Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:46

Erste netbroker  

akinek ez van/nálatok jó? csak nálam sz..t be?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 19:14
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
én még nem használtam a pro-t, gondolom az előfizetéses...
én tdc+fapados online-t használok....
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 18:42
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
Igen erről beszéltem,hogy át kell a Netbrókerbe lépni a Pro-ból,mert hogy ott az aktuális árfolyammal szerepelnek a részvényeid és nem a beker árral.Én a Pro-ban kereskedem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 18:14
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
ugyanígy van a netbrokerben is
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 17:51
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
az online portfólióban az egyenlegközlőnél, van egy készletinformációk fül, itt tételesen megvan, hogy mennyi részvényed milyen bekerárral van. igaz, hogy nem egy kattintás, hanem 2, vagy 3, de nincs szükség semmilyen ki-be lépésre. én az alap fapados megoldást használom, nem vagyok előfizető a pro szolgáltatásra.

perszel ehet, hogy a netbroker és az online portfólió különbözik egymástól (mondjuk az kétlem hogy az erste a saját webes felületét nem szabná jobban testre, mint a portfólióét), de az is lehet, hogy most elbeszélünk egymás mellett.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 17:41
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#116
qgecicus, én is hasonló cipőben járok ugyancsak Miskolcon.
Az egész erste platform egyébként szerintem túl van bonyolitva, folyamatosan fejlesztettek rajta valamit és ilyen visszafelé vakarózós , tengeri kigyó lett az egész.Azt sem tudom a sok adatból,hogy egyik-másik mi akar lenni. Engem hótra nem érdekel az,hogy most mennyit érnek a részvényem engem az érdekel,hogy mennyiért vettem.Ehhez viszont vagy átmegyek a Pro-ból -újra bejelentkezési macera- a Netbrókerbe,vagy megnézem a saját excel nyilvántartásom.Ez utóbbi egyszerűbb.
Kitalálhatnának már valami egyklikkes megoldást erre !
Az erstések nem nagyon tőzsdézhetnek,hogy ennyire nem tudják, milyen igényei vannak egy felhasználónak.
Egyszerüen,mindig csak egyszerüen, semmi faxni,hát ez a nyitja.!
Várom,hogy ez a nyamvadt equitas csináljon már valamit.,hogy itt Miskolcon tudjak szerződést kötni.Ezeknek is ismertlen az a fogalom,hogy "elébe menjünk az ügyfélnek.",vagy "kiszolgáljuk az igényeket".
Az biztos,ha én lennék a főnökük,több alternativát kidolgoztatnék,nagyon rövid határidőre,ha nem tudják megcsinálni,elzavarnám őket. Annyi a jó képességű munkavállaló,miért nem a legjobbakat alkalmazzák?!
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 17:02
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
online portfóliónál van mobilaláírás.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 16:59
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
ezek alapján:

EQ: olcsóbb, jobb felület, nincsenek befalapok, elvileg nincs napon túli tőkeáttétel.
Viszont nincs ép.számla vezetési díj és olcsóbban hozzá lehet jutni a cashhez.
Remélhetőleg a fejlesztések azért szüneteltek, mert a háttérben már egy ideje tudtak a felvásárlásról. KBC-nek is érdeke lesz az új piacok és bef.alapok bevezetése.

Erste: drágább, könnyebben nyitható (persze ha már van EQ akkor nem szempont), van bef.jegy, amiben átmenetileg lehet parkoltatni pénzeket, így a részvényvásárlási kényszerfaktor kisebb. DE van ép. szla vezetési díj, ami szerintem el is viszi nálam a félmilliós tőkére vetített minimális többlethozamot. Profibbaknak a napon túli tőkeáttétel jól hangzik, meg a bef.jegy is. Nagyobb tételnél már bőven keletkezhet hozamveszteség, ha csak áll a lóvé.

Ersténél van mobilaláírás netbankba belépéskor? EQ-nál nincs, pont ezért is kell a telós azonosítás kiutaláskor.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 16:57
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
az erstén a 100 forinton kívül van %-os díj? mert akkor az equitasnál min750.000-ret kell átvezetni, mert a minimum díj 150 forint. de aki ekkora összegnél az átvezetési díjon, 10-20 forintokon cigánykodik az egy zsidó:-) (nem vagyok rasszista!)

bevallom őszintén, én mentem volna az equitashoz, ha nem csak pesten lenne irodájuk, így az online portfólió evidens volt (miskolci vagyok). előtte a budacashnél voltam. ott ilyen díjak voltak:
-0.7% min. 3000 (telefonon)
-számlavezetés 900 havonta, ha nincs rajta semmi akkor is (még nem szüntettem meg ott a számlám, de így is küldik a csekket, jó nagy hülye voltam).

ezek után, nekem a portfólió is kész kedvezmény!
ha lesz itt equitas iroda, persze meg fogom fontolni...

de nem is értem miért panaszkodunk, annak idején amikor elkezdtem "tőzsdézni" a matáv 762-forintos jegyzéssel kezdtem az OTP-nél (akkoriban még ATM is alig volt), ha valami megbízást akartam adni, be kellet menni a számlavezető fiókba, megadni a megbízást, ami csak másnaptól élt!, majd erre az ügyletre vontak le 2%-ot!!, ha teljesült. de ezek a békebeli idők voltak, amikor szinte mindegy mit vett az ember, betette a fiókba, aztán ha ránézet 1 év múlva, akkor banki alapkamat 2-3 szorosa is megvolt. ma már ez nem minden részvénynél igaz, és persze a matáv is beesett a 2600-as történelmi csúcsról...
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 16:22
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Erste:
Weben átvezetés 100Ft az erstés folyószámlára.
Amire szerintem nagyon oda kell figyelni, ez szerintem nagyon sok!
"Készpénzfelvételi díj: Felvett összegre vetítve 0,5% + 100 Ft, max. 5000 Ft"
Illetve ha számlára átvezeted, és onnan veszed fel akkor sem olcsóbb.

Equitasnál: pénztári kifizetés: 0,3% min 500Ft
Átutalás ügyfélszámláról: 0,02% (!!!) (min150, max 10ezer) <- ez nagyon jó

Amúgy véleményem: Equitas minden szempontból jobb. Állampapírt equnál is vehetsz on-line. Egyedül a befektetési hitel miatt érdemes az erste-s számlát megnyitni.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 15:05
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
én a portfóliónál vagyok(powered by erste) náluk a következők a díjak:
# Bizományosi díj: BÉT-en jegyzett értékpapírok vétele és eladása 0,3%, min. 200 Ft
# Határidős ügyletek: 200 Ft/kontraktus
# Napon belüli ügyletek: hozzávetőleges díjtétel ~0,15%, min. 200 Ft, mind a vételi mind az eladási ügyletlábra felszámítva (az ügylet és a díj részletes meghatározása a Díjjegyzékben)
# Megbízás módosítása: ingyenes
# Számlavezetési díj: Havi átlagos bekerülési értékre 0,01%, min. 125 Ft
# Erste befektetési jegyek: Havi átlagos bekerülési értékre 0,01%, min. 125 Ft, max. 1000 Ft
# Készpénzfelvételi díj: Felvett összegre vetítve 0,5% + 100 Ft, max. 5000 Ft
# Real-time adatszolgáltatás:
Magánszemélyek:
Előfizető tárgyhavi BÉT részvény forgalmazása*
10 millió forintig 2.000 Ft+ÁFA/hó
10-20 millió forint között 1.100 Ft + ÁFA/hó
20 millió forinttól 0 Ft/hó

Nem magánszemélyek 4900 Ft + Áfa/hó.

és átvezetés erstes számlára weben megoldható, csak előtte le kell papírozni egy bankfiókban. hogy ennek a díja mennyi, azt nem tudom. idáig mindig bankban intéztem, ezért vonogattak párszáz forintot. nem elképzelhetetlen, hogy weben ingyenes, mivel kiiktatjuk a humán faktort, valamint abból kiindulva, hogy online erstes számlán a weben történő átutalás szintén ingyen van...
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 14:39
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
sorry én nem a netes tarifákat mondtam....

Mennyire funkcionális az erste kereskedési rendszere?
Úgy látom náluk is érdemes már fél millióval tőzsdézni neten. Kell fizetni náluk az ügyfélszámláról a folyószámlára történő átvezetésnél?

Kacérkodom a gondolattal, ugyanis Eq-nál nagyon nem akarják már megoldani a befektetési jegy bevezetését. Ersténél mennyire költséges átparkoltatni lóvét az ügyfélszámláról egy bef.jegybe?
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 14:24
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#109
1Peti
úgyérted, hogy alkudozás után?
mert daytr 0,15%
normál 0,25%
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 13:39
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Ami most tökre tetszik az Ersténél (portfolionál), hogy napon túl is tudok tőkettételezni.

Nagyságrenddel nagyobbat lehetett igy kaszálni a molon, mintha csak napi TDT van.

És itt a portdolionál csak 0,3 a dij.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 12:43
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Félreértés ne legyen, az Erste minimum díja 250Ft.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 12:39
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Sly: KBC megvette Equitas, szóval lehet hoyg K&H-nál is lehet majd.
150 ft a minimál díj, míg ersténél 2-3000 ft
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 12:35
Előzmény: #104  sly36
#105
Ez valóban így van. Viszont elgondolkodtató, hogy egy kis telefonálgatásért cserébe jóval kevesebb a bizományosi díj.
pl egy 5M oda-vissza kötésnél az erste 9000ft-ot levon, az Equitas 5000ft-ot. (ezek napon túli kötések). Ez úgy gondolom nem mindegy, legalábbis nekem, több 10M-os forgalomnál ez elég nagy megtakarítás tud lenni.
Az ingyen utalásnál több pozitívumot nem tudok felhozni az Erste mellett.
sly36
sly36 2007. 07. 14. 12:23
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Köszi Peti!! Az erste-nél a folyószámlára utalás teljesen ingyenes és itt a net-en is megtehetem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 12:20
Előzmény: #102  sly36
#103
Saját folyószámlára leutalnak. Általános utalási költséggel. Se több se kevesebb, mint bármely bankban. Telefonon történik a dolog, jelszavas megoldással. És visszaellenőrzéssel.
sly36
sly36 2007. 07. 14. 12:17
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Hogy veszel ki a számládról pénzt? Folyószámla is kapcsolódik hozzá, bankkártyával?
Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 12:12
Előzmény: #100  sly36
#101
Sziasztok ! Én is voltam már pár cégnél, de szerintem is az Equitas a legjobb.
1. nincs számlafenntartási díj
2. legalacsonyabb kötésdíjak
3. kétféle kereskedési felület (PETI, web)

Sly, be kell menni Bp-re, 10 perc alatt megcsinálják a szerződést. Helyben a pénztárnál tehetsz a számládra pénzt, vagy átutalással.
Nem tudom honnan írsz, de szerintem ne sajnálj rá időt és esetleg egy kis pénzt.

Topik gazda

altlaszlo
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek