Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 03. 31. 15:42
Előzmény: #2879  Törölt felhasználó
#2880
akkor miért kérdezed, hogy én mit csinálnék?

Bocs, nem kérdezek semmit...Igazad van , hagyjuk...
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 15:10
Előzmény: #2878  matgab
#2879
Kurva sokszor kitárgyaltuk már ezt itt. Most nincs se időm, se kedvem, lapozz vissza.
(legutóbb kb. néhány hete)
matgab 2009. 03. 31. 14:51
Előzmény: #2875  Törölt felhasználó
#2878
pénznyelő, már ne haragudj, de kinek a hibája az, hogy HUF-ban egyszerűen gazdasági öngyilkosság volt eladósodni?

Talán a Thaiföldi hatóságoké?

A csehek meg tudták csinálni, hogy az EU legalacsonyabb alapkamatán működött a gazdaság, a lengyelek is jóval nagyobb részben vannak zlotyiban eladósodva, mint mi...

Szerinted miért van az, hogy a magyar bankok a 0,25%-os CHF alapú hitelt 5-8%-os kamaton adták tovább, meg a betéti kamatokra fizettek 5-6 %-ot, míg a hitelkamatokra 30-360%-ot??

Miközben a bankok a társadalom rovására extraprofitokat zsebeltek be pusztán a piac rosszul szabályozott oligopólikus volta miatt, addig a magyar társadalom a megszorítások és az infláció miatt végletesen eladósodott.

Az, hogy a bankoknak, vagy az államnak vagy másnak volt -e az jó, hogy a magyar állampolgárok nem olyan valutában adósodnak el, mint amilyenben a jövedelmük keletkezik , az valakinek az érdeke volt.
Az a kormány, aki nem tett ez ellen semmit az meg társelkövető...

Az meg egy harmadlagos felelőssége
kifejezetten a szoci kormánynak, hogy 2002-ben még úgy nézett ki, hogy 2007-re már eurozóna tagok leszünk, ahogy lettek a Szlovénok, és a szlovákok is, ugye.
Plusz az általatok gyűlölt fidesz által kitalált kedvezményes lakásvásárlási hitel is arra próbálta "terelni" az embereket, hogy igenis forintban adósodjanak el...

Akkor most ki a felelős azért, hogy ez így történt?
Szerinted még mindig a thai-ok, vagy a Zorbán?
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:29
Előzmény: #2876  Törölt felhasználó
#2877
Nyilasi is ír erről a " furcsaságról" blogjában.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:28
Előzmény: #2875  Törölt felhasználó
#2876
Tudom hogy olcsóbb de arra nem igen lehetett számítani, hogy ekkora Ft gyengülés lesz.
Ezzel nem is a kis magán problémám a bajom, mert egyszer túl leszünk ezen a nehéz időszakon is, inkább csak azt nem veszi be a gyomrom, hogy felelős emberek akik ezeket a konstrukciókat kitalálták miért hagyták, hogy ekkora különbség legyen egy mondjuk CHF hitel törlesztő és HUF törlesztő között?(Akkoriban 40-45 E Ft-os CHF-es havi törlesztésű hitel alternatívája 70 E Ft-os HUF hitel volt) Ekkora különbségért irgalmatlanul sokan választottuk az idegen devizában történő eladósodást. Ennek a következményeit már láthatjuk és tartok tőle, hogy még legalább egy évig a helyzet nem is javul majd.
Összefoglalva mert elég kusza lett : A Magyar Állam, a hazánkban működő bankokkal karöltve hagyta, engedte, hogy versenyképtelen legyen nemzeti valutában eladósodni. Most meg a Magyar Állam a kizsákmányoló bankokat támogatja meg hitellel, a magyar állampolgár meg magára maradt a problémával.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:12
Előzmény: #2874  Törölt felhasználó
#2875
"A másik devizahiteles szívásról ne is beszéljek. Ez még rosszabb ügy."
De ez nem a kormány hibája. (egyébként még mindig olcsóbb mint a Ft hitel - nekem is volt, meg még van is).
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:11
Előzmény: #2871  matgab
#2874
A 240 e Ft-os témával engem is megsz...tak.
S ha jól számolom már a 120 e-t sem fogom tudni a 2009-es adómból visszaigényelni. (5 éven túl leszek)
A másik devizahiteles szívásról ne is beszéljek. Ez még rosszabb ügy.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:05
Előzmény: #2871  matgab
#2873
Sajnos erről én is olvastam, hallottam de nem akartam meghallani, összeesküvés elméletnek gondoltam, de minden arra irányul, hogy a magyarokat innen kiirtsák.

Csak felsorolás szinten amit elbaltáztak az elmúlt 5-8-10-20 évben:

- Oktatás színvonala, mik a hangsúlyok
, mire mész a papperral
- Agyonhakszolt (teljesen feleslegesen) életmód, nincs család, rokon, barát, beszélgetések, segítőkézség
- Van indulat, ellentét, ellenség kép
- Értékek? Mint emberi értékek maradtak? Érdekel vkit?
- Ellehetetlenítenek bennünket, becsületesen munkából élni akarókat.
Stb
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 13:00
Előzmény: #2870  Törölt felhasználó
#2872
És lehet mondani, hogy így a "törpe" OV meg úgy, egyet ne felejtsünk el (bár lehetett volna jobban, célzottabban és hatékonyabban is csinálni), érték volt a család, nem bűnbak, célpont akinek a nadrágszíját húzzák még szűkebbre.
matgab 2009. 03. 31. 12:59
Előzmény: #2868  Törölt felhasználó
#2871
hál istennek...

Miért a hitelt anno úgy vette fel az ember, hogy bekalkulálta a 240e HUF ADÓ kedvezményt is (figyelem nem támogatás, hanem az egyszer már befizetett adót kérhettem vissza).
Ha ezt megváltoztatták egyoldalúan ,akkor ezt is megváltoztathatják.

Legfeljebb ahogy a bankok esetében külön költségek nélkül válthatsz országot...

Tévedsz horaka:
Nagyon is fontos nekik hogy NE szülessenek magyar gyermekek itthon!
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 12:57
Előzmény: #2867  matgab
#2870
Kétlem, hogy a régi szerződéseket felrúghatnák.
Azért az igen gusztustalan lenne. Egy ilyen hitelt 15-35 évre vesznek fel a családok.
Már így is katasztrófa, hogy nem lehet itt előre lassan egy évet sem tervezni.
Hadd ne mondjam, hogy a családalapítás, a lakáshelyzet rendezése nem 1 éves terv. A gyermekeinkről egy életen át (de gyermekkorban mindenképpen) gondoskodnunk kell, a lakhatás meg szintén nem ahogy esik úgy puffanik kategória.
Teljesen kiirtják a magyarból, hogy ITTHON TELEPEDJEN LE, ÉS ITTHON SZÜLJÖN, NEVELJEN GYERMEKEKET.
Ez úgy látszik nem fontos :-(
Majd 30 év múlva amikor lakosság 40%-a nyugdíjas, meg rokkantnyugdíjas lesz akkor kezdenek el gondolkodni, hogy a meg nem született gyermek be nem fizetett adójából, hogy is kéne betegjeinkről, öregjeinkről gondoskodni. Aki most is "szaporodik" mert támogatják rendesen, annak meg a bőre színe nem éppen fehér. Ez még nem is lenne baj, de tisztelet a kivételnek a többségük nem a munka dandárja.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 12:48
#2869
Szocpol megvonása: átgondolta ezt valaki..hogy, ha egy kétgyermekes család, szocpollal venne, mondjuk egy 15 milliós lakást--abba mennyi az áfa....megéri szocpolt elvenni ..gondolkozz neoliberális Bajnai
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 12:46
Előzmény: #2866  matgab
#2868
Kár aggódnod, a családom idejéből eszembe nem jutna rád pazarolni.
matgab 2009. 03. 31. 12:45
Előzmény: #2866  matgab
#2867
gordon egyik pontja: lakáshitelek állami kamattámogatásának megvonása...
Azt nem tudom, hogy a korábbi hitelek támogatását is megvonja, vagy csak az újakat?
Szép lenne, ha azt mondaná, hogy eddig 6%-ot fizetttél az állami HUF hitelekre, ezentúl 30%-ot fogsz...
Utána azt hiszem küldhetnék az otp-nek az újabb 400 yardot...
matgab 2009. 03. 31. 12:44
Előzmény: #2865  Törölt felhasználó
#2866
Ezt mondod te, hogy a megszorítás az a kemoterápia. Miért is?
Francokat, az a sebek fertőtlenítése alkohollal.
Azért mondtam neked korábban is: ha ennyire nem érted meg amit írok, akkor kár pazarolnod az idődet arra, hogy reagálj...

Képzeld el, ha én is válaszolnék minden feltevésedre, amivel nem értek egyet. Én nem tudnék dolgozni, te meg egész életedben velem lennél elfoglalva, miközben ott van a családod is...
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 12:35
Előzmény: #2863  matgab
#2865
A rákos beteg példád eleve öngól. A rákot ugyanis kemo- és sugárterápiával gyógyítják, ami éppenhogy a megszorítás analógiája (aminek során sajnos mellékhatásként élő szövetek is elpusztulnak a daganat mellett). A nem megszorítás, hanem a mesterséges növekedést elősegítő politika analógiája a ráknál a növekedési hormon. Te így kezelnéd...
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 12:16
Előzmény: #2863  matgab
#2864
A példát nagyon rossz.

"ÉBRESZTŐ MAGYAROK, amíg még vagyunk, amíg még van államunk, amíg van még saját és nemzeti tulajdonunk addig kell saját jogainkat kivívnunk...
Ezt pedig nem lehet otthon karosszékből! Ki kell menni az utcára, és addig ottmaradni, amíg a rendőrség el nem veri a tömeget, vagy át nem áll a mi oldalunkra és el nem kergeti vagy számon nem kéri a mai birodalmi helytartókat!"
Mi legyen helyette? Tessék írd le a matgab csomagot.
matgab 2009. 03. 31. 12:11
Előzmény: #2860  matgab
#2863
Azt nem értem, hogy mit akarunk ezzel a 600 milliárdos megszorítással??

Ez kb. olyan, mintha valakinek rákja van és már a bőre is sebes a ráktól.
Erre odajönne a beteghez egy kuruzsló, aki azt mondaná:
ezeket a sebeket a legdrágább Whiskyvel kell öntögetni...

A betegnek ez
nagyon drága lenne,
nagyon fájna (az alkohol marná a sebet),
és az alap problémát abszolút nem orvosolná.

Mert mit is tapasztalunk??
Felvett Fekete János és bandája a 70-es évek végén egy világbanki hitelt olyan konstrukcióban , ami gyakorlatilag visszafizethetetlen.
Hiába fizettük ki a hitel összegének a többszörösét, mint hiteltörlesztés és kamat, hiába privatizáltuk az ország gyakorlatilag teljes vagyonát, hiába mentünk kersztül a Bokros csomagon és kismillió gyurcsány csomagon az adósságunk így is megtöbbszöröződött...

Vajon vissza lehet-e egyáltalán fizetni ezt az adósságot?
Vajon ha most megszorítunk újabb 600 milliárdot azzal milyen pályára állítjuk az országot? Akkor ezt az összeget egy-az egyben adósságtörlesztére fordítjuk és 5 évben belül megszűnik az államadósságunk?

Vagy csak arról van szó, amit Bogár László írt már meg több éve, hogy a nemzetközi pénzügyi hatalmak a lokális társadalmakat egyre jobban és egyre erőteljesebben kiszipolyozzák, azért, hogy a nyugat hosszú távon fenntarthatatlan aberrált fogyasztáson alapuló kultúráját még fentartsuk egy kis ideig?!

Az eszköztárnak még korántsincs vége, fogunk mi még dupla -tripla díjat fizetni a közszolgáltatásokért, a közművekért, közoktatásért, közegészségügyért...
Ugyanis ezek a "közintézmények" ma már valójában nem közszolgáltatások (egy-két eset kivételével), hanem leprivatizált szolgáltatások, amiért magáncégeknek fizetünk...

Vajon mit fog segíteni ez a 600 milliárd? A múlt héten adott a kormány 400 milliárdot az otp banknak kedvezményes hitelt.
Azaz magyarul az adófizetők szocpolját , gyes-ét, gyedét, hiteltámogatást adták oda az OTP tulajdonosainak!
Hoppá, hoppá, hogy is van ez?

A Bajnai csomagnak néhány részletével egyet értek -addig,amint azt már lentebb is leírtam (vegyék el a megélhetési gyerektartók támogatását, de ezzel szigorúan egyidejűleg a teljes adórendszert is át kellene struktúrálni!).

Vajon számol -e mr. Bajnai azzal, hogy ilyen megszorítások mellett hány és hány fiatal fogja elhagyni az országot? És hány és hány cég fogja kapuit bezárni, hisz a kereslet tovább csökken, az adók tovább nőnek?

Ki fogja fizetni a nyugdíjasok nyugdíját, az egészésgügyet, az adósságtörlesztést?
Vagy majd 2 év múlva majd jöhet a még nagyobb megszorítás, ahol még kevesebb emberrel akarnak kifizettetni még több közterhet (na ez megmaradt köznek...)??!

Hova fog ez az egész vezetni?
Vagy majd Münchausen báró módjára egyszercsak a saját hajunknál fogva kirángatja magát Magyarország a sárból?
Megint ez a kommunista szlogen: elvtársak, már csak X évig húzzátok meg a nadrágszíjat is utána eljön a kánaán...
Annyi különbséggel, hogy -2007-tel ellentétben, amikor a standard 2 évet ígérték (gondolom azért, mert ez még beláthatóan rövid időszak előre, de arra elég, hogy annak elmúltával az eredeti ígéreteket a rövid emlékezetű nép már elfelejtse...) -ma már azt sem meri elmondani, hogy mikor lesz itt a kánaán, csak annyit mond, hogy majd meglesz ennek a gyümölcse...

És mi meddig tűrjük azt, hogy hiteltelen, tolvaj, becstelen emberek irányítsák, kizsákmányolják, a személytelenségbe burkolózó idegen nagytőke helytartói itt uralkodjanak felettünk?

Mit kellene tennie azonnal egy nemzeti érzelmű kormánynak??
Bejelenteni azt ami elkerülhetetlen! Igenis államcsőd van ma Magyarországon!
Igenis, az eddig is beárazott extraprofitokat eddig zsebre tevő hitelezők nyeljék le azt, hogy ezt a tartozást most veszteségként le kell írniuk.

Hozam-kockázat...Eddig extra hozam, az eddigi extra kockázatokért cserébe, aki a lánc végén tartja a papírt, az most mohósága következtében elbukik.

Miért most kellene ezt bejelentenünk?
Azért, mert most még a föld legalább a miénk.
Az emberek itt vannak, a földünkről el nem küldhetnek, a vizeket el nem terelhetik a napunkat el nem sötétíthetik, a gázmezőinket sem termelték ki (még). A gazdák állatai, növényei még itt vannak a mi tulajdonunkban...

Mikor fogjuk bejelenteni az államcsődöt?
Akkor amikor már mindenkinek minden földjén ott lesz a bank jelzáloga?
Amikor a nem létező jogi személyiségek ügyvédek által fel fognak szólítani minket magyarokat, hogy hagyjuk el a földet ahol éltünk és költözzünk bárhová, mert ez már az ő földjük, és ha nem tesszük meg, akkor majd az általuk szponzorált rendőrség vagy az állam által jogokkal felruházott magánhadseregek (inkal security végzi a megemlékezők motozását az állami ünnepeken??) fognak minket elverni egyesével saját házainkból?

ÉBRESZTŐ MAGYAROK, amíg még vagyunk, amíg még van államunk, amíg van még saját és nemzeti tulajdonunk addig kell saját jogainkat kivívnunk...
Ezt pedig nem lehet otthon karosszékből! Ki kell menni az utcára, és addig ottmaradni, amíg a rendőrség el nem veri a tömeget, vagy át nem áll a mi oldalunkra és el nem kergeti vagy számon nem kéri a mai birodalmi helytartókat!

És vagy majd unokáink majd áldó imádság mellett mondják el szent neveinket...Vagy jőni fog , ha jőni kell az egyáltalán nem nagszerű nemzethalál-agónia...
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 10:58
Előzmény: #2861  Törölt felhasználó
#2862
A globális trend szerintem is lefelé tart még mindig, a DAX most is csak 4031-en van. Szerintem az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés csak azért volt, mert egy kicsit optimistább lett a hangulat a sok mentőcsomag miatt. A sok mentőcsomag azért szerintem nem jelent jó hírt, hiszen az lehetne jó hír, ha nem lenne szükség mentésre.
Törölt felhasználó 2009. 03. 31. 10:55
Előzmény: #2855  matgab
#2861
"Ezzel szemben a TKOM ami , mint említetted defenzív és egy német óriáscég áll mögötte, anyavállalati hitellehetőségekkel, miért esett volna ugyanannyit..."
Igen, egy defenzív papír már csak ilyen, egy bearben nem esik annyit, aztán bear rallyban nem emelkedik. Ha bear rallyra játszottál, akkor nem TKOM-ot kellett volna venned.

"globál trendekkel összhangban? Emelkedés volt globál trendszerűen persze, de a dow jones biztos, hogy nem emelkedett 50%-ot vagy tévednék, de még a bankszektor sem?
Tehát hír nélkül jelentősen túlszárnyalta a MOL OTP páros a többi versenytársat"
Az amcsi indexek elmúlt hónapban 20-25%-ot emelkedtek (most a múlt heti csúcsokat nézve). Pénzügyi szektor, XLF kb. 80%-ot. A Citi például megnégyszereződött (=300%). Az Európai bankok is átlagban közel duplázódtak, Rafi: +90%, Erste +105%, OMV: +20%

Te nem figyeled a globál eseményeket? Így nem csoda, hogy van olyan, hogy matgab-faktor.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek