Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:46

Erste netbroker  

akinek ez van/nálatok jó? csak nálam sz..t be?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knight Tyris 2007. 08. 14. 13:57
Előzmény: #338  bpmcwap
#340
Concorde-nál nyitáskor 1 konti 300 Ft, záráskor 0 Ft.
Equitasnál hallottam, hogy oda vissza van.

Viszont régebben Ersténél is csak pozifelvételnél volt, még Webbroki előtt, sőt én még a Webbrokijukban is kötöttem nemrég így, kijött szépen a nyerő a számlán is, mint amit a jutalék EGYSZERI levonása után kaptam "fejben".

Viszont most a legutóbbinál csak nézegettem, mert mindkét oldalon vont le jutalékot, azt hittem hibázott a rendszer.
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 13:55
Előzmény: #332  charlie1
#339
Én úgy tudom tőlük, hogy szeptembertől lesz shortolási lehetőség. Várom már...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 14. 13:50
Előzmény: #337  bpmcwap
#338
na ez eléggé összefolyt... tehát a jutalék 1konti bux hatira 380huf volt... ja nem hujeséget irok ez már a lezárt tranzakcio.... tehát 190+190 az 380.... akkor viszont a PETIben nincs kamat...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 14. 13:48
Előzmény: #336  Knight Tyris
#337
Ebroki, eqi és quaestor is vonja oda vissza is, eddig hol voltál ahol csak oda vonták???
ja és plusz KAMAT!!! Legalábbis PETIben vonnak kamatot is, most nem tudom hogy az ERSTÉnél vonnak e mert olyan szinten nem látom át a rendszerüket hogy az valami eszméletvesztés... PETI példa egy kontaktus BUXra:
Értékpapír Bekerülés dátuma Kikerülés dátuma Mennyiség Vételi ár Eladási ár Jutalék Nyereség Levont Adó

BUX0712 2007-02-07 2007-02-07 1 250 015.0 Ft 251 830.0 Ft 380 Ft 1 815.0 Ft 0 Ft
Knight Tyris 2007. 08. 14. 13:41
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#336
Srácok, az Ersténél Bux határidős pozíció felvételekor és lezárásakor is levonják a jutalékot?

Csak mert eddig úgy tudtam, hogy a nyitáskor van jutalék, záráskor meg nincs (más brókercégnél így is van).
Viszont a legutóbbi Erste-s tranzakciómnál azt láttam, hogy nyitáskor és záráskor is levontak kontraktusonként 250 forintot.

Tehát példával (Ha ezt számlázza a rendszer ez normális?):

10 kontraktus BUX 0712 vétel (pozíció nyitása) : Jutaléka 2500 Ft.

10 kontraktus BUX 0712 eladás (az előbbi pocíció zárása) : Jutalék 2500 Ft.

A teljes tranzakció JUTALÉKa ÖSSZESEN: 5000 Ft

.

Én eddig úgy tudtam, hogy 10 kontraktus nyitása és zárása 2500 Ft-ba kerül, mivel 1 kontraktus 250 Ft.

Tehát:

10 kontraktus BUX 0712 vétel (pozíció nyitása) : Jutaléka 2500 Ft.

10 kontraktus BUX 0712 eladás (az előbbi pocíció zárása) : Jutalék 0 Ft.

JUTALÉK ÖSSZESEN: 2500 Ft

.
Természetesen az ERSTE VÁLASZÁT is várom.
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 09:45
#335
Miért nem lehet Önöknél short pozíciót nyitni ?????
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:34
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Nagyon szépen köszönöm! csak kérem önöket fagyásokat probálják kiküszöbölni ...!!
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:16
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#333
Tisztelt izomman20!

A jelzett hibát már péntek reggelre javtottuk.

Azaz ha most rákattint a vételi oldalon a legalsó árra vagy menyniségre és eladást indít, összeadja a rendszer a darabszámokat.

Ugyanez az eladási oldalon, ha vételt indít, szintén összegzése kerülnek a mennyiségek, és a legalsó áron kerül be az ajánlat.

charlie1 2007. 08. 11. 23:37
#332
Apropo,nem tudja valaki mikor lesz shortolasi lehetoseg az ErsteNetBrokin?Valahol olvastam toluk hogy hamarosan.Inkabb azt ujitottak volna mint a villogo piros-zold tablazat.Lehet azert fagy + minden nap...:0)
charlie1 2007. 08. 11. 23:29
#331
izomman! Ha az 5-os konyvet ki akarod szedni, osszeadod a teteleket beirod a legnagyobb arat mint limitar megkapod az egeszet olyan aron ami az egyes tetelek mellett van.Ezt az ontes temat nem ertem szerintem belekavarodtal,ha ontenek es ki akarod szedni a konyvet az eladoi oldalon mint minden esetben legalul van a legdragabb.Kulonben meg mire osszeadod az 5-os konyvet es beirod addigra az nem lesz aktualis.Hacsak nem az Emaszra vagy GSParkra gondoltal....
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 23:11
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
msn
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 23:06
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#329
az kár ha ott nincs.. bár már itt se :S
na és akkor gondolom nem drága áron kapom meg a tételt.. ha a legdrágábbik árat irom be.. és ugy az össztételt.. (ilyet még nem csináltam...
öntésnél is akkor a legolcsobbik árat a köny ajján beirom össze adom a tételeket és oké? és boritja a könyvet? ha azt akarom?
de akkor azt se legolcsobbik áron adja el ugye? csak szépen eladogatja minden szinten.. ?
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 15:22
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#328
Ja és a PETI-t bárki kipróbálhatja, letölti a weboldalukról, felinstallálja, majd indításkor "mégsem"-et kell nyomni. Így elindul, nagyjából minden funkciója működik, csak kereskedni nem lehet vele.

izommannek válaszolva ilyen kijelölöm az 5 tételt és megveszem funkció tudtommal nincs, de ez könnyen kikerülhető azzal, ha az öt ajánlat legdrágábbikára adom a vételi ajánlatom, és vételi darabszámnak meg beírom az öt eladási ajánlat összdarabszámát....
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 15:13
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#327
Én az erstétől (portfolio is volt egy ideig) akkor jöttem el, amikor rendszeresen kidobott a webbrókerük, mondván 30 perce nem nyúltam hozzá, ami persze nem így volt. Volt hogy 5-10 percenként be kellett jelentkeznem. Többstör az sms se jött meg, amivel be tudtam volna jelentkezni....

Az Equitasnál (PETI) azért jó tudni, hogy nincs napon túli tőkeáttétes játék, részvényeket se lehet bérelni, így napon túl shortolni azokkal.
Állítólag a KBC képbe kerülésével ez változni fog, de eddig semmi nyoma neki, pedig jópár hónap eltelt már a belépésük óta.
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 14:33
Előzmény: #325  bpmcwap
#326
figyeljetek én is átmegyek a petibe szerintem..
olcsobb is a vételi eladási jutalékuk is.. kicsivel... sok kicsi sokra megy ;-)
de a Peti be van könyv akkor rendesen? ott ha kijelölöm mondjuk az vételi oldalt az 5 cellát és rákattintok hogy vétel akkor össze adja és egy gomb nyomással akár téphetem i ki a könyvet? (egy idöben) fontos a gyorsaság :))
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 10. 22:07
#325
az biztos hogy a netbroker prot és a PETIt még egy napon sem lehet emliteni nem hogy egy mondatban, DE a az erste többet tud, még ha xarul is... és annyira azért mégse xar mint pl az ebroker... ráadásul álandó fejlesztés alatt áll... mondjuk ha valodi szolgáltatást akar valaki akkor javaslom felejtse el ahazai brokicégeket a budapesti értéktőzsdével együtt... egy jo kis interaktivbroki és meg van oldva a probléma... plusz a külföldi piacok még ilyenkor is kiszámithatobbak mint ez a hazai wcpapirá zsugorodo mollal, vezérkedvére mozgo otpvel, döglödő gyogyisokkal... ahol egy emberre figyel az egész piac és ha az az egy embeer fingik mindenki azt szagolja, az nem tul likvid és nem tul biztató jövőképpel rendelkezik.... közeli a xetra, több ezer részvény vár az usában, de van még pár tőzsde keletre és nyugatra is....
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 21:37
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Minden brókercég pénzszámlája a KELER-ben van, így az erste is ott vezeti a számlákat

Én is ha a portfolios (erstés) számlámra utalok, a KELER számlára utalok.

Amugy nem értelek titeket, nekem eddig egyzser volt olyan gebasz amikor, megált a rendszer és nem tudtam pont megbzást adni. Akkor betelefonáltam, rögtön átadtak egy üzletkötönek aki egyből be is vitte a megbzásomat. Az egész nem volt egy perc.

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 16:45
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
Csak a netbrokereseknél van egy külön számla ,itt meg az equitasnál ,egyből a Keler számlára utalod a pénzt!
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 16:44
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#322
"Én a Peti-től jöttem át, mert egyszer eszméletlenül elbabrálták a számlámat"

Ezt nem értem ,hogy lehet elbabrálni a számlát???
Amennyit befizettél ,annyi van rajta!
Ez le van papírozva!
Nem beszélve, hogy a számlád az a Keler -nél van, ami a netbrokereseknek is ott van!

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 16:41
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#321
igen, én is ezt teszem, aug végén 2 hét szabi alatt intézem. régóta jobbat hallok a Petiről, az előttem szólókkal egyetértésben: ennél rosszabb nem lehet.
üdv
ppup

Topik gazda

altlaszlo
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek