Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 15:43
Előzmény: #637  pampa
#640
Vazze nem veszed észre, folyton ugyanazt a nótát fújod, legfeljebb kissé más hangszerelésben? Megasztar már biztos nem lesz belőled.

Mert ugyanaz, hogy valaki bemegy úgymond terroristát keresgélni vagy ha háborús célzattal? Szerinted ha Izrael szépen megkéri a Hamaszt, hogy ugyan engedje már be, hogy megtalálja az egyébként hamaszos elkövetőket, akkor beengedi?
Mi alapján vádolok? Gondolod, hogy az "összeszerelő üzemek" külön földalatti építmények? Lófaszt! A család egyik szobája a lakótér, a másikban szerelnek. Nem egyszer volt már tv-ben is láttam ilyet. (Most ne gyere azzal, hogy az zsidó propaganda volt, mert valamelyik tudományos adón NG, Spek vagy ilyenen láttam).

A több ország meg aki elítéli őket, biztos igazuk van, de csak színházat játszanak a választóiknak. Mert hogy néz az ki, hogy szó nélkül hagyják. Mindenhol vannak ilyenek, mint te. Nektek kell ez a bundaszöveg, hogy megnyugodjanak: lám-lám a mi vezetőink hallatták a szavukat!

Háborús bűnös izraeli? Elfogatóparancs? Olyanokra gondolsz, amelyeket Irán vagy Szíria adott ki? Mert másfajtát nem ismerek. Ha esetleg valami konkrétumot...
Mellesleg hány olyan izraeli terrorcselekményt ismersz, mint München 1972, New York 2001, Madrid 2003, London 2005, aztán gépeltérítések, pokolgépek stb. Hányat vazze?
Izrael mikor, kivel, melyik országgal szemben jelentette ki, hogy el kell takarítani a föld színéről?

Sajnálatos egyebekben, hogy az előző felvetésem számtalan aspektusára nem reagáltál. Persze gondolhatom, hogy azokkal egyetértesz, ugye?
pampa 2009. 01. 07. 15:17
Előzmény: #638  mondoka
#639
Ezért pusztít el mindent Izrael. Termőföldet,ültevényeket,közművet,épületeket, elzárja az utat a vízhez,fallal körbekerít mindent....
Az embert nem lehet akkora létszámban,csak az életteret....
De még így sem nyerheti meg ezt a harcot,ha Irán hazudik és mégsem békés szándékú az atom programja....
Akkor csak idő kérdése,hogy valamelyik fél használja is a "nemlétező" fegyverét.
mondoka 2009. 01. 07. 15:09
Előzmény: #637  pampa
#638
Ez a -mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? -problémája.
Talán itt ez sejthető volna. ...de abban sem volna megegyezés.
talán tévedek, de könnyen lehet hogy ez a konflktus olyan mintha a föld vérző sebe lenne. Eltarthat még emberöltőkig is.
Csakis az egyik fél populációjának erős felülkerekedése , a másik háttérbeszorulása oldhatja meg.
pampa 2009. 01. 07. 14:42
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#637
1.Most nem mentek be?
2.Mi alapján vádolsz valakit bombaösszeszereléssel?Mert Palesztín?
Nekik nem jár az ártatlansá vélelme addig még nem bizonyítják hogy bűnös?
Te jogász vagy.Lehet valakit itélet nélkül büntetni?
Még a legsötétebb középkorban is volt itélet.
Legalább ott a látszatra odafigyeltek....
Itt már arra sem,és csodálkoztok,hogy a világ egyre több országa itéli el őket?

Több izraeli politikai vezető ellen van kiadva érvényes elfogató parancs háborús bűnért. És a sok volt és jelenlegi ügynök akik a Föld számtalan országában követtek el terror cselekményeket,és ezt büszkén el is ismerik. Ezek mind bűnözők. E logika menténConqui az izraeli nép is ugyanolyan bűnös mint a palesztín. Eltűri,segíti,bujtatja a bűnösöket.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 14:29
Előzmény: #635  pampa
#636
"Mondtam,ha név és cím szerint ismerik a bűnösöket akkor le kell őket tartóztani. És törvényes tárgyaláson itéletet hozni. Nem "bárki" döntése alapján családjával együtt rakétával szétlőni az otthonát. Ez gyilkosság akár hogy is csűrik-csavarják.
És ha ártatlan emberek,rokonok,szomszédok,civilek is meghalnak akkor pedig népirtás."

1. Ki megy be letartóztatni? A Hamasz rendőrsége? Vagy engedélyt adnál a zsidóknak a Gázai övezetben rendőri tevékenység folytatására? Nevetséges. Akárcsak a hozzáállásod vazze.
2. A rokonok barátok, szomszédok, akik ugyan nem lőnek ki semmit, de nemhogy megakadályoznák a terroristákat, hanem még támogatják is. Sőt, biztos vagyok, hogy segítenek összeszerelni a bombát. És ebben sajna az "ártatlan" gyermekek is sokszor részt vesznek. Hány filmet láttunk már, ahogy 8-10 évesek gyakorlatoznak fegyverrel a kezükben...
Tudod, hogy mi a társtettes fogalma? Aki maga ugyan nem öl, de ismeri, támogatja azt aki megteszi vagy egyszerűen csak tud róla, de nem tesz semmit, hogy megakadályozza. Hát ők a rokonok, barátok, ismerősök.
Az ártatlan civilek.

Ami pedig az izraeli hadsereg módszereit illeti. Gondolom azért kevésbe lehet okolni őket, hogy a háborúhoz olyan technikát és taktikát alkalmaznak, amely a saját katonát és civilt a leginkább megvédi. A totális háborút mellesleg nem ők találták ki. Azt már a II. vh-ban a németek is alkalmazták, utána meg a szövetségesek. Pl. Berlin bombázása.
Persze, hogy az elrettentés a céljuk. De ahogy nézem, a Hamasz nem igen retten. Ha meg akarná kímélni a civiljei életét, akkor abbahagyná a rakétatámadásokat és tűzszünetet kötne.
Már mondtam, hogy a Hamasz a "civil" áldozatokat politikai fegyverként használja. Hogy a zsidók ellen hangolja a világ közvéleményét.
Velejéig rohadt, tetű banda. Megérdemlik amit kapnak.
pampa 2009. 01. 07. 14:06
Előzmény: #632  sanka
#635
Én látok egyoldalúan?

Én aki elitélem a Hamaszt? Mondtam,ha név és cím szerint ismerik a bűnösöket akkor le kell őket tartóztani. És törvényes tárgyaláson itéletet hozni. Nem "bárki" döntése alapján családjával együtt rakétával szétlőni az otthonát. Ez gyilkosság akár hogy is csűrik-csavarják.
És ha ártatlan emberek,rokonok,szomszédok,civilek is meghalnak akkor pedig népirtás.
Ahogyan most behatoltak ugyanúgy bemehettek volna összegyűjteni a feltételezett terroristákat.Az ő haditechnikájuknak ez nem akadály.
Csakhogy nem ez a cél,hanem az életterük lerombolása. És ez megint háborús bűncselekmény.
mondoka 2009. 01. 07. 13:44
Előzmény: #633  mondoka
#634
A nép csakugyan hibás.
De miben is?
-Hogy nem bocsát meg amiért saját földjén üldözötté kisemmizetté tették. És csakugyan nem marad eséllye az értelmes életre. Ott ahol az egyik fél elpustzítja a másik házait, elzárják őket a víztől, elzárják a mentő útját a szűlésben lévő anyák elől.
És még a fákat, igen a fákat is kipusztítják maradéktalanul földjeiken hogy ne adjon életet, megtartóerőt a rajta élő (ős)lakosoknak.
És a nép nem bocsát meg. Vajon kinek tenné meg? Ki nem lökné el magától az ilyen jámborlelkű próbálkozót?
Ki lenne a jelenlévő idegen fegyveres erők részéről aki venné és fogadná a gesztust?
Persze Igen, mégis hibás a nép ! Nem jutott ki nekik a bölcsesség a világon sehol nem tapasztalható foka.
De mi és mások, és mindenki más a világ szerencsésebb részein milyen lelkibékével élnénk -az ők közelmultjának történelmével és családi tragádiájival?
Igen lehet hogy hibás a nép, de mi vagy bárki más volna aki szent tudna maradni abban a helyzetben? (-javítás)
A terror mindenképp helytelen dolog, és mindent meg kel tenni az ártatlan áldozatokat megvédeni tőle. Itt pusztán azért írtam hogy az emberekben meglévő gyűlölet mozgatóruggóit szerény módon érzékeltessem.
És csak azon merengek hogy én magam vagy bárki más képes lenne e ezt feldolgozni békésen a világ ehezképest szerencés részein. Hogy viselné a palesztin létet , életviszonyokat és kilátásokat mondjuk egy büszke amerikai?
mondoka 2009. 01. 07. 13:42
Előzmény: #632  sanka
#633
A nép csakugyan hibás.
De miben is?
-Hogy nem bocsát meg amiért saját földjén üldözötté kisemmizetté tették. És csakugyan nem marad eséllye az értelmes életre. Ott ahol az egyik fél elpustzítja a másik házait, elzárják őket a víztől, elzárják a mentő útját a szűlésben lévő anyák elől.
És még a fákat, igen a fákat is kipusztítják maradéktalanul földjeiken hogy ne adjon életet, megtartóerőt a rajta élő (ős)lakosoknak.
És a nép nem bocsát meg. Vajon kinek tenné meg? Ki nem lökné el magától az ilyen jámborlelkű próbálkozót?
Ki lenne a jelenlévő idegen fegyveres erők részéről aki venné és fogadná a gesztust?
Persze Igen, mégis hibás a nép ! Nem jutott ki nekik a bölcsesség a világon sehol nem tapasztalható foka.
De mi és mások, és mindenki más a világ szerencsésebb részein milyen lelkibékével élnénk -az ők közelmultjának történelmével és családi tragádiájival?
Igen lehet hogy hibás a nép, de mi vagy bárki más volna aki szent tudna maradni abban a helyzetben.
A terror mindenképp helytelen dolog, és mindent meg kel tenni az ártatlan áldozatokat megvédeni tőle. Itt pusztán azért írtam hogy az emberekben meglévő gyűlölet mozgatóruggóit szerény módon érzékeltessem.
És csak azon merengek hogy én magam vagy bárki más képes lenne e ezt feldolgozni békésen a világ ehezképest szerencés részein. Hogy viselné a palesztin létet , életviszonyokat és kilátásokat mondjuk egy büszke amerikai?
sanka 2009. 01. 07. 13:04
#632
pampa, én nem akarlak meggyőzni semmiről sem, de elég egyoldalúan látsz. Persze hibás az a nép, de legalábbis képet ad arról a mérhetetlen gyűlöletről, amit izraellel szeemben tanúsítanak, azzal, hogy a hamaszt választják.
De felelőtlen is, mert a gyerekeik jövőjét veszéjeztetik, az évszázadok óta tartó gyűlölködésükkel, bárkit föláldoznak maguk közül a hülye eszméükért.
Én így látom, és nem kissebbítem amazok hibáit sem, de mindenért nem lehet őket hibáztatni.
pampa 2009. 01. 07. 11:16
Előzmény: #630  sanka
#631
Persze...mint 2 éve az ENSZ megfigyelő poszt. 3 órán keresztül telefonáltak mindenkinek,hogy ott ők vannak és ne bombázzák, ne lőjjék a területet...
És a végén csak likvidálták az ENSZ megfigyelőket véletlenül....
Na azok se mennek oda többet figyelgetni...

Akkor a nép is bűnös? Mert ők választották meg? És akik nem, ők is?
Hogyan válogat az izraeli gránát?
Mielőtt robban megkérdezi,te Hamasz szavazó vagy?
Miért véded ennyire őket?
Én most is leírom,bíróság elé kell állítani minden olyan személyt aki civil sérelmére háborús bűncselekményt, vagy terror cselekményt hajt végre.Aki más ország határait megsérti,ott támadást hajt végre önvédelemre hivatkozva.

És az iskola..

Az ENSZ szerdai közlése szerint nem voltak palesztin fegyveresek abban az általa működtetett gázai övezeti iskolában, ahol előző nap több mint 40 ember halt meg egy izraeli támadásban.

"Az előzetes vizsgálatok alapján 99,9 százalékban biztosak vagyunk abban, hogy az iskolában sem fegyveresek nem tartózkodtak, sem fegyveres tevékenység nem folyt" - közölte Chris Gunness, a palesztin menekültek segélyezéséért felelős ENSZ-ügynökség (UNRWA) szóvivője. Hozzátette: független vizsgálatot követelnek. "Ha a hadijogot megsértik, a bűnösöket át kell adni az igazságszolgáltatásnak."

Mindenki hazudik,még az ENSZ is csak az Izraeliek mondanak igazat....
sanka 2009. 01. 07. 10:30
#630
A Hamaszt hagyjuk ők terroristák,köztörvényes bűnözők, mondtad pampa, igen csak ez az ártatlan nép szavazta meg őket, és tartja ott őket.
Akkor most mire gondoltam, arra, hogy amikor lebombáznak egy iskolát az izraeliek, akkor azt ugye nem tudjuk, mi volt az előzmény, lehet talán onnan lőttek rájuk, de lehetett egy rossz célpont meghatározás is.
Persze még annyi minden lehet amiről mi nem tudunk.
pampa 2009. 01. 07. 10:17
Előzmény: #628  pampa
#629
Növelheti a Hamász haragját az a hír, hogy Izrael hétfőn és kedden három olyan iskolát is megtámadott a Gázai-övezetben, amelyek ENSZ-es védelem alatt álltak, mivel ezek kifejezetten a menekülő civillakosság számára voltak kijelölve. A kék festékkel és és kék ENSZ-es zászlókkal megjelelölt iskolák elleni támadásokban mintegy 40 ember vesztette életét.
pampa 2009. 01. 07. 09:45
Előzmény: #627  sanka
#628
Akkor mire?
Nem szegi meg Izrael sorozatosan a nemzetközi törvényeket ?
ENSZ határozatokat?
Alapvető emberi jogokat?

A Hamaszt hagyjuk ők terroristák,köztörvényes bűnözők. Csak az ellenük indított harc ürügyén teljesen szétrombolják az ártatlan civil palesztinok életterét.
Ez kolektív büntetés ami nem megengedett.
Válogatás nélkül lőnek mindenre és mindenkire aki mozog.

Talán 3 izraeli katona is "baráti tűzben " halt meg. Ennyit a megfontoltságról.
Kihasználják az USA jelenlegi helyzetét és porrá lövik a gázai övezetet.
Ők is tudják,hogy ezt a harcot nem lehet fegyverrel megnyerni,de több százezer ember életterét el tudják pusztítani. Az idő a többit megoldja.

A mezőgazdasági területeket,ültetvényeket miért dozerolják le?
Azok is terroristák?
sanka 2009. 01. 07. 09:24
#627
nem erre gondoltam pampa.
pampa 2009. 01. 07. 08:43
Előzmény: #625  sanka
#626
Tehát nem lőtték szét az iskolát,nem bombázták a mecseteket nem lőtték szét a lakóházat a feleségekkel és gyerekekkel együt. Ez mind a palesztín média kitalációja ?
Propaganda ? Végül nincs is háború?
Akkor elnézést kérek,én csak a különböző hírportálokról tudom begyűjteni az információimat.
Akkor az a 3 izraeli civil és 1 katona sem halt meg?
sanka 2009. 01. 07. 08:35
#625
pampa, nem ismered a helyzetet, a körülményeket, csak próbálsz izrael ellenes hangulatot kelteni, én nem feltétlen hiszek a palesztinoknak.
pampa 2009. 01. 07. 08:26
Előzmény: #623  pampa
#624
A gázai harcok miatt - palesztin források - szerint legalább 660 ember halt meg, köztük körülbelül 200 gyerek, a sebesültek száma csaknem 3 ezer. Izrael szerint a hadműveletek kezdete óta három civil és egy katona halt meg a Hamasz rakétatámadásaiban.

(FH)

Ha Izrael nem vigyázna "megfelelő gondossággal" a civilekre akkor hány gyerek halt volna meg idáig?
pampa 2009. 01. 07. 08:20
Előzmény: #622  Törölt felhasználó
#623

Chávez kiutasította az izraeli nagykövetet
2009. január 7. 08:01


* a
* a
* a


Cikk nyomtatása
Cikk küldése
Add a Startlaphoz

FigyelőNet, MTI

A venezuelai kormány kedden elrendelte Izrael caracasi nagykövetének és a külképviselet munkatársai egy részének kiutasítását az országból tiltakozásul a Gázai övezet elleni izraeli offenzíva ellen. Válaszul Izrael is bejelentette a venezuelai ügyvivő kiutasítását.
A kiutasításról szóló venezuelai külügyminisztériumi közlemény, amely "állami terrorizmussal" vádolta Izraelt, egyúttal megerősítette a dél-amerikai országnak "a béke melletti elkötelezettségét, valamint a nemzetközi jog tiszteletben tartásának igényét", és szolidaritásáról biztosította a palesztin népet.

Kapcsolódó írások
Egyiptom békülni hívja az izraeli és a palesztin vezetőket
Kommunikációs háború zajlik Gázában
Az izraeli katonák lövik az orvosokat
Hugo Chávez venezuelai elnök hétfőn a gázai offenzíva kapcsán "gyilkosnak" és "népirtónak" nevezte a zsidó államot, és úgy vélekedett, hogy Izrael elnökét hágai Nemzetközi Büntetőbíróság elé kellene idézni. Néhány órával a caracasi bejelentés után az izraeli külügyminisztérium szóvivője is közölte, hogy távozásra szólítják fel Venezuela Tel-Avivi ügyvivőjét.
Törölt felhasználó 2009. 01. 06. 18:10
Előzmény: #621  pampa
#622
Csak idő kérdése, mikor találja meg őket egy "terrorista" szervezet. Atommal.
pampa 2009. 01. 06. 17:38
Előzmény: #620  pampa
#621
Provokálnak,provokálnak,provokálnak...
Természetesen az ENSZ tehetetlen. Az USA megvétóz minden szankciót.

Izrael magasról... repül az ENSZ egyezményre
Izraeli katonai repülőgépek többször megsértették kedden a libanoni légteret bejrúti közlés szerint.
– Összesen hat izraeli gép repült be délelőtt több hullámban Dél-Libanon fölé - közölte a libanoni hadsereg.

A hadsereg szerint ezenkívül hétfőn egész éjszaka egy pilóta nélküli repülőgép tartózkodott a libanoni légtérben a déli országrész fölött.

Előző nap a libanoni kormány egy minisztere azt mondta újságírók előtt, hogy sem a libanoni kormány, sem a Hezbollah nem akar háborúba bonyolódni Izraellel, nem kíván belekeveredni a gázai övezeti konfliktusba. Izraeli vezetők a napokban jelezték, hogy nem akarnak újabb frontot nyitni északon, de felkészültek minden eshetőségre.

Az izraeli légierő szinte napi rendszerességgel hajt végre felderítő berepüléseket Dél-Libanonban, megsértve az ENSZ Biztonsága Tanácsának 1701-es számú határozatát, amely lezárta a zsidó államnak 2006 nyarán a libanoni Hezbollah síita szervezettel vívott háborúját.

Az ENSZ már többször kérte Izraelt, hogy szüntesse be a légtérsértéseket, írta az MTI. Az izraeli kormány azzal védekezik, hogy a berepülésekre mindaddig szükség lesz, amíg a Hezbollah nem tartja tiszteletben a háború után a szervezetre kirótt fegyverszállítási embargót.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek