Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:33
Előzmény: #999  pampa
#1000
Írtam már, a cél szentesiti az eszközt.
pampa 2009. 02. 12. 10:24
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#999
Negev

Tudod mi a különbség a törvényes és törvénytelen között?
Remélem nem kell elmagyaráznom.

Egy ismerösöm szeretne a Holt-tenger partján venni valamit, de ő úgy tudja magyar állampolgárként nem vehet.
Ha megtudsz valamit írd már meg.
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:18
Előzmény: #991  pampa
#998
"a kínzás megint kimaradt...demoráciában megengedett?"

Hagyjál már a hülyeségeddel ! A kilencvenes évek közepén, úgy összevert gumibottal a kmb-és, hogy szó szerint,és ténylegesen, beszartam! Sajnos az csak tíz percel később jutott el a tudatáig, hogy nem a megfelelő delikvens vagyok! Majd közölte, hogy ha bárkinek merek szólni, egy sötét utcán kapom a párját! Vagy csak az ott történő ilyen dolgok szúrnak szemet mindig?
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:10
Előzmény: #996  Törölt felhasználó
#997
Valóban ,akkor még az arabok a fa sorba se voltak. Mert még akkor bálvány ímádás volt. És csak később lettek arabok ,jóval később.
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:08
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#996
De ezeknek a törzseknek semmi köze az arab törzsekhez! Az egy későbbi sztori!
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:07
Előzmény: #991  pampa
#995
Miért ne lehetne? Örülnének neked ! Ingatlant veszel ! Egy ingatlan elkelt ! Fizeted a városi adót mint minden izraeli! Plusz egy adófizető ! Pénzt hozol az országba, hisz ott nyaralsz, eszel, iszol, vásárolsz, szolgáltatásokat veszel igénybe! Tételezzük fel , hogy még elégedett is vagy mindennel és ajánlod a havernak... stb. Az élelmiszeripari termékek ott olcsóbbak mint itt, tehát olcsóbban nyaralsz!
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:07
Előzmény: #993  Törölt felhasználó
#994
Jaj bocs akkor ez az én tudalanságom , mert én úgy tudtam, hogy az Izraeliek azt mondják hogy a sivatagból jöttek, egyesíteteék a törzseket,megfelelő helyet találtak a letelepedéshez, elkergeték at ott élő sötétebb bőrű törzseket ,és államaot alapítotak az első Izraelt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:03
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#993
"Csak egy icuri picuri külőmbség van barátom, Izrael a "ti romáitok" földjén alakult újá ."
Ez nézőpont kérdése! Azon a földön mindig is éltek zsidók! Hol többen hol kevesebben! Kicsit előbbre datáljuk az ottlétünket mint ők! Aztán elkezdtek betelepedni ők ! Sokasodtak! Aztán azóta úgy érzik hogy az övék az a föld! Ha a függetlenségi nyilatkozat után a főmufti nem keverte volna a szart , ez sztori most nem lenne sztori! A békében akaró élni arab, akkor is most is jól elvan! A tegnapi meccsen is játszottak a válogatottban arab játékosok ! Ahol anno én dolgoztam a dolgozók hetven százaléka arab volt ! Azt mondták akkor, hogy inkább legyen pozitív diszkrimináció, mint azt mondják, hogy kirekesztés van! Ebből kifolyólag nekünk harminc százaléknak kellett többet melózni, mert arab azt mondta, hogy a politika miatt ugysem merik kirugni! De honnan is ismernétek ti az ilyen apró finomságokat? Akiket meg vissza akarnak nyomni igenis olyanok lennének mint itt a romák! Nyema meló, hoci segélyt! A magyarokkal ellentétben az izraeli adózok ezt nem hajlandóak felvállalni! Ez az icuri picuri különbség!
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 10:02
Előzmény: #991  pampa
#992
A cél szentesiti az eszközt.
pampa 2009. 02. 12. 10:01
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#991
Konkrétabban:
Lehet saját tulajdonú nyaralóm a tegerparton magyar állampolgár létemre?

a kínzás megint kimaradt...demoráciában megengedett?
watson
watson 2009. 02. 12. 09:53
Előzmény: #981  pampa
#990
Az a baj hogy a demokrácia törvényeit nincs aki betartassa nálunk. Az ilyen elpuhult helyzetben pedig törvényszerű a radikalizálódás a politikában. Magamon is látom, hogy szívesebben fogok bárkire szavazni aki hajlandó tenni is valamit (1) a problémák kimondására, (2) a problémák megoldására.
Ezek közül pedig számomra jelentősek:
(1) A magántulajdon védelme /uborkád, akácosod, hétvégi házad ... ne veszélyeztessék nap mint nap/
(2) Tegyen az ingyen-élés ellen. Ne legyen segély, de mégcsak gyermeknevelési támogatás se legyen nevelés és a gyerek számára példamutató (dolgozó) életmód nélkül!!!
Ne legyen ilyen 5 gyermekes anya: link
link
Erre egy fillér adómat ne fizessék ki!!!
(3) Lehessen tisztességes oktatást vidéken is. Ne kelljen elviselni az ember gyerekének hogy verekedő, koszos, viselkedni-, beszélni sem tudó osztálytársakkal kelljen együtt tanulnia. Kelljen fejlődési szintjüknek megfelelően külön oktatni a diákokat, kicsapni az oda nem valókat és a szülőket kemény büntetőjogi felelősségét komolyan vonni.

stb...
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 09:48
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#989
"Nekünk sajnos Ők a romáink " Csak egy icuri picuri külőmbség van barátom, Izrael a "ti romáitok" földjén alakult újá .
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 09:45
Előzmény: #987  pampa
#988
"Tegnap is azt nyilatkozta egy "győztes" hogy szóba sem jöhet az elüldözött palesztinok visszaengedése...Jeruzsálem izrael osztatatlan fővárosa..... "

És én mélységesen egyetértek vele!

"Apropó vehetek én a tengerparton egy házat nyaralónak?"

Nem ismerem az anyagi helyzeted, de ismerve az árakat , nem egy olcsó mulatság! Miért ne vehetnél? Három hónapos turista vízummal ott nyaralsz ahol akarsz !

pampa 2009. 02. 12. 09:34
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#987
És a kihallgatás közbeni"enyhe fizikai ráhatás" engedélyezése?

Negev érten én,hogy véded őket,de sajnos a maguk által elismert és kinyilatkoztatott álláspontok után semmi értelme.

Tegnap is azt nyilatkozta egy "győztes" hogy szóba sem jöhet az elüldözött palesztinok visszaengedése...Jeruzsálem izrael osztatatlan fővárosa.....
Amikor Izrael létéről megszületett a határozat akkor nem ez volt benne,hanem meg kell osztani és fele a palesztinoké...

Nagyon úgy tünik nekem,hogy Izrael sajátosan értelmezi a nemzetközi határozatokat. Ami rá nézve kedvező azt maximálisan betartja,betartatja ...ami pedig nem előnyös arra csak legyint és előveszi Golda Mayer aranybecsű mondását:
"A törvények csak a szegényekre vonatkoznak...

Ők a saját maguk által alkotott demokratikus normákat tartják csak be.

Kitalálták ezt is okosan...

Nos,ezért nem megyek én oda mert ebből nem kérek.

Bizonyára emlékszel a 3 magyar turista fiúval mit csináltak a repülő téren.
Ugyanez megtörténne idehaza 3 izraelivel.....belegondolni is rossz.... mármint a következményekbe.

Apropó vehetek én a tengerparton egy házat nyaralónak?
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 09:17
Előzmény: #985  pampa
#986
"Erről az országról állítod,hogy demokratikus? "

Sajnos a válasz a kérdésedre igen ! Pillanatnyilag úgy áll, hogy ott egy mezei pógár tudja a jogait érvényesíteni, nagyobb jogbiztonságban él, mint Te itthon ! Szerintem , pontosan ezért inkább az itthoni dolgokat kéne legalább féleuropai szintre, hozni, mielőtt más országot kritizáltok !

"Saját jogvédőjük és maguk által elismert arab ellenes diszkrimináció létezése? "

Kedvesen felhívnám a figyelmed, a M.o.-n levő kisebbségekkel pillanatnyilag is fennálló helyzetre! Nekünk sajnos Ők a romáink ! A mentalitásuk ugyanaz mint nekik itt magyarországon!

pampa 2009. 02. 12. 09:04
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#985
Negev

na,na.. azértne mondjunk ilyen itéletet..
Azon párt indulása ellen miért nem tüntettek akinek egyik "vesszöparipálya" azon arabok legyilkolása akik tárgyalnak a Hamasz-al?
Egyiptom,Irán bombázása? Államilag engedélyezett kínzás alkalmazása? Parancs alapján külföldön gyilkosságok elkövetése?
A hatályos törvények kettős mérce alapján való alkamazása. Saját jogvédőjük és maguk által elismert arab ellenes diszkrimináció létezése?

Erről az országról állítod,hogy demokratikus?

Talán majd egyszer....talán.

És még végül az is elgondolkodtató,hogy bíróságnak kellett egyáltalán ilyen üggyel foglalkozni... egy demokratikus országban...
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 09:01
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#984
Arról van szó, hogy régóta próbálok rávilágítani arra, hogy az itteni szélsőséges megszólalók mondanivalója, semmivel nem különb az izraeli szélsőségesektől! Annyiban más, hogy ezt itt, a moderálás miatt kódolva, virágnyelven teszik ! Ettől függetlenül a mondanivaló és a tartalom ugyanaz! Vicces mikor az egyik szélsőséges mutogat a másikra ! Olyan mintha fájna a konkurencia ! Tudomásul kell venni, hogy minden országban vannak radikális gondolkodású emberek ! Attól demokrácia a demokrácia, hogy mindezt el is mondhatják, illetve hirdethetik, józan keretek között ! Sajnos azonban sokszor az itteni beírások vak gyűlölete felülkerekedik a józan észen !
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 08:50
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#983
rembe, Negev,
akkor nálunk is lehet követelni, h a szadisták ne indulhassanak a következő választáson, és amikor már jó sokan követelik ezt, akkor megszólal Nyakó, Szíjártó meg a többi és senki nem fog kiállni a szadisták indulása mellett, akik a bíróságon keresik majd igazukat,
mi lenne itt? a demokrácia diadala?
mindegy, úgy sem fogod megérteni, mert nem akarod
Törölt felhasználó 2009. 02. 12. 08:39
Előzmény: #981  pampa
#982
" januárban szélsőjobboldali kezdeményezés indult, hogy arab pártok ne indulhassanak a választásokon [2], és egyik nagypárt se állt ki mellettük. Végül a legfelsőbb bíróság utasította el a kezdeményezést."

Index

Emlékszel Pampa , hotgy mit össze lázadtál, hogy arab pártok nem indulhatnak a választásokon? Szarcséplés, jogtalan kötekedés volt részedről! Ennyit arról , hogy hol nincs demokrácia !
pampa 2009. 02. 11. 14:16
Előzmény: #980  Törölt felhasználó
#981
Értem én,de amikor a Jobbik elkezdett bohóckodni akkor jött az SZDSZ hogy ez mekkora veszélyt hordoz magában...

Most Izraelben pedig meghatározó parlamenti erő egy tőlük sokkal radikálisabb politikai tömörülés.

Szerinted felszólít az SZDSZ ezen erőtől való elhatárolódásra?
Vagy jön az "ország belügye" szlogen ?
Mert az Osztákokat, Szlovákokat megkritizálták a kormány koalíció miatt.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek