Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 16:59

Meglepetés nap végére - Beadták a Richtert  

Ugrás a cikkhez
A hazai részvényindex a délelőtt során elért 23,600 pont közeli szinteket nem tudta megtartani nap végére, mely a Richter jelentős csökkenésének volt betudható. A benchmark 0.2%-os pluszban zárt magas, 47 milliárd forintos forgalommal. Az amerikai makroadatok hatására erősödő tengerentúli indexek pluszba segítették európai társaikat is, míg a régióban egyedül az orosz RTS csökkent 0.2%-kal. A lengyel WIG 20 0.2, a cseh PX 0.5%-kal került feljebb.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=81267
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 15:35
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
Nem a nap végi ügyleten volt a hangsúly, hanem egy esetleges trendfodulón.
Részemről legalábbis.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 15:32
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
"Jelentős csökkenéssel zárta a hetet Richter, ami ezúttal inkább technikai, semmint fundamentális okokra volt visszavezethető. Egy nagy eladó ugyanis, eddig ismeretlen okból, pénteken az utolsó percben akart eladni 30000 darab részvényt, amit csak az addigi árnál mintegy 2000 forinttal olcsóbban tudott megtenni. A tranzakció azonban alighanem opciós pozíciókkal volt összefüggésben"

link
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 15:27
Előzmény: #77  prfecó
#78
Túl lett magyarázva ez az egész nap végi ügylet.
Eddig Almásinak áll a zászló, azaz tudatos leöntés. Esetleg brókerhiba, a nap végén 35300 forinton kötögettek, zárószakaszra felcsrélte a kollega az 5-öst és a 3-ast így lett 35300 helyett 33500 láttunk már ilyet.
prfecó 2007. 04. 02. 12:18
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Alm , DLPH.
és további reagálok.

Öröm volt átolvani a hsz-ket.

Alapvetően alm elmagyarázta véleményét a portfoliós cikkről . A döntő többség előtt nyílvánvaló volt , hogy negyedéves zárómanipula , amit magyar kiusrészvényekkel már megszoktunk. Ugyanilyen manipulák mennek a blue részvényekkel is csak ott nagyságrendekkel több pénzzel lehet/kell játszani.

Ugyanakkor a cikk írója - portfolio - mindennap hasonló összefoglalót jelentett meg csak tényeket rögzít.

Tulajdonképpen az lenne a legjobb , hogyha az ilyen eseményekre a profi tőzsdések egy - egy hsz-szel reagálnának és mindenki saját magának levonhassa a következtetéseketr.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 11:27
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Valszeg egy intézményinél maradt egy adag, amit a negyedév végén odacsapott, ennyi történt pénteken.
Ami meg a fundáját illeti, az Egisnél már az előző negyedévben drasztikus eredménycsökkenést láthattunk, nem kizárt, hogy a Ricsinél most lesz valami hasonló, ezért adják régóta. Kiváncsi leszk a Q1-re, az sokat elárul majd.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 00:12
#75
Én mindig abban hiszek, amit pont két hónapja osztottam meg azokkal akiket érdekelt: a Richter hosszú távra felejtős. Azóta semmi pozitív nem történt. Akkor 37.810 volt az árfolyam... most 33.500. Már akkor is sokan azzal jöttek túl adott a részvény, ez az alja, stb... Az elmúlt héten is azt hallottam mindenhonnan, hogy túladott a részvény, jó beszállási lehetőség, stb... aztán jött a pénteki záró.

A jövőbe nem látok persze, de én hozzá sem nyúlok az biztos.

Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 23:45
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
szerintem meg a szerintem meg szart se ér ha egy lofos indoklás sincs mögötte.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 23:33
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Szerintem meg széttépik hétfőn de az is lehet, hogy még azutánra is marad egy kis power, aztán meg a q1 mindent eldönt.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 23:03
#72
kábáré.

A richter féléve esik SOK OKKAL aminek következtébe a tavalyi 43milliárdos profitjának egy nagyon komoly része eltünik. Van aki szerint feleződik. Durva.

Ahoz, hogy most trendforduló legyen komoly okok kellenek. és én ilyenröl NEMTUDOK. EGYRÖL SEM.

És a nagy vevői benfentes, már tudják csak mi nem vevői nyomást se látom.

Persze a richter korrigálhat, short, swing re is kitünő lehet. Dehogy a longosok meneküljenek tőle az tuti.

Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:45
#71
Végülis igaza van. Pusztán TA alapon a ricsi letörte az éves támaszt. Erre szoktak az okosok shortot nyitni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:42
#70
EGIS és RICHTER heti: Senki se gondolkodjon vételeken, inkább a következőn: Azok a befektetők aki 1,5 éves távon belül vettek RICHTER-t vagy EGIS-t azok most mind buknak. Van aki csak pár százalékot van aki 20-30%-ot is, van aki nem tőkeáttételezik van aki igen és akkor még nagyobb a nem realizált veszteség. Ha elkezdik zárni a vesztő pozikat akkor még többet fog esni az árfolyam, ezért inkább a partvonalról érdemes most nézni a gyógyszereseket vagy aki tud shortolni az tegye meg órás adatokon.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:31
#69
Kösz a fotex véleményt.
Én fotexnél azt látom hogy folyamatosan megy az akkumuláció. Amig ellenkező jelet nem látok nem forddítok a pozin. Bukni már nem tudok vele, max kiüt a stoppom :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:10
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
Ok, örültem és grat!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:09
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#67
Szia,

arra, hogy lufi papírnak tartom, ideig szállhat, de aztán durr és potty.
840 ről lementem vele 730 ra, ez jó volt.
Most 760 ról várom lejebb, szerintem csak idő kérdése.
Az ingatlan állomány a bejelentésig is meg volt, és?
Másik érdekesség, ha a tulaj értékel, akkor az általában kétszeres, ebből kifolyólag a lufi is nagyob a kelleténél.
Független cég értékelésére kíváncsi lennék, bár itt nem maradhatna független talán egy cég sem...
Az első paránál, ami kicsit komolyabb lesz, ez a papír zakózni fog.
Tavaly 680 ról lekísértem 430 ig nagyon rövid idő alatt.
Nagyon egyszerü, ha jó a cég, miért nem fizetnek legalább egy kis osztalékot?
Mert nem jó a cég, ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:09
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Alm innen ki tudsz indulni.
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:07
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Mennem kell , Alm kösz , gyere egy fura nevű topicba,ha van kedved ott dumcsizhatunk bármennyit máskor is.
(Csak mert azt rendszeresen belenézek ...)
Örülök a találkozásnak. Szia! :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:05
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
totoro_hun azt rá két-három napra lezártam
23800 körül.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:01
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
Igen, más a célunk, én hónapokra veszek, mert a napok utáni állás eltalálását inkább szerencsejátékhoz hasonlítom, viszont hamar fordulnak és 1,2,3,4,5, max 6 hónapos távra bele szaladnak a célomba (vagy nem...)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:00
#62
Lehet két off kérdésem?
DLPH - hati shortod megvan még?
ALM - mire alapozod a fotex shortot? Bevallom én ellenkező előjellel ülök ugyanazon a lovon.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:57
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#61
Igen, elnéztem.
Ez érdekes lehet, melyik oldalt ajánlanád ezzel kapcsolatban?
A találati arány jó, a betett összeg is ott legyen túlsúlyban és akkor kerek a dolog.
De mi a rossz pozi pontos fogalma?
A bux shortot én is kedvelem, tekintettel a kedvező finanszra, én ugyanis csak határidőzöm.

Topik gazda

alm
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek