Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 10:05
Előzmény: #1279  Törölt felhasználó
#1280
+n
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 10:03
Előzmény: #1277  pampa
#1279
Nem fognak kivonulni. Foggal-körömmel fognak az afgán heroinhoz ragaszkodni. CIA ügynökök "szövetséges" katonák biztosítása mellett szervezeik és futtatták fel az elmúlt esztendőkben a narkóüzletet. NATO gépek minde (!) ellenőrzést kikerülve szállítják az "anyagot" világszerte.
(Emberélet nem számít, a libást azért rendelték Washingtonba, mert még több magyar zsoldost követelnek. Figyeld meg, szekeres-linder a "hivatalos látogatást" követően záros határidőn belül fel fog "ajánlani" tovább magyar "csapaterősítést" az afganisztáni kontingenshez...)
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 10:00
Előzmény: #1277  pampa
#1278
dilemmák :

tálibok törvény nélkül

1 verzió :
- semmi közünk ehhez / egyik fele a világnak

2 verzió :
- na nehogy mán ezt tűrjük / a másik fele

csak úgy mint az itthoni orvos :

most óccsak vagy ne óccsak ?
pampa 2009. 12. 03. 09:40
#1277
Újabb Vietnamot kockáztat Obama Afganisztánban
Nem minden nap történik meg, hogy egy Nobel-békedíjas személyiség 30 ezer katonát küld a frontra - kommentálta Barack Obama amerikai elnök nemrégiben bejelentett afganisztáni csapatbővítési döntését csütörtökön a La Libre Belgique című belga napilap.
Vezércikkében a mérsékelten konzervatív lap úgy ítélte meg, hogy Obama egy újabb Vietnam veszélyét kockáztatja: újabb csapatokat és újabb halottakat, hogy támogasson egy kétes és korrupt rezsimet.

Látni kell ugyanakkor azt is - tette hozzá a lap - , hogy Afganisztánban nincs jó megoldás: menni vagy maradni egyformán problémát okoz.

Felhívta a figyelmet a La Libre Belgique arra is, hogy a tét jóval nagyobb, mint csupán Afganisztán sorsa. Elhagyni a térséget, visszaadni az országot a táliboknak azt jelentené, hogy ismét egy hit és törvény nélküli állam létesülne, amely a kábítószer-csempészetből finanszírozott nemzetközi terrorizmus melegágya lenne - fogalmazott a cikk.
MTI

Nagy hiba volt ennek a díjnak az odaitélése.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 21:03
Előzmény: #1275  Törölt felhasználó
#1276
Akkor se leszünk ateisták!
Higgyél a másságban Te! Tagadj meg minden és szeresd az Istened a piacot és a pénzt.
Rablók!.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 21:00
Előzmény: #1273  Törölt felhasználó
#1275
Az egyháznak egyetlen érdeme volt (ma már az sem). Az összeharácsolt adókból bőkezűen támogatták a kultúrát és a művészeteket, így felbecsülhetetlen értékű művészeti alkotások (építészet, festészet, szobrászat) megszületését segítették elő.

Mellesleg, ha én olyan gazdag lettem volna, mint a korabeli pápák, valszeg én is megtettem volna.

Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:52
Előzmény: #1272  Törölt felhasználó
#1274
Benne van a liberalizmusban pl:adócsökkentés,8-év alatt hol tettétek meg?
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:51
Előzmény: #1268  Törölt felhasználó
#1273
Az egyháznak megtennéd hogy kiemelnéd az érdemeit is,ha már éremről beszélsz van egy másik oldala.Megjegyzem mielőtt ezt mondanád,semmivel sem több az egyházban a pedofil mint máshol,miért nem beszélsz,ha már bűnpártolás hogy ti küzdötök vadul füvezve a drogok legalizálásáért.Ez mely egyértelmű álságos magatartás tőletek,s egyben hazug,illetve ahogy magatokat melegvédőként aposztrofáljátok.Mögéjük bújva,őket felhasználva.Rossz hírem van:vesztettetek.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:47
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1272
döbbenetes mennyire képzetlen vagy történelemből, hittanból, vallástörténetből..fogalmakat is összekeversz...

Pl?
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:47
Előzmény: #1268  Törölt felhasználó
#1271
Szlogened tipikus,ha tényleg liberális vagy.Szdsz-es megértlek hogy egyház ellenes propagandát helyezed előtérbe,hiszen mi mással kampányolhatnál?Főleg 8-év borzalma után.Most előkerülnek majd a riogatás különféle változatai.Egy tanácsot had adjak neked ezt a már halott pártot már,ha pártnak lehet nevezni Szdsz-es közötök nincsen a liberelizmushoz,mondhatnám ti vagytok annak az ideológiának az elárulói,ha valóban azok lennétek érdekből sem feküdtetek volna össze az mszp-vel.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:42
Előzmény: #1268  Törölt felhasználó
#1270
áhh....hagyjuk...ez felháborító tudatlanság is, döbbenetes mennyire képzetlen vagy történelemből, hittanból, vallástörténetből..fogalmakat is összekeversz...

na én ebben a józan ész káromlásban nem veszek részt

de valaki állítsa le ezt az ámokfutást, ezt mégsem kellene

több mint sok
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:36
Előzmény: #1268  Törölt felhasználó
#1269
súlyos eset vagy
ez kétségtelen immár
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:34
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1268
Tegnap beírtam egy hosszabb lélegzetű választ ennek az atomtechnológiás nick gazdájának, de mire a végére értem a rendszer kiléptetett, így elszállt az egész - valszeg a legnagyobb örömötökre. Aztán már nem volt erőm újraírni.
Dlph ismételt baromságára meg végkép nem akartam kardot rántani, szegény már olyan szinten van, hogy nem vitaképes.

Ami a lényeg lett volna, hogy minden agyalágyultnak különbséget illene tenni bűncselekmény(bűn) és nembűn között. A pedofilia ugyanis bűn (a világ valamennyi kultúrállamában), a homoszexualitás viszont sehol sem az (a világ kultúrállamaiban).
Az viszont tény, hogy kultúrállamokban is léteznek antiszociális lények, akik a kettőt egy kalap alá vonják. Ez persze csupán róluk állít ki bizonyítványt.

Aztán azt is leírtam, hogy az egyház a történelme során számtalan bűnt elkövetett tagjai által, szinte minden olyat, amelyet a kommunista ideológia mentén szerveződő politikai diktatúrák. Talán nem is meglepő, hogy a régi beidegződések, amelyek kifelé a tiszta erkölcs zászlóvivőjeként igyekeznek beállítani, (miközben belül bűzösen rohad), ezt a látszatot minden erkölcsi szabály meghágásával igyekeznek fenntartani.
Csak szeretném jelezni, hogy pl. a magyar Btk az egyházi vezetők és segítőik által elkövetett cselekményt - a pedofilia eltitkolását - az alábbiak szerint büntetni rendeli:

"Bűnpártolás

244. § (1) Aki anélkül, hogy a bűncselekmény elkövetőjével az elkövetés előtt megegyezett volna
a) segítséget nyújt ahhoz, hogy az elkövető a hatóság üldözése elől meneküljön,
b) a büntetőeljárás sikerét meghiúsítani törekszik,
c) közreműködik a bűncselekményből származó előny biztosításában,
vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki a bűnpártolást haszonszerzés végett követi el."

Ha arra gondolok, hogy az említett egyházi vezetők azért titkolták el a tényeket, hogy az egyház jó hírén csorba ne essen, akkor azt lehet akár haszonszerzésnek is minősíteni, hiszen így akarták a hatalmukat megőrizni a hívők felett, akik bizonyára nem lelkesedtek volna egyházukért, ha ismerik az említettek ténykedését.
Azt hiszem nem véletlen a köznyelvben már régen elterjedt "bort iszik és vizet prédikál" kifejezés.
Az egyház az utolsó napjait éli. Kizárólag azokban az országokban tud új híveket szerezni illetve azokat megtartani, ahol az emberi tudatlanság még lehetővé teszi befolyásolásukat.

Sosem tagadtam, hogy nem szeretem az egyházat. Keresztény erkölcsiség? Röhej.
Keresztes háborúk révén terjesztet hit, eretneküldözések, inkvizíció stb. mind mind egy elavult, igazoltan tévhitekre épített ideológia révén megszerzett és körömszakadtáig megőrizni szándékolt hatalmi struktúra fenntartását szolgálja.

Az egyházon belül nyomokban sem található meg a demokrácia legapróbb csírája sem, sőt a valaha létezett legantidemokratikusabb, leghierarchikusabb, legcentralizáltabb és leginkább tekintélyuralmi rendszert kiépítö, majdhogynem a társadalom felett álló intézmény.
Mindaz, amit ma tagadunk.

dlph-nak meg üzenem, hogy nem vagyok homokos (Csók picim:)
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:30
Előzmény: #1262  Törölt felhasználó
#1267
nahh,....ne ...
jó?
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 20:30
Előzmény: #1265  Törölt felhasználó
#1266
egyetértünk
ennyi az egész
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 16:42
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1265
Nem kettős,tévedsz.Ez tudatos mérce.Azért van útban nekik az egyház,mert értéket közvetít ebben a globalizált érték nélküli világban.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 16:26
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1264
Te drop, te csak írsz? Nézd már meg az előzményeket és olvasd el mit írtam:
1. Nem én másoltam be a hírt;
2. Nem írtam se a hírről se az egyházról SEMMILYEN VÉLEMÉNYT.

Így teljesen értelmetlen az, amit most írtál.

Egyébként én is katolikus vagyok (bár ez fura, mert reformátusnak voltam megkeresztelve, de aztán katolikus hittanra jártam és ott elsőáldoztam, így katolikus lettem, az esküvőm is katolikus volt). És én sem gyakorlom.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 15:15
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1263
Ha már így nekiesel az egyháznak (nagy érzékkel sikerül kiválasztanod az évente előforduló egy hírt, ami kifejezetten negatívan világítja meg őket), megkérdezhetem, milyen vallású vagy ill. minek születtél?

Hogy ne egyoldalú tájékoztatást kérjek, én katolikus vagyok, de nem gyakorlom.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 13:42
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1262
Nincsenek gazdáim, a nyilvánvalóan súlyosbodó rögeszméddel kapcsolatban meg szakember felkeresését javaslom.
Törölt felhasználó 2009. 11. 29. 11:49
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1261
Segítek. A keresztény egyház, (akármelyik) jellemzően (értsd: jellemzően) nem ez. Gazdáid jellemzően meg rablók és fosztogatók.Valami oka lehet, hogy ekkora a csönd erre nem?

Pénznyelő most kicsit gondolkodj, és tégy lakatot a szádra ebben a témában. Ebbe sztem ne menj bele.Mindennek van határa ugyanis.

Amíg a keresztény egyház Assisi Szent Ferenc és társai kaliberű embereket képes adni a világnak, addig részemről senki ne várja, hogy ujjongjak, mert homokosok, pedofilok vagy aberrált szexuális hajlamú egyházi személyiségek lepleződtek le.

De hagyjuk ezt jó? Nem most jöttem le a falvédőről. Szadesz kapmányt folytat konki, mi köze a buziknak ehhez a cikkhez? A végére az a mondat minek kellett liberáliséknál? Ne hülyítsük egymást.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek