Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 09:32
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#900
Nincs a barátomban semmi meglepő ! Azért mert mások a nézeteid, beállítottságod, még nem biztos , hogy rossz ember vagy! Ami meg a térítés és annak nevében történő gyilkolás, szerintem szorosan összefügg!
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 09:25
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#899
Oh ha már barátodnak neveztél, akkor én is téged . Barátom nem téritésről volt szó amúgy Ázsiában, Afrikában , Dél Amerikában is öltek harcoltak a vallás nevében, de ez mindegy .
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 09:19
Előzmény: #896  Törölt felhasználó
#898
Hát barátom én csak két erőszakosan térítő vallást ismerek! Ebből az egyik mostanság szárnyal ,a másik pedig éppen " alkotói válság"-ban van!
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 09:00
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#897
Szegény kis toloszékes kislány , 1000 gyermek társa még arra se kapot esélyt hogy éljen ,igaz azok arabok voltak.
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 08:58
Előzmény: #893  Törölt felhasználó
#896
Negev akkor most kapsz tőlem egy egyodalú véleményt , én a további békétlenségek megelőzésének nevében .A muszlim , a zsídó , a keresztény, szent helyeket a földel teném egyenlővé. Jeruzsálemet nem csak a térképről, de még a történelemből is kitörölném. Túl sok halált és szenvedést hozzot a vallás nevében mindenkire, most is és 1000-éve is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 08:58
Előzmény: #894  pampa
#895
"Mert szerintem vagytok itt elegen azok akik képviselitek az izraeli nézeteket. "

( Nem !! Sajnos ti többen vagytok ! Ha nem így lenne, nem lenne olyan egyoldalú a világ médiája! )
"Én az ártatlanul megölt,megnyomorított arab emberek mellett foglalok állást"

( A problémám az, hogy te csak ezeket látod! Nem láttad pl. azt négy éves Sderot-i kislányt, aki pár évvel ezelőtt békésen homokozott és jött a rakéta ! Azóta toloszékben ül ! Számtalan ilyen eset van! Te egyet sem citáltál ide! Na ezért vagy egyoldalú!)
pampa 2009. 01. 27. 08:51
Előzmény: #893  Törölt felhasználó
#894
Negev

Én vagyok egyoldalú? Mit tegyek még annak érdekében,hogy bizonyítsam a véleményem?
A Hamasz egy terrorszervezet,üldözni kell a tagjait és bíróság elé állítani.Izraelnek joga van megvédenie magát mindennemű külső támadás esetén. Az izraeli katonák megölhetik a rájuk fegyverrel támadó ellenséget.
Elég?
Mert szerintem vagytok itt elegen azok akik képviselitek az izraeli nézeteket.
Én az ártatlanul megölt,megnyomorított arab emberek mellett foglalok állást.
Próbálsz ideológát keresni az agresszióra,de sajnos ilyen hibák csúsznak bele,mint ez a rabbi nyilatkozata.
Mind két oldalon vannak háborús bűnösök,mind két oldalon élnek szélsőséges vallási vezetők mind két oldalon jelen van a terrorizmus...
De te ezt csak arab oldalon látod meg. Én az arab ill. izraeli félnél is kritizálom.
És Izrael nem demokratikus ország. Az hogy ő annak vallja magát,hmm... attól még nem lesz az.

És bizonyára az elfogulatlan vizsgálat megállapítja,hogy a foszfor gránátok azért kerültek bevetésre mert "rosz címkével ellátott ládába csomagolták" .teljesen normális ,sima tévedés. Hibás nincsen....
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 08:14
Előzmény: #890  pampa
#893
Kedves Pampa !

Végtelenül örülök, hogy te saját magad bizonyítod, hogy mennyire egyoldalú is vagy! Mert ugye, ezt a kis beírásod tökéletesen jó fegyvernek látszik ! Ez egy eset ugye ezt el kell ismerjük! Csak az a kérdés, hogy amikor szinte napi szinten hangzik el ez palesztin, szír, libanoni, iráni oldalról ugyanez a zsidókra, azt valahogy kihagyod! Ha azzal érveltél volna, hogy egy demokratikus országban ez nem szerencsés dolog, még akár egyet is tudnék érteni veled! A baj , hogy ezt ki kellene mondanod! Akkor viszont zavar támadna az erőben! Sajnos amikor napi szinten,a legmagasabb rangú arab vezetők tesznek ilyen nyilatkozatokat, fenn sem akadok azon, hogy egy izraeli nacionalistább a kelleténél. Arról nem is beszélve, hogy nem tizenéves kölyköket próbált agitálni mint a túloldal ! Big deal ! Te írsz egy kis esszét ide, hogy mennyire antidemokratikus, és megvetendő dolog az arab világ szélsőséges részétől, hogy izrael és lakosai elpusztítására tör eszközök emgválogatása nélkül, én pedig leírom , és elismerem,hogy a rabbi hibázott. Nincsenek kételyeim, hogy fogsz mentséget találni a te oldalad számára!
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 20:03
Előzmény: #891  Törölt felhasználó
#892
Ezt természetesen megértem, pláne annak tudatában, ami folyik nálunk ebben a kérdéskörben, meg ahogy és amiket mondanak egyébként mérsékelt/intelligens emberek is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 18:19
Előzmény: #887  Törölt felhasználó
#891
"A kollektív bűnösség, a sértettségből visszamutogatás, az állandó bűnbak keresés sehová sem vezet"

Nincs bennem sértettség, még harag sem! Csak a nem értem van bennem! Meg a miért?
pampa 2009. 01. 26. 15:04
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#890
Negev

Ennyit arról,hogy ki kit akar elpusztítani...

Az izraeli hadsereg főrabbijának távozását követeli a kormánytól egy izraeli emberjogi szervezet, a Yesh Din.

hirdetés
Állításuk szerint a vallási vezető a gázai hadműveletekre vezényelt katonák közt olyan röpiratot terjesztett, melyben arra szólította fel őket, hogy ne kegyelmezzenek egyetlen palesztinnak sem.

link
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 14:44
Előzmény: #888  pampa
#889
pampa 2009. 01. 26. 14:18
Előzmény: #886  Törölt felhasználó
#888
Látod, látod jösz a demagógiával...
Magyarország és a vétkes magyar emberek is bühődtek a háborús bűnökért.
A MAZSIHISZ ,ha jól emlékszem egy 3 MRD-os kárpótlási jegyet is kapott. És még most is folyamatban van egy ausztráliában élő volt magyar ember büntető ügye.
A jeruzsálemi Simon Wiesenthal központ szerintem elég hatékonyan működik.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 14:06
Előzmény: #884  Törölt felhasználó
#887
Negev, azt gondolom, hogy (egyébként szükségszerűen) te is elfogult álláspontot képviselsz a kérdésben.

"Hány magyar ember számolt el idáig azzal amit az őseimmel tettek????"

A kollektív bűnösség, a sértettségből visszamutogatás, az állandó bűnbak keresés sehová sem vezet. Egyébként ez a legnagyobb baja Magyarországnak: itt nagyon sokan sértve, megtámadva érzik magukat és mindig csak visszafelé mutogatva a vélt vagy valós sérelmeikért elégtételért kiállt. Így nehéz előre jutni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 13:54
Előzmény: #885  pampa
#886
Lassan értelmét veszti a polémia....Sajnos csak demagóg dumákkal operálsz!
pampa 2009. 01. 26. 13:39
Előzmény: #884  Törölt felhasználó
#885
Visszakérdezek,hány izraeli állampolgárt itéltek el 67, után napjainkig háborús büntettért?
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 13:28
Előzmény: #882  pampa
#884
Hány magyar ember számolt el idáig azzal amit az őseimmel tettek???? Kettő ? Három?? Tán először itthon kéne beismerni a hibákat, aztán sepregetni más háza táján!
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 13:26
Előzmény: #881  pampa
#883
Engem csak egy kérdés foglalkoztat. Mit is tettek a palesztínok hozzá a régióhoz? Nem tudom hány olyan tömböt találsz ahol zsidó és palesztin együtt él? Max azért nem robbantják fel, hogy a velük egy tömbben élők, vagy a közelükben élők ne sérüljenek anyagiakban! Szülők nem tudnak róla? Ne má!!!
" Az inkább,hogy miként lehetséges e két népcsoport között kialakult konfliktust megoldani tárgyalással. "
Több mint 10éve azt hallom az összes izraeli médiának nyilatkozó, akár keményvonalas politikustól is, hogy ha elmaradnak a robbantások , rakétázások tartósan , a béke kötésnek túl sok akadálya nem marad! Csak ez nem érdeke a terroristáknak, mert akkor se szíria, se irán nem küldi nekik a pénzt!
pampa 2009. 01. 26. 13:25
Előzmény: #881  pampa
#882
Azt hiszem sosem mondtam, hogy izrael hibátlan ! Sok mindennel én sem értek egyet ! Viszont, sokszor annyira egyoldalúnak tűnnek a beírásaitok, hogy muszáj ellentmondanom nekik !
Negev

Én nem minősíteném csak "hibának" azon eseteket amelyekért nemzetközi bíróság előtt szokás felelni.
pampa 2009. 01. 26. 13:18
Előzmény: #879  Törölt felhasználó
#881
Negev

Látod,ez az amit írtam. Felmerült egy konkrét eset és jön az elvi magyarázat. Azzal én is tisztában vagyok.
Lehet,hogy a szülők nem is tudnak róla.
Vizsgálódott ez ügyben a hatóság?
Csak mert palesztin akkor mán bűnös is?

És ha izraeli tömben van a lakás akkor miért nem robbantanak?
Mert a tisztán palesztinok álltal lakott tömben robbantottak,a másikban csak befalaztak.

Engem igazán az sem érdekel,hog egyik fél sem szeret.
Az inkább,hogy miként lehetséges e két népcsoport között kialakult konfliktust megoldani tárgyalással.
Mert az Izrael álltal alkalmazott módszerek nem visznek közelebb a békéhez.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek