Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:42

OBJEKTÍV TÁJÉKOZTATÁST A PORTFOLI.HU-TÓL  

Legutóbb kb. 2 hónapja írtatok egy cikket, hogy lufi a Genesis - sztori. Ezt arra alapoztátok, hogy kétségesek az állami támogatások. Akkor írtam, hogy azok a a törvény erejénél fogva járnak.



Akkor 1100 Ft volt a részvény, most az állami támogatások odaítélése után 250 % az árfoylama (2700-2800 Ft) az akkorinak.

Akkor milyen árfolyamot vártok, ha teljesül az üzleti terve a Gensesisnek?



Ugyanez volt az Econetnél. Tavaly őszi cikketekben majdnem lehülyéztétek azt, aki 65 Ft-ért Econet.hu részvényt vett.



Az OBJEKTÍV TÁJÉKOZTATÁS NEM CSAK A NEGATÍV SZCENÁRIÓT, HANEM A POZITÍVAT IS LEÍRJA. Mennyi lehet a Genesis árfolyam ha megvalósul az üzleti terv?



MÁSRÉSZT HASZNOSABB, OBJEKTÍVEBB TÁJÉKOZTATÁST ADNA, HA ÍRNÁTOK A NAPELEMES CÉGEK ÁRAZÁSÁRÓL, VAGY AZ EXTERNET BECSÜLT ÉRTÉKÉRŐL.



Köszönöm aki elolvasta.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 18:23
Előzmény: #19  stoky
#20
stoky
hidd el nemakarlak itt piszkálgatni de
"nekem nincs gene papirom és nem is lesz soha,
tehát pártatlan vagyok"

első vesszőig erős elfogultság érződik a papírral szemben! "nincs....és nem is lesz soha"

aztán a poén "tehát pártatlan vagyok"
stoky 2007. 07. 20. 18:07
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Szerintem meg Jó az cikk...
lehet kicsit bulváros a címe.. de a tartalma jó
tény hogy nem piar cikk
és más oldalról közeliti meg a témát..
nekem nincs gene papirom és nem is lesz soha,
tehát pártatlan vagyok..nem ugy mint egyesek.... kik pozicióból beszélnek
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:53
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Nem akarom szétoffolni a topikot, de természetesen exkuzálom magam, szóval napelem, nem napkollektor.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
kurbli
nézz utána
egy napkollektor 3 év alatt megtérül
de a napkollektornak vajmi kevés köze van a genesishez
Monster 2007. 07. 20. 16:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Kurbli, csak a pontosság kedvéért:
A genesis nem napkollektorokat akar majd gyártani:)
Nekem sincs belőle, de figyelemmel kísérem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:27
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Aki tőzsdézik, annak azért valamilyen szinten hinnie kéne a piaci versenyben is, ergo ha a Portfolio kamu cikkeket közöl, akkor majd mást fognak olvasni a népek, és ez rossz lesz a Portfolionak. A piaci automatizmusok elrendezik a problémát, ugyebár.

A Genesishez sajnos konkrétan nem tudok hozzászólni, mivel a napkollektorokat semmilyen távon nem tartom hatékony energiatermelési eszközöknek, így nem foglalkozom vele.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:20
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Igen, de a profitot ne azzal keressék, hogy egy korrekt, mindenben megfetelő céget lehúznak.

Mond az olyan kijelentés nem nevetséges, hogy a Genesist a kommunikáció hiányosságával szólják meg? Mutasson valaki egy olyan céget, aki jobban tájékoztaja a befektetőit?
Olyanról még nem hallottak, hogy üzleti titok, vagy törvényi szabályozás?
Nemmondodhogy 2007. 07. 20. 16:19
#13
A FIGYELMEZTETÉSKOR AZT IS KÖZÖLJÉK MELYIK VAMZER JELENT FEL!
POLITIKAI ALAPON!
Mert anyázás nem volt, csak politika!
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:18
#12
Sziasztok!

Valahogy úgy érzem, hogy sajnos nem fog működni a portfolio.hu pártatlan, hiteles, korrekt infókon, tényeken alapuló tájékoztatása. Az utóbbi évek legalább is nem ezt mutatják és szerintem egyre jobban elfogult (pozitív vagy negatív irányban) a portfolio.hu egyes tőzsdei cégekkel kapcsolatban! (econet.hu, Genesis, stb.)

Többet nem kívánok erre a honlapra beírni, véleményt közölni. Szerintem szánalmas és undorító amit a portfolio.hu csinál.

Egyre többen lesznek, akik a valóban hitelesen, elfogulatlanul tájékoztató tőzsdei portálokat látogatják!

Részemről irány a napionline.hu, tozsdeforum.hu, chartcenter.hu is (ha elemzésekre vagyok kiváncsi)!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:15
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ja, ez probléma lehetne a pszaf.hu-n vagy az m1-en, a Portfolio viszont tudtommal egy profitorientált vállalkozás.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:11
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Igen-igen, irtak anno 1100-1200 kornyeken 1 helyes kis cikket, vissza is pattant az arfolyam 1000 forint kornyekere (ekkor jol bezsakoltak), aztan mihelyt megindult a rally folfele, hallgattak, m szar a gazban.. ..mihelyt ismetelten elkezd stagnalni a reszvenyar, ujra eloveszik a megafonjaikat es belekarognak valamit (ujabb zsakolas), majd legkozelebb ugyanezt fogjak tenni 5000 forintos arfolyam mellett is (es igy tovabb)... Javaslom, aki objektiv tozsdei tajekoztatasra kivancsi, olvasson napi.hu-t vagy tozsdeforum.hu-t.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 16:08
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Egyetértek Marques indító hozzászólásával.

Elmehetne tanulni a portfolio a HVG-hez. Az ottani cikkek igen elfogulatlanok, ha valami kétség van egy dologban,nem fikáznak, inkább kérdéseket tesznek fel, hogy az olvasó elgondolkozhasson.

Sajnos a portfolio, és minden piacon jelenlévő, nem mindig objektív lap, befolyással bír, az elemzéseik, cikkeik meghatározzák, vagy befolyásolják a kisbefektetők döntéseit. Az olvasó azt feltételezi, hogy kellően tájékozottak a témában, ée reális adatok alapján irnak.
Nem ide tartozik szorosan, de nem szeretnénk ha olyan cikkek is megjelenhetnének itt mint Babits Egon elemzése, mint mikor megkérdőjelezte azt is, hogy ugyanez a Genesis kapta-e az andaluziai támogatást. A cinizmusa, ami ebben a cikkben is hasonlóan jelen van, alaptalan, és a komoly, tapasztalt menedzsment reszere akár sértőnek is vehető.

Kérjük tehát a Portfolo munkatársait, igyekezzenek egy cégről, elfogulatlanul írni!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 07. 20. 16:05
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#8
kérek egy mail cimet!!!
THX!
az enyém
@ freemail.hu!!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:54
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Irni termeszetesen irhat, de nem etikus, meg egy ido utan hiteltelenne valik.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:53
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Sziasztok!
Egyetértek.
Ez az utólsó hsz.em.
Ps:Pártatlan tájékoztatást keresek másik honlapon.
s.k.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:53
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Egészen pontosan miért is nem írhat azt a Portfolio a saját oldalain, amit akar?
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:49
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Egyetértek. Néha igen érdekes, és "fikázó" vagy dícsőítő egy egy cikk, a realitások és a racionalista látásmód helyett.
Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:44
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3

az apropója most ez a cikk:

link

Törölt felhasználó 2007. 07. 20. 15:44
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Hát ebben van valami....

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek