Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 13:53
Előzmény: #958  pampa
#960
1
Amerika sosem fog kifarolni mögüle ! Ezt gondolom a lelked mélyén te is elismered!
2
Ismét céloznék a top3 légierőre! Pillanatnyilag nem látok olyan versenyképesnek mondható légierőt, amelyik megmerné kockáztatni a berepülést a légtérbe ! Nem hogy bombázzon! Emlékeztetnélek a nyugati politikusok civil gépei , hogy jártak nem is olyan rég ! Azt a díszkiséretet nem kívánja senki hidd el!
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 13:50
Előzmény: #958  pampa
#959
Pampa pihenj egy kicsit, Izraelben is az lesz mint Dél Afrikában , ott a fehérek kormányoztak, de aztán lettek a feketék, és maradtak és maradni is fognak. Izraelen belül, előbb útóbb töbségbe lesznek a muszlimok,mert szaporábak , én a palesztinok helyébe azt mondanám ne harcolj, csínálj gyereket, és 20 év múlva szavazásal miénk az ország, amúgy ez lesz ,van amerikában, Németországban, és nálunk is.
pampa 2009. 02. 05. 13:42
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
Nehéz időszak elé néz Obama.És előbb vagy utóbb izrael is elkövethet olyan hibát aminek hatására kifarolhat mögüle az USA. Akkor mi lesz? Mert most olyanok mint az a ovodás aki mögögött ott áll az isis nagytesója...
Akkor nagyon magára marad a térségban.
Nem nagyon van szövetségese, vesz pénzért?

Bármelyik ország lebombázhatná Izrael atom létesítményeit arra hivatkozva,hogy úgy érzik veszélyt jelentenek országukra nézve.

Természetesen ezt nem lehet megcsinálni csak abban az esetben,ha ezek a létesítmények más országok területén vannak...
Mert amit szabad Jupiternek...
"A törvények csak a szegényekre vonatkoznak."
(Golda Mayer)
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 13:22
Előzmény: #956  pampa
#957
Jó hogy felhozod iránt ! A rakétakísérletekből ítélve , lassan fél európa is csomagolhat, vagy imádkozhat, hogy nehogy valami félőrült kezébe kerüljön a piros gomb! Adalék: Azt tudod, hogy azokat a híres amerikai hihg tech bunkerromboló bombákat még nem használta fel izrael? Vajon mire tartogatják?
pampa 2009. 02. 05. 13:08
Előzmény: #955  Törölt felhasználó
#956
Aha,értem. Tehát az izraeli és a nemzetközi vizek felett is ők rendelkeznek.
Csak nehogy arra tévedjen egy Orosz hajó,vagy Kínai.

Látod Negev ezért nem lesz béke azon a részen sohasem.

Ők minden megtehetnek,még a törvényeken túl is és a másik fél a törvényes lehetősége határáig sem mehet el....

Lásd Iráni atom kisérletek.
Izraelnek van megcsinálta sunyiban. Indiának van, sem USA ,sem izrael nem bombázta porig...Pakisztánnak van ő is engedély nélkül csinálta meg...
Észak-Korea ??? Líbia??? Irán???

Nekik miért nem lehet?

Mert a Földön két ország úgy döntött?
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 12:58
Előzmény: #954  pampa
#955
"Gondolom egy iráni katonai hajó és egy izraeli kereskedelmi hajó kaladjánál is ez lenne a véleményed. "

Nem hiszem, hogy sok olyan bátor ? arab pilóta lenne aki szeretné felvenni a harcot a nyílt tenger felett a világ top 3 légierejéhez tartozó izraeli pilótákkal! Ezt már többször igazolta a történelem!
pampa 2009. 02. 05. 12:52
Előzmény: #953  Törölt felhasználó
#954
Gondolom egy iráni katonai hajó és egy izraeli kereskedelmi hajó kaladjánál is ez lenne a véleményed.

Látod ami teljesen egyértelmű és máshogyan nem magyarázható akkor jön a "tévedés elmélet" ,ha nem ismert személy akkor ő és családja is csak egy "likvidált terrorista" lenne....

Most az Izraeli Védelmi Erő, azaz a hadsereg elismerte, hogy egyik tankja nyitott tüzet a Gázában és Izraelben is dolgozó orvos otthonára.

Az indoklás szerint "gyanús szermélyeket" láttak a ház felső szintjén, akiket a Hamász mesterlövészek és aknavetősök célkövetőinek néztek. Az izraeli tank parancsnoka ezután rendelte el, hogy lőjenek a házra.link
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 12:38
Előzmény: #952  pampa
#953
Hehehe Már immunis vagyok rád ! Nem kell tengeren fegyvert csempészni,hogy a gyanú árnyéka sem merüljön fel! Figyelmeztető lövésre nem megállni, bárhol is legyen az a világon, rendkívűl egészségtelen, provokatív. Sőt mellékhatásként halált is okozhat!
pampa 2009. 02. 05. 12:33
Előzmény: #951  Törölt felhasználó
#952
Tökéletes munka,már értem miért nincsen Izraelben halál büntetés...

Nemzetközi vizek? A törvény csak a szegényekre vonatkozik...

Az izraeli haditengerészet a nemzetközi vizeken szerda este feltartóztatottegy Libanonból érkező hajót, amely több tonna humanitárius segélyt szállított volna a Gázai övezetbe - közölték a szervezők.

link
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 12:17
Előzmény: #946  pampa
#951
Tökéletes munka civil áldozatok nélkül ! Aki egy terrorszervezetben vezető az ne számítson másra ! Az általad hiányolt tárgyalások a többségi arab államokkal folyamatában vannak. Csak tudod nehéz egy olyan arab országnak képviselni egy olyan arab csapat érdekeit, akik előtte meg akarták dönteni a hatalmukat. Nagyon kevés olyan arab ország van ahol nem próbálták már meg a hatalmat megdönteni ! Most is inkább önteni foglyák nekik a lét csak maradjanak ahol vannak!
pampa 2009. 02. 05. 11:36
Előzmény: #949  sanka
#950
Akkor marad a "másik " megoldás...

Erre is jó volt az izraeli támadás.De gondolom ez sem szerepelt a kitűzött célok között.

Népszerűbb lett a Hamász
2009. február 5. 11:26


* a
* a
* a


Cikk nyomtatása
Cikk küldése
Add a Startlaphoz

FigyelőNet, MTI

Emelkedett a Hamász iszlamista mozgalom népszerűsége a Gázai övezetben végrehajtott izraeli offenzíva után - derült ki csütörtökön nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatási eredményekből.
Fej fej melletti a radikális mozgalom és a mérsékelt Fatah támogatottsága a jeruzsálemi média- és kommunikációs központ felmérése szerint, de előbbi hajszállal megelőzi a Mahmúd Abbász vezette mozgalmat. Soha nem volt példa ilyen közvélemény-kutatási eredményre, még a 2006-os választások előtt sem, amelyen pedig a Hamász győzött nagy fölénnyel.

Az iszlamista mozgalom most a szavazatok 29 százalékát kapná, a Fatah 28 százalékra számíthatna. A többi voksot kevésbé jelentős csoportokra adnák a palesztin szavazók.

Kapcsolódó írások
Nem lesz újabb gázai hadjárat
Bosszúra készül Izrael
Iszmáil Haníje, a gázai Hamász-kormány miniszterelnöke egyértelműen népszerűbb a felmérés szerint, mint a Fatah élén álló Abbász; előbbiben a palesztinok 21 százaléka bízik, utóbbiban 13 százalék.
sanka 2009. 02. 05. 10:42
#949
arabbal megállapodni, hol élsz te pampa, ugyan már.
pampa 2009. 02. 05. 10:41
Előzmény: #947  sanka
#948
Nem a Hamasz-al kell tárgyalni. Tárgyaljanak az Arab ligával,a környező országokkal. Állapodjnak meg olyan dolgokban amit nem tud visszautasítani sem a Palesztin hatóság sem a Hamasz.

Fegyverrel nem tudják kikényszeríteni a békét.
sanka 2009. 02. 05. 10:32
#947
pampa, a tárgyaláshoz két fél kell, a hamasz nem tárgyal!!
pampa 2009. 02. 05. 10:13
Előzmény: #945  pampa
#946
Negev

Látod,lassan összeállnak a kockák.

. A katonák reggel berontottak a házba, és lelőtték, miközben a számítógépe előtt ült - mondta a fiatal parancsnok fivére. Hozzátette, hogy testvérét többször őrizetbe vették már, az utóbbi másfél évben pedig körözték.

Szerinted erre nem lesz válasz?

Simán letartóztathatták volna,és bíróság elé.
Ha bűnös akkor meg rács mögé.

link

pampa 2009. 02. 05. 09:56
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#945
Nem.
Én nem azt írtam,hogy ő a mumus,hanem azt,hogy a megoldás kulcsa az ő kezében van.
És a játszmát is ő irányítja,nem minden rakétára válaszol. Csak akkor jön a válasz amikor annak haszna valószínűsíthető.

Tudom,hogy te mivel érintett vagy,sohasem tudod érzelmek nélkül megitélni a folyamatot.
A küldött videó alapján egyértelmű,hogy "kik" az ellenségek de a demokráciának ez az ára,a törvényeket be kell tartani annak aki magát demokratikusnak gondolja.
És itt van köztünk a vita mert én véleményem szerint Izrael nem tartja be a nemzetközi törvényeket,egyezményeket. Ahogyan a Hamasz sem csak őt terrorszervezetnek mínősítjük izraelt pedig nem.
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 09:43
Előzmény: #943  pampa
#944
Nem is gondoltam másképp a válaszod! Természetesen most is Izrael a mumus ! Nemsoká megyek! Nem jössz?
pampa 2009. 02. 05. 09:37
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#943
Negev

Amikor azt írtam,hogy a háború nem oldja meg a problémát pont erre gondoltam.Továbbra is lövik az ártatlan civileket izraeli oldalon.
Írtam azt is,hogy Izraelnek mindíg kell egy ügyeletes gonosz" akinek a likvidálása után már tényleg béke" lesz...
Most ezt is megtalálták. Gondolom hamarosam kilövik és ezzel csak olajat öntönek a tűzre..... de szerintem ezt is akarják. Ki akarnak provokálni egy olyan szintű Hamasz terrorcselekményt ami az új USA elnökkel folytatott tárgyalások során ütőkártya lehet...
Nagyon ügyesen és jól csinálják,csak sajnos ez mindkét oldalon számtalan polgári áldozatot fog követelni.

Manapság már az öntött ólom" eredeti céljáról senki sem beszél,mert csak az teljesült belőle,hogy szétrombolták a területe még nyomokban meglévő infrastruktúráját.

Igaz,hogy ez nem is szerepelt a célok között....de lehet,hogy ez volt az igazi cél? A többi csak a piár?

Szerintem Izraelnek még nem előnyös a béke megkötése.
Erre csak az USA tudná rákényszeríteni.

Visszavonulás a 67-es határok mögé,a megszállt területek kiürítése,ciszjordániai telepek felszámolása,az elüldözött palesztinok visszaengedése,jeruzsálem felének átengedése, a palesztin területeken épített védvonalak áttelepítése az izraeli területekre.

Ennek teljesülése után nem lehetne Arab kifogás.

Ezekről a pontokról kellene megegyezniük a feleknek tárgyalásokon.

És a rakétákat sajnos továbbra is lőni fogják.
Ez ellen csak akkor tud tenni valamit Izrael,ha likvidálja az egész gázai övezetet...
Férfiakat,nőket,gyerekeket...ezt már egyszer egy réteg meglépte,remélem tanultak belőle és nem következik be mégegyszer a történelem során...
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 09:36
#942
A Hamász segélyeket rabolt el Gázában
MTI
| 2009. február 4., szerda 21:26

Teljességgel elfogadhatatlannak nevezte egy ENSZ-szóvivő, hogy a Hamász palesztin mozgalom fegyveresei erőszakkal vittek el élelmiszert és takarókat a világszervezet egyik gázai raktárából.

A Gázai övezetet uraló Hamász rendőrei kedd este rontottak be a palesztinokat segélyező ENSZ-szerv (UNRWA) egyik raktárába, ahonnan 3500 takarót és több mint 400 élelmiszercsomagot hurcoltak el. A rendőrök azután alkalmaztak erőt, hogy az UNRWA alkalmazottai nem voltak hajlandóak önként átadni a segélyeket a Hamász vezette szociális minisztériumnak.

Christopher Gunness, az UNRWA szóvivője szerdán teljességgel elfogadhatatlannak nevezte a történteket, bár azt elismerte, hogy korábban soha nem történt ilyen incidens. John Ging, az UNRWA gázai igazgatója közölte, hogy folytatják a segélyek osztását. "Nem büntetjük meg a menekülteket néhány ember felelőtlen akciói miatt" - mondta Ging.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 14:07
Előzmény: #940  Törölt felhasználó
#941
minek a linkjét szeretnéd?

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek