a 100nm-e után nem fizet, akárhol is van).

Azt azért ne felejtsük el, hogy a vagyonadó elvben a jövedelemadó csökkenése mellett lett bevezetve (a szuperbruttósítással és az ehhez szükségesnél jobban kitolt SZJA sávokkal elvben az alsó és középső jövedelmi kategória nettóban többet visz haza). A vagyoni típusú adó ha jól van kitalálva, segít kiegyenlíteni a tiszta jövedelemalapú adók igazságtalanságát (ami a könnyebb eltitkolhatósága miatt van). Tehát az egészet szvsz nem kéne temetni. A probléma a jelenlegi rendszerrel az, hogy:
1. Nem vonatkozik minden ingatlanra.
2. A lakóingatlanok kapcsán is csomó kivétel van megint.
3. Akik viszont fizetnek, ott magas a kulcs, ennél kisebb kéne.
4. És van egy csomó probléma a konkrét ingatlanadó számaival, határaival, stb.: nem a tulajdoni arányok szerinti értékeket halmozza, éles a határvonal a fizetés és nem fizetés között, problémák vannak az értékbecsléssel is. Stb. stb.
matgab 2010. 01. 18. 18:06
Előzmény: #4522  Törölt felhasználó
#4523
valahogy mindenképpen mindenkinek genyó dolog ez a vagyonadó. Egy újabb sarc az államtól ideológizálják is meg bárhogyan.

Mert ugyan miért fizessen egy 5 gyerekes család vagyonadót a lakása után, ha az mondjuk 100 m2?
Az már vagyon?
Genyóság ez az egész, el lehet menni az országból elvet követi...

Mert adóztassák meg azt akinek luxuslakása van (mondjuk 75m2/fő, vagy úszómedence van a lakásában vagy X négyszögöl telek tartozik hozzá), vagy legalább 2 lakása van, stb. stb. de ez így kvára megint nem a társadalmi egyenlőségről szól, hanem arról, hogy vessünk ki az emberekre átlag 200%-át az elviselhető adószintnek és akkor talán befizetik a 120%-ot.

Aki nem csal és befizeti a 200%-ot az éhenhal, azzal nincs gond, amíg fizet.
Aki "nem hal éhen", az logikusan adót csal, tehát azonnal vizsgálódni kell, mert még nagyobbat lehet rajta büntetni...
Törölt felhasználó 2010. 01. 08. 10:09
#4522
Törölt felhasználó 2010. 01. 08. 09:13
#4521

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek