Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:34
Előzmény: #799  pampa
#800
Ne kínlódj ! A mai napból már jól nem jössz ki! Ha gondolod egyszer igyunk egy kávét, hogy láthatsd az ellenséged szemtől szemben! Na mára elég volt, mert az asszony kiherél ha mindig a gépet verem!
pampa 2009. 01. 19. 20:28
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
Én nem gyűlölök senkit. Minden társadalmi csoportból van barátom. Vallási és nemzetiségi alapon sem válogatok.
Egyedül amit felróhatsz számomra az, hogy felmertem emelni a hangomat a konfliktus ártatlan áldozatai mellett. Függetlenül a nemzetiségüktől.

Nem hiszed? Miért? Mert merem kritizálni azt akit te ennyire védessz ?
Én a Hamaszt is elitélem.

De lehet,hogy neked van igazad. :)))

De lehet, hogy nem.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:13
Előzmény: #797  pampa
#798
Nem hiszem! Hogy is van ? Ne faragj képemre másokat! Ha ugyanaz lenne az istenünk megvilágosítana téged , és elvenné a szívedből ezt a mérhetetlen gyűlöletet. A kardodat meg dugd oda ahova gondolom!
pampa 2009. 01. 19. 19:52
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#797
Negev

No,no lehet hogy egy az Istenünk... :)

"Aki kardot ragad,kard által vész el"
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 19:39
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
Pénznyelő ezt nem értette.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 19:38
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
Én is azt mondom hogy
isten tanít.

Főleg azt amit másokban elítélsz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 19:32
Előzmény: #793  pampa
#794
Nézd hogy a szád íze szerint téged igazolva beszéljek: Szemet szemért fogat fogért....Ki izrael népe ellen támad azt az isten és izrael is megbünteti. Én ezt nagyon észben tartanám! Nem történt valami rossz veled mostanában? Ne feledd az én istenem megtalál.....ha nem most akkor később...
pampa 2009. 01. 19. 19:16
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
A tenger felől miért nem kaphat más országoktól segélyt? Akkor nem kellene az izraeli adófizetőknek viselni ezt a terhet. Blokád alatt áll már évek óta. És a sapka esete inkáb az ő fejükre illik....

Azért van terror mert Arafat gerjeszti....
Likvidálva ? nem tudni...

Azért van terror mert Jaszin sejk gerjeszti....
Likvidálva.

Azért van terror mert a Hamasz kormányoz...
Elkezdve likvidálás....és ha végeznek...

Ki lesz a következő ügyeletes gonosz?

Megint nem volt véleményed a felsorolt támadásokról.
Kitől kaptak rá felhatalmazást?
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 19:04
Előzmény: #791  pampa
#792
Ha utánanézel rájössz,hogy az ivóvizet, gázt, áramot,üzemanyagot is izrael adja ! Nem pl. a szomszédos arab egyiptom. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben mindezt az izraeli adófizetők pénzéből adják! nincs szükség arra, hogy kritikát kapjon tőlem izrael, mert a kritikát megkapja mindenkitől nap mint nap. Sőt, mivel működik a van sapka nincs sapka effektus, szinte csak kritikát kap!
pampa 2009. 01. 19. 18:44
Előzmény: #790  sanka
#791
Nagyon elfogultak vagytok. Egyetlen hozzászólásban sem fogalmaztok meg, még óvatos kritikát sem Izraellel szemben.Pedig követnek el bűnt ők is rendesen.
Volt itt szó az iráni atomlétesítmény lebombázásáról, a marokkói PFSZ irodák lebombázásáról, a párizsi gyilkosságról.
Erre nem volt reagálás senki részéről,de arról a rettegésről amit átélnek az izraeli polgárok a rakéta támadások miatt azt bőven ecseteltétek.
Hiányolok egy kicsi,minimális részvétet az ártatlan palesztin áldozatok mellett.
Mert ők tényleg megszenvedik ezt a konfliktust,ellenben az izraeli lakossággal.
Biztosan kellemetlen nekik is,de nem szenvednek hiányt semmiből.Nem kell rettegniük,hogy másnap mit adjanak enni a gyerekeiknek. Hogyan jussanak ivóvízhez,gyógyszerhez.
Mert élnek civil emberek is a gázai övezetbe.

De értük nem aggódtok, ők nem emberek?
sanka 2009. 01. 19. 18:21
#790
pampa, a 67-es háborút ki kezdeményezte, és szerinted ha ott izrael veszít, akkor most mi lenne velük, szerinted a palesztinokat érdekelné a sorsuk?
Én megmondom mi lenne, nem lenne izrael, és tudod miért, mert a palesztinok ősidők óta háborúztak, nem türtek meg senkit maguk melett, az ősi izraeli födekre bevándorolt hordák a palesztinok ősei, ennyit az ő kultúrájukról.
Nagyproli, ne haragudj, de minden szavad áthatja a zsidók elleni gyűlölet.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 16:32
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#789
Ne tessék kocsmázni, gépezni,asszonyt verni. Tessék tanulni, gyerekeket taníttatni, és akkor majd talán a szemlélet is változik!EBBEN IGAZAD VAN/Csak a feltételek is egyenlőek legyenek/de nem részletezem.További jó kereskedést
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 16:25
Előzmény: #783  pampa
#788
Izrael tárgyalt már eleget. Ha nem a Hamsz, hanem a Fatah ellenőrizné a Gázai övezetet, akkor béke lenne. Az eszkalációért a Hamasz a hibás. Amit pedig főzött, egye meg.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 16:00
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
Ez az a pont ahol feladom! Nekünk nincs miről beszélni ! Nem sértődtem meg, de amíg ahelyett, hogy magába nézne mindenki, minden rossz mögött egy zsidót akartok látni, addig nagyon nincs miről beszélgetni, mert a végeredmény mindig ugyanaz! Ne tessék kocsmázni, gépezni,asszonyt verni. Tessék tanulni, gyerekeket taníttatni, és akkor majd talán a szemlélet is változik!
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 15:38
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
Ebben igazad van!!!!! Csak a hal feje "Ti" vagytok!!!/Nem személyes sértésnek szántam ,légyszíves ne igy könyveld el/Csak ahol ott vagytok és nem minden úgy történik,ahogy Ti szeretnétek ott békétlenség van.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 15:06
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#785
De basszus ne mindig mindenki a zsidókon akarjon már elégtételt venni! Szerinted amíg ilyen a politikai elit M.o.-n addig ki a fenét és miért vonnak felelősségre a néppel szembeni , bármilyen ügyben? Csak a kisembert!!! Barátom ! Fejétől bűzlik a hal!
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 15:02
Előzmény: #782  pampa
#784
Az első lépés volt , hogy kivonultak gázából! Érdemes volt ? Mi lett belőle? A hamasz és a fatah nyírta egymást. Egyiknek sem az volt a fontos, hogy béke, tárgyalások, saját állam. Nem! A hatalom a fontos csak nekik. Az hogy a pórnéppel mi van leszarják! Csak a hatalomhoz és lóvéhoz vezető út a fontos! A népet meg leszarják! Dettó mint itt!
pampa 2009. 01. 19. 15:00
Előzmény: #782  pampa
#783
Tárgyalni kell és engedményt csak Izrael tud tenni.Akkor sem garantált a béke,de nő az esélye annak,hogy előbb-utóbb beköszön.
El kell telnie viszonylagos nyugalomban min. 50-60 évnak,hogy feledésbe merüljenek a sérelmek.
De szerintem a megoldás kulcsa Izrael kezében van.

A szaúdi uralkodó bejelentette, hogy országa egymilliárd dollárt ad a Gázai övezet újjáépítésére. Bírálta Izraelt, mondván, hogy az túlzott erővel lépett fel a Gázai övezetben, és kijelentette, hogy "egy csepp palesztin vér többet ér a világ minden pénzénél". Az övezet újjáépítését szolgáló pénzalap létrehozása a gazdasági csúcs napirendjén szerepelt, és Katar már bejelentette, hogy 250 millió dollárral járul hozzá az alap feltöltéséhez.

Abdallah azt is hangoztatta, hogy a 2002-es bejrúti arab csúcson elfogadott közel-keleti béketerv "nem lesz örökre az asztalon". Mint mondta, Izraelnek meg kell értenie, hogy a háború és béke közötti választás lehetősége nem lesz mindig nyitva. A szóban forgó béketerv értelmében az arab államok elismernék Izraelt és a biztonsághoz való jogát, amennyiben kivonul az 1967-es háborúban megszállt összes területről.
link
pampa 2009. 01. 19. 14:46
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#782
Ha holnap kikiáltják a független Palesztín államot akkor Izrael ezt engedi?
Hol lennének a határai?
Mi lesz a "vadtelepekkel"?
Izrael nélkül ez nem megy,azért sem alakult meg idáig.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 14:42
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#781
"én is kerestem volna a bosszú lehetőségét."-ezt Te írtad! -valaki még most is keresi ,no nem a bosszút csak elégtételt de ezt sem kapja meg,mert még mindig "azok"vannak ott akik elkövették/tudom a gyerek nem felel a szülö tetteiért-de az akkori előnyeit maximális mértékig élvezte és élvezi amit a szüleinek köszönhet,most is!!!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek