Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!



Miért érdemes Pannonplastot venni?



VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.



NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.



SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)



CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.



MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.



És ehhez jön még a piaci pletyka:



BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.



Szóval engem ezek meggyőztek.



Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.



Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.



Én most ebben látok komoly potenciát.



Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 10:44
Előzmény: #257  balta
#260
Mercurius, köszönöm, tudom, hogy nem az első -:), DE nem a Bill Gates-ről van szó, hanem egy bioetanol gyártó cégről, amely az erős/agresszív marketing tevékenység után "végre" RAKTÁRARUHÁZBÓL GYÁRTÓVÁ NŐTTE KI MAGÁT, amivel hozzájárul mindenesetre egyszerűsíti az út kitaposását Európában is vagy bárhol.... A Bill Gates-t csak azért említettem meg, mivel a világ fontos gazdasági szereplőjeként hírértéke van, hogy 84 m dollárt befektetett ebbe az iparágba, és hogy a pannonplastnak "köze" van egy informatikai céghez, amely egyébként újabban komolyan üzletel a Microsoft-tal (is). Szóval, édes Balta nagyon nem keverem a szezont a fazonnal, nyugodj meg! Csak nem nézzük egymást hülyének, tisztelj már meg ezzel, merthogy a PR cikk szónak Magyarországon!!! igen PEJORATÍV jelentése van, és neked ez volt az első szavad. Holott, amiket ugyan magyarul írsz az is PR cikk, vagy hogy a Pannonplast ingatlant értékesít ezen a szinten említve, az mi?!-:))))) Egyébként nem izgulok, hogy nekem fogsz fordítani, nincs is rá szükségem, és nemcsak angolul -:) Azért kösz a felajánlást -:). Most mennem kell, de természetesen megírom azt is még ma, amit fontosnak tartottam a cikkben...
Tsók
KK
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 10:23
Törölt hozzászólás
#259
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 10:09
Törölt hozzászólás
#258
balta
balta 2007. 08. 28. 10:01
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#257
K-mezon: Kevered a szezont a mezonnal :)) Én nem azt írtam, hogy ez Bill Gates PR cikke, hanem hogy a Gulf Ethanol nevű texasi vállalaté. MIvel Bill Gates-t Te emelted ki, ezért fordítottam le a hoizzá kötődő részeket, hogy Okosodó lásse, hogyan került Bill Gates az "asztalra". A bioüzemanayagokat pozitív színben feltüntető cikkeket magyarul is találhat, a cikk többi részével ezért nem foglalkoztam.
Attól nem kell tartanod, hogy én valaha is tolmácsolni fogok Neked, nem ebből élek. És szívesen elolvasom, hogy Te mit tartottál volna érdemesnek Okosodó tudomására hozni az általad belinkelt cikkből.
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 01:03
#256
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 00:51
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 23:25
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
Bill Gates már csak ezüstérmes, csakhogy picit én is kötekedhessek. Ha-ha! :-)))
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 21:48
Előzmény: #251  balta
#253
egyébként, édes kis balta, csak nem a PR-odnak köszönhetően lett Bill Gates az, aki, mert, ha igen, igen jó vagy -:) Egyébként én lefordítottam és készültem elküldeni a lényeget (ami szerintem az), de mára már a Te feladatod -:) Tán holnap ...
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 21:16
Előzmény: #251  balta
#252
Ámen.
(erre a hülyére nincs mit mondanom, csak szinkrontolmács ne legyen /legalábbis az én üzleti tárgyalásomon/).
balta
balta 2007. 08. 27. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#251
Okosodó: Ez egy PR-cikk egy Gulf Ethanol nevű texasi vállalattól. Többek között felsorolja, hogy kik fektettek ebbe az iparágba, és itt említi meg a Microsoft-os Bill Gatest, aki 84 millió dolcsival beszállt a Pacific Ethanolba. A 10 dolcsiért vásárolt részvényei 44,5 dolcsira is felugrottak, de jelenleg 25 dolcsi körül tanyáznak.
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 17:49
Törölt hozzászólás
#250
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 17:23
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#249
a ctrl+C-vel csak a szám nem ment át, szóval: "allocated USD84m into Pacific Ethanol...."
Pedig nem beszéltem meg Bill-el -:))))))

kk.
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 17:20
Előzmény: #247  balta
#248
Bill Gates, the richest man in America, allocated $84 million into Pacific Ethanol, Inc
renewable future: link
kk
balta
balta 2007. 08. 27. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#247
A Pannonplastból kiváló Pannunion-hoz is próbálnak befektetőket keresni: link
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 10:11
Törölt hozzászólás
#246
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 05:26
#245
azért, ha ezt a magyar gazdálkodó nem használja ki, akkor kuss legyen neki...ugyanis van annyi termőföld, hogy akár duplán is tudna aratni kukoricát....
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 02:58
#244
link

Mindenesetre elég vicces, hogy lassan ott tartunk, hogy a gazdák vásárolják vissza a saját kukoricájukat az intervenciós raktárakból, miközben 1 éve még azért küzdöttek, hogy ne szünjön meg a garantált felvásárlás. Gyorsan változik a világ.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 22:09
#243
Bioetanol: átestünk a ló túloldalára

Sem az Agrárgazdasági Kutató Intézet, sem pedig az Európai Unió egyik legnagyobb kukoricafeldolgozó üzeme, a Hungrana Kft. nem tartja reálisnak a bioetanol-üzemek építéséről szóló bejelentéseket. A Hungrana igazgatója még a kormányzati vállalásokat is irreálisnak nevezte.

 Dénes

Kizárt, hogy az utóbbi időben sorra bejelentett, összességében több mint harminc bioetanolgyár felépüljön hazánkban - közölte Sipos Domonkos, a szabadegyházi Hungrana Kft. ügyvezető igazgatója egy tegnapi sajtótájékoztatón, ahol bejelentették, hogy a társaság e hónapban megkezdte az E85 szabványú etanolalapú üzemanyag gyártását, és forgalmazását. A vállalat jelenleg napi 1500 tonna kukoricát dolgoz fel, amely mennyiség a folyamatban lévő fejlesztések októberi befejezése után 3000 tonnára emelkedik, s ezzel Európa legnagyobb kukoricafeldolgozó üzemévé válik, - ha egyáltalán be tudja szerezni a szükséges alapanyagot. A szakértő szerint ugyanis a jelenlegi terméskilátások mellett biztos, hogy importra fognak kényszerülni.

Az európai piac egyik legjelentősebb bioetanol-gyártó társaságát igen kényesen érinti a kukorica árának tonnánkénti 50 ezer forintra emelkedése, s ezt az évet várhatóan veszteséggel zárják. Éppen ezért vélte Sipos Domonkos, hogy az elmúlt időszakban sorra bejelentett, immár több mint harminc bioetanolgyár felépítése, a hatékonysági problémák, illetve az alapanyag hiánya miatt kizárt, hogy megvalósul. Eltúlzottnak nevezte a kormány stratégiainak nevezett tervét is, miszerint hazánk a közeljövőben egymillió hektoliternyi bioetanolt fog előállítani, mivel ahhoz mintegy hárommillió tonna kukoricára lenne szükség.

Jelenleg Magyarországon két cég foglalkozik bioetanol-gyártással, a Győri Szeszgyár és Finomító, illetve a Hungrana. Emellett elkezdődött a kabai cukorgyár helyén létrehozandó üzem építése. A három üzem együttesen év végére kétszázezer tonna bioetanol gyártására lesz képes. Az EU azon direktívája, amely szerint a tagállamoknak 2010-ig 5,75 százaléknyi etanolt kell keverniük a hagyományos üzemanyagokba, azt jelenti, hogy bioetanol-gyártásra mintegy 450 ezer tonna kukoricát kell felhasználnunk - ennyivel lehetne elérni az elvárt 144 ezer tonna etanol előállítását. Ha a bejelentett üzemépítések megvalósulnának, úgy azok ellátásához mintegy tízmillió tonna kukoricára lenne szükség - állítja az Agrárgazdasági Kutató Intézet.

(Magyar Nemzet - Gazdaság rovat, 2007. augusztus 11., szombat)

Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 22:06
#242
Bioetanol: átestünk a ló túloldalára

Sem az Agrárgazdasági Kutató Intézet, sem pedig az Európai Unió egyik legnagyobb kukoricafeldolgozó üzeme, a Hungrana Kft. nem tartja reálisnak a bioetanol-üzemek építéséről szóló bejelentéseket. A Hungrana igazgatója még a kormányzati vállalásokat is irreálisnak nevezte.

 Dénes

Kizárt, hogy az utóbbi időben sorra bejelentett, összességében több mint harminc bioetanolgyár felépüljön hazánkban - közölte Sipos Domonkos, a szabadegyházi Hungrana Kft. ügyvezető igazgatója egy tegnapi sajtótájékoztatón, ahol bejelentették, hogy a társaság e hónapban megkezdte az E85 szabványú etanolalapú üzemanyag gyártását, és forgalmazását. A vállalat jelenleg napi 1500 tonna kukoricát dolgoz fel, amely mennyiség a folyamatban lévő fejlesztések októberi befejezése után 3000 tonnára emelkedik, s ezzel Európa legnagyobb kukoricafeldolgozó üzemévé válik, - ha egyáltalán be tudja szerezni a szükséges alapanyagot. A szakértő szerint ugyanis a jelenlegi terméskilátások mellett biztos, hogy importra fognak kényszerülni.
Az európai piac egyik legjelentősebb bioetanol-gyártó társaságát igen kényesen érinti a kukorica árának tonnánkénti 50 ezer forintra emelkedése, s ezt az évet várhatóan veszteséggel zárják. Éppen ezért vélte Sipos Domonkos, hogy az elmúlt időszakban sorra bejelentett, immár több mint harminc bioetanolgyár felépítése, a hatékonysági problémák, illetve az alapanyag hiánya miatt kizárt, hogy megvalósul. Eltúlzottnak nevezte a kormány stratégiainak nevezett tervét is, miszerint hazánk a közeljövőben egymillió hektoliternyi bioetanolt fog előállítani, mivel ahhoz mintegy hárommillió tonna kukoricára lenne szükség.
Jelenleg Magyarországon két cég foglalkozik bioetanol-gyártással, a Győri Szeszgyár és Finomító, illetve a Hungrana. Emellett elkezdődött a kabai cukorgyár helyén létrehozandó üzem építése. A három üzem együttesen év végére kétszázezer tonna bioetanol gyártására lesz képes. Az EU azon direktívája, amely szerint a tagállamoknak 2010-ig 5,75 százaléknyi etanolt kell keverniük a hagyományos üzemanyagokba, azt jelenti, hogy bioetanol-gyártásra mintegy 450 ezer tonna kukoricát kell felhasználnunk - ennyivel lehetne elérni az elvárt 144 ezer tonna etanol előállítását. Ha a bejelentett üzemépítések megvalósulnának, úgy azok ellátásához mintegy tízmillió tonna kukoricára lenne szükség - állítja az Agrárgazdasági Kutató Intézet.

(Magyar Nemzet - Gazdaság rovat, 2007. augusztus 11., szombat)

balta
balta 2007. 08. 23. 20:52
#241
Mások már a kivitelezés vége felé tartanak: link
Remélhetőleg a Pannonplastnál ez a rendkívül hosszúra nyúlt előkészítő időszak valóban igen alapos munkát takar, aminek kitűnő eredménye és hozama lesz mind a vállalat, mind a részvényesek számára.

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek