Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:46

Erste netbroker  

akinek ez van/nálatok jó? csak nálam sz..t be?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 11:31
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#700
hadesz
equitas peti-t használd, nagyon jó
áttekinthető, világos, megbízható, könnyen kezelhető
amint beadod a megbízást, leokézod, máris megjelenik a könyvben
volt ez a phylaxia mizéria pénteken, olvastam a panaszokat
nos az equitas előző nap záráskor azonnal küldte a mailt, mit hol hogyan kell átállítani, félóra múlva megismételték, minden flottul működött
akár személyesen, akár mail, telefon, mindig nagyon segítőkészek, egyúttal itt köszönöm meg nekik
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 11:20
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#699
eloszor PFASZ penzugyi felugyelet, ott max tiltas es birsag. Utana polgari per.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 11:02
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#698
Nekem a Netbrker(Erste) szinte minen nap károkat okoz...hol lefagy a rendszer, hol nem tudok fellépni a rendszerbe.
Amikor a Netbroker után a Pro-t is elindítom, akkor kivág a Netbrokerből.
Őrjítő és ezt minden nap csinálja!
Nekem rengeteg kárt okozott a Netbroker.

Ismertek másik broker-rendszert, ami jól működik?
Ki, hogy lép fel, milyen kártérítési igénnyel az Erstebrokerrel szemben?
manoci 2007. 08. 26. 11:00
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
Nekem is voltak problémáim a Erste Netbroker Pro-val. Az egyik, amire még a mai napig sem tudtak választ adni, - bár már lezártnak tekintem az ügyet - az volt:
Délelőtt vételi megbízást adtam egy részvényre, sokáig nem teljesült. E közben ugye a piac változik, visszavontam, mert egy másikban jobb lehetőséget láttam.
Rá egy órára a VISSZAVONT MEGBÍZÁSOMBÓL RÉSZTELJESÍTÉS TÖRTÉNT. Azonnal hívtam az ügyfeleseket, nem értették, hogyan történhetett, azt mondták biztosan egy időben volt a visszavonás és a teljesítés igy fordulhat elő csak. Mondtam, hogy nézzék meg az időt, az nem lehetséges. Vártam egy pár percet, a kolleganő hebegett-habogott zagyvaságokat, aztán közölte, hogy nagyon lassú a rendszerük és most nem tud segíteni, de visszahív. Ugy hívott vissza, mint ahogy Ti engem. Na mindegy, végülis megmaradt a részvény másnap eladtam 0 Ft-al. Csak azért írom le, hogy ilyen is megtörtént, úgyhogy óvatosan............................................ Jól gondoljátok meg.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 07:47
#696
Ne felts, innentol csak ERSTE veszithet. Ez egy ongerjeszto folyamat. Fejeknek kell hullani igen gyorsan, s szorni a karteritest,kulonben oda a bank hirneve.
vagy kockaztatnak, megjavult-e a program 1het alatt . Latszolag. S ha ujabb hibak jonnek? nem lesz itt senki.Hacsak karteritest jocskan nem fizetnek.
De az is jo ha csanyi ba raragaszt 3 betut,mert olcson elviheto lett.
Idegileg nem mentem tonkre. Anyagilag plane nem. De ebbol hogy masznak ki ha lepnek igen gyorsan, nem tudom.

S mosolyogjatok velem.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 06:28
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#695
Igazad van , ahogy korabban jeleztem is

...........................................
lehet, de nem folyamatos.a mero bal also sarokbnan jelzi a pinget ha a kurzort rajta hagyod. De a markers ugyanazon a gepen futva is 3-5 sec gyorsabb. . Hard ill softhiba, ajanlatvisszavonaskor ajanlati konyv behal . cserkesztanito program .Legy resen s hasznalj 2 gepet 2 real time-ot. S legy resen.

laca027real
Jelzés a moderátornak
Re: megállt?? Előzmény válasz erre 08.16
Laca! Nálam érezhetően gyorsabb a megbízás ebben az új progiban. Kb. 4-5 sec.
Az ajánlati könyv viszont néha valóban rosszat mutat. A pro menüjében lehet átviteli sebességet mérni. Próbáltad már?
sly36
Jelzés a moderátornak
Re: megállt?? Előzmény válasz erre 08.16
Meg megall sajnos , markers nelkul senki ne hasznalja.! Megbizasnal atlag egy perc varakozasi ido.

Pozitiv jelek csokkent a res a markers realtimejaihoz kepest.
Ajanlati konyv tovabbra se megbizhato.
Bocsanat jovo heten rendben lesz .
Fogadasokat varok. 10 az egyhez.


laca027real
Jelzés a moderátornak
Re: megállt?? Előzmény válasz erre 08.15
A topikk egy darabig hallgat,s halhatatlan marad.
laca027real
Jelzés a moderátornak
Re: megállt?? Előzmény válasz erre 08.15
Igen ,én is kerestem.
Mit mondjak, demokrácia van, működik a cenzúra.
lazac
Jelzés a moderátornak
Re: megállt?? Előzmény válasz erre 08.15
egy topik eltunt.
laca027real

Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 23:34
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#694
"Hibák pedig higyétek el mindenhol vannak, max az equitasos közönség nem fórumozik itt annyit mint mi akik a portfolio rendszerét használjuk. "

Dehogynem . Pld. én is. És még sokan.
Gyerekek vagytok még. nem érzitek át ennek a súlyát.Csak nem képzelitek, hogy ha nem tudnék az Equitasba belépni, akár egyszer is amikor akarok, megúsznák?
És én maradnék?

Ez a totyik itt mi célból jött létre? PR?
Mert szerintem az. Semmi más.
Aztán jönnek a problémás kuncsaftok, és ideírnak. Erre felbukkanak lelkes dícsérők is. Rendre. Minek nézzem meg BP összehasonlító munkáját? Attól ez a program megjavul?

Nem olvastam végig minden panaszt, de ha a fele igaz csak, ez elképesztő.
Pld. itt van egy apró (persze a probléma tulajának ez nem apró) , a Phylaxia péteken.

Zsákoltam előtte rendesen, még csüt. is vettem nem keveset. Péntek reggeli első fél óra 40-en eladható volt. Vagyis 160-on régi ár szerint. És nálam egy forint eltérés sem kevés pénz jelentett. Ha nem tudtam volna elsózni, mert nem bírok belépni, asszem megnézhetné magát az Equitas.

Ezért gondolom, nem veszitek ezt komolyan. A pénzetekről van szó. Ilyen rendszerrel dolgoztok?

Döbbenetes. Mindíg ámulok az emberi természet " .... finom leszek ....... sokoldalúságán :))

Ez a fajta "türelem " nem az intelligencia egyik ékes bizonyítéka, hanem ostobaság.
A pénzetek nem játék. Ezért tőzsdéztek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 22:37
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#693
tozsdeboy,
Figyuzzál egy picit! Durva leszek, sorry! Én megértem "lacat"-t, ő nagyságrendekkel nagyobbakat pörget mint te! Ha te mondjuk beragadtál volna 50 misivel, és nem tudnál hozzáférni a számládhoz, biztos nem írtad volna ezt a hsz-t! Főleg hogy " én is kispénzü vagyok", írtad. Szórakozol a fagyipénzeddel, ő meg a vagyonával!
"szerintem belefutottál valami rendszerhibába" ma este ezen fogok nevetve elaludni! :))) Az equ rendszerét meg légyszí ne hasonlísd ehhez, mert nem lehet, ég és föld a különbség! Na jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 22:35
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#692
jo jo persze csak akkor az ügyfélszolgálaton se kell az embernek.. kétszeri kérdezésre! hülyeséget mondani.... elvégre szakemberek ülnek a telefonok mellett... értik a dolgukat..
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 22:20
Előzmény: #689  BudFox
#691
A vita úgy látom főleg Pro programokról folyik, ami létezik az Erste szineiben illetve a Portfolio szineiben is. Ki ezt ki azt használja.

Én kb a kezdetek ota vagyok itt előszőr az ersténél is van számlám meg a portfolionál is,sőt ki probáltam már az equitast is és az ebroker is!
Itt egyszerere használom az alapot és a pro-t is.

Az alap rendszert érdemesebb firefox-al használni, mert ott kevésbé lehet kiléptetési probléma, ha 20 percenként megkattintom egész nap benne tudok lenni. (A vissza nyilat én még nem probáltam soha, )

A Pro-ban naponta kereskedek, sokszor daytradelek is. Az uj verzió ota valóban voltak gondok a bejelentkezéssel, de ha már 8 körül bejelentkeztem, akkor bennt tudtam maradni egész nap, egyszer kétszer fagyott ki , de akkor ki be lépés után megoldott igaz kb 4-5 percig tartott a müvelet..
Viszont pénteken csináltak valamit azóta sokkal gyorsabb a belépés, igy hétfőn már biztos jó lesz.

Ami engem és még pár haveromat is ide hozott pl equitastól, ebrókertől, pont azok a lehetőségek amiket az előbb "tukmálásnak "neveztetetek.

Én pl direkt nyitottam netbankos folyószámlát, hogy egyszerübb legyen a pénzmozgásom. Equitastól 2 nap alatt ért át csak a pénzem, itt pár másodperc alatt a kártyámon van a pénz.

Ahogy én is Lazac kollégánk is vidéki, igy nekem is előny hogy bemegyek a helyi fiókba és ügyintézek amit akarok! Az EQ-nál fel kell menni pestre.

Számlanyitás? Mikor regisztráltam, felhivtam az üszolgot, megkérdeztem a pontos menetet , elkértem a srác nevét akivel beszéltem, majd hivatkoztam rá amikor bementem, igy kb 5-10 perc alatt megvolt pik pak minden.

Ja itt megemliteném, (valaki panaszkodott a telefonköltségre, én is kispénzü vagyok :)
hogy az alábbi erstés linken kérhettek tőlük visszahivást :
link

Befhitel? Mikor elindult erről is részletesen kifgadtam őket telefonon:
Ha hitelre veszel napközben minuszban látod számládat, és ha nap végén meg is tartod akkor reggel láthatod, hogy ebből tényleg hitel lett.
Ha a hitelre vett részvényt eladod, akkor az napközben a saját pénzedet növeli látszatra, azonban következő reggelre törleszti a hitelt.
Ha napközben ujra veszel akkor az fog hitelre menni.
Izomman: szerintem belefutottál valami rendszerhibába, de valszeg javtották, mert én is probáltam hasonlot rögzíteni , de nekem nem engedte a rendszer. Ezért szerintem nem kérhetsz kártérítést, mert te vetted meg a részvényeket, ha eladod törleszted vele a minuszodat, igy még kamatot sem fizetsz tehát szerintem te jártál jobban.

Ja és a befhiteles tranzakciót csinálsz napközben akkor este csúnyának láthatod a számlát (erről bpmcwap szokott sokat beszélni), így javaslom mindenki csak reggel nézze meg mi lett az előző nap hatása.

Hibák pedig higyétek el mindenhol vannak, max az equitasos közönség nem fórumozik itt annyit mint mi akik a portfolio rendszerét használjuk. De ha visszaolvastok a topikok között már az eq-t is fenyegették PSZÁF-al, az ebrokerről nem is beszélve.

Mindenkinek ajánlom bpmcwapp cikkeit a www.tozsdecapak.hu -n szerintem nagyon korrekten hasonlitja össze a rendszereket.

És végül LACA, vegyél be pár nyugtatót és inkább meny el nászutra a feleségeddel, mert ha igy folytatod nem csak a pénzed, de a szerelmed is elveszited! A család meg fontosabbb!!!

Jó hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 21:59
Előzmény: #689  BudFox
#690
laca027real val tejjesn egyet értek nekem csak elvileg.." pár száz ezer" forintom bánta a rendszer akadozás miatt a pénztárcám... de az is elég sok...
és csak a szerencsén mult hog ytöbb buko nem jött be emiatt...
BudFox
BudFox 2007. 08. 25. 18:23
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#689
Most ugye erről a helyi Portfolio -s online rendszerről vitatkozunk ?
itt fennt ez a kis zöld gomb, és belépés Alap, vagy Pro rendszerbe :-))
amit minden Erste bankban meg lehet kötni.

mert annyiféle rendszer van már.

Én is ezt használom, de a múlt héten 1 nap nem lehetett belépni az első órában.
Ezt leszámítva ebben a félévben még nem volt problámám vele.

mondjuk az zavar hogyha benn vagyok a porgramban és a "vissza" nyilra kattintok a bejelentezési oldalra dob ki. ami nyilván hiba.
lehet már megoldották, nem kattintok azóta a "vissza" nyilra :-))

Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 18:18
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#688
csak azt nem tudom minek kellett ez a hülye uj rendszer??? a régivel nem volt ennyi probléma! már az a gyanum hogy direkt csinálják... ne tudd idöbe eladni venni.. fontos pillanatokba.. a részvényed..
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 18:01
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#687
azt hiszem egyébként hogy átmegyek a peti hez mert ezt már idegileg nem birom..
ja és a poén...
mert ugye volt pár nap hogy reggel 9 kor szerettem volna eladni valamit.. be akartam lépni.. erre nem engedett.. mondom oké.. hivom öket majd telefonba!! de nem vették fel!! fél oráig hivtam öket ! akkor se vették fel vlaamikor 40 perc után mikor már a program is müködött!
na erre varjatok gombot! ilyenkor mi van???
az idegtöl majd felrobbantam.. és persze buktam is a tranzakcion!!! :@
na ezt hogy tudnám bizonyitani???? !!!
Azért ez már kész röhej komolyan mondom.. innen menekülni kell....
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 17:57
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#686
Sziasztok!
HIhetetlen nagy sérelmek vannak bennem is mert lemaradtam iszonyat sok üzletröl eladásrol ami rontotta az egyenlegem. (mert nem müködött a program)
tanácsot szeretnék kérni... lépjek e vagy nem..
4 mft ért vettem pannonplastot ... amiböl 2,8 mft volt a hitel rész benne 1,2 mft az önrész..
eladtam 2 mft értékbe bannon plastott..
láttam megjelent a lové a számlán.. azt hittem levonják automatikusan a lovét de nem.. vonták le ugy jelent meg mint az én lovém... poénbol beáltam a könyvbe alulra hogy vegyek genesist.. rámöntötték.. meg is vette.. ( nem akartam mert gondoltam hitel)
nem kérdeztemeg a progi hogy hitelt igénybe akarok e venni ujjra.. ez hozzá kell tegyem ugy láttam mint ha saját lovém lenne mind.. a 2 mft ..
hivtam az ügyfél szolgalatot ilyenkor mi van? minden rendbe? mondta a hölgy ne mntudja beszél egy szakértövel.. mondom a hölgynek hogy 2,8 mft hitelem volt de én vettem 2 mft ért genesist valahogy még van 2 mft értékbe pannon plastom.. erre a nö mondja jo megkérdezi mi ilyenkor a helyzet..
vissza jön mondja hogy megkérdezte szakembertöl.. elég a fedezet a hitelemre a pannon plast részvényt az a 2 mft ... a genesist nem kell eladnom.. megtarthatom..
mondom neki de hogy hogy elég? 2,8 mft hitelt vettem fel.. erre mondja a hölgy hogy de biztos elég ha eladom a pannon plastot a 2m ft ot akkor az fedezi a hitelt és utána nem lesz több hitelem! mondom a nönek nem értem a dolgot kédezzze már meg ujra hogy biztos hogy igy van e... mondja a hölgy hogy jo megkérdi a szakembertöl... megkérdi .. vissza jön.. mondja hogy biztos hogy igy van ha eladom a 2 mft pannon plast részvényem nem lesz több tartozásom... mondom ok.. rendbe megértettem... eladtam a pannon részvényt zároba levonták.. aztán látom hogy - 800 ezer ft ot beraktak.. mondom mi ez?? nem ezt mondták! rá pár héttel eladtam egy kis genezist és nem levonták a minuszbol?
engem csak az bosszant hogy felvétel van nekik rola.. hogy mondták hogy nem lesz több tartozásom ha eladom a 2mft ért a pannon plastot.. el is adtam.. aznap egyböl.. erre mégis kiderül hogy mégis csak kérik a másik 800 ezer ft ot..
Nekem az a szent amit mondanak elvégre szakemberek ülnek a telefonnál és a hölgy is kétszer is ! megkérdzete hogy biztos hogy igy van .. és migis nem igy lett.. mint utolag látom a számlámon...
Szerintetek van értelme reagálni? vissza kérni a 800 ezer ft ot? :) mert felvétel bizonyitja...

A többi kárrol már ne is beszéljünk mikor kimaradt a program és vétel eladást mulasztottam el :(
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 17:49
Előzmény: #684  Törölt felhasználó
#685
:) totál utólsó beírás: ezt a rendszert ők mernék-e működtetni Ausztriában? Egy hét után hajtanák el a vezetőségüket a felháborodás miatt! Ja, persze ez csak Magyarosrzság, örüljünk, hogy ezt is kapjuk. :)
Bye.
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 17:45
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#684
pavarotti,
"az ügyintézőnek szerintem én voltam az első ilyen ügyfele" én is az voltam, harmadjára mentem be amikor sikerült aláírni a határidős kereskedést+a számlára utalást.
"Mikor számlát nyitottam, senki nem akart semmit rámsózni" lehet, de ha utalni akarsz számlára hogy költhes, akkor a költségek miatt ugye máris "megéri" egy folyószámla+kártya, a többi meg 'magától' jön.
"Úgy tűnik a vezetőket nem érdekli ez a kérdés igazán" Hsz-em lényege erről szólt.

Utoljára írom le, akinek van erste alapú számlája: szvsz real-t kérje az equsoktól, ha bedöglik az erste-rendszer próbáljon telefonon megbízást adni (márha felveszik). Sok sikert. Kellemes vasárnapot!
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 17:31
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#683
Gepida!
Nem teljesen értek egyet... Én ugyan nem vagyok
más, csak egy kis ebihal, de napi kereskedéshez használom a rendszert, sikeresen.
Mikor számlát nyitottam, senki nem akart semmit rámsózni, kb. 20 perc alatt meg is volt minden. Igaz lehet, hogy azért nem, mert az ügyintézőnek szerintem én voltam az első ilyen ügyfele... Még majdnem én segítettem neki. Az tény, hogy az elején ha nem tudtam valamit a rendszerrel kapcsolatban, akkor a Portfolio az Erstéhez, és vica versa küldtek... Szóval senki nem tudott semmire érdemben válaszolni.

Fenntartom, hogy szerintem az internet hozzáférésük/szerverük pocsék... (A Microsoft .NET platform használata sem lenne baj, ha profin lenne megírva a rendszer. Most ahogy meg van írva, iszanyatos adatforgalmat generál egy nap alatt, pedig ezek az adatok csak szövegfájlok, XML fájlok alakjában érkeznek).

A netkapcsolat/szerver kérdése egy ekkora cégnél nem lehet gond, és itt a valódi probléma: a hozzá nem értés, és dilettáns hozzáállás. Úgy tűnik a vezetőket nem érdekli ez a kérdés igazán, és ez baj.

Itt rengeteg ember nagyon nehezen megkeresett/megtakarított pénze forog kockán, úgy látszik nem érzik ennek a súlyát eléggé.

Én örülnék egy precedens pernek, bár tudom, hogy sajnos meg sem éreznék a hatását...
hill 2007. 08. 25. 17:27
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#682
Fiúk, elismerem voltak gondok Erste Proval, de csak az új verzióval( ezt jegyezzük már meg). Egy haverom más cégnél kereskedik (állandó msn Kapcsolatban vagyok vele) szintén panaszkodik. Nekem az Erste sokkal gyorsabban adta az adatokat. Már láttam a történéseket amit még ő nem. Lehet h csak a "trükkök százaival " állunk szemben???Az adatok frissítési sebességével, benfentes és téves infókkal mindig is vissza lehet élni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 17:23
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#681
Phila igazolást ajánlott levélben küldték ki nekem az erstések. Többihez lövésem nincs. Lehet, tényleg paranoiás vagy. :)

Topik gazda

altlaszlo
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek