Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 19:59
Előzmény: #2917  zotya32
#2920
"1941-ben Magyarország lakossága 9 316 074 fő volt. (Ebben nincsenek benne a visszacsatolt területek.)
1949-ben pedig 9 204 799 fő.

A különbség nem 600 ezer, nem is 300 ezer, hanem 111 275 fő. Ennyit fogyott Magyarország lakossága e nyolc év alatt. Ebben benne van a világtörténelem legpusztítóbb háborúja, a frontveszteségek, a természetes halálozások, a budapesti ostrom, és persze a születések is. No meg az a bizonyos holokauszt.

Vajon született-e 1941 és 1949 között elég csecsemő ahhoz, hogy a háborús veszteségeken túl még 600 ezer elpusztított zsidót is kompenzáljon? Természetesen nem. Az élveszületések száma:

1941: 177,047
1949: 190,398

Ugyanezekben az években a halálozások száma:

1941: 123,349
1949: 105,718

A köztes évekről nincs adat, de tételezzük fel, hogy a lakosság hancúrozási kedve a legnagyobb bombázások idején is töretlen volt, és a születések száma mindvégig 40%-kal meghaladta a halálozások számát, mint a fenti években. (1941-ben 30%-kal, 1949-ben pedig 45%-kal volt több születés, mint halálozás, kerekítve.)

Ahhoz, hogy 600 ezer főnyi holokauszt-veszteség ne látsszon meg a háború utáni statisztikákban, 9 év alatt legalább ennyivel több csecsemőnek kellett születnie. Azaz évente kb. 66 ezerrel több a normálisnál. Ez azt jelentené, hogy a háborús nélkülözés éveiben a lakosság elkeseredett kefélésbe kezdett, és a háború utáni baby boom-ot is meghaladva kb. 80%-os népszaporulatot produkált kilenc éven keresztül, de közben nem is halt meg senki más, csak az a 600 ezer holokauszt-áldozat.

E számok alapján ki lehet jelenteni: 600 ezer holokauszt-áldozat biztosan nem volt."

A fenti számok inkább azt mutatják, hogy lehetséges. Miért?
Létszám: '41 - 9.316.000
'49 - 9.204.000

A lakosság tehát 111.000 fővel csökkent végeredményben.

A születések és a halálozások különbsége '41-ben +55.000, amire '49-re +85.000-re nő! Ez szaporulat. A köztes adatot becsüljük az átlaggal, tehát +70.000 fő évenként (figyelem: a '41-es adat már háborús adat, tehát ebben háborús halálozások is lehetnek már). 9 év alatt tehát kb. 630.000 fővel gyarapodott a lakosság Miközben 111.000-el kevesebben lettünk. Meghalt tehát kb. 741.000 ember. Hol van itt az ellentmondás? A bombagyár nem tud számolni. A cikk öngól.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 19:54
Előzmény: #2918  Törölt felhasználó
#2919
Az érthetőség érdekében:
"...embertársaikat, illetve őket maguknál alsóbb rendűnek tartani..."
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 19:52
Előzmény: #2912  matgab
#2918
"Mint az hogy néhány ferde, biológiailag beteg egyed -akik a társadalom néhány tizedszázalékát alkotják, ismét magukra tereljék a figyelmet és róluk kelljen vitatkozni."

Feltételezem, hogy most azokra a szélsőséges nézeteket képviselő biológiai egyedekre gondoltál, akik egy hibás evolúciós folyamat végső termékeiként nem riadnak vissza az egyedfejlődés kizárólagosságának alapelve mentén elutasítani minden tőlük különböző genetikai beállítottságú vagy esetleg csupán más gondolatokat valló embertársaikat náluknál alsób rendűnek tartani és ezt nyilvánosan hirdetni is.
Ugye matgab?
zotya32 2009. 04. 21. 19:45
#2917
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 18:55
Előzmény: #2914  matgab
#2916
Nem, nem válaszoltál. Azóta kerülöd a témákat.
zotya32 2009. 04. 21. 18:28
Előzmény: #2912  matgab
#2915
ezt olvastátok már?

link
matgab 2009. 04. 21. 18:02
Előzmény: #2913  Törölt felhasználó
#2914
már válaszoltam neked sokszor, olvasgasd és értelmezd!
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:08
Előzmény: #2912  matgab
#2913
Látom, megint nem volt időd írni, így érthető, hogy válaszolni sincs.
matgab 2009. 04. 21. 11:34
Előzmény: #2911  matgab
#2912
Érdekes, hogy Boliviában megöltek és letartóztattak több magyar származású embert, a magyar külügy mégis mozdulatlan és néma maradt...

Hát mondjuk mit is várhattunk volna Dunaszerdahely óta..?

Érdekes egy figura volt mindenesetre ez az Eduardo Rózsa Flores...
Én becsültem az ürgét, bár kommunista ügynök is volt, mégis ő az a (nagyon rika)fajta kommunista volt, aki hitt a kommunizmus eszméiben és nem csak a kommunizmus eszméinek hátán lovagolta volna meg a párttagság előnyeit.

Intelligens is volt, hiszen fel tudta ismerni azt, hogy azok az emberek, akik azt vallják magukról, hogy azt az eszmét, amiben ő hisz, azok valójában nem is hisznek az ő eszméiben, sőt azok valójában az ellenségei.

Egy olyan ember volt, aki annyira hitt az igazság(á)ban, hogy azért mindent feláldozott.
Ez viszont szabaddá tette a társadalmi és rendszerbeli béklyóktól.

Azt mondják ő szívárogtatta ki az öszödi beszédet is... Hát igen , ez jellemző lenne életútjára, lebuktatni a legálnokabb politikust, aki az ő eszméit árulta el.

Nos, valszeg ezért is nem mozdult a magyar külügy, sőt gondolom inkább örültek neki, hogy valaki megszabadította a magyar politikai életet egy ilyen veszélytényezőtől.

Zsidó volt, és mégsem kiabál most a sajtó, hogy zsidókat ölnek Boliviában...

Ellenben a Rasszizmus elleni világtalálkozón , amikor Irán elnöke beszédében elmondja a nyilvánvaló tényt, hogy Izrael kormánya rasszista, akkor a képviselők képmutatóan kivonulnak...

Persze nagytudású -szakmai kormánytag - Hiller Istike egyből rájön, hogy mi hiányzott a magyar demokráciából eddig: A Holocaust tagadásának megbüntetése!
Érdekes ez a diszkrimináció... Megint csak a holocaust említette, pedig arra gondoltam, hogy hozzáteszi, hogy a kommunizmus bűneinek, a Tanácsköztársaság bűneinek, a Habsburgok bűneinek, a Török Birodalom bűneinek és a tatárjárs bűneinek a tagadását is büntetni fogja a törvény...

Sőt büntetni fogják az összes eddigi emberiség elleni bűntett tagadásának büntetését is, mint pl. a lengyel, a kurd, az örmény, a tuszi, az iraki népek elleni bűntettek tagadását is...

De ezek valahogy lemaradtak.
Vannak dogmák, istenkáromlások, amikben nem lehet kételkedni, nem lehet ellene tárgyi bizonyítékokat gyűjteni, nyilvánvaló képtelenségekre rávilágítani...mert ezek bizony ellehetetlenítenének bizonyos érdekeket...

Tehát ilyen a mi demokráciánk...Vannak egyenlők, meg egyenlőbbek, vannak sérelmek, amikkel együtt kell éljünk és vannak sérelmek, amiket el kell felednünk és vannak sérelmek, amikért nem tudunk eleget elnézést kérni vagy kárpótolni...

Ja aztán a világválság kellős közepén mi a legfontosabb az új magyar kormánynak???

Hogy a buzik is élhessenek bejegyzett élettársi kapcsolatban...
Hát persze ennél nagyobb gondja nincs is ma a mai magyar társadalomban, amiről a parlamentben vitatkozni kellene...Mint az hogy néhány ferde, biológiailag beteg egyed -akik a társadalom néhány tizedszázalékát alkotják, ismét magukra tereljék a figyelmet és róluk kelljen vitatkozni...

Pont úgy, amikor a rendszerváltás idején hetekig/hónapokig vitatkoztak a képviselők azon, hogy milyen árnyalatú kék legyen a román zászlóra hajazó budapesti zászló kékje...

gratulálunk, kedves szakértők!
matgab 2009. 04. 16. 17:20
Előzmény: #2910  Törölt felhasználó
#2911
sztem félreértettél nyuszi.
Pont azt mondtam én is, hogy Oszkót teljesen tudatosan építették fel PR eszközökkel, tudatosan karrierépítő cég segítségével- költség nem számít alapon- csak azért hogy be tudják juttatni az egyik emberüket a kormányba...

Tehát nem kicsit gyanús az ürge, de egyelőre még mindig tisztábbnak tartom azt aki egy nemzetközi multitól jött, mint egy színesfémes maffiakereskedőt...
Sajnos egyiktől sem várok semmi jót, de míg Veress egy buta primó csirkefogó, addig ez a másik legalább gyaníthatóan értelmes.

Bár jobb esélyekkel lehet egy primó ember ellen küzdeni, mint egy értelmes erős háttér(-hatalmi támogatás)rel rendelkező ember ellen, de a primóra még mérges is az ember.

Meg amúgy is én asszondom, mint "szélső-nemzeti-konzervatív-os":
Addig nem szídom, amíg nem csinált semmi rosszat. Biztos lesz még időm szídni/dícsérni a tettei után is...
Törölt felhasználó 2009. 04. 16. 16:49
Előzmény: #2903  matgab
#2910
kicsi matgab, ne csak gondolkodj, néha nézz utána a dolgoknak is!
legjobb barátod (google) első helyen hozza (jelenleg), hogy oszkó cége többek között off-shore cégek alapítására is ad tanácsokat: link , de ha tényleg nem rövid a memóriád, akkor emlékezhetsz még arra, hogy ez a cég volt anno a postabank könyvvizsgálója. / ebben a témában még most is folyik a per, az állam 30milliárd forintot követel a könyvvizsgálótól. Érdekes helyzet! most kit fog képviselni, a cégét, vag az államot?/

„Valakik nagyon szeretnék ezt az Oszkót a kormányba benyomni. Amit róla lehet tudni az annyi, hogy kőkeményen a multikat támogatja ,nekik biztosítana adókedvezményt, járulékcsökkenést és az így kieső pénzt az amúgy is keveset kereső alkalmazottakon hajtaná be. Szélsőségesen neoliberális.”
exley 2009. 04. 16. 15:16
Előzmény: #2908  Törölt felhasználó
#2909
"ez a harc lesz a végső"!
Törölt felhasználó 2009. 04. 16. 14:57
Előzmény: #2906  matgab
#2908
Már csak azt nem értem, hogy jövök én a képbe ...
:(
A sokásosan rövid véleményem Francois de la Rochefoucauld stílusában, látom nem tetszett az uraknak. Akkor itt egy idézet "direktbe" :
"Ellenségeink rólunk alkotott ítéletekkel közelebb járnak az igazsághoz, mint mi a magunkéval"
Törölt felhasználó 2009. 04. 16. 13:33
Előzmény: #2903  matgab
#2907
Oszkóban nagyon szimpi, hogy fel merte vetni az EVA és EHO megszüntetését.
De egyébként kétlem, hogy egy adótanácsadó sokra menne olyan operativ kérdésekben, mint kiadáscsökkentés mindenféle érdekszövetségek ellenében.
matgab 2009. 04. 16. 13:09
Előzmény: #2905  Törölt felhasználó
#2906
legalább a memóriám még jó! :)
Törölt felhasználó 2009. 04. 16. 12:58
Előzmény: #2901  matgab
#2905
Egyébként meg jól emlékszel, valóban találkoztunk már, voltam egy PF-es sörözésen, TBarnával és fretekkel érkeztem az eseményre.
Törölt felhasználó 2009. 04. 16. 12:53
Előzmény: #2901  matgab
#2904
Először nem értettem, kinek írsz. Végül rájöttem. Talán. Az előzmény Gáborgáborra mutat, a tartalma inkább nekem szól, miközben egy olyan hozzászólásomra reagálsz a szöveged alapján, amit nem neked írtam. A későbbi félreértések elkerülése érdekében próbáld meg jól használni ezt a funkciót:)
matgab 2009. 04. 16. 12:42
Előzmény: #2902  matgab
#2903
Ez meg a tegnapi gondolatom, amit eset otthon írtam, úh, amint látod a gyorsaságból, ez is csak egy CTRL V:
Ismét volt időm gondolkodni egy kicsit… A Szakszervezetek nagy része sztrájkot hírdetnek a tiltakozásuk jeléül.. Jó-jó értek velük egyet, de most ezt hogy magyarázhatná meg ezt egy multinacionális vállalat alkalmazotti közege a tulajdonosnak. Küldenek egy levelet mr. X-nek, hogy „Elnézést mr. X, mi nagyon örülünk, hogy Ön még nem szüntette meg magyarországi leányvállalatát!
Igazából ezért nagyon hálásak vagyunk, de mivel azt szeretnénk, hogy az Ön cége a jövőben kedvezőbb feltételek között működjön, ezért legyen szíves eltekinteni az április 20-23 közötti szállításainktól….
Kijelentenénk, hogy nekünk Önnel semmi bajunk, csak a kormány ellen sztrájkolunk…”

Ez kb. olyan lenne, mint az a jelenet amikor Mo. hadat üzent az USA-nak…Aki nem ismerné: Bemegy a magyar nagykövet az amerikai elnökhöz.
-Uram szeretnénk hadat üzenni az Egyesült Államoknak.
- Igen és kik Önök?
- Én a Magyar Királyság nagykövete vagyok.
- Igen és ki az Önök királya?
- Királyunk az nincs kérem szépen, csak kormányzónk.
- És ki a kormányzójuk?
- Horthy Miklós ellentengernagy?
- Aha, Önöknek nagy tengeri flottájuk van?
- Flottánk az nincs, és tengerünk sincs.
- Akkor miért akarnak nekünk hadat üzenni, hisz csak tengeren közelíthetnek meg minket?
- Mert területi követeléseink vannak.
- Velünk szemben?
- Nem, a szomszédainkkal szemben, Romániával és Szlovákiával szemben!
- Hát akkor miért nem nekik üzennek hadat?
- Mert ők a mi szövetségeseink!

Na kvázi így nézne ki egy multi sztárjk…Csak az állami alkalmazottaknak van értelme (és csak ők tudják) megmutatni az állami tulajdonos irányába sztájkok segítségével, hogy elégedetlenek valamivel.
Na és mivel ma már nincsenek állami vállalatok (valószínűleg ezért volt a rendszerváltás során az egyik legelső feladata a „rendszerváltóknak”, hogy az állami vállalatokat és főleg a szakszervezeteket azonnal felszámolják , elprivatizálják, hogy a magyar emberek kezéből kivegyék a szervezett ellenállás intézményét. Főleg az állam elleni ellenállás intézményét…

Közben egy kis külpolitika:
Moldovában az ellenzék kérésére újraszámolják a szavazatokat…Hogy? Ezek szerint létezik ilyen intézmény demokráciákban? Nem kell a szavazatokat azonnal a vitatott szavazatok újraszámolását megelőzően megsemmisíteni bizonyos országokban, úgy mint nálunk?
Újra verik a magyar szurkolókat Dunaszerdahelyen…Van egy fogadásom, hogy az új magyar külügyminisztérium nem mond semmit…

Az új kormány: Vajon egy tisztességes ember sem vállalja el a miniszteri poziciókat, vagy csak ilyen emberek léteznek a az MSZP holdudvarában?
Mondjuk a külügyi és a szociális miniszter valószínűleg nem tud egyszerűen rosszabb lenni, mint elődeik voltak, tehát csak jobbak lehetnek…

Oszkó Pétert meg a Deloitte építette fel abszolút tudatosan, havi félmillióért egy karrierépíttető céggel…Mondjuk inkább legyen a miniszter adótanácsadó a Deloitte-tól, mint színesfémkereskedő maffia családfő…

Összességében a kormány összetétele jobb, mint eddig volt, de sajnos még mindig túl sok benne a simlis üzletemberke.
matgab 2009. 04. 16. 12:41
Előzmény: #2901  matgab
#2902
visszaolvastam a saját beírásom még egyszer.
Tényleg nem látom, hogy hol a minősítgetésed...
Nem vagy egy kicsit üldözési mániás? (ez sem minősítgetés, csak egy kérdés...)

Ha úgyis van ennyi időd, akkro számolgasd már össze, hogy mennyi karaktert ütöttünk le az utóbbi évben, években, kíváncsi lennék rá!

Ja, ahol beírtam , hogy idéztem vkitől, azt egy CTRL V karakternek számold, köszi!
matgab 2009. 04. 16. 12:39
Előzmény: #2900  Törölt felhasználó
#2901
nem találkoztunk már egyszer személyesen is egy sörözésen?
Mert mintha egyszer lejött volna tavaly(előtt?) valaki és , mint pénznyelő bemutatkozott...Rosszul emlékeznék? Vagy sokan használják ezt a nicket?

Na mindegy...

Hol látod a hozzászólásomban azt, hogy téged, vagy a személyedet minősítettem volna?
A kérdéseidet már megválaszoltam, szerintem, csak nem akarod megérteni, vagy épp nem te voltál a műszakban, amikor a választ megírtam, nem fogok folyamatosan CTRL+V-zni miattad...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek