Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 14:34
Előzmény: #2478  pampa
#2480
Erről a kérdésről szívesen beszélek veled, amennyiben teljesen körbejárod a témát ! kideríted az adott pártok célkitűzéseit, tetteit , kommunikációját .....stb. Esetleg a honlapjukat is megnézed, hogy mennyire szélsőségesek a nézeteik...stb. Összefonódásaikat a szélsőséges szervezetekkel...stb.Ha jól tudom a nagyon szélsőséges pártokat sehol a világon nem nagyon engedik szóhoz jutni! A médiában ezeket a dolgokat csak kiragadják és jól tálalják.....mert a nézettség mindenek felett. Kicsit élj ott és rájössz, hogy ezt annyira nem egyszerű kintről átlátni. Megitélni persze nem....
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 14:31
Előzmény: #2478  pampa
#2479
Az említett pártok végső célja Izrael megsemmisítése volt. Ezt elfelejtetted hozzátenni.
pampa 2009. 01. 15. 14:24
Előzmény: #2477  Törölt felhasználó
#2478
nem a gázai vagy cisz-jordániai arabok lettek kitiltva hanem az izraeli trületen élők.

A testület hétfőn elsöprő szavazattöbbséggel döntött az arab politikai pártoknak a február 10-i választásokból történő kizárása mellett - ismertette a bizottság határozatát a parlament szóvivője.

Az izraeli politikai pártok képviselőiből álló választási bizottság azzal indokolta döntését, hogy az arab pártok lázítanak és támogatják a terrorizmust.

Ahmed Tibi, az izraeli parlament egyik arab képviselője rasszistának minősítette a választási bizottság döntését, és bejelentette, hogy a legfelsőbb bíróságnál fog fellebbezni ellene.

Izrael mintegy hétmilliós lakosságának közel ötöde arab.

Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 14:01
Előzmény: #2473  matgab
#2477
Szia Matgab!

1 számú kérdésed hátterében gondolom valami izraelben megesett dolog van ! Szerintem a szavazások ott sem nemzetiségi kérdések, hanem állampolgárságiak. Ezen azt értem, hogy egy gázai sosem tud izraelállamának szavazásában részt venni.
2 A magyar médiában sajnos keveset mutogatják azokat a képeket, amikor ezek a bátor hamaszosok az iskolákból lövöldöznek és a civileket élő pajzsként használják. Ha kicsit visszanézed a hosszú évek során legalább ennyi civil áldozat van az izraeli oldalon is ! Amúgy legjobb tudomásom szerint a mostani konfliktus kiváltó oka az, hogy az izraeli civil lakosságot rakétázta éveken át a hamasz. Ezt most elunták. Van ez így ! Ezek már nem hosszú pajeszes áldozati gettózsidók!
3 Én is éltem kint és egy percig nem szűnt meg a magyarságtudatom. Bátran mondhatom neked, hogy az izraelben élő magyarok nagyon nagy többsége sosem felejti el, hogy ez a szülőhazája!
Csak tudod nekünk szatócsivadékoknak nehéz elviselni a folyamatos bűnbak szerepét. Ezért vannak akik a könnyebb utat választják és mennek ! Én megértem a nacionalizmusod ! Minden népnek kell, hogy legyen egy egészséges, hangsúlyozom egészséges öntudata és hazaszeretete. A baj ott kezdődik mikor a politikai elit nem erősíti hanem silányítja azt, vagy elveszti objektivitását. Ergo ellenségképet keres ! Sajnos azt kell mondjam, hogy nem a mi népünk a te ellenséged. Belső itt a baj. A politika sikeresen játsza mindig ezt a zsidókérdés dolgot , innen is -onnan is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 13:24
Előzmény: #2474  hill
#2476
Ha csak az eddigi zsákmányt védenék ...
... de még most is pakolják hozzá az újabb zsákmányokat !
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 13:19
Előzmény: #2474  hill
#2475
Nyugi a zsákmány is miénk lesz.-:))
hill 2009. 01. 15. 13:16
Előzmény: #2473  matgab
#2474
Cigányban, zsidóban is van sok rendes ember. Az alapproblémát már Márai is észrevette
""A kommunistáktól még nehéz lesz megszabadulni,
mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője,
aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"
matgab 2009. 01. 15. 12:35
Előzmény: #2466  Törölt felhasználó
#2473
Negev, ha már felvállaltad származásod és még olvasod a topikot, akkor feltennék neked néhány kérdést, amin gondolkodtam...

1) megengedhető-e hogy bizonyos pártokat annak vallási hovatartozása, vagy származás alapján kizárjanak a szavazásokból, vagy betiltsanak?

2) Megengedhető-e az, hogy egy olyan háborút indítson egy hadsereg, ahol az áldozatok döntő többssége civil, sőt gyerek, vagy nő?

3) A Magyarországon élő zsidó vallásúak magyarok. De azok akik kiköltöztek Izraelbe, azok vajon továbbra is magyarok?
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 21:11
Előzmény: #2471  zepi
#2472
Cigánybűnözés abban az értelemben nincs, hogy a cigányok között több lenne a bűnöző.
Ha azt vizsgálod meg, hogy a különböző végzettségű és/vagy jövedelmű emberek között mennyi a bűnöző akkor nincs különbség magyar és cigány között.
Az alacsonyabb végzettségűek/jövedelműek között magasabb a bűnözési ráta (vagy gyakoribb a lebukás!), a cigányok között meg gyakoribb az alacsony végzettség/ jövedelem.
A végeredmény, hogy arányaiban tényleg több a cigány bűnöző, csak az ok nem a cigány mivolt.

Abban az értelemben viszont van cigánybűnözés, hogy milyen elkövetési módok jellemzőek a cigányságra és milyenek a fehér emberekre.

Sajnos ezeket a kérdéseket ma már kutatni sem nagyon lehet, de mikor még lehetett, készültek ilyen tanulmányok, az egyiket elolvasva írtam amit írtam.
zepi
zepi 2009. 01. 14. 19:32
Előzmény: #2468  Törölt felhasználó
#2471
nincs cigánybűnözés
bűnözők vannak és köztük cigányok is
az össznépességen belüli létszámukhoz képest aránytalanul többen, de erről nem lehet kimutatást készíteni, mert az tk. "listázás" lenne
a demokrácia jelenkori -szóban-írásban-leghangosabb védelmezői ártanak legtöbbet a demokráciának, és ugyanígy a rasszistázók a cigányoknak, az antiszemitázók a zsidóknak tesznek tulajdonképpen keresztbe
és most én fogok kommunistázni:
KGM vezér nem lehettél , csak (papíron, meg szavakban) elkötelezett kommunistaként, de lám, megérte:
link

matgab 2009. 01. 14. 18:18
Előzmény: #2468  Törölt felhasználó
#2470
nincs. Sőt már a kérdésfelvetés is rasszista!
Az a baj, hogy tele van van az ország rasszistákkal.
Pfúj!
Akik a börtönökben vannak, azok emberek.
Ezeknek az embereknek meg jogai vannak! Meleg kajára, szállásra, internetre, konditeremre!
Ha kiengedik őket joguk van büntetlenül lelopni a termést, az magányos öregeket meggyilkolni, esetleg csak jól megverni.
A rendőrségnek meg joga van minden ilyen esetben kijelenteni, hogy a tettes ismeretlen.

Neked meg kötelességed adót fizetni, járulékot, eltűrni, hogy termésed ellopják, a rendőrséget kell értesítened, akik fel sem veszik a telefont, ellentétben a mentőkkel, akik szívesen közlik veled, hogy ha valami bajod van és sürgős, akkor jobb, ha beülsz egy taxiba.

Felemeled ez ellen a szavad? Akkor ne csodálkozz, ha a rendőrökkel kilövetik a szemed!
Akkor is ha csak véletlenül kerültél oda, és csak az utcán jártál.
Kártérítés? Majd kapsz még egyet az arcodba!

És különben is honnan ismered meg a cigányt?
És honnan tudod azt egyáltalán, hogy sokan vannak a börtönben??
Talán jártál te börtönben?
matgab 2009. 01. 14. 17:54
Előzmény: #2467  pampa
#2469
Amúgy valahogy pénznyelőnek igaza van.
Annak kell örülni ami van, az a legjobb.
Főleg itt Mo-n, ahol tudjuk hogy ma jobb , mint holnap lesz, és holnap is még jó, mert jobb, mint a holnapután...
Überfrankó állam...
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 17:50
Előzmény: #2466  Törölt felhasználó
#2468
Ezek szerint akkor cigánybűnözés sincsen?
Csak kérdem...
pampa 2009. 01. 14. 15:31
Előzmény: #2462  Törölt felhasználó
#2467
Nekem az rémlik,hogy Soros ellen érvényes büntetés van életben Franciaországban.
Távollétében itélték el pénzügyi svindliért.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 15:22
Előzmény: #2465  matgab
#2466
Mutass egy népet, akinek a tagjai közül nem került ki olyan ember aki lopott! Engem például ez az osztrák kiírás mélységesen felháborított!
matgab 2009. 01. 14. 15:16
Előzmény: #2464  Törölt felhasználó
#2465
hát igen, de mégiscsak a magyarok loptak, nem?
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 15:12
Előzmény: #2463  Törölt felhasználó
#2464
Igen, így van.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 15:09
Előzmény: #2460  matgab
#2463
Ebből kifolyólag nem is a szatócsok unokáira kell mutogatni, és általánosítani, judapestezni! Nem érzed úgy , hogy néha szembe kerülsz önmagaddal? Zsidóban és Magyarban is van szarember. Csak végre el kellene jutni odáig, hogy ez ne zsidó vagy magyar kérdés legyen, hanem szarember kérdés ! Ha eljutsz idáig ,már fél siker az egymással történő konfliktusmentes együttéléshez!
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 15:05
Előzmény: #2460  matgab
#2462
Én ezt nem hinném, hogy Soros abból gazdagodott volna meg, hogy vagyonokat mentett ki Magyarországról.
ezt írják róla:
"1944-ben a 13 éves fiút egy minisztériumi tisztviselő rejtegette Budapesten, így sikerült túlélnie a holokausztot. 1947-ben kivándorolt az Egyesült Királyságba, ahol 1956-ig élt. 1952-ben diplomázott a London School of Economicson. 1956-ban költözött az Amerikai Egyesült Államokba."
Tehát én abból indulok ki, hogy Soros egy becsületes üzletember. Madoff-ról ugyanez nem mondható el.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 14:56
Előzmény: #2454  matgab
#2461
A "köszönjük"-et azoknak az ide írogató nem zsidó, de nem is antiszemita fórumozóknak a nevében írtam, akik értették a szándékodat a felelősök megnevezése kapcsán.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek