Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!



Miért érdemes Pannonplastot venni?



VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.



NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.



SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)



CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.



MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.



És ehhez jön még a piaci pletyka:



BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.



Szóval engem ezek meggyőztek.



Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.



Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.



Én most ebben látok komoly potenciát.



Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akpo 2007. 05. 30. 17:59
Előzmény: #58  balta
#60
Ezt a balfaszt, aki ezt igy engedte kommunikalni! :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 17:46
Előzmény: #58  balta
#59
Köszi , hogy elhoztad nekünk ezt az üzenetet..
Térhajlítás mi ??? :)))
Mik lettek a jún 30-ai zárók ???
balta
balta 2007. 05. 30. 17:40
#58
Június 30-i közlemény, már május 30-án: link
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 23:23
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Milyen halott a topik, meg a részvény is...

Lassan visszaveszem.

Talán már fordul a sáv aljáról...
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:19
Előzmény: #55  suti
#56
suti 2007. 04. 20. 12:08
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 00:39
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
evviva! evviva!

nem bírom ki -:)
Pannetanol elég korrekt, és egyszerű (még, ha pán eu-t nézzük is -:)) Panetanol...v. kötöjellel, nem tetszik.
DE ne ragadjunk már le az etanol megnevezésnél, kiindulhatunk -:) pl: etil-alkohol, netán spiritusz szóból?!!!! -:)))))))

Tényleg móka vége mára.

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 00:24
Előzmény: #50  balta
#53
Erre természetessen nagyon emlékszem, de már akkor sem értettem.

"a szigorú tőzsdei szabályok miatt legkorábban 2007 őszén tud bejelenteni"

Elmagyarázná valaki nekem mik ezek a szabályok?
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 00:20
Előzmény: #50  balta
#52
VIVA LA PANNONAFTA!

:-)

Nem afta, nafta...

basszus, ez se jó...

PANNONNAFTA. Na így már döfi...
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 00:18
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
igen, igen, hmm, hmm hát, hát.... -:)

IS-IS,
tehát, hogy épít és vesz, esetleg nem fordulhat elő?! Ha úgy érné meg?! Ez biztos nem jutott eszedbe -:)?
Persze NEM tudom(lehet nem is mondanám), nehogy számonkérd -:)))) Elgondoltam mit csinálnék.
(és alapelv: mindenki mindenért, amit vett/nem vett, CSAK magát hibáztathatja... egy pl., mikor Soros vesztett pont akkor hallgat rá vki, rá is ugranátok, hogy nem ért semmihez háááát. Veszteni is tudni kell -:)))))). Bocs, csak kijött belőlem más több vita kapcsán.

A többin gondolkodni kell, nem nekem hál Istennek -:), szóval azt tudni, amit lent kérdeztem: ráfordítás/eredményt átlagos feltételek mellett.... Ráadásul AMI javulhat a techn. átal. Na, jó... Jó éjt!
Ennyi volt a mese mára -:)))
Sziasztok.

KK
balta
balta 2007. 04. 19. 21:57
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Részlet a Figyelő korábbi cikkéből: "Mint hozzáteszi, konkrétumokat a szigorú tőzsdei szabályok miatt legkorábban 2007 őszén tud bejelenteni".
Tehát remélhetőleg nincsenek lemaradva, csak duma helyett dolgoznak. Hogy azután jó biznisz lesz-e, azt még én sem látom, de őszig megtartom a PannonEtanolos papírjaimat. Vagy már ez a név is foglalt?
Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 19:43
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Annyi új cég jelenti be hogy bioetanolt fog gyártani, hogy egy részről se kukoricánk nem lesz, se tárolókapacitásunk, és ránk fog rohadni a sokbioetanol. Szóval nem ártana az infrastruktúrával is foglalkozni, vagy külöben csinálhatunk egy olajtavat az Alföldön...

Kiváncsi vagyok a PPLAST tényleg sajátot fog építeni, vagy inkább megvesz már kész üzemeket. Sajna nekem úgy tűnik le vannak (lesznek) maradva ezzel a bulival, mert ebből idén már semmi konkrétum (gyártás) nem lesz... De az is lehet, hogy majd felvásárolják a becsődölt üzemeket.

Ha értenék az árutőzsdéhez, inkább kukoricát vennék, amcsiknál már így is duplázódott az ára, a kukorica "I" négyszögben megy fel a földek ára, Mexikóban zavargások vannak a kukorica hiány miatt... meg ilyenek.

Már a most bejelentett magyar bioetanol üzemek kukoricaellátáshoz is behozatalra szorulnánk...
Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 19:28
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Mercurius, nem kerülte el a figyelmemet....-:) mondom:
a megújuló energiáról szóló cikkben a biomasszát emelték ugyan ki (önkényesen), DE a Renexpón tudomásom szerint a legtöbb alternatíva megjelenik.... Ezért mertem emlékeztetni e linkkel (mert minden elfelejtődik, nincs követve), akár ha nem pontosan ugyanazon biotechn. tartalmú cikkel, mivel legalább aktuális. És izgibb, mintha csak én írnám. Egyébként erre utalt Balta is a múltkor, nemde?
Nem mintha a különböző alternatívák fejlődését szeparáltan lehetne/kellene értelmezni, vagy legalábbis nem tudom érdemes-e.. -:)
Kivételesen megnéztem. Nem merek laza lenni ám -:))))) sőt, double checked -:)...
... és a bioethanol is téma... HERE THEY ARE:
A bioetanol előállításának gazdasági kérdései
Dr. Bai Attila, egyetemi docens, Debreceni Egyetem
11.40 Diesel motorok átalakítása tiszta és használt növényolaj üzemanyaggal
történő üzemeltetésre
Hermanicz Péter, Bóday Ádám, CORDI Kutatás-fejlesztési Kht.
12.00 Új generációs bio-motorhajtóanyagok
Prof. Dr. Hancsók Jenő, Veszprémi Pannon Egyetem
12.20 Bioetanol Szövetség megalakulása

KK

Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 18:37
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Essetleg egy névváltoztas sem ártana... :-)

PANNONMASS

PannonPower már van (aki biomasszát is éget...)
balta
balta 2007. 04. 19. 16:31
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Az is kérdéses, hogy Fodor Gáborból milyen miniszter lesz??? Az oktatási tárcánál gyorsan beleunt még a Horn kormányban.
Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 16:04
Előzmény: #43  herlas
#45
nem maradt meg a műa.feldolg.
Pannonplast értékesítette utolsó jelentősebb műszaki műanyagipari érdekeltségét
link

Budapesten a megújuló energiáról
link

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 16:31
Előzmény: #43  herlas
#44
tudja valaki az arányokat?
"bioüzemanyag gyártásához szükséges és a felhasználásakor kinyerhető energia milyen arányban áll egymással: pozitív vagy negatív-e a mérlegük".....
Mi a mérlegük adott (standard) körülmények között?

KK

herlas 2007. 04. 16. 11:35
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
link Friss cikk bioetanol témában.
Kockázati szempontból akkor lenne igazán értelme a bioetanolos üzletágnak, ha megmaradna a műanyagfeldolgozás is. Alacsony kőolajárnál a műanyag lenne nyereségesebb, magasnál a bioetanol gyártás.

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 09:54
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Na engem is ilyenek érdekelnének,mert egyenlőre úgytűnik, a támogatások miatt, meg a benzinhez kötelezően keverendő etanol részarány miatt érdemes belevágni a bizniszbe, mert az etanol baromi drága.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 06:08
#41
milyen olaj árfolyam az, ami felett gazdaságos a bioetanol???mert gondolom mindig volt ilyen üzemanyag, csak nem volt érdemes gyártani 10 dolláros olajárnál....

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek