Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 03. 31. 09:54
Előzmény: #2858  Törölt felhasználó
#2860
Mozes, én megértem , hogy nagyon szeretttek kötözködni velem, de legalább értelmezni próbáld meg, amit leírtam...
Olyanok vagy, mint a szoci média...
Azt sem érted mit írok, úgy csinálsz, mintha válaszolnál az én eredeti írásomra, miközben hablatyolsz összevissza, majd a végén összefoglalásképpen leírod a végkövetkeztetést:
gyártom az összeesküvéselméleteket és nem tudom miről beszélek...

Ja persze. Egy 400 milliárdos állami bankmentés nem szívároghatott ki. Akinek volt róla infoja az nem kezdett el véletlenül venni a hír kijövetele előtt...
Egy ilyen támogatásról valószínűleg 10 perc alatt döntött a kormány, anélkül , hogy egyeztetett volna az OTP különböző köreivel...

És az, hogy az OTP emelkedett 50%-ot egy hét alatt nagy forgalommal, annak semmi köze nincs a fenti hírhez, igazából csak azért emelkedett 50%-kal, mert a globális hangulat hatására kína is emelkedett legalább 20%-ot (kína, ahol mondjuk a reálgazdaság is létezik és nem is akármilyen ütemben bővül évről évre...

A MOL esetében pedig nyilván hétvégén ültek le az oroszok tárgyalni az ÖMV-vel és döntöttek villámgyorsan...
A múltkor Putyin elfelejtette jelezni Gyurcsánynak, mikor kedélyesen elbeszélgettek a déli áramlatról, hogy meg akarja venni a MOL 20%-át...De hát ez biztos nem is vágott a témába nagyon...

Ennek hatására emelkedett a MOL 8100-ról 11.000-ig 36%-kal...Nyilván senki nem tudott az ügyről, és nyilván aki mégis tudott róla, az nem használta ki, ez is ezért emelkedett a globális trendeket duplán meghaladó módon...

Ha ti ezt így látjátok, akkor mi soha nem fogunk a gyurcsány által forszírozott platformra jutni veletek, bocsánat, ez biztos az én hibám...

Ti meg higgyetek a tőkepiacunk totális hatéonyságában, abban, hogy az időszak alatt történt vásárlásokat a PSZÁFnak minimális mértékben sem kéne ellenőriznie, hisz úgysem derülhetne ki semmi és higgyétek , hogy az országnak ez így volt, van és lesz a legjobb...

Csak azt ne kérjétek légyszíves, hogy én ne írjak- hiszen sajnos már nem azt az időszakot éljük- legyen elég bőven nektek, hogy megpróbáljátok degradálni észrevételeimet és nagymellénnyel lesöpritek a mainstream médiától eltérő véleményeket!

Köszi,
matgab
zotya32 2009. 03. 30. 18:02
Előzmény: #2856  matgab
#2859
amúgy Bajnai kb. olyan magas (alacsony) mint Orbán. Csak azok kedvéért, akik állandóan törpéztek.... most megkapták a maguk kedves törpéjét... :)
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 18:00
Előzmény: #2855  matgab
#2858
"globál trendekkel összhangban? Emelkedés volt globál trendszerűen persze, de a dow jones biztos, hogy nem emelkedett 50%-ot vagy tévednék, de még a bankszektor sem?"

Persze a saját topicodba olyan hülyeséget írsz, amit csak akarsz, de azért legyünk tényszerűek.
A Dow ugyanúgy nem emelkedett 50%-ot, ahogy a BUX sem. A bankszektor sem valszeg - bár ahhoz el kellene dönteni, hogy a tengerentúlon vagy európában (netán ázsiában) - de azt azért vizsgálat tárgyává lehet tenni, hogy egyes bankrészvények emelkedése során az OTP lemaradó volt vagy felülteljesítő.
Összefoglalva: kár keverni a szezont a fazonnal, mert az még neked sem áll jól, habár tények alapján nehezebb összeesküvés-elméleteket gyártani, mint feltételezések mentén.
matgab 2009. 03. 30. 17:39
Előzmény: #2856  matgab
#2857
nem az túl ciki lenne...A több ezer eur-os öltönyökről nem szabad lemondani!
Inkább az ÁFA-t emeljük egységesen 30%-ra!
matgab 2009. 03. 30. 17:38
Előzmény: #2855  matgab
#2856
vér és könnyek...
Csak az nem mindegy, kinek a vére és kinek a könnye...!

Mondjuk azt biztos nem mondta, hogy a Gyurcsány vére és az ő könnye...Hát akkor kié?
Lehet, hogy nem telik majd egy új gardróbnyi többezer EUR-os öltönyre és kinézik majd az EU csúcson...Jaj de ciki lesz...
matgab 2009. 03. 30. 17:35
Előzmény: #2853  Törölt felhasználó
#2855

A tény tény marad, tök mindegy, hogy az értékének hány százalékát veszítette el, mert ha és amennyiben elfogadjuk, hogy a piac hatékony (szerinted ugyebár nincsenek belső infok), akkor az hogy az értékét elvesztette az annak köszönhető, hogy alapvetően a fundamentumai romlottak el...
Ezért esett 85%-ot. Mert akik a hiteleket felvették be fognak bukni, és a jövőben már elvileg nem tud extra kamat marzsot alkalmazni az ügyfelekkel szemben, mivel a forrásköltsége megnőtt és egy csomó veszteséges , legalábbis erősen kockázatos ügyletbe fektette megtakarításait.

Ezzel szemben a TKOM ami , mint említetted defenzív és egy német óriáscég áll mögötte, anyavállalati hitellehetőségekkel, miért esett volna ugyanannyit...

globál trendekkel összhangban? Emelkedés volt globál trendszerűen persze, de a dow jones biztos, hogy nem emelkedett 50%-ot vagy tévednék, de még a bankszektor sem?

Tehát hír nélkül jelentősen túlszárnyalta a MOL OTP páros a többi versenytársat, de te szokásosan megint nem látsz az orrodnál tovább, vagy inkább mondjuk úgy annál tovább amit látni akarsz...

A MOL mozgásából meg már mondtam is ismerősömnek, hogy zicher, hogy fog jönni valami jó hír, ami épül az árába...Semmi hírre olyan csíkok jelentek meg, hogy csak na...
Ilyen a mi kis vakhitű, de alaposan félremagyarázós penznyelőnk...
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 17:05
Előzmény: #2847  Törölt felhasználó
#2854
Nem lesz. Nálunk az esne vád alá, aki az országért tesz. Ez tilos.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 16:21
Előzmény: #2852  matgab
#2853
Ilyen a mi kis csúsztatós matgabunk.

Az elfelejtetted hozzátenni, hogy az OTP miután elveszítette értékének 85%-át, azután emelkedett 50-et (egyébként picivel többet, szerencsére:)), a MOL pedig miután a 70%-át, azután 25-öt. A te kis Telekomod éppenhogy csak a feleződésnél tart.
Ja és az előbbi kettő egyébként teljesen összhangban a globál trendekkel (index, bankszektor, energia - az elmúlt 3 hétben globálisan bekövetkezett egy 20-25%-os pozitív korrekció (az amcsi bankszektor átlagban duplázott).
Ilyen egy nem növekedési osztalékpapír egy bear piacon: esésben is és a bear rallyk alatt is lemaradó.
matgab 2009. 03. 30. 15:40
Előzmény: #2851  matgab
#2852
milyen szép ez a kis mi mutyi tőzsdénk...
Emelkedik az otp 50%-ot, majd bejelentik, hogy kap 400 milliárdért kedvezményes hitelt...
A MOL emelkedik 25%-ot és kiderül, hogy megveszik...

Így már értem, hogy az én kis TKOM-om (ami volt) miért is nem emelkedett csak 10 HUF-ot...

Szar bankrablás az egész magyar tőzsde. Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy be kellene tiltani, vagy meg kellene rendszabályozni, mert így semmi más, mint egy intézményesített lopás állami asszsztanciával..
matgab 2009. 03. 30. 15:33
Előzmény: #2850  Törölt felhasználó
#2851
pont ez lenne a lényeg...Nem lenne értelme az embernek 3 gyerekkel minimálbérre bejelentve dolgozni.
Fehéredne a gazdaság. Viszont az is elég feltűnő lenne, ha 18-20 év után visszaesne a minimálbérre az illető keresete.
Harmadrészt meg mikor keresi az ember a legtöbbet? Jó esetben nyugdíj előtt...
Hát ez a gyönyörű, hogy a nemzet gyarapodna, mind lélekben, mind erkölcsileg, mind gazdaságilag...
Az egész rendszerünk a folyó népesség miatt omlik össze, nincs aki fogyasszon (fiatalok fogyasztják a legtöbbet), több a nyugdíjas, nincs aki nyugdíjat termeljen.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 15:12
Előzmény: #2849  Törölt felhasználó
#2850
Nem beszélve a minimálbérre bejelentett alkalmazottakról.

Huh nem lennék politikus :-)
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 15:09
Előzmény: #2848  matgab
#2849
Az irány jó!

Finomítani kell azonban még.
A gyermekét egyedül nevelő szülő (jól érzékeltetted) azért nem lehet "akárki".
Brahiból, a családi pótlékért elválókat ki kell zárni valahogy.
Az 50%-os és 100%-os mértékek jól hangzanak, de sajnos nem feltétlenül igazságosak. Az egyébként szakmailag és emberileg kifogástalan "Béla" aki 3 műszakban dolgozik gyárban, joggal érezheti magát rosszul, ha az igazgatója 5x annyi "családi pótlékot" fog kapni.
Alsó és felső limitek kellenének.
matgab 2009. 03. 30. 14:52
Előzmény: #2846  Törölt felhasználó
#2848
Stock, végre valamiben egyetértünk:
családi pótlékot, csak a gyermeküket egyedül nevelő szülőknek kellene adni (gondolj pl. az özvegy szülőkre).

Én azt mondom növeljük meg az adókulcsokat (viszont a vállalkozásokat terhelő járulékos költségeket csökkenteném) és az akinek 3 gyermeke van, azoknak a szülőknek csak 50%-át kelljen az adónak fizetnie, akinek legalább 4 gyereke van, annak 100% adómentesség lenne garantálva amíg a gyerek tanul, max annak nagykorúságáig.

Aki 4 gyereket hoz a világra az úgyis költ annyit a nemzet érdekében a gyerekeire, hogy ne kelljen adóznia (majd a gyerekei adóznak eleget, meg ÁFA-t amúgy is adózik)!

És egyből a gazdagabb , vállalkozóbb jellegű emberek vállalnának több gyermeket, míg a megélhetési gyereknevelőknek nem lenne érdeke a minél több gyerek állammal való felneveltetése...

Hogy ez miért nem jut egy politikusunknak sem eszébe az utóbbi 60 évben??
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 14:45
#2847
link Két volt romániai minisztert hazaárulással vádol az ügyészség
10 perce (via link - MTI


Hozzászólások Hozzászólások Küldd el Hozzászólások: 1 - 1 / 1 szürke #1 1 perce
Itta követendő példa!
A névsor a következő: gyurcsány, kóka, veres,bajnai, baja, horn, a lista hosszú, folytathatjátok.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 14:18
Előzmény: #2845  stock33
#2846
4 gyermekes édesapaként támogatnám az intézkedést.
Azon a véleményen vagyok magam is, hogy a családi pótlék ne alanyi jogon járó bevételi forrás legyen. Azok kapjanak akik dolgoznak is a családjukért, a társadalomért.
Egy dolgot kell még figyelembe venni : A munkájukat önhibájukon kívül elvesztő családoknak is kell segítség. Sőt
stock33
stock33 2009. 03. 30. 14:09
Előzmény: #2844  Törölt felhasználó
#2845
Én speciel nagyjából lenulláznám a családi pótlékot (meg minden, gyerekekkel kapcsolatos juttatást), ezzel párhuzamosan családi adózást vezetnék be, azaz aki adózik, az a család létszáma miatt kevesebb adót fizessen.

Természetesen az így kapható adókedvezményre felső korlátot szabnék, és ügyelnék rá, hogy már a legkisebb jövedelemnél is jelentkezzen az adókedvezmény, kvázi ott nulla szja-t kelljen fizetni.

Ebből következik az is, hogy eltörölném a 0%-os szja-t.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 14:04
Előzmény: #2843  stock33
#2844
Költői hozzászólásra nem szokás reagálni....
Mégis annyit, hogy a témával kapcsolatban csupán megfogalmazódott bennem egy gondolat, miszerint mennyivel értékesebb (bizonyára nem csak számomra) az olyan család modell ahol az édesanya otthon látja el áldásos és fáradságos munkáját, amíg férje őt igyekezvén megkímélni a pénzkereséssel járó stressztől, az anyagi szükségletek megteremtésében munkálkodik.

Természetesen senki semmit sem tiltott meg.
stock33
stock33 2009. 03. 30. 13:59
Előzmény: #2841  Törölt felhasználó
#2843
Mi a fene, megtiltották, hogy otthon legyenek a gyerekek mellett???? Erről valami link?

Én csak azt hallottam, hogy kevesebb zsét kapnak.
Pofám leszakad. Hogyan tiltották meg? Ez alkotmányellenes!!!!!!

Költöi volt a hozzászólás.....
matgab 2009. 03. 30. 13:55
Előzmény: #2841  Törölt felhasználó
#2842
így van
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 12:55
Előzmény: #2840  matgab
#2841
Az édesanyáknak otthon a helyük, gyermekük, gyermekeik mellett.
Nálam ez a családmodell működik.
A család szempontjából sokkal fontosabb az édesanya (feleség) összetartó békítő ereje, mint pár 10 ezer forint pluszért idegbajosan rohanni az óvodába / iskolába, főzni is kell még stb.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek