Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2011. 01. 11. 21:28
Előzmény: #49136  Tazsomaru
#49140
Bár van, aki megmondta, hogy az usa és a mi sorsunk elválik egymástól, azért az jó, hogy ma emelkednek az amcsik. Ha ez egy kis életet hozna a magyar piacra, talán nem játszanának ennyire pitiben a telkóval sem. Ez persze nem garancia az emelkedésre, a múltkori meghúzásban ugye segített a különadó eltörlésének idealizál képe. Most ilyen nem várható. Ennek ellenére én úgy érzem, hogy lehet elég erő a papírban, hogy 4-5 elmenjen a közeljövőben.

Hogy az osztalékig mi lesz, hát az jó kérdés. Vajon hogy spekulálnak a befektetők? Mire számítanak az manyup vagyont illetően? Félnek tőle, hogy a piacra öntik a papírokat, és nem mernek venni? Vagy megbíznak az állam jó gazda mivoltában, hogy átgondoltan, megfontoltan és tudatosan dobja piacra a papírokat, mondjuk a külföldiekkel kezdve?

Vajon meddig tart a vagyon átvétele, mikorra fejeződnek be az egyeztetések, és kapunk-e képet arról, hogy mely papírból mennyi került az államhoz? Szerintem kellene, hisz jelentős tulajdonrészt szerezhet cégekben, gondolom rá is vonatkozik a bejelentési kötelezettség. Van kérdés bőven, és ez csak egy töredéke a kockázatoknak (hitelminősítők, Portugália, görögök, stb)

De!!!! Azt is láttuk, hogy egyelőre kisebb megingásokkal, de a nemzetközi piacok haladnak előre, ebből mi kimaradtunk, szóval van mit bepótolni. Ezért én úgy gondolom, hogy 580 alatti vételekkel senki nem nevezhető beragadtnak. 600 felett már más a helyzet, de kit tudja.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 21:20
Előzmény: #49116  prmiklos
#49139
SZia!
Én már több céget kipróbáltam, voltam az Equitasnál, Ersténél, és pár hónapja átjöttem a Random Capitalhoz.
A költsegek itt a legjobbak, es ehhez nem kell vagyonokat a számlán tartanod, illetve állandóan pörögnöd sem.
Nagyon jó a telefonos alkalmazásuk, szinte mindegyik okostelefonról tudod követni az árfolyamokat, illetve megbizást is tudsz adni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 21:16
Előzmény: #49134  Törölt felhasználó
#49138
Remélem már holnap + ba fog fordulni az egyenleged.Még én nem tudom,hogy holnap be száljak,vagy ne.Nyitásnál majd eldöntöm.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 21:15
Előzmény: #49130  Törölt felhasználó
#49137
Szia Miki.Nem tudom,hogy ki ez a jó akaró,de nem is kell ilyenekkel foglalkozni.meg van itt a kis csapatunk,aztán ennyi.
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 11. 21:04
Előzmény: #49133  johai
#49136
"az hogy nem optimálisan vetted fel a pozit "

Úgy gondolom, igazábol nem is lehet egy pozit optimálisan felvenni, mivel senki nem tudhatja, merre fog mozdulni a piac. Sokkal lényegesebb, hogy mekkora méretben nyitunk pozit, és hogyan szállunk ki belőle.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 21:01
Előzmény: #49131  Törölt felhasználó
#49135
Súlyos figyelmeztetés érkezett az euró atyjától

Az eurózóna kormányai által az adósságválságra adott téves válaszok veszélybe sodorják az európai monetáris uniót - véli Otmar Issing, az Európai Központi Bank volt főközgazdásza.

A Financial Times által idézett tanulmány szerint az euró egyik atyjának tartott Issing attól tart, hogy Európa vezetői elmulasztották azt a lehetőséget, amelyet a válság kínált az eurózóna irányításának megerősítésére.

A mintegy 200 milliárd euróba kerülő görög és ír mentőcsomag láttán Issing úgy véli, a további pénzügyi transzferek irányába mutató, megállíthatatlannak tűnő folyamat gazdasági és különösen politikai feszültségeket szül. Minél hosszabb az a folyamat, amelyet az egyes tagországok téves magatartása jellemez, annál inkább veszélyeztetik ezek a feszültségek a monetáris unió (EMU) létét.

A német közgazdász következtetése szerint komoran kezdődik a 2011-es év, és bár nem érkezett még el az igazság pillanata a monetáris unió számára, csak annak csúszásáról van szó.

Issing úgy véli, hogy az a progresszív beletörődés, ami már-már konszenzusnak tűnik, úgy alakult ki, hogy az eurózóna szigorúbb fiskális szabályai nem váltak sem kikényszeríthetővé, sőt, szükségessé sem.

Azzal, hogy a szuverén államok költségvetési politikáját nem sikerült összhangba hozni az eurózóna feltételeivel, a döntéshozók nem csak gyengítették a monetáris unió működését, hanem egyenesen a puszta túlélését tették kérdésessé - szögezte le Issing.

Miközben a neves közgazdász óvatosságra int azokkal a leegyszerűsítő jóslatokkal kapcsolatban, amelyek szerint az ítélet napja feltartóztathatatlanul közeleg, úgy véli, rosszak azok a javaslatok, amelyek szerint az EMU-t olyan "transzfer-unióvá" kellene szélesíteni, amelyben a pénzügyileg erősebb államoktól - köztük Németországtól - áramlanának a források a gyengébbek és eladósodottabbak felé. Mindez teljesen megváltoztatná a monetáris unió karakterét - teszi hozzá.

Bár némely európai politikus azt tanácsolja, hogy a megoldás a politikai unió irányába történő elmozdulás lehetne, Issing ellenzi, hogy a közös fizetőeszköz hátsó bejáratán át próbáljanak politikai uniót létrehozni. Ennek ugyanis az a veszélye, hogy olyan szisztémát állítunk fel, amelyben a rossz (költségvetési) politikát kvázi automatikus rendszerben finanszíroznánk - fogalmaz Issing.

napi.hu

én szóltam
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:46
Előzmény: #49133  johai
#49134
szia most már kivárom ,szerintem 1-2 hónap
johai 2011. 01. 11. 20:42
Előzmény: #49130  Törölt felhasználó
#49133
Szia miki!
Azt hiszem nincs más dolgod,mint kivárni az emelkedést,ami mindenféleképpen bekövetkezik,bár az országmegitélés jelenleg nagyon negativ,ezért ez a tili-toli kereskedés.

A beragadás csak egész rövidtávon számit,az hogy nem optimálisan vetted fel a pozit ,nálad sokkal tapasztaltakabakkal is előfordul:)
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:41
Előzmény: #49129  Törölt felhasználó
#49132
újabb jó barát van az oldalon ,szerinted mi vezérli ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:36
Előzmény: #49126  Törölt felhasználó
#49131
időben szóltam mondtam hogy bux s usa útjai elválnak
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:27
Előzmény: #49114  prmiklos
#49130
nagyon hasznos amit mondtál megmondom az igazat erre nem gondoltam ,de egybe gondoltam ,köszönöm a jó tanácsot ,nem szégyen tanulni és elismerni valamit
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:13
Előzmény: #49128  Törölt felhasználó
#49129
Nem egyben kaptam meg,hanem egyben adtam el.El írtam.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:12
Előzmény: #49126  Törölt felhasználó
#49128
Nézd vissza a könyvet,ha benne van.Nem tudom,hogy egyben kaptam-e meg,de 2400db-ot adtam el.550-en.549-re tettem be,mert így tudtam,hogy el megy.Zárásnál meg el is ment.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:11
Előzmény: #49125  Törölt felhasználó
#49127
Engem az elemzők nem érdekelnek,mint ahogy senki más.magamnak keresek és sajátomból bukok.Ennyi
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:10
Előzmény: #49124  Törölt felhasználó
#49126
:)Nem ragadtam be,mert a végén el adtam.nem szoktam felelőtlenül beragadni.A végén el adtam.Ellentétbe veled,mert te aztán be lehetsz ragadva!Mi van?Short ezerrel?:)Elég buta húzás volt tőled.Ilyen profi ember hogy adhatta shortra a fejét?:)Főleg ilyen longos időszakba.meddig bírod még tartani?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:07
Előzmény: #49124  Törölt felhasználó
#49125
Londoni elemzők: nem az a kérdés, hogy lesz-e portugál mentőcsomag, hanem az, hogy mikor
2011-01-11 18:09

Most már nem az a kérdés, hogy Portugália a görögországihoz és az írországihoz hasonló EU/IMF-mentőcsomagra szorul-e, hanem az, hogy mikor, és ha ez bekövetkezik, annak nagyon veszélyes következményei lehetnek az euróövezetre - vélekedtek keddi helyzetértékelésükben londoni piaci elemzők.

A Capital Economics nevű vezető citybeli pénzügyi tanácsadó cég szakelemzői kedden Londonban kiadott forgatókönyvükben azt írták, hogy Portugáliát a piac "régóta a következő dominónak tekinti". Kérdés azonban, hogy Portugália pénzügyi kisegítése az euróövezeti adósságválság végének kezdetét, vagy egy új, még veszélyesebb szakasz bevezetőjét jelentené-e - áll az elemzésben, és a Capital Economics londoni szakértői ez utóbbit valószínűsítik.

Tanuljon meg Ön is egy a gyakorlatban kipróbált, rövidtávú, forex skalp kereskedési technikát! Részletek ide kattintva érhetőek el >>

A ház szerint Portugália kisegítése önmagában nem lenne nagy horderejű fejlemény. A cég elemzői úgy becsülik, hogy a portugál kormány következő két évi finanszírozási igényének fedezéséhez elég lenne egy mindössze 45 milliárd euró körüli értékű pénzügyi csomag, ami kisebb lenne a görög és az ír mentőcsomagnál, és a már létező forrásokból "nagyon könnyen" finanszírozni lehetne.

A fő kérdés azonban az, hogy mit jelentene egy portugál segélycsomag általánosságban az euróövezeti adósságválság szempontjából. Németország és a többiek feltehetően abban reménykednének, hogy Portugália kisegítésével sikerül túljutni az euróövezeti periféria problémáin, ám legalább két okból ez kétséges - áll a Capital Economics keddi elemezésében.

A cég szakértői szerint ugyanis jóllehet az eddigi segélyprogramok kezelték ugyan a perifériális tagállamok rövid távú likviditási problémáit, egyre inkább terjed azonban az a felismerés, hogy e programok az érintett országok alapvető fizetőképességi gondjait nem oldják meg. Emiatt változatlanul egyre erősebb az a várakozás, hogy ezek az országok végül kénytelenek lesznek leállni törlesztéseikkel, vagyis "átstrukturálni" adósságaikat, veszteségeket okozva a befektetőknek.

Mindemellett Portugália - Belgiumot nem számítva - az utolsó, segítségre szoruló kis euróövezeti gazdaság, és megsegítése után a piaci figyelem jó eséllyel a bajban lévő nagy tagállamok, főleg Spanyolország felé fordul, ennek azonban már potenciálisan katasztrofális következményei lennének.

Mindezek alapján lehet, hogy "a görög tragédiaként" indult előadás még csak most közeledik az első felvonás végéhez - vélekedtek keddi elemzésükben a Capital Economics londoni szakértői.

Más nagy londoni házak nemrégiben elvégzett felméréseiből egyértelműen kiderült, hogy a befektetők már jó ideje nem bíznak az euróövezeti pénzügyi segélycsomagok hosszú távú sikerében.

Az egyik legnagyobb londoni befektetési bank, a Barclays Capital - amely rendszeresen méri az euróövezeti és amerikai adósságfinanszírozás szempontjából alapvető fontosságú japán intézményi befektetői kör hangulatát - múlt hónapban elvégzett legutóbbi vizsgálata során feltette azt a kérdést, hogy a japán befektetési alapok szerint a 85 milliárd eurós ír mentőcsomag elvezethet-e az euróövezeti adósságválság rendezéséhez. A felmérésbe bevontak 76,3 százaléka azt mondta, hogy "nem nagyon", 5,3 százalékuk pedig azt, hogy "egyáltalán nem" hisz ebben, vagyis több mint 80 százalékuk nem bízik a csomag sikerében.

Arra a kérdésre, hogy számítanak-e valamely euróövezeti ország kényszerű adósságátrendezésére, 73,7 százalékuk mondta azt, hogy "valamelyest", további 7,9 százalék pedig azt, hogy "nagyon is" tart ettől.

(Elemzeskozpont.hu, MTI
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:06
Előzmény: #49122  Törölt felhasználó
#49124
beragadtál mint miklos haverod
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:03
Előzmény: #49119  Törölt felhasználó
#49123
Mi van?Ma is buktál?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:03
Előzmény: #49119  Törölt felhasználó
#49122
Te idegen ne rontsd már el ezt a jó topikot!
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 20:02
Előzmény: #49117  prmiklos
#49121
:)Semmi gond!Jót nevettem.Nem tudom,hogy mi merre hány méter a többi szolgáltatónál.Én az erstenel vagyok,de a többiek jobban tudnak neked segíteni,mert írtak az enyémnél jobb árakat is.Nem hogy jobb árakat,hanem magasan jó árat írtak.

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek