Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 04. 22. 17:43
Előzmény: #2939  Törölt felhasználó
#2940
Írtad ezt is meg adtál új adatokat is amik némileg új megvilágításba helyezték a dolgokat.
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 17:02
Előzmény: #2931  tokos.
#2939
Idézem magamat:

"A bombagyár állítása:
"E számok alapján ki lehet jelenteni: 600 ezer holokauszt-áldozat biztosan nem volt"
Ezt cáfoltam azzal, hogy rámutattam az ostoba számítási hibájukra. A 741e többlethalott nem cáfolja a 600e-s holokausztot. Ez pedig tény.
Ennyit állítottam (külön fel is hívtam erre a figyelmet), nem többet."
matgab 2009. 04. 22. 16:26
Előzmény: #2937  matgab
#2938
link
Na ezt kéne kibővíteni a magyar államadóssággal!
matgab 2009. 04. 22. 16:25
Előzmény: #2936  Törölt felhasználó
#2937
marhaság,
az emberek itt vannak. 10 millió emberről , mint potenciális fogyasztóról egy multi sem akar lemondani.
Tehát itt lesznek.
EUR rövid távon beerősödne, de utána pont a hazai termelés fellendülése (és az, hogy nem kéne évente több ezer milliárdot kifacsarni a gazdaságból) erős értéket adna a forintnak.
Ráadásul ha csak azt az évi párezer milliárdot spriccelnénk bele a gazdaságba, akkor az milyen szinten pörgetné fel a hazai ipart- ami keresletet bővítene- ami további iparbővüléssel járna...
A megmaradó pénzekből bőven lehetne infrastuktúrát fejleszteni, műszaki technológiát fejleszteni...

És ezek után kinek lenne szüksége külföldi hitelekre??
Az állam meg eltartaná magát röhögve a megnövekedett adókból...

Most meg azon filózunk, hogy a karunkat vágjuk le és azt együk meg, vagy a kezünket, mert így 2 nappal később halunkk éhen, ahelyett, hogy elmennénk vadászni...
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 16:18
Előzmény: #2927  matgab
#2936
matgab
Ezt persze meg lehetne tenni, csak azt követően a kutya se venné meg többet az állampapírjainkat, az EUR 500 forintot érne, a multik kivonulnának, a hitelezés teljesen leállna.
Államcsőd.
Mi meg majd, mint Münchausen báró, kiemelnénk magunkat a hajunknál fogva a szarból.
Sajna a kopaszok emiatt még rosszabbul járnának.
matgab 2009. 04. 22. 16:16
Előzmény: #2934  Törölt felhasználó
#2935
a probléma nem azzal van, hogy szét vannak szóródva, sem azzal , hogy összetartanak.
A probléma azzal van, hogy amint más is összefogna és az ő felségvizeiket háborítaná, akkor ők vannak legjobban kiakadva.
Sőt mindjárt rasszistáznak stb...
És ha valaki ezt észrevételezi akkor azt is megpróbálják kirekeszteni tönkretenni stb. amennyire tudják.
És tudják, mert megvannak az eszközeik.

És azt meg senki nem mondta, hogy minden zsidó rossz lenne.
Az a gusztustalan, amikor azt állítják, hogy az ország érdekében cselekszenek és közben pont azt az országot teszik tönkre saját önös érdekeik okán és ehhez még tapsolnunk is kellene...
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 15:56
Előzmény: #2933  matgab
#2934
Nyugodj meg ha a magyar társadalom lenne szétszóródva a világban és egy összetartó népség lenne, és az övék lenne a bankrendszer és pnz veletti hatalom, akkor jaj lenne a törököknek, meg az oroszoknak meg a fél világnak és fizetnék nekünk a kártéríítést,
Jah mégsem mert semmelyik másik kultúrúba nincsenek ilyen kitutált, és mindenki mást kiutáló emberszerű izék.
Én nagyon sajnálom hogy ilyen a világ... Komolyan. Miért nem lehet itthon is az hogy : Amerikai vagyok első helyen , második helyen fundementalista keresztény. Vagy Amerikai vagyok első helyen, második helyen zsidó bankár vagyok, Vagy Amerikai vagyok első helyen, második helyen Kínai mosodás vagyok, Amerikai vagyok első helyen, második helyen néger kamu rolex árus... De ez igaz az angolra, franciára, portugálra... Először hazafi utánna kissebségi... Itthon ez nagyon nem jellemző... Szerencsére ismerek jó pár olyan zsidó gyereket , akik elsődlegesen hazafik, utána zsidó befektetők. Azzal szórakoznak hogy romániában különböző román cégeken keresztül vásárolnak vissza erdélyi területeket, és kirakják hogy magánterület. Nagy magyarok, de nem a 7es buszon kopasz fejjel szivatják a népet hanem tesznek azért hogy MOnak jobb legyen. Lassan de biztosan haladnak. Erre tanítják a gyerekeiket, is... Nem hallottam még őket sírni csak nagyon keményen dolgozni, nem könnyű szakmákban... Nah mind1 bocsi a floodolásért de nagyon kiborít a mostani helyzet, politikai, és a az egyéb kissebbségi szélsőséges szarakodás minden oldalról... Szánalmas egy országban élünk...
matgab 2009. 04. 22. 14:59
Előzmény: #2931  tokos.
#2933
igen , ha jól tudom 200.000 német kisebbsgéi kitelepítettet is tegyünk hozzá a 46-os adatokhoz, valamint a hadifogylokat és a malenkij robotosokat is vedd figyelembe a csökkenésnél..

Nem nagyon jön ki az a 600k, (sem a 6 millió), de gyakorlatilag tök mindegy is, mert a háború 50 millió áldozatából úgyis mindig csak erre a 6-5-4-3-2-1 millióra kell emlékeznünk és lelkiismeretfurdalnunk...és kárpótolnunk...
exley 2009. 04. 22. 13:41
Előzmény: #2931  tokos.
#2932
..ha most nem lenne emlék nap kb: 15000000-an lennénk? A libás még több adót tudna behajtani. A németek ekkor tették tönkre a virágzó Magyarországot.
tokos. 2009. 04. 22. 13:33
Előzmény: #2930  Törölt felhasználó
#2931
Na egy apró bibuci, 41 és 46 között már csak 5 év volt, és 5 x 70 az 350.

És ebben nincsenek benne azok, akik simán elhagyták az országot, mentek Svájcba, vagy az USA-ba, vagy mint a sváb rokonaim, Németországba. Ráadásul a háború alatt, mikor a férj a fronton volt azért kisebb volt az esélye, hogy anya teherbe esett, bár lehet, hogy ebbe az oroszok, meg a szomszéd is beleszólhatott.

Ez mindenesetre most öngólnak tűnik.
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 13:28
Előzmény: #2928  matgab
#2930
Egyébként találtam '46-os adatot az össznépességre vonatkozóan.
link
9.246.000
Ez csak 42e-el több, mint a '49-es, tehát max. ennyivel torzíthatja a komcsik elől kimenekülés a különbözetet. A 700e-be pedig tovább is belefér a 600e.

(egyébként a 600e-be benne van az egykori magyar területekről elhurcoltak és megöltek száma is tudomásom szerint, míg az idézett számok csak az anyaország számai, tehát a 700e-be nem is kell benne lennie mind a 600e-nek).
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 13:03
Előzmény: #2928  matgab
#2929
A bombagyár állítása:
"E számok alapján ki lehet jelenteni: 600 ezer holokauszt-áldozat biztosan nem volt"
Ezt cáfoltam azzal, hogy rámutattam az ostoba számítási hibájukra. A 741e többlethalott nem cáfolja a 600e-s holokausztot. Ez pedig tény.
Ennyit állítottam (külön fel is hívtam erre a figyelmet), nem többet.
matgab 2009. 04. 22. 12:43
Előzmény: #2920  Törölt felhasználó
#2928
anélkül, hogy nagyon lenne időm belemenni bombagyár szövegébe:
Az 1941-es halálozási adat még nem tekinthető igazából valódi háborús évnek.
A tömeges halálozások akár a fronton, akár a bombázások terén csak az 1942-es offenzíva alatt következtek be (voronyezsi katasztrófa) addig igazából nem voltak fronton a magyar katonák.
A bombázások, és a front pedig csak 1944-45-ben vonult át, amikor a születések nyilvánvalóan lecsökkentek.
Az 1949-es népszámlálási adatokban pedig már benne az a néhány tízezer-százezer menekült is , aki a kommmunizmus réme elől menekült el...

szóval elég nehezen jön ki az a 600k...
Persze erre mondhatjuk azt is , hogy akinek a családtagja halt meg értelmetlenül, annak az egy is sok.
Én elismerem, hogy sokan meghaltak, csak az irritál, hogy mindig csak 1 kiválaszottt rasszt kell sajnálnunk és mindenekelőtt kárpótolgatnunk...
matgab 2009. 04. 22. 12:13
Előzmény: #2926  Törölt felhasználó
#2927
Azért egyvalami valahogy nagyon zavar engem az egész rendszerrel kapcsolatban.

Azt mondja a kormány, hogy húú de nagy válság van, most aztán tényleg mindenkinek meg kell húznia a nadrágszíjat és most aztán tényleg a társadalom minden tagja vegye vissza igényeit...

Namármost a 80-as évek óta mást sem csinálunk, mint egy kicsit mindig jobban meghúzzuk a nadrágszíjat , ennek ellenére egyre nagyobb az adósságunk és egyre nagyobb összegeket utalunk kamat és hiteltörlesztésekre...

Most már egy egyre csökkenő gazdaságból próbál a nemzetközi tőke egyre nagyobb összeget kiszipolyozni a magyar társadalomból.

Hogy van ez? Több ezer milliárd forintot utalunk minden évben egyre növekvő mértékben ki adóssgátörlesztésre és mégis a társadalmon próbálnak még egy utolsó nagyot húzni??

Miért nem ott fogjuk meg a pénzt, ahol folyik??
Azt kellene mondani a hitelezőknek: uraim, sajnáljuk, idén nem tudunk fizetni csak 20%-kal kevesebbet, mint tavaly, mert recesszió van, meg kell ezt érteniük, tárgyaljuk újra a hitelfelvételi kondiciókat!
Miért nem tud egy állam tárgyalni? Miért van az, hogy az állam vezetése, akiknek a saját nemzetüket kellene, hogy szolgálják, azt mondják, hogy a hitelezők érdekei sérthetetlenek, lehet válság, lehet a nyomorúság akármekkora a hiteleket fizetnünk kell...

Miért?? Miért nem mondjuk ki azt ami nyilvánvaló? Igen , eddig extra kamatokat fizettünk az extra kockázatokért, most a válságban írjá bizony le ennek az adósságnak a nagy részét rossz követelésként, úgy, ahogy Magyarország is elengedte a követelését Irak és Kuvait (?) felé is!
Ki az akinek tartozunk?
Bankok? Sajnáljuk, ez van, eggyel több rossz hitelük van...
Magánemberek? sajnáljuk van egy rossz befektetésük...
Államok? Próbálják meg behajtani! Hadsereggel? OK, Húzzanak újat egy NATO tagállammal!

Egyszóval ha már úgyis borul a globális bili, akkor miért a magyar nép legyen az, aki legjobban megszívja, aki a végsőkig tartsa a hátát, mint Voronyezsnél??

Hogy volt képes a kormányzat ilyen mélypontra vinni az országot, úgy , hogy nem is volt most már 60 éve háború?
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 02:33
Előzmény: #2925  Törölt felhasználó
#2926
Na jó, ez gyors volt...szóval egyetértek matgabbal ebben. Teljesen. Kiksuki elírás, kiskuki akart lenni, alias konki, alias most épp mozes50 (egy goj aki "udvarol" ezerrel)
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 02:29
Előzmény: #2912  matgab
#2925
Bravó Matgab.

(na most jön kiksuki mindjárt...- előre szólok, ne égess engem magaddal..kösz)
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 23:12
Előzmény: #2923  Törölt felhasználó
#2924
Még mindig tud meglepetést okozni ez a hely. Az, hogy gondolkozni és összeadni se tudjanak egy tőzsdei fórumon...
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 23:04
Előzmény: #2922  zotya32
#2923
"meghalt 741.000 ember ebből 141.000 ember csatában, bombázásban, éhségben, betegségben, születésben; a többi mind haláltáborban..... "

Nem. Ez a 741e ember ez a különbözet. A "normál" halálozás ebben benne van. Olvasd már egy mégegyszer! A jelek szerint másodjára sem érted.

(sőt, mivel '41-es az egyik adat, amiből kiindultunk, ebben már háborús időben vett átlagos halálozás is benne van). A 741e ember a KÜLÖNBÖZET. A "normál" halálozáson felül meghaltaké: azaz, akik a fronton és akik a haláltáborokban haltak meg. De kiemelem (mielőtt szándékosan ezt is félreérti valaki): a lenti szövegem nem arra bizonyíték, hogy volt holokauszt, hanem a bombagyár nagyon nagy durranásnak szánt, valójában tényszerűen hibás számításon alapuló "lebuktató" írása ellenében bizonyíték. Ott elhangzik egy állítás, miszerint ezek a számok egyértelműen kizárják a 600e-s magyar holokausztot. Nem. Ezek a számok egyértelműen kizárják a bombagyár szövegét. Hülyék és/vagy hazudtak. Ennyi.

(Megjegyzés: Most látom, hogy a cikkszerző az a Tomcat, aki szintén érintett volt (még a szintén szélsőjobbos kuruc.info szerint is) a IX. kerületi ajánlószelvény hamisításos ügyben. Hiteles forrás:))
zotya32 2009. 04. 21. 20:16
Előzmény: #2920  Törölt felhasználó
#2922
meghalt 741.000 ember ebből 141.000 ember csatában, bombázásban, éhségben, betegségben, születésben; a többi mind haláltáborban..... azért ez sem tűnik túl reálisnak... és ráadásul az mind vmelyik kisebbséghez tartozott, és inkább a dávid csillagosokhoz, mert volt még ezen kívűl ám roma holo is.....
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 20:00
Előzmény: #2917  zotya32
#2921
A jelek szerint te se tudsz számolni, még csak utána se jársz, csak amit leír valami jobbszélső lap, azt azonnal magadévá teszed.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek