Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PatonayPeter 2018. 07. 21. 16:36
Előzmény: #107558  longforever
#107560
Nem vitatkozni akarok, nekem is van Richterem, elég sok. Nem gondolom, hogy a BR tőzsdére öntené a tulajdonrészét. Ha ki akar szállni, akkor tőzsdén kívül fogja megtenni azt, ez nem kérdés.  
Az viszont ijesztő számomra, hogy hatalmas forgalommal esik a részvény, negatív hír nélkül. 
Kevésnek érzem Orbán Gábor nyilatkozatát, hiányzik belőle az optimizmus, valamint az is probléma, hogy nem cáfolta a piaci pletykákat. Elég lett volna annyit mondania, hogy beszéltem a három legnagyobb tulajdonossal (Állam, Black Rock, Aberdeen), akik biztosítottak róla, hogy töretlen a bizalmuk a Richterben. 
E nélkül szerintem, csak pillanatnyi hatása lesz az intervenciójának. 
Ha nem ért a kommunikációhoz, akkor miért nem bízza profikra az ügyet? 
bitKain
bitKain 2018. 07. 21. 16:26
Előzmény: #107556  PatonayPeter
#107559
Ez nem pletyka, ez tény.
longforever 2018. 07. 21. 16:19
Előzmény: #107556  PatonayPeter
#107558
Én már Kexel lefolytattam a vitámat ez ügyben...
Nagy tulaj nem szokta a piacra önteni...főleg nem nyáron amikor forgalom sincsen..meghirdeti a nagyoknak...ok meg átveszik mert nekik id jobb egy kialkudott árfolyamon megvenni mintsem leöntve az árfolyamot a fekete földig ....
Ha esetleg nem nagy tulaj akkor ki lehet?lehet ötletelni...
Aki belevett az esesbe az a Black Rock alap volt...azt már kötve hiszem hogy csak azért bele vesznek egy magyar papirba mert esett kb 10 %aztanmegint 10 % és megint vettek...
Ha valakit akkor az Allergant ismertek...jóval korábban kezdett esni mint a RICSI....nem gondolnám annyira hülyének őket hogy csak úgy bele vesznek...
Persze ne felejtsük el hogy itt mindig spekuláció folyik ...lehet hogy benézték?es akkor a longosok is?rovidtavon?
Mert egyelőre úgy néz ki a BÉT hogy az első papír aki mindenkori csúcsa fölé ment az a RICSI volt....hogy nagy esesek(volatilitás) van benne az is tagadhatatlan...
1 hónap múlva lesz egy gysj+2 nagy hír...
Talán tisztábban látunk...addig mindenki a saját elképzelését játsza meg ...’
longforever 2018. 07. 21. 16:19
Előzmény: #107556  PatonayPeter
#107557
Én már Kexel lefolytattam a vitámat ez ügyben...
Nagy tulaj nem szokta a piacra önteni...főleg nem nyáron amikor forgalom sincsen..meghirdeti a nagyoknak...ok meg átveszik mert nekik id jobb egy kialkudott árfolyamon megvenni mintsem leöntve az árfolyamot a fekete földig ....
Ha esetleg nem nagy tulaj akkor ki lehet?lehet ötletelni...
Aki belevett az esesbe az a Black Rock alap volt...azt már kötve hiszem hogy csak azért bele vesznek egy magyar papirba mert esett kb 10 %aztanmegint 10 % és megint vettek...
Ha valakit akkor az Allergant ismertek...jóval korábban kezdett esni mint a RICSI....nem gondolnám annyira hülyének őket hogy csak úgy bele vesznek...
Persze ne felejtsük el hogy itt mindig spekuláció folyik ...lehet hogy benézték?es akkor a longosok is?rovidtavon?
Mert egyelőre úgy néz ki a BÉT hogy az első papír aki mindenkori csúcsa fölé ment az a RICSI volt....hogy nagy esesek(volatilitás) van benne az is tagadhatatlan...
1 hónap múlva lesz egy gysj+2 nagy hír...
Talán tisztábban látunk...addig mindenki a saját elképzelését játsza meg ...’
PatonayPeter 2018. 07. 21. 15:28
Előzmény: #107554  longforever
#107556
Orbán Gábor verbális intervenciója felrántotta ugyan az árfolyamot, de az esés okai változatlanul fennállnak.  
Nagy problémának tartom, hogy Orbán Gábor nem cáfolta, azokat a piaci pletykákat, hogy egy jelentős tulajdonos száll ki éppen a cégből.
maxhell 2018. 07. 21. 15:21
Előzmény: #107554  longforever
#107555
Igen, ilyesmire gondoltam én is, a felpattanásból kimaradóként. Azaz, ha jó hír jön augusztusban meglesz az impulzus tovább felfelé, ha viszont nem a vártnak megfelelő hír jön, akkor leszakadhat a 4000-res szintekig is, úgyhogy egyelőre figyelőlistára került, mert így vagy úgy lehet benne nagyobb mozgás swing tradre.
longforever 2018. 07. 21. 15:11
Előzmény: #107541  bekalencse
#107554
Kosz Bekalencse!!!!
Itt szerintem gyorsan eldől hogy hogyan tovább ...ha sikerült a “szóbeli intervenció “akkor tovább viszik vagy esetleg itt sávoztatjak..
Ha újra elengedik akkor nem fog ugyanott fordulni hanem alá megy keményen mert akkor meg azok is dobják akik eddig kitartottak.... és ha megnézi az eső csati alját az már egy alacsonyabb pont lesz......
Anubisz1
Anubisz1 2018. 07. 21. 14:16
Előzmény: #107552  Anubisz1
#107553
Még mielőtt kapok érte, jóindulat egybe, bocsi nyelvész:))
Anubisz1
Anubisz1 2018. 07. 21. 14:14
Előzmény: #107551  bekalencse
#107552
Rakd be akkor a rendes fordítást, nincs nekem erre időm. Vettem a fáradtságot "és" csak bemásoltam amit előttem beraktak...
Jó indulatból raktam be.....:))
bekalencse 2018. 07. 21. 12:36
Előzmény: #107545  Anubisz1
#107551
Ekkicsit félre van fordítva ez itten, kérem szépen...
(Google fordítóba asszem azért bárki be tudja rakni a cikket, aki képes a vétel gombot megnyomni.)
pomperj
pomperj 2018. 07. 21. 08:02
#107550
A kovetkezo melypontnal elkezdek RG-t gyujtogetni. A labujjam- bedugni kis poziciot mar meg lehet venni, a (B) pontnal,  amikor legkozelebb 4500-4600 savba visszanez. Egyelore marad ez a varakozas a kovetkezo hetekre.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180720v00o09t0u.jpeg
A nagyobb veteleket 4500 alatt tervezem, talan 4350 szint korul lehet idealis. Vagy lejjebb ;-)
bitKain
bitKain 2018. 07. 20. 22:57
Előzmény: #107548  szab64
#107549
szab64, lehet, hogy érdemes a Word doksiba való beszúrás előtt a szöveget notepad-be bemásolni. Ekkor a speciális formázó karaktereket eldobja a rendszer és csak a szimpla szöveg marad meg. Ezt a (notepad-beli) szöveget jelöld ki és másod be a Word doksidba.
szab64 2018. 07. 20. 21:59
Előzmény: #107547  Anubisz1
#107548

Kedves Anubisz! Elnézést az off-ért. És azért köszönöm. ezt tudtam, illetve én a jobb billentyűt szoktam használni, de NEM ez a gondom. Egyszer régen itt olvastam valami olyat szintén erre a problémára, hogy vissza kell lépni, meg stb. Valaki ilyesmit írt, de már nem emlékszem pontosan mi volt. Szóval a beillesztett szövegem előtt, egy csomó egyéb szöveg és karakter jelenik meg (valami programozási utasításokhoz tartozó dolog lehet; ehhez nem értek), és ilyenkor nem engedi a rendszer berakni.
De érdekes, ha csak úgy beírom a szöveget, akkor azt beteszi. Szóval nem értem. Elnézést ha hosszú voltam.
Ha még van valakinek ötlete. Köszönöm.
Anubisz1
Anubisz1 2018. 07. 20. 21:36
Előzmény: #107546  szab64
#107547
Kijelöli / bal egér gomb lenyomva/ majd ctrl c , majd ahova akarja oda klikk, és ctrl v :))
szab64 2018. 07. 20. 21:22
Előzmény: #107545  Anubisz1
#107546

Tisztelt Anubisz! Had kérjek már egy kis segítséget. Az írásából arra következtetek, h maga biztos tudja hogy kell csinálni. Szerettem volna bemásolni egy szöveget (Word-ből) a topikba, de sehogy se sikerült. Hogy működik?
Előre is köszönöm a segítséget.
Anubisz1
Anubisz1 2018. 07. 20. 20:43
Előzmény: #107544  bitKain
#107545
A Richter Gedeon Nyrt ., Kelet-Európa legnagyobb gyógyszeripari vállalata, amely az idei évben az egyik legfontosabb gyógyszerét érinti, négy nap alatt veszteséget szenvedett, Orban Gábor ügyvezető igazgató szerint a cég alapjai továbbra is megmaradtak."A Richter készpénztermelő képessége változatlan a tavalyi évhez képest" - mondta Orban, aki nem áll kapcsolatban a magyar miniszterelnökkel, és aki tavaly átvette a cég gyeplőjét - nyilatkozta Beke Zsuzsa szóvivőnője a Bloomberg telefonon csütörtökön. "A cég alapjaira vonatkozó aggályok alaptalanok."A megjegyzések segítettek a korábbi veszteségek törlésében és a Richter részvényeinek 5 százalékos felemelésével, a leginkább március óta. Orbán beavatkozása előtt az állomány öt kereskedési nap alatt több mint 8 százalékot zúdult be, zavarba ejtve azokat a befektetőket, akik azt állították, hogy a jóindulatú daganatok méhében kezelt Esmya európai gyógyszerbiztonsági próbája negatív következményekkel jár Ossza meg. Az Allergan Plc rendelkezik az Esmya forgalmazási jogával az USA-ban és Kanadában."A vezérigazgató megjegyzései megerősítették a cég pozitív várakozásait és a jobb hangulatot" - mondta Palfi György, aki 120 milliárd forintos (427 millió dollár) összeget irányít a közép-európai részvénytőke-befektetésekre az Aegon Hungary Alapkezelőnél Budapesten.A Richter részvényeinek ára közel egyharmaddal esett vissza december 1-jétől, amikor az Európai Unió elindította az Esmya-próbát súlyos májkárosodásokról számoltak be. Az Európai Gyógyszerügynökség június 1-jén javasolta, hogy korlátozzák a gyógyszer értékesítését, és felfüggesztik a felfüggesztést az új betegek általi használatukra.Az Európai Bizottság, az EU végrehajtó karának várhatóan augusztusban közzéteszi az Esmya-ról szóló kötelező erejű határozatot, amely akkor is megtörténik, amikor az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság dönt arról, hogy engedélyezi-e az Egyesült Államokban történő értékesítésétA Richter, a gyógyszergyártó szakembere, amely egy speciális gyógyszertársasággá válik, és amely a női egészségügyre összpontosít, 166 millió euró nyereséget produkált tavaly, 22 százalékkal 2016-ban.A Richter hétszeres, három birtokában van, és az elemzők szerint a Bloomberg adatai alapján eladási ajánlatokat ajánlott, átlagosan 6 284 forintos célárral. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi árszínvonalhoz képest mintegy 31 százalékos megtérülés várható.
Suyen85
Suyen85 2018. 07. 20. 18:36
Előzmény: #107542  gyula1971
#107543
5150 az ellenállás, de előtte még ott a 4950 is. de nincs elég kraft a papírban.
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 20. 18:18
Előzmény: #107541  bekalencse
#107542
5300 ft elvileg elérhető,de nagyon gyenge a papír! Forgalma van,de még mindig adják.
bekalencse 2018. 07. 20. 15:52
Előzmény: #107540  bekalencse
#107541
"fűrészes" chartok:
https://invst.ly/81dz0
https://invst.ly/81dwx
ez meg békalencsés chart:
https://invst.ly/81e2c

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek