Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:22
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#200
Írtál már egy két szót a pszichológiáról. Ezt csupán arra írtam példának, hogy mindenféle eszement okokat találnak ki arra ami éppen történik , épp miért optimista a piac amikor rég nem kéne , hogy az legyen , miért zuhannak az árfolyamok amikor semmilyen okot nem lehet mondani stb. Egyszerűen csak arról van szó hogy az inga túllendül, a tehetetlenség hajtja a piacot mindkét irányban. Találó hasonlat a kutyasétáltatós Andre C-tól.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:17
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#199
arrról a felvetésről már inkább nem mondok semmit , hogy a világban helyet kereső 11000000000000 § éppen kis hazánkat találná meg , amit még csak szürke színnel sem jeleznek a világ pénzpiaci térképén. Más szóval azt sem tudják , hogy vagyunk.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:15
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Ezt most nem értem. Hogy jön ide a CT? A dollár árfolyamára gondolsz? Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:13
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
szerintem a forgatókönyv mindenki számára ismert... jönnek a rosszabbnál rosszabb adatok a tőzsde meg csak emelkedik.... (persze nem nálunk ez csak hab a tortán), aztán bumm. Zuhanás. És persze nálunk kétszer akkora mint az USa-ban. Elmondanád nekem , hogy most éppen mitől optimisták a befektetők globális szinten? Attól , hogy még három napig jól lehet carry tradelni???
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:07
Előzmény: #193  Törölt felhasználó
#196
Egyre jobb.
Igen, ez már egy lehetséges (pesszimista) scenario. Persze ennyi erővel a fordítottja is igaz lehet, ha az Ami tőke otthon nem talál teret magának, akkor idefordul. Ez is elképzelhető, volt már rá példa, nem?
Bár egyesek állítják, hogy a globalizáció erősödésével a piacok egyre inkább egy irányba mennek. Ezt én is elfogadom, pláne hosszútávon, de rt. azért néha befigyel a "kontraindikátor" jelensége is, az előbb vázolt okokból sztem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:02
Előzmény: #193  Törölt felhasználó
#195
Még egy kis adalék, hogy jobban érts.. 3 papírt vásárolok a béten az utóbbi időben : ricsi , egis , mol.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:01
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#194
Igen, láss csodát, kitört az eső csatiból. A forgalom nem brutál, de azért tetszetős. Ha csak nem esik vissza nap végéig teljesen a tegnapi záróig, akkor minden oké. Ez (a visszaesés) már csak azért is esélytelen, mert ha jól látom 22k felett picivel kialakított egy minibázist, így legfeljebb addig eshet vissza nap végéig sztem. Úgyhogy ezt vehetjük a tegnapi fehér gyertya megerősítésének. Most (értsd: jövő héten) jönnek majd azok a vevők, akik csak erre vártak, hogy forgalommal kilépjen az eső trendből.

szvsz
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:01
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#193
Ezt rövidebben is megfogalmazhattad volna: ha egy papír sokáig esik akkor az utána emelkedni szokott, feltéve , hogy fundamentálisan nagy gondok nincsnek vele. Ez igaz:) Másfelől szerintem megintcsak kinéz egy globális korrekció az USA adatokat nem lehet sokáig elkendőzni és akkor aztán mindegy hogy kisbefektető vagy nagy vagy a ricsiben , mint apró porszemet lesöpörnek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:01
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#192
Ezt rövidebben is megfogalmazhattad volna: ha egy papír sokáig esik akkor az utána emelkedni szokott, feltéve , hogy fundamentálisan nagy gondok nincsnek vele. Ez igaz:) Másfelől szerintem megintcsak kinéz egy globális korrekció az USA adatokat nem lehet sokáig elkendőzni és akkor aztán mindegy hogy kisbefektető vagy nagy vagy a ricsiben , mint apró porszemet lesöpörnek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:58
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
"Persze vészmadárkodhatnék is , hisz ez egy fórum, nem hiszem , hogy azt kéne harsognunk amit dlplddpl hallani akar. Igaz?
Castorp "

dlplddpl azt mondja, mondj amit akarsz
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:50
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190

egiske 4% pluszban van
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:47
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
Na, ez az, így jó lesz. :)
Szerintem akik 50k-n vettek, azok már rég eladták, még 40k felett. Pl. a duplacsúcsok pont az ilyen eladók miatt alakulnak ki. Aki meg nem adta el az 50-es beker Richijét mondjuk 10% bukóban, az hülye. (Már bocsánat.) Ez a nagyokra nem jellemző. Ők símán kivágják, ha lefelé megy. Csak egy kicsi tud 30-40% bukót összeszedni egy részvényen. Sztem fél év éppen elég volt ahhoz, hogy mindenki megváljon tőle és jelentős short pozíciók alakuljanak ki.
Az eladó/vevő pongyola fogalmazás volt részemről. Az eladási/vételi szándékkal rendelkezőkre gondoltam. Ha kevés a vételi szándékkal rendelkező, akkor "üres" a könyv, nem célszerű nagy tételeket "ráönteni" a piacra.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:43
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
Wicca egyébként szívesen vitatkoznék veled , de a fiam a fejemen ugrál. Ilyen a tőzsdés élete...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:40
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Kérlek... Mindig pontosan annyi eladó van mint vevő azt hogy ki tud valamit , aki elad vagy aki vesz azt ugyan honnan tudnánk.
Másfelől hány részvényes ül a részvényein 50000 óta, ők lennének a bölcsek ? Valamit nagyon tudtak amikor vettek ugye?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:35
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#186
Igaz. Akkor viszont egy jót vitatkozhatnánk. :) Elmondhatnám pl., hogy akik tegnap nagytételben vettek, azok nem akarják ma eladni, pláne nem holnap, mivel tisztában vannak vele, hogy holnap alacsony lesz a forgalom (ünnepnap külföldön), ezért nem lesz elég vevő, tehát nagyon bagóért tudnának csak megválni tőle. Így valószínűleg hosszabb távra rendezkedtek be, mivel bevállaltak egy hosszú hétvégét, ami nem jellemző. Ha pedig nagytételben valaki hoszabb távra rendezkedik, akkor az vagy hülye és szórja ki az ablakon a pénzét, vagy tud valamit. :)
És itt most irreleváns az, hogy shortot zárt, vagy longot nyitott, intézményi, vagy magánbefektető, stb., mert kiesik a képletből.
Szóval ilyen és hasonló érveket tudnék mondani. Csak ehhez kéne valaki akivel vitatkozhatnék... (sóhaj.) ...lécci... :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:29
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Persze vészmadárkodhatnék is , hisz ez egy fórum, nem hiszem , hogy azt kéne harsognunk amit dlplddpl hallani akar. Igaz?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:26
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Castorp, akkor félreértettelek, bocs. Azt hittem vészmadárkodsz, tévedtem, előfordult már velem máskor is. :) Az nagyon jó meglátás, hogy az emberek hajlamosak szélsőségekben gondolkodni. Sztem részben ennek köszönhető az árfolyamok ingajátéka. Érdekes dolog ez a pszichológia...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:21
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#183

szerintem arra, hogy túl korán adta el a részvényeit :0)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:21
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
Nem vagyok borúlátó egy cseppet sem. Igaz eladtam már a ricsit szép haszonnal, több ilyen visszapattanást megjátszottam már mint ez és nem gondolom ,hogy ez volt az utolsó. Hosszú távon persze fölfelé várom.
Csupán az idegesít, hogy az emberek csak végletekben gondolkodnak és amikor kicsit fel szeretnéd rázni őket , hogy hagyjanak fel a sablonokban való gondolkodással, akkor még meg is sértődnek. De hát ők termelik az én hasznomat így hát egészségükre!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:14
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
Castorp érveivel nem lehet vitatkozni. :) Tényleg Castorp, mire alapozod a borúlátásodat?

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek