Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 14:42
Előzmény: #819  pampa
#820
Igen! Izraelben nincs halálbüntetés ! Hogy elmondjam neked, sosem volt még olyan közel a két nép a teljes kiegyezéshez mint akkor amikor az a szélsőséges srác lelőtte Rabint. Ezt azóta is a lelke mélyén mindkét nép sajnálja. Sajnos a szélsőséges minden országban szélsőséges. Ezért kell gátat szabni mindenütt nekik. Akár jobb vagy bal oldalról beszélünk.
pampa 2009. 01. 22. 14:35
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#819
Köszönöm kimerítő válaszodat.
Még egyet kérdeznék mert erre nagyon kiváncsi vagyok.

Ha egy arab vagy palesztin lőtte volna le Rabint akkor ugyanazt a büntetést kapta volna mint amit a gyilkosa kapott?
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 14:29
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#818
Jav:Több arab nép alkotmányában benne van!
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 14:25
Előzmény: #815  pampa
#817
Palesztina 1516-tól az Oszmán birodalom része volt. Az I. világháború és 1947-között angol gyarmat volt. Ekkor indult meg a cionista mozgalom hatására a zsidók szervezett betelepülése (alija). 1947-ben zsidók tulajdonában 1850 km2 volt, Palesztína területénk 7,04%-a. Közbirtok, vagy a "korona birtoka", amit a mandátumterület kormánya kezelt, a teljes terület 70%-a volt, főleg a Negev-sivatag. A többi volt arabok, keresztények vagy bárki más kezén.
Izrael államot 1947-ben kiáltották ki.

( Ezt gyönyörűen megfogalmaztad, de azon a földön ember emlékezet óta élnek a zsidók. Hol volt még akkor oszmán birodalom amikor az arab hordák elkezdtek letelepedni izrael földjén? )

Létezett mint Angol gyarmat. És ha ennyire szigorúan keresed a palesztint akkor lehet,hogy Magyarországon sem találnál „Magyart”.

( Ebben nem értek veled egyet ! Nem az országról lett a magyar nép elnevezve! Ne felejtsük el, hogy a magyar kúltúra több mint ezer éves! Nem pedig egy 50 évvel ezelőtt mesterségesen kitalált nép)

Én nem is akarok és nem is tudok igazságot tenni ebben az ügyben. Egyedül ami felháborít az a „kettős mérce”. Azon cselekedeteket amit az arabok követnek el és amit az izraeliek nem azonos megítélés alá esik.

( Valóban így van ! Tudod van sapka nincs sapka, tökmindegy ! Az olaj miatt , meg a zsidó útálat miatt megy az arabnyalás ! Elég bulvár, de olvass el egy könyvet : A lányom nélkül soha ! Nos ebből megláthatod a leendő jövőjét egy erősen iszlámmal betelepített eu-nak.Ha egy terrorista robbant, ááá az csak szabadságharcos...)

Gyakorlatilag Izraelnek minden meg van engedve,minden törvény felett áll.
Nem szándékozom oda utazni. Olyan országba nem teszem a lábam ami nem demokratikus.

( Erről nem nyitnék vitát, mert lehet alulmaradna magyarország az összehasonlításban!)

Ahol még engedélyezett a vallatás közbeni kínzás....

( Ne haragudj, de magyarországon a rendőrök a mai napig verik az örszobán az embereket. Néha a szemük is kilövődik...)

És nem provokálok,csak fontosnak tartom,hogy minden fórumon kapjanak teret ezek a cselekedetek.

( Hogyne provokálnál! Erre utazol. Sőt , felszínesen ugyan de kezdesz utánanézni dolgoknak. Persze csak azt publikálod ami a te szád íze szerint való.)

Gondolom neked és a többieknek akik a saját bőrükön is megszenvedik a konfliktust teljesen más,de nem lehettek ti sem elfogultak.

( Én nem szenvedem meg ezt a konfliktust!! A gyűlöletet meg megszoktam. Megjegyzem ha én vagyok a parancsnok, most nem vonultam volna ki amíg végleges békekötésre nem kényszeríteném a hamaszt)

Mert arab oldalon ti csak a bűnösöket látjátok pedig ott is élnek ártatlan civilek akik arányaiban mérhetetlenül jobban szenvednek mint az izraeli civilek.

( Kedves barátom miért ítélsz? Kinti életem során, arab volt az autószerelőm, az arab zöldségesnél és boltosnál ugyanúgy vásároltam mint a zsidónál . Sőt az arab kereskedőkkel minden alkalommal szertartásosan kávéztunk és vizipipáztunk egy órát vásárlás előtt. Bármilyen hihetetlen a mindennapi életben ez a fajta gyűlölködés ezred rangú kérdés. Ezért is vagyok rosszul, mikor emberek a kényelmes europai székecskéjükből akarják megítélni a két nép viszonyát! )

És bizony van izraeli oldalról is háborús bűnös akinek az igazságszolgáltatás elé kerülésének az esélye egyenlő a 0-val.

( Nagyon tévedsz ! Csak te a kinti napi médiát nem olvasod és nem látod! Libanon után is voltak felelősségre vonások! Persze ez sosem akkora sztori mint szegény palesztinok. Csak megkérdezném demokrácia fronton: Láttál már felelősségre vont magyar politikust, Én nem ! Izraelit igen!)

És itt is kettős mérce van,Izrael le „antiszemitáz” minden olyan országot aki jogi akadályokat görget ezen kiadatási kérelmek elé.
Ő pedig kerek-perec megmondta,hogy sohasem adja ki állampolgárait semmilyen bíróságnak.

(Nagyon helyesen teszi, mert egy-két államot kivéve a világban, nem hiszem, hogy ugyanazt az elbánást kapná!)

És azt is vitatnám,hogy a palesztin terroristák megúszhatják a tömegben elbújva. Sohasem okozott Izraelnek a „célzott likvidálás” gondot. És az ahol tartózkodott a cél személy. Kilőtték,mindegy hol van. Ezzel sem értek egyet,mert jogilag ez gyilkosság.

Én is sokkal humánusabbnak tartom a célzott likvidálást mint az olyat ami most gázában volt, de sajnos ez nem mindig működik)

És ezek azok az apró részletek amin te rendszeresen felháborodsz. Te egy ilyen gyilkosságot önvédelemnek minősítesz.
Ha Izrael ezt a politikát és ezeket a módszereket alkalmazza akkor ismerjük el,hogy ő is egy terrorista állam. Ugyanúgy ahogyan ezt a Hamaszról kijelenthetjük.

(Ez csak a kis lelkedben meg a vágyaidban van legfeljebb. Sajnos az évek megmutatták, hogy szép szóval nem lehet velük egyezkedni)

Ha egy ország úgy érzi,hogy egy másik veszélyes lehet rá akkor az ENSZ a megfelelő hely ezen kérdések rendezésére.
Az,hogy fogom magam és porig bombázom mert a titkos szolgálatom azt feltételezi...
Nézd meg mit csináltak Irakban ENSZ felhatalmazással....

( Az ENSZ mindig is egy erősen impotens szervezet volt, amit mindig az olaj, és anyagi érdekek mozgattak. Tanulmány az is ahogy az izraeli-egyiptomi háború előtt a katonái elhúzták a belüket a közös határrol)

Ennyit a titkosszolgálati jelentésekről.
Ezek szerint akkor azt is elfogadtad volna ha Izrael ezen létesítményeit éri csapás még azelőtt mielőtt megépíti atombombáját?

( Mire ez kérdés lehett volna, már rég megvolt a nuki. A lényeges különbség az , hogy izrael senkit nem fenyeget vele, úgy ahogy azt az irániak teszik például. Izrael alkotmányában nem szerepel másik nép eltörlése a föld színéről, több arabé viszont igen.)

Költői volt a kérdés...

( Persze hogy költői volt hisz te nem akarod látni a másik oldalát a dolognak.)

Én szűk látókörű.

( Végre valami amiben egyetértünk)
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 13:51
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#816
link

Látod Pampa, van ahol már kezdik kapizsgálni a veszélyt ! Bár a kérdéses pártot én sem kedvelem!
pampa 2009. 01. 22. 13:51
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
Negev

Palesztina 1516-tól az Oszmán birodalom része volt. Az I. világháború és 1947-között angol gyarmat volt. Ekkor indult meg a cionista mozgalom hatására a zsidók szervezett betelepülése (alija). 1947-ben zsidók tulajdonában 1850 km2 volt, Palesztína területénk 7,04%-a. Közbirtok, vagy a "korona birtoka", amit a mandátumterület kormánya kezelt, a teljes terület 70%-a volt, főleg a Negev-sivatag. A többi volt arabok, keresztények vagy bárki más kezén.
Izrael államot 1947-ben kiáltották ki.

Létezett mint Angol gyarmat. És ha ennyire szigorúan keresed a palesztint akkor lehet,hogy Magyarországon sem találnál „Magyart”.
Én nem is akarok és nem is tudok igazságot tenni ebben az ügyben. Egyedül ami felháborít az a „kettős mérce”. Azon cselekedeteket amit az arabok követnek el és amit az izraeliek nem azonos megítélés alá esik.
Gyakorlatilag Izraelnek minden meg van engedve,minden törvény felett áll.
Nem szándékozom oda utazni. Olyan országba nem teszem a lábam ami nem demokratikus. Ahol még engedélyezett a vallatás közbeni kínzás....
És nem provokálok,csak fontosnak tartom,hogy minden fórumon kapjanak teret ezek a cselekedetek.
Gondolom neked és a többieknek akik a saját bőrükön is megszenvedik a konfliktust teljesen más,de nem lehettek ti sem elfogultak. Mert arab oldalon ti csak a bűnösöket látjátok pedig ott is élnek ártatlan civilek akik arányaiban mérhetetlenül jobban szenvednek mint az izraeli civilek.
És bizony van izraeli oldalról is háborús bűnös akinek az igazságszolgáltatás elé kerülésének az esélye egyenlő a 0-val.
És itt is kettős mérce van,Izrael le „antiszemitáz” minden olyan országot aki jogi akadályokat görget ezen kiadatási kérelmek elé.
Ő pedig kerek-perec megmondta,hogy sohasem adja ki állampolgárait semmilyen bíróságnak.

És azt is vitatnám,hogy a palesztin terroristák megúszhatják a tömegben elbújva. Sohasem okozott Izraelnek a „célzott likvidálás” gondot. És az ahol tartózkodott a cél személy. Kilőtték,mindegy hol van. Ezzel sem értek egyet,mert jogilag ez gyilkosság.

És ezek azok az apró részletek amin te rendszeresen felháborodsz. Te egy ilyen gyilkosságot önvédelemnek minősítesz.
Ha Izrael ezt a politikát és ezeket a módszereket alkalmazza akkor ismerjük el,hogy ő is egy terrorista állam. Ugyanúgy ahogyan ezt a Hamaszról kijelenthetjük.

Ha egy ország úgy érzi,hogy egy másik veszélyes lehet rá akkor az ENSZ a megfelelő hely ezen kérdések rendezésére.
Az,hogy fogom magam és porig bombázom mert a titkos szolgálatom azt feltételezi...
Nézd meg mit csináltak Irakban ENSZ felhatalmazással....
Ennyit a titkosszolgálati jelentésekről.
Ezek szerint akkor azt is elfogadtad volna ha Izrael ezen létesítményeit éri csapás még azelőtt mielőtt megépíti atombombáját?

Költői volt a kérdés...

Én szűk látókörű.
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 13:16
Előzmény: #813  pampa
#814
Olyan szűklátókörű vagy hogy az fáj! Ha ezeket az atomlétesítményeket nem bombáznák le mindig akkor olyan kezekbe kerülhet atomfegyver ami személyesen rád is veszélyes lehet! Emlékezz , hogy afganisztánban mikor a taliban került hatalomra, a szélsőségesen nyugatellenesség megjelent, valamint az erőszakos térítés az iszlám hitre! Szerinted észak koreától miért félt , fosik az egész világ ! Iránnak olyan hatótávolságú rakétája van amivel az eu elérhető! Mi van ha egy elmebeteg kitalálja, hogy a sok hitetlen elpusztításával repül a paradicsomba? Játssz el a gondolattal, hogy mi lett volna ha londonban, vagy madridban azok a kedves emberek nukit használtak volna ? Sharon meg tett amit tett, akkor is a huszadik század egyik legnagyobb stratégája volt! Nem volt hibátlan ! Viszont maroknyi csapatával megállította, visszaverte, és legyőzte az egyiptomi hadsereg majdnem felét ! Arról nem beszélve, hogy keményvonalassága ellenére visszadta gázát, amit a un. palesztinok aztán jól leamortizáltak.
pampa 2009. 01. 22. 12:57
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
Conqui

Egyet megnevezek, Ariel Sharon.

Iráni atomlétesítmények bombázása, marokkói PFSZ irodák bombázása.
Kell konkrétabb? Ki adott rá felhatalmazást?

Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 09:11
Előzmény: #810  pampa
#812
Ne haragudj pampa, de nem látok a felvetéseidben konkrét tényeket, amikre reagálnom kell.
Semmi mást nem hajtogatsz, mint hogy ártatlan áldozatok, elpusztított infrastruktúra meg nem nevezett izraeli háborús bűnösök.

Az ilyenekre csak általánosságokban lehet reagálni.
Izrael nemcsak hogy folyamatos eszkalációs állapotban kénytelen élni az életét olyan arab országok gyűrűjében, akiknek egyetlen célja az állam és lakói megsemmisítése, de ráadásul világszerte szembe kell néznie a zsidó néppel szembeni általános gyűlölettel (az antiszemitizmussal) is. Hol van még egy olyan nép, amelyiknek évezredekig nem volt saját hazája, miközben szétszórt diaszpóráit hol így hol úgy próbálták felszámolni.
Már egyszer jeleztem, de erre te sem válaszoltál, hogy amikor a Hősök terén hanukát ünnepelni szándékozó zsidókat a szélsőségesek "megszólították", akkor "Menjetek haza Izraelbe" volt a javaslatuk. De hol van tulajdonképpen Izrael, ha a jelenlegi helyén sem maradhat? A múltkori felvetésed Madagaszkárral kapcsolatban szóra sem méltattam akkora baromság. Ezzel akár mondhattad volna azt is, hogy Szibéria. Ott is van elegendő hely.
Nos ilyen körülmények között a zsidó nép úgy él, mint a sarokba szorított állat, amely ott is ellenséget lát, ahol talán nincs és reakciói sem mindig racionálisak, inkább emócionálisak és az önvédelem időnként túlzott mértékű válaszlépéseket generál részükről. Én ezt is el tudom fogadni és meg tudom érteni. Aki eleve ellenséges attitűddel szemléli ténykedésüket, mint te, az nem is fogja soha ezt elfogadni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 08:44
Előzmény: #807  pampa
#811
Látom Pampa azért a provokáció a véredben van! Én mindig ki vagyok akadva amikor palesztin népről beszélnek. Nincs olyan, hogy palesztin nép ! A régmúlt időkben az arab emberek törzsekre oszlottak. Minden arab országban vannak ezekenek a leszármazottaiból. Soha nem látott a történelem palesztin törzset ! Ez egy jó üzleti fogás volt Arafat részéről, hogy létrehozott és beépített a világ tudatába valamit ami sose volt. Mellesleg ezzel olyan anyagi eszközöket tudott megszerezni mint az uniós támogatások stb. ! Nem régen egy mértékadó német újság oknyomozói utánajártak ezeknek a pénzeknek. Nos az eredmény a zsidókon kívűl mindenkit megdöbbentett. 60% ment a saját számlára , 40% ment a terrorista szervezetek számlájára. Az, hogy az általad palesztin népnek nevezett emberek hirtelen ilyen sokan lettek az az életmódjukban keresendő. Pont olyan mint itt azé a bizonyos kisebbségé! Természetesen támogatom az ötletet, hogy aki háborús bűnös azt ki kell adni! Egy apró megjegyzéssel! Amint az elmúlt tizenöt évre visszamenőleg az izraeleben belüli és kívűli robbantások, terrorcselekmények elkövetői is bíróság elé kerülnek. Sajnos ez lehetetlen, mert a tetvek megbújnak az arctalan tömegben. Tennék neked egy ajánlatot ! Február vége fele úgy is ki kell ugranom pár napra ! Gyere velem! Elmegyünk Ciszjordániába, Akkóra, Tibériasra, Libanoni határra, és még talán a Gázai határra is ! Az egyszerű arabokat megtudod kérdezni szabadon mi a véleményük az állandó gyűlölet szításáról és az együttélésről? Az egyedüli ami Neked problémát okozhat az az, hogy a szállásunk igen közel lenne gázához ! Ez beleesik a rakéták hatósugarába. Mondjuk legalább hallanál élesben egy kis légiriadós szirénát! Ne aggódj az első két-háromszáz után már észre se veszed a félelmet. Az első tíznél azért javasolt a pelus!
pampa 2009. 01. 22. 08:12
Előzmény: #809  pampa
#810
Conqui

Miért van az , hogy konkrét tényekre,esetekre nem reagálsz?
Arról nincsen véleményed?
pampa 2009. 01. 21. 18:50
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#809
Conqui

Én azt is megérteném,csak akkor vállalják fel azt,hogy ők is ugyanolyanok mint azok akik ilyet csináltak máskor,máshol.

És mit szólsz a hírzárlathoz?

Ezek után lesz e még mersze Izraelnek valakitől feltételezett háborús bűnös kiadatását kérni?

Annyira tipikus "amit szabad Jupiternek azt nem szabad a kisökörnek" szituáció.

Sajnos a kérdéseimre,felvetéseimre értékelhető reakció nem jön tőled.
Elvi és álltalános dolgokra reagálsz,de konkrét kérdésre nem válaszolsz te sem, és más sem akinek nem tetszik a véleményem.

Őket nem kitelepítették hanem elüldözték a földjeikről.Meg is magyarázták,hogy miért. Amikor megkapták a területet akkor ez nem volt a megállapodásban.
Amerika ezt durvábban csinálta,ő egyszerűen kirtotta az indiánokat. Természetesen az az eset nem szerepel a történelemben mint indián Holokauszt.
Szerintem a Palesztin sem fog, ugyanúgy ahogyan az Örmény sem.
És még sorolhatnám a különböző népcsoportok,vallások ellen elkövetett tömeges gyilkosságokat.

És a célját sem érte a el a támadás,a Hamasz sem semmisült meg és ugyanúgy rakéta csapásnak van kitéve az ártatlan izraeli lakosság mint előtte csak most "dühösebb" a terrorista.
Egyedül azt érték el,hogy kb.500000 ember infrastruktúráját tönkretették.
Eszméletlen károkat okoztak mind ingatlanban és ingóságban. Nem beszélve a 800 ártatlan civil halottról.
Izraeli részről 3 arab építőmunkás, 10 katona abból 4 "baráti tűz" áldozata.

Valószínű,hogy egyszer alapítanak egy Jaszin-Sejk intézetet aminek a célja a palesztinok ellen elkövetett háborús bünök elkövetőinek a felkutatása lesz.
És remélem,hogy a bűnösök (mind két oldalon) bűnhődni fognak.
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 17:44
Előzmény: #805  pampa
#808
"És végül mi lesz a sorsuk a mai Izrael területérő elüldözött Palesztin lakosoknak?
Visszaengedik őket? Visszakapják földjeiket?
Mert a béke érdekében ezt a problémát is kezelni kell. Jeruzsálem? Vele hogyan lesz? "

Mi volt a sorsuk a kitelepített magyaroknak anno. Mi lesz a sorsa a szomszédos országok által elfoglalt magyar területeknek?
Ne sajnálkozz pampa. Vagy ha sajnálkozni akarsz, gyere közelebb az országhoz.
Ez az ő Trianonjuk. Ez a világpolitika.
pampa 2009. 01. 21. 13:56
Előzmény: #806  pampa
#807
No coment...

Nem adja ki a gázai hadműveletek irányítóinak személyes adatait Izrael. Attól tartanak, hogy háborús bűnök miatt eljárás indulhat ellenük a gázai ENSZ-iskola 42 ember halálát okozó lerombolása, valamint a fehérfoszforos bombák bevetése miatt.

Izrael megtiltja, hogy közöljék a gázai övezeti offenzívában részt vevő egységek parancsnokainak személyazonosságát, attól tartva, hogy eljárás indulhat ellenük háborús bűntettek címén - közölte szerdán egy katonai forrás. A tilalom fényképükre is vonatkozik.

link
pampa 2009. 01. 21. 13:07
Előzmény: #805  pampa
#806
Senki sem győzött,csak meghalt 800 civil. Ennyi értelme volt a harcoknak.
A célt nem érték el vele, ha tényleg az volt a céljuk amit mondtak...

Ki győzött?

A dél-izraeli városok lakóinak biztonsága továbbra sem szavatolt, amit a Hamász - az egyoldalú izraeli tűzszüneti bejelentésre adott első válaszaként – vasárnap közel 15 Kasszám-rakéta kilövésével erősített meg, ezzel is bizonyítva, hogy a szervezetet nem sikerült sem megfélemlíteni, sem legyőzni. Félő, hogy továbbra is csak a Hamász akaratán múlik, hány rakétát zúdít Szderot vagy Askelon lakóházaira.

Emellett, bár az izraeli hadsereg a New York Times szerint mintegy 500 Hamász-taggal végzett a 22 napos hadművelet során, a palesztin szervezet Izeael feletti győzelmét „ünnepli”, mondván, az offenzíva sem rakétakilövő képességét, sem ellenállási kedvét nem tépázta meg. A harcok elején a nemzetközi szakértők 25 ezerre tették a Gázai-övezet feletti hatalmat 2007 nyarán erőszakkal átvevő szervezet milicistáinak számát.
a cikk.link
pampa 2009. 01. 21. 09:09
Előzmény: #804  pampa
#805
Conqui

Tudod ebben a topikban miért nem tudunk egyetérteni?
Szerintem azért mert én elitélem a Hamaszt és Izraelt is a civileket ért támadásért te pedig csak a Hamasz itéled el és az izraeli beavatkozással egyetértesz.
Ez egy nagyon lényeges különbség.
Te háborúként kezeled én megszállásként.
Talán ha két külön ország lenne akkor más lenne a helyzet.
De ahhoz legalánn Izrael határait meg kellene húzni.
Te egy térképen körül tudnád rajzolni Izraelt?
Sokan a két önálló államban látja a megoldást,szerintem ez sem hozza meg a békét.
Ha egyszer megrajzolod a határokat akkor ezzel elveszik az izraeli területgyarapítási esély, erről ők nem mondanak le.
És még a cisz-jordánai vad ill. rendes telepek státusza is létező probléma. Mi lesz velük? Hová fognak tartozni?
Mert ha Palesztin igazgatás alá kerülnek....
Gondolom Izrael jogot akar szerezni vagy a területek felett vagy a telepesek kédelmére.
Akkor izraeli katonák lesznek palesztin földön.
Örök konfliktus.

És végül mi lesz a sorsuk a mai Izrael területérő elüldözött Palesztin lakosoknak?
Visszaengedik őket? Visszakapják földjeiket?
Mert a béke érdekében ezt a problémát is kezelni kell. Jeruzsálem? Vele hogyan lesz?

Annyi itt a feszültség forrás,hogy szerintem lehetetlen megoldani.Végül is Izraelnek nem is célja. Neki a jelenlegi állapot a legideálisabb.
Nem erőlteti annyira a békekötést.

pampa 2009. 01. 20. 08:32
Előzmény: #803  sanka
#804
Érdekes ez a politika amit folytatnak. Érvényes elfogató parancs van életben Saron ellen a palesztin menekült táborban elkövetett népirtás miatt A saját politikusai sem teszik lehetővé,hogy az érintett az igazságszolgáltatás elé kerüljön.Ellenben más országot "megbélyegeznek" ennek hiánya miatt.
Szóba került az a bizonyos szálka esete...

A Simon Wiesenthal Központ jeruzsálemi irodájának vezetője hétfőn Újvidéken a díszpolgári címének átvételekor mondott beszédében úgy fogalmazott, hogy ma már nem kell félni a holokauszt elfelejtésétől, de egyre bonyolultabbá válik elkövetőinek felelősségre vonása. Ennek elsődleges oka a politikai akarat hiánya; több mint ötven év után is könnyebb megtalálni a bűnösöket és az ellenük szóló bizonyítékokat, mint elérni azt, hogy eljárás induljon ellenük és megbűnhődjenek tetteikért - magyarázta.

Erre az egyik legjobb példa a 67 évvel ezelőtt Újvidéken elkövetett tömeggyilkosság, amelynek egyik résztvevője, Képíró Sándor bevallotta, hogy 1942 januárjának szörnyű napjaiban a városban tartózkodott mint a megszálló magyar erők tisztje. Márpedig mindannyian tudjuk, hogy ők hajtották végre az Újvidéken élő ártatlan zsidók, szerbek és cigányok elleni tömeggyilkosságot - fogalmazott Efraim Zuroff. Hozzátette, hogy Képíró máig bántatlanul él Budapesten, mivel Magyarországon hiányzik a politikai akarat a felelősségre vonására, politikai akarat nélkül pedig nincs igazságszolgáltatás.
link
sanka 2009. 01. 20. 08:18
#803
pampa, pampa, tudod olyan vagy, mint az, aki mások szemében a szálkát, a sajátjában a gerendát nem veszi észre.
Én mától befejeztem, te valszeg továbbra is irogatni fogsz ide, különféle palesztin sirálmakról, a vaskos megjelenített érveket meg továbra is figyelmen kívűl fogod hagyni.
Mi nem az igazunkat akartuk itt érvényre juttatni izrael melett, hanem lásd, hogy mi miért van, minek mi a következménye, egyébként meg csak az elvakultak nem látnak a dolgok mögé, és ebben egyes médiák is sikeresen működnek, szándékosan nem irom ide őket.
Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 21:07
Előzmény: #791  pampa
#802
"Hiányolok egy kicsi,minimális részvétet az ártatlan palesztin áldozatok mellett.
Mert ők tényleg megszenvedik ezt a konfliktust,ellenben az izraeli lakossággal.
Biztosan kellemetlen nekik is,de nem szenvednek hiányt semmiből.Nem kell rettegniük,hogy másnap mit adjanak enni a gyerekeiknek. Hogyan jussanak ivóvízhez,gyógyszerhez.
Mert élnek civil emberek is a gázai övezetbe.

De értük nem aggódtok, ők nem emberek?"

Új nóta nincs? Vagy talán a Hamasz fizetett ügynöke vagy?
Mondtam már én nem hiszek a Hamasznak. Lehet, hogy ugyanazt a lebombázott utcát, ugyanazokat a hullákat mutogatják különböző oldalról fényképezve. Ez is politika. Ez az ő fegyverük. Nálad beválik.

Ártatlan civil áldozatok? Olyan országban, ahol az asszonyok és a gyermekek is fegyvert fognak? Ja, hogy amikor lefényképezik a hullájukat, már nincs náluk?! Persze mert addigra már a szomszéd gyerek kezében van. A bátyó meg kezeli az aknavetőt.

Tudom, szélsőséges álláspont. De ne másokra mond, hogy elvakult, amikor ezt a szervezetet ezek az emberek választották meg maguk fölé olyan program alapján, amely szerint Izraelnek el kell tünni a térképről. Ők lennének akkor az áldozatok? Teccettek volna csendben maradni!
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:35
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#801
Jó pihit mindenkinek!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek