Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:50
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1020
Conqui inkább maradj csöndben .
mondoka 2009. 02. 13. 09:50
Előzmény: #1017  mondoka
#1019
Az arabok és zsidók meg testvérnépek -k.b mint a szlávok népes családja.
Mindkét népes rokoni körben vannak akik gyűlölik egymást. - (sajnos -óérzéssel ezt kell mondani)

A nagy próféta is mintha két ember lett vola Ábrahám és Ibrahim -nem mást mondott a mai két népnek , hanem önmaga is egy személy volt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:46
Előzmény: #1014  mondoka
#1018
Na én így tudom, hogy a mai Jeruzsálemet , a jebuszi nép alapítota Uru Sálem néven, ídő számítás előtt kb 2000 -és 2400 közt. A várost időszámításunk előtti 1400 körül, a zsidó honfoglalás vezére, Jósua probálta be venni , de felsült. Végül Dávid király foglalta el , időszámításunk előtt 1000 körül. No persze nem csak a saját törzsével, hanem zsoldosokal,és egy ügyes cselel, mert hát ha ostromoltak volna veszitetek volna, + még néhány törzsel együt, akik addig egy más torkát nyiszálták, amik később be olvadtak . Hogy miért volt az öszefogás , hát a pénzért a Jebusziak ügyes földmüvesek voltak, pálma ligeteik híresek voltak akkoriban, eládták a környező országokat mirhával, és egy csomó minden mással,kereskedtek egyipmtomal , a tengeri népekel (filiszteusok ) . És még azért is fogtak ösze mert egyenként legyőzték volna őket könyen, de együt már jóval , nehezeben. Tudnám tovább írni , de már elég rég olvastam, halványan rémlik már csak.
mondoka 2009. 02. 13. 09:36
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Jólvan ne vitatkozzunk! Nem azért írtam le amit írtam hogy felpaprikázzak bárkit. A Wikipédiával is csak a szakszerűségen segítettem ki magam.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:32
Előzmény: #1014  mondoka
#1016
Szerintem én erről nem vitatkozom veled ! Nincs értelme gugli és Wikipédia műveltséggel hadakozni! Saját kútfő barátom! Történelemmel foglalkozó tanulmányok !
mondoka 2009. 02. 13. 09:31
Előzmény: #1014  mondoka
#1015
Jézust azért ölették meg a zsidók a rómaiakkal, -és Pilátus előtt azért egy köztörvényes bűnözőnek kérték a kegyelmet, mert az egy zsidó ember volt , Jézus pedig nem ! -És az ő elveszejtése nem ütközött a zsidók hitébe és szokásaiba. Lásd: Talmud.

mondoka 2009. 02. 13. 09:24
Előzmény: #1013  mondoka
#1014
További Vikipédia: (Arámiak történelme)
Az i. e. 2. évezredben elhagyták arábiai sivatagi lakhelyeiket és Szíriában illetve Mezopotámiában telepedtek le. Lassan átvették a térség kereskedelmének irányítását, s az i. e. 8. század elejére nyelvük, az arámi (pontosabban óarámi) lett a térség legfontosabb közvetítő nyelve. Valószínűleg közeli rokonaik voltak a dél-mezopotámiai káldok (kaldeusok) – de az asszír források mindig gondosan megkülönböztették őket –, ezek uralkodói dinasztiája alapította meg később az Újbabiloni Birodalmat.
mondoka 2009. 02. 13. 09:19
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1013
Forrás Vikipédia :A perzsák birodalmuk hivatalos nyelvévé az arámit tették. Nagy Sándor hódításait követően a görög kiszorította az arámit, de a görög-római korban továbbra is igen elterjedt volt, Jézus is e nyelven beszélt. A nabateusok, a szamaritánusok és a palmüraiak nyelvei szintén az arámi változatai voltak.

Széles néprétegek beszélték ezt a nyelvet. Zsidók is.
De egyáltan nem csak ők. Sokkal többenvoltak mások
akik mág beszélték ezt a nyelvet.
Van olyan írás vagy emlék hogy Jézus zsidónak vallotta volna magát? Én nem tudok róla.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:12
Előzmény: #1011  mondoka
#1012
"Jézus pedig nem volt zsidó."

Ezt mondták neked mi?? Úristen !!!
mondoka 2009. 02. 13. 09:09
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1011
Hehe! Azthiszem nem arabok nem voltak akkor, -hanem mohamedán vallás nem volt még akkor !
Mohamed Jézus után 5xx-ban élt!
Jézus pedig nem volt zsidó.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 08:57
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1010
Pedig ha hiszed , ha nem , az egyik olyan beírogató Ő, aki úgy tűnik, nem csak az itt sok embernél tapasztalható gugli inteligencival rendelkezik!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 08:52
Előzmény: #997  Törölt felhasználó
#1009
Olvasom ezt a krizinger fiút, hogy ki kit előzött az államalapításban, ki kinek a földjén alapított.

Nos emlékezetem szerint Jézus zsidó volt, akik őt úgymond hagyták keresztre feszíteni, azok is, akiket a rómaiak elnyomás alatt tartottak azok is.
Mindezen események ugye - ha emlékezetem nem csal - a régi Judea, a mai Izrael területén történtek anno 2000 évvel ezelőtt. Hol voltak ott akkor arabok? Ha voltak is, szerintem elenyésző számban. Miután azonban a zsidó háborúban a zsidókat szétszórták helyükre valóban beszivárogtak.

Ehhez képest annak jogosságához,- hogy az ettől kezdve szétszórtan élő zsidók az államalapítási szándékukat az ősi elvesztett földön tervezték megvalósítani (cionizmus) kétség sem férhet.

Azt sem lehet továbbá kétségbe vonni, hogy a Ószövetség által megénekelt első zsidó államalapítás Júdea területén az exodust követően jogos volt, hiszen e jog hiányában a magyarv államalapítás jogosságát is kétségbe lehetne vonni a Kárpát medence területén, ahol akkor az avarok éltek ugyi.

Az ilyen mondvacsinált kifogásokkal csak azok élnek, akiknek a zsidók amúgy is szúrják a szemüket és minden alkalmat megragadnak annak bizonyítására, hogy a zsidóknak nemhogy államalapításra, de még az élethez sincs joguk. Ilyen környezetben pedig - ahogy azt már többször hangsúlyoztam - az is más jogokat vindikálhat az életbenmaradása érdekében, aki egyébként szándéka szerint egy normális környezetben minden emberi és erkölcsi és jogi normát betartana.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 08:40
Előzmény: #1007  pampa
#1008
Hát a holt tenger környéke elég speckó. Lehet azért nem annyira sikerül neki! Nem nagyon vannak arra nagy települések. Pár kibuc, meg hotelek, gyógyászati központok ! Az is lehet, hogy mivel a Holt tenger annyira kiemelt és közhasznú, nem engedik a egyszrű magáncélú darabolást ! De csak találgatok ! Azt viszont konkrétan tudom, hogy a földközi tenger partján egész könnyedén lehet elérhető áron vásárolni, a parttól 20-méterre levő parti házakat, villákat !Sokáig én is, bízva a végre sikeres békében, kacérkodtam a gondolattal, hogy Nahariján egy partmenti házat vennék! Az akkor, kb. három éve, 300e dodó körül volt. Kb.150-200 nm. Azóta az állandó libanoni átlövések, és a kevés munkalehetőség miatt lemondtam róla. Lehet olcsóbb is már , mert az átlövések eléggé jóárasították a környéket! De lejjebb, mondjuk Haifa és Tel Aviv között, rengeteg olya n kis település van, ahol viszonylag emberi áron kap ! Egyébbként nem mi félünk az idegenektől !
pampa 2009. 02. 13. 08:23
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
Magáncélra venné,de neki azt mondták,hogy csak bérelhet, tulajdont nem szerezhet.
Megválltozott ez a rendelet? Azon a részen ennyire drága akkor szerintem jó a másik oldal is. Nem lenne ott "idegen" attól nem kell félni.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 08:18
Előzmény: #999  pampa
#1006
Pampa !

Egy jó tanács az ismerősödnek, rosszindulattól mentesen ! Bármibe is akar ott fogni, legyen tisztába vele, hogy az ott nem magyarország, tele joghézagokkal, kiskapukkal ! Nagyon sok ember, köztük jómagam is a saját bőrén tanulta meg, hogy mennyire igaz az a mondás, és miért mondja minden helybéli ,hogy " itt szép lehetsz, de okos nem " . Nem tudom, hogy van-e különbség magánhasználatra, vagy üzleti célra történő vásárlás között, amikor engedélyezik, vagy sem ! Ha üzleti a dolog, nem ártana, ha társulna egy helybéli benszülöttel!
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 16:11
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1005
Akkor vene a fene ott ,méreg drágán telket. : )
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 16:09
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1004
ja nem érdemes sétálni ismeretlenül
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 15:43
Előzmény: #1002  Törölt felhasználó
#1003
Negev a holt tengernél keletkeznek ilyen föld alatti üregek , amik elég gyakran beszakadnak, vagy tévedek?
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 15:37
Előzmény: #999  pampa
#1002
Te Pampa!

Biztos , hogy jó lenne az a te ismerősödnek? Tudod ott a magamfajta van túlsúlyban! Egyébbként kizártnak tartom , hogy a holt tengeri árakat magyar ember megtudja fizetni! Legalábbis ha nem ilyen Demján kaliberű !Egy ismerős mintha valami olyasmit említett volna , hogy egy 100 méteres partszakasz olyan 7 millió dollár körülről indul.
sanka 2009. 02. 12. 10:47
#1001
negev, szerintem nem érdemes, tudod széllel szemben, ezek elvakult emberek, sosem fogják belátni, hogy nen nekik van igazuk.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek