Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 13:14
Előzmény: #876  pampa
#880
"Talán Negevvel még ennél is tovább léptünk,mert egy hozzászólásában leírta,hogy Izrael sem ártatlan annyira ebben a konfliktusban. "

Ne csúsztassunk ! Maximum azzal értek egyet, hogy az akciók alatt követhettek el hibákat!
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 12:55
Előzmény: #878  pampa
#879
Szerintem meg azon kéne elgondolkodni, hogy milyen ember aki robbantásra neveli tizenéves gyermekét? Ez nem faji ez emberi kérdés! Amíg a korán szerint tuti a paradicsom a robbantásért, és az iszlám tanítók nem a békésebb oldalát kívánják a koránnak hirdetni, addig változás sem lesz! Ne gondold, hogy te kevésbé vagy az ő szemükben hitetlen kutya, mint a zsidók! Nem hallottam még olyat, hogy a keresztény világ ne lenne az ellenségük!
pampa 2009. 01. 26. 12:45
Előzmény: #877  Törölt felhasználó
#878
Negev

Szerintem a két fél céljait ne firtassuk....
Hál' istennek már nagyon régen nem volt buszrobbantás,de ha már így szóbahoztad. Én akkor sem és a mai napig sem tudom elfogadni azt a módszert amivel Izrael ezen terrortámadásokat megtorolta.
Mi jogon robbantotta fel az érintett házát,lakását,függetlenül attól hogy más is lakik ott? Vegyünk egy tizenéves gyereket akit a Hamasz annyira fanatizál,hogy nekiindul gyilkolni. A szülei,testvérei tudta nélkül nem elég csapás nekik a fiuk halála még az ő életüket is tönkre kell tenni?
Ők mit követtek el?
Egy demokratikus országban hogyan lehetséges ilyen büntetés?
Bírósági tárgyalás és itélet nélkül hogyan lehet büntetni?
+1. És abban az esetben,ha olyan tömben lakik ahol izraeliek is élnek akkor miért "csak lefalazás" a büntetés?
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 12:26
Előzmény: #876  pampa
#877
Szép szép! Mondjuk ha néha - néha a buszrobbantásokról is írnál, a hamasz cselekményekről, még hihető is lenne a te "tárgyilagosságod". Valahogy mindig az izraelt bíráló anyagokkal próbálsz tárgyilagos lenni! Én elfogult vagyok ez biztos! Annyira azért nem, hogy a másik oldalt ne vizsgáljam! Az óriási probléma, hogy én nem csak a magyar és nemzetközi médiából veszem az értesüléseim. Veled ellentétben én a tapasztalataimra és a belső ottani média, valamint az ottélőktől is szerzem az infóim. Amíg az un. palesztinok elsőrendű célkitűzése izrael elpusztítása , addig igen nehéz lesz a párbeszéd. Én saját szememmel láttam, hogy a visszaadott virágzó gázai övezetből mi lett a gondos palesztin kezek által. Mindig nyomod ezt a ciszjordán dumát is ! Hidd el, ha ez lesz a béke ára , akár erőszakkal is kiszedi a tzahal onnan a telepeseket. Gázából kiszedni őket , sokkal nagyobb falat volt! Jeruzsálemi felvetéseidre meg azt mondom, hogy a legegészségesebb az lenne, ha a három világvallás megférne békében egymás mellett! Ha viszont vissza nézem a történelemet, meg kéne nézni, hogy kinek a városa volt ez? Ki is alapította?
pampa 2009. 01. 26. 12:13
Előzmény: #875  sanka
#876
sanka

Conqui és Negev az aki reagált még jellemzően a beírásaimra. Konkrét felvetésekre,esetekre cselekményekre ők is csak álltalános választ adtak. Talán Negevvel még ennél is tovább léptünk,mert egy hozzászólásában leírta,hogy Izrael sem ártatlan annyira ebben a konfliktusban.
Én bírálom mind a két felet és attól jobban már nem lehet . Én elismerem hogy a Hamasz egy terror szervezet.
Ezenkívül még mit kellene kijelentenem,hogy ne minősíts elfogultnak és egyoldalúnak?
sanka 2009. 01. 26. 11:53
#875
nem csak a magaméra gondoltam pampa, úgy általában a veled szemben megfogalmazókra.
pampa 2009. 01. 26. 11:36
Előzmény: #873  sanka
#874
sanka

Visszakerestem a hozzászólásaidat:

"pampa, pampa, tudod olyan vagy, mint az, aki mások szemében a szálkát, a sajátjában a gerendát nem veszi észre.
Én mától befejeztem, te valszeg továbbra is irogatni fogsz ide, különféle palesztin sirálmakról, a vaskos megjelenített érveket meg továbra is figyelmen kívűl fogod hagyni.
Mi nem az igazunkat akartuk itt érvényre juttatni izrael melett, hanem lásd, hogy mi miért van, minek mi a következménye, egyébként meg csak az elvakultak nem látnak a dolgok mögé, és ebben egyes médiák is sikeresen működnek, szándékosan nem irom ide őket.
Üdv.
pampa, a 67-es háborút ki kezdeményezte, és szerinted ha ott izrael veszít, akkor most mi lenne velük, szerinted a palesztinokat érdekelné a sorsuk?
Én megmondom mi lenne, nem lenne izrael, és tudod miért, mert a palesztinok ősidők óta háborúztak, nem türtek meg senkit maguk melett, az ősi izraeli födekre bevándorolt hordák a palesztinok ősei, ennyit az ő kultúrájukról.
Nagyproli, ne haragudj, de minden szavad áthatja a zsidók elleni gyűlölet.
sanka
pampa, veled nem érdemes vitázni, mert a tényeket nem veszed figyelembe.
sanka
Ugyan már pampa, én nem védek senkit, csak egyszertűen be kell látni, izraelnek nincs más eszköze, lehetősége
Hamasszal tárgyalni, hol élsz te pampa, milyen szemellenződ van, az egyoldalú tűzszünetet sem tartják be.
Izrael vonuljon ki, aztán minden megy minden tovább mint eddig.
Azt is megbeszéltük már, miért van ennyi civil áldozat, mert pontosan a hamasz fegyveresek nem kimélik a sajátjukat, iskolákból, kórházakból, lakóépületekből támadnak.
Ja és, hogy az izraelieknek van mivel harcolniuk, hát az már hagy ne legyen a hátrányuk.
Marhaság az, hogy én nem sajnálom az ártatlant, ez nem így van, az összefüggéseket kell látni pampám, és nem elvakultan gyűlölködni.Csövi.
sanka
pampa, mi már itt egy páran elmondtuk a véleményünket erről az egészről, sőt, tényeket sorakoztattunk fel ész érvekkel. Válaszóltunk a felvetéseidre, azokra amiket megint előcitáltál, de te ezt nem értékeled, vagy adabszurdum nem akarod megérteni.
Lehet te nagyon szenvedsz, vagy csak úgy akarod hinni, hogy a gaz izrael megeszi a szegény palesztinokat, de ez nem egyoldalú küzdelem, ebben vastagon benne vannak a palesztinok is, illetve kiprovokálták ezt maguknak.
Az a nép amelyik nem fér meg a szomszédaival, ellenségnek tekinti azt, hagyja, hogy a hazájuk szélsőségesei tönkrevágják az országukat, az egy öngyilkos nép.
Sajnálom, de ezt a következtetést kellett levonnom, mindenki a saját maga baja kovácsa.
Te továbbra is irogass, másolgasd ide az újságjaid írásait, biztosan lesznek mások is akik hozzád hasonlóan itélkeznek, nem vagy egyedűl, de remélhetőleg a kissebbséget képviselitek.
Szevasz.
sanka
cak nem mindegy ki kezdi!
sanka
tudom pampa, neked, és a hozzád hasonló nézetűeknek fáj az igazság, de ugye a tények azok kikezdhetetlenek.
sanka
igen pampa, a hamasz már ott van, és szerencsére tik vagytok kevesebben, legalábbis remélem.
Természetesen mindenki azt gondol amit akar, csak az aktivitásod tettem szóvá.Csá.
sanka"

??????
sanka 2009. 01. 26. 09:18
#873
már erről is volt szó pampa, bizony, keresd vissza ha érdekel.
pampa 2009. 01. 26. 09:11
Előzmény: #870  sanka
#872
sanka

Egyetlen egy tényt sem írtatok,linkeltetek be ide, ami azt bizonyítaná.hogy az izraeli akció minden nemzetközi normának,jogszabálynak megfelel.
A világ jelentős része elismerte,hogy az izraeli válszcsapás aránytalan volt,és nagymértékben inkább a lakosságot sújtotta mint a Hamasz terroristáit.
Ráadásul az ENSZ épületeit és embereit is támadtak,pont ennek kizárása érdekében az izraeliek rendelkezésére bocsájtották a szükséges adatokat.
És amit Olmert is elismert ,használtak olyan haditechnikát amit nezetközi jogszabályok tiltanak sürűn lakott területen.

Mit írtam ami nem fedi a valóságot?
mondoka 2009. 01. 26. 09:08
Előzmény: #870  sanka
#871
hazugság?????

A meggyilkoltak nem hazudnak.
Vitatkozni tényleg hasztalan, nincs miről. Pártolják csak a bűnt , csináljanak belőle hőstettet.
A gyilkolást épp ésszel nem támogatja senki , csak vérgőzös őrültek.
De bárki emberére akadhat még. Amikor jólesne az a megtiport igazság ha most őt magát megvédené.
sanka 2009. 01. 26. 08:52
#870
igen pampa, mint ahogy előre prognosztizáltam, neked teljesen mindegy milyen tényeket, bizonyítékokat teszünk eléd, továbbra is jösz a régi szöveggel, a süketeléssel, amit már ezerszer megbeszéltünk itt, össze kevered a szezont a fazonnal.
Egy dolog biztos, mindenképpen neked legyen az utolsó szöveged itt, mindegy mi csak lehetőleg az izrael ellenes legyen, pont olyan vagy mint egyes tévék hazugságai.
pampa 2009. 01. 25. 19:38
Előzmény: #868  pampa
#869
Izrael jogi védelmet ígért katonáinak

Izrael megvédi katonáit a háborús bűnök miatt indult perektől - mondta az izraeli miniszterelnök. Ehud Olmert szerint minden gázai harcokban részt vett katona biztonságban érezheti magát, mert jogi segítséget kapnak Izraeltől.

A kormány már jóváhagyta a Gázában bevetett katonák védelméről szóló jogszabályt.

Az izraeli külügyi szóvivő pénteken ismerte be, hogy használtak fehérfoszfort Gázában. Ez a fegyver súlyos égési sérülést okoz, civilek lakta területek elleni bevetését tiltja a nemzetközi jog.

(hírTV)

Érdekes,ha nem követtek el háborús bűntettet akkor miért kell védeni őket?
Ha pedig elkövettek, akkor etikátlan Izrael részéről más országokon számonkérni a feltételezett bűnösök ki nem adását.

pampa 2009. 01. 25. 10:29
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#868
Negev

Akár hogyan is annak szeretnék beállítani ez nem két ország háborúja,hanem egy országon belüli autonóm területen élő kb. 25000 terrorista elleni katonai akció.
Ez közelebb áll a valósághoz.

Izrael építette, tehát le is bombázhatja.....

"Pozsony,Kassa,Kolozsvár esetében is ilyen megértő lenne mindenki."....

Ezt a megjegyzésedet meg sem hallottam. :(

Izrael ad nekik mindent...
Nehéz is lenne másnak,hiszen fallal körül kerítette és csak ő mehet be és az akit,vagy amit beenged....

Egy adott területről ezekszerint el lehet üldözni embereket csak megfelelő magyarázatot kell hozzá találni?

És a cisz-jordániai helyzetről még mindíg nincsen véleményed...
Ott mi lesz?
Izrael kivonul a 67-es határok mögé?
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 10:13
Előzmény: #865  pampa
#867
Pampa !

Ha egy háborúban az ellenfeled infrastruktúráját lerombolod, kommunikácios csatornáit elvágod, félig már nyertél! Arról nem is beszélve, hogy , (és most bocsi de hazabeszélek) a teljes infrastruktúrát izrael építette ott ki. Na bm lerombolta amit egyszer már felépített. Félig már úgy is lelakták! Ismétlem magam: A vizet , gázt, áramot izrael adja nekik, nagyrészt saját adófizetői pénzén. Mindig jössz ezzel a földjeiről elüldözött palesztinokkal! Amíg nem létezett izrael, feudális jelleg volt! 3-4 nagybirtokos azt kalap! A többi arab zsellér szerű életmódot élt. Ezeket meg tudatosan sötéten és nyomorban tartották. Gondolkozz el azon, hogy a kettő , hogy egyeztethető össze. Amikor béke van akkor mint a példa is mutatja átjárnak egymáshoz és munka és nyugalom. Ezt az állapotot verte szarrá a hamasz rezsim a lődözésével!
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 10:03
Előzmény: #863  pampa
#866
"Ugyancsak februárban nemzetközi donorkonferenciát rendeznek az újjáépítésről. Izrael egyelőre nem enged építőanyagot az övezetbe, de az élelmiszert és gyógyszert szállító teherautók előtt megnyitotta a határt." Szerintem egyszerű a képlet. Nem engedik a hamaszt újra megerősödni, az újjáépítéssel járó anyagi eszközökhöz, hogy nehogy esetleg rosszra költsék. Majd jön a " fehér lovon" Abu Mazen és ujjáépít ő, hogy ezzel is gyengüljön a hamasz befolyása. Most jut eszembe! Azt sosem emlegeted,hogy amikor a hamaszosok neki estek a fatahosoknak, civilnek, katonának egyaránt, az izraeliek védték meg és menekítették őket. Sebesültjeikkel voltak tele az izraeli kórházak. Akkor nem volt egyoldaluan súlyosan háborús bűnös izrael?
pampa 2009. 01. 25. 09:55
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#865
Negev

Ez csak egy eset a rengeteg közül valószínűleg. És ez is csak azért kapot publicitást mert közismert személy a szenvedő alanya.
Tudom én ,hogy nehéz nem elfogultan kezelni,de rengeteg olyan információ kerül ki ami egyértelműen bizonyítja,hogy ez a harc nem a Hamaszról szól.
Több nappal a harcok beszüntetése után engedték be csak a független médiát. Miért? Nem engednek be építőanyagot a helyreállításhoz? Miért?
Bombáztak vízműveket,villanyelosztókat. Miért?

És ha ahogyan mondod,hogy a Fatah a megoldás,akkor mi lesz a cisz-jordániai telepekkel,vadtelepekkel?
Ki telepítik őket?
Mi lesz a többi megszállt területtel? Kivonul onnét Izrael?
Visszavonul a 67-előtti területekre?

Sok a kérdés,nehéz lesz mindben megállapodni.

És még +1-nek ott van az elüldözött palesztinok kérdése is. Visszaengedik őket földjeikre?
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 09:22
Előzmény: #862  pampa
#864
Látod Pampa, napok óta ezt próbálom magyarázni neked, hogy a vékony , ámde jól profitáló terrorista réteg a fegyvereivel miként dobja koncként oda a mezei embereket. Ez a példa is jól mutatja, hogy egy béke esetén mindenki tenné a dolgát , élné az életét. Ez a terroristáknak nagyon nem érdeke. Sajnos békét a hamasz sosem fog kötni , mert jobb kezével aláír , a ballal meg bombát dob. A fatah, úgy tűnik , hogy végre felismerte, hogy többet tud elérni, és legalább annyi anyagi eszközt kaphat ha a békés utat járja. Megjósolom, hogy nemsokára ismét összeugrik a két szervezet ! Ezzel is azt igazolva, hogy pórnép leszarva, csak a hatalom számít. Szerintem az egyetlen esély egy hosszú távú békére, csak a fatah vezetésével képzelhető el. Az idők folyamán sokat szelidültek, és már inkább politikai síkon akarják rendezni a dolgokat. Ezért is tudták olyan könnyedén a hamaszosok átvenni erőszakkal a hatalmat gázában. Egyik oldalon sem tud igazán objektív lenni ebben a helyzetben senki akit valami tragédia ért , akár zsidó , akár arab. Ezért is fordulhatnak elő olyan kölcsonös vádaskodások aminek lehet, hogy semmi alapja sincs. Nem tartom valószínűnek, hogy egy ekkora méretű offenzíva során ne lettek volna vétlen áldozatok. Sajnos a háború erről is szól. Én nagyon reménykedem abban , hogy Barack Obama kormánya végre ki tud kényszeríteni egy hosszútávú tartós békét!
pampa 2009. 01. 25. 09:04
Előzmény: #862  pampa
#863
Izrael nem vet véget a blokádnak

Február 12-én Egyiptomban konferenciát rendeznek a palesztinok megsegítéséről. Ugyancsak februárban nemzetközi donorkonferenciát rendeznek az újjáépítésről. Izrael egyelőre nem enged építőanyagot az övezetbe, de az élelmiszert és gyógyszert szállító teherautók előtt megnyitotta a határt. Közben újrakezdődött a tanítás a gázai iskolákban.

Ezzel a blokáddal megint csak a civil lakosságot bünteti. Hiszen ő is elismerte,hogy az egyik célja a Hamasz csempész alagútjainak a megsemmisítése és ezt teljes mértékben nem érték el.
Így a Hamasz terrorszervezet a blokád ellenére is hozzájut mindenhez amire szüksége van,csak a lakosság lesz egyre kiszolgáltatottabb helyzetben.
Kollektíven bünteti a gázai övezet lekóit és ezt tiltják a nemzetközi egyezmények.
pampa 2009. 01. 24. 09:42
Előzmény: #861  TrendMan
#862
NO COMENT

Izelden Abuelas arról pillanatról mesélt a BBC-nek, amikor meghalt három lánya. A nőgyógyász egy gázai menekülttáborban élt, Gázavárosban orvosokat képzett ki, de az izraeli Bersébába is átjárt ottani betegeit kezelni. El kellett tűrnie a határátkeléskor a biztonsági ellenőrzéseket, de azt is, hogy gázai diákok dühösen azt kérdezték tőle: miért segíti az izraeli anyákat, akiknek gyerekeik egyszer katonák lesznek és palesztinokat ölnek majd? A konfliktus ellenére nem szokatlan, hogy palesztinok dolgoznak az izraeli egészségügyben, és hogy izraeli kórházakban ciszjordániai palesztinokat kezeljenek.

A héberül folyékonyan beszélő Abuelas volt az izraeli 10-es tévécsatorna nemhivatalos gázai tudósítója, és a hadművelet 23 napja alatt ő mondta el az izraeli nézőknek, hogy a gázaiak hogyan élik át a Hamász elleni akciót.

Pénteken azonban, amikor a tévések adás előtt felhívták, hisztérikus hangot hallottak a telefonban. Az orvos házát találat érte, három lánya és unokahúga abban a szobában halt meg, amelyből éppen kilépett. Biszannak, a legidősebb lánynak néhány hónap múlva lett volna a diplomavédése. Abuelas az élő adásban ismételgette a tévé védelmi tudósítójának: Slomi, nem segít rajtunk senki?

A tévések azonnal mozgásba lendültek és a hadseregbeli ismerőseiken keresztül megszervezték, hogy Dr. Abuelast és túlélő családtagjait egy izraeli kórházba vigyék.

Bár az izraeli vezetés az offenzíva során többször megismételte, hogy nem Gáza népe ellen folytat háborút, az izraeliek többsége gyanakvó az arabokkal szemben és sokan támogatták a rendteremtést úgy, hogy nem akartak hallani a gázaiak bajairól. A másik oldalon pedig a Hamász dicsőségnek és mártíromságnak állítja be az izraeli civilek elleni öngyilkos támadásokat.

Daniel Rubenstein, palesztin ügyekkel foglalkozó elemző szerint Dr. Abuleas tragédiája volt az, ami sokak szemében hozzájuk hasonló emberi lényekké tette a palesztinokat.

A gyászoló gázai orvost azonban nemcsak jóindulat fogadta. Amikor egy kórházban interjút adott az izraeli médiának, több dühös izraeli is kiabálni kezdett vele, egyikük azzal is megvádolta, hogy fegyvereket tárolt a házában. Az asszonyt később otthonában meginterjúvolták az újságírók, de azt mondta: nem tudja elhinni, hogy a katonák ok nélkül nyitottak volna tüzet.

Az izraeli hadsereg azt mondja, kivizsgálja a támadást, de azt állította: katonáira lőttek az orvos házából, vagy háza közeléből. Dr. Abuleas viszont tagadja ezt, és a tragédia ellenére továbbra is azt mondja: a katonai megoldás nem működik, nincs más út, csak a békés egymás mellett élés. "De ezt még mindig nem fogtuk fel" - tette hozzá.
TrendMan 2009. 01. 23. 23:39
Előzmény: #860  Knight Tyris
#861
Nem volt ma valami jó nap:
Mészárlás egy belga bölcsödében, halálos lövöldözés egy norvég iskola előtt, és abban az amerikai főiskolában, ahol 2 éve a koreai diák 32 embert mészárolt le, most egy kínai diák megölt és !!! lefejezett !!! egy kínai diáklányt.

Csodálkoznék, ha ezekben az eseményekben a gazdasági válság így vagy úgy ne játszott volna szerepet.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek