Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 26. 19:14
#820
Topicolók mit gondoltok ezeken a szinteken illetve árazás alapján a BRD-rõl?
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 14:14
Előzmény: #818  Törölt felhasználó
#819
ez a megkozelites csak azert nem helyes mert a brokernel nincs olyan hogy vezetoseg. Ott csak egy diktator van, PRUNEA, aki az " isten" a cegben. Es o 65 eves elmult. Ez meg nem baj, mert vannak tole sokkal idosebb, nagyon jo vezetok is! DE O NEM AZ!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 06. 23. 11:46
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#818
.. igen, a vezetőség átlagéletkora 50 felett van, érezhetően hiányzik a dinamizmus (befektetési banki szerepről szólnak a tervek, de semmi nem nagyon jön össze--a befektetési alapok, amiket tavasz végére vártunk, nem lesznek, ami lehet, hogy jobb is így a nemzetközi hangulat miatt, a külföldi terjeszkedés nincsen, azaz továbbra sem tud az ügyfél a román piacon kívül mást elérni, tényleg magas a munkaerő fluktuációja-- kb. 1/3 volt 2007-ben)

szerintem is egyelőre vannak jobb részvények, mint a BRK (pl. olaj), de azért nem temetném... erre az évre kb. 15- 20 PER néz ki, hosszabb távra viszont 10 alatti (2006 PER kb. 9)-- erősen függ a részvénypiac alakulásától, mert a profit kb. 70%-a befektetésekből jön (2007), és nyilván akkor van sok tranzakcióbevétel is, ha pörög a tőzsde, van lelkesedés és forgalom-- nekem mindig volt, és most is van is belőle-

vigaszul pedig, ha másfél éve vettél, akkor kb. ugyanazon a szinten vagy, megéltél egy viharos emelkedést és sülyedést-- na pont ez a tőzsde

Törölt felhasználó 2008. 06. 22. 20:10
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#817
szia
köszi a választ

én most venni nem szeretnék brk-t kb 1 - 1,5 éve vettem.
csak azért kérdeztem mert nem hogy hozott ,elég nagyot zuhant pedig szépen lépdelt felfelé.
most szükségem lett volna a zsetonra így akkor még nem szeretném kivenni.

ha megtudsz valamit szólj

köszi előre is

Törölt felhasználó 2008. 06. 20. 09:38
#816
Az IMP, megkezte a Kolozsvar-i "Lomb" lakopark epiteset. A ceg jelenleg futo legnagyobb beruhazasa, tartalmaz irodahazakat, bevasarlokozpontot, iskolat, adminisztrativ epuletet, sport-szorakozasi centrumot es rangeteg lakoingatlant. A helyi onkormanyzattal kozosen tervezett beruhazas egy uj, europai arculat kialakitasat szandekszik letrehozni.
Törölt felhasználó 2008. 06. 19. 12:08
#815
Junius 30-an zarul Transilvania Bank, 5 %-nyi, kedvezmenyes tokeemelese.
Ezuton figyelmeztetem az erdekelteket, hogy meg egy het all a rendelkezesukre, hogy eljenek jogaikkal.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 12:37
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#814
tudod nagyon elkeserito hogy 14 ev alatt letrejott egy tokeeros, dinamikus ceg ( BRK) ami vitathatatlanul egy mozdony volt a BVB-n, onerobol nott 300.000 EUR alaptokerol 40 milio fole, es az elso komolyabb gazdasagi instabilitas hatasara keptelen szinten tartani magat. Az alkalmazottak fele elvandorolt a pocsek korulmenyek miatt, fontos, komolyan kepzett szakemberek ( nem magamrol beszelek) akik igenis hatalmas mennyisegu munkaval es komoly aldozatok aran vittek a ceget, kenytelenek voltak mas kereseti lehetoseg utan nezni, azert mert a vezeto reszvenyesek nem erzik fontosnak oket. Egy tozsdei kereskedo ceg, szolgaltatasbol el, legfontosabb tokeje a szakember garda.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 07:50
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
Talan meg annyi! a BRK reszvenyesei es vezetosegi tanacsa, semmikepp nem akarja elvesziteni fuggetlenseget, pedig a jelenlegi helyzetben, komolyan fontolora kene vegyek egy tokeros bankkal torteno egyuttmukodes lehetoseget.. Vedd szemelyes velemenynek, BRK papirokba fektetni, a leg kockazatosabb lehetoseg a BVB-n. Amennyiben megis megtennek a szukseges intezkedeseket, 1.5-2 eves befektetesben szamolva jelentos eselyuk van a talpra allasra. ehhez mindenkepp, szemleletvaltasra es vezetoi cserere lenne szukseg. Ha azt hallod ,hogy tavozott az elnokuk, erdemes vasarolni!
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 07:42
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#812
Mindenkepp tudnod kell, nem vagyok objektiv a BRK reszvenyekkel kapcsolatban. Megprobalok adatokat kozolni, hogy erzelemmentes legyen a valaszom. Az ev elso 5 honapjaban a BRK netto jovedelme alig lepte tul a 3.3 millo lej-t. Ez az Osszeg az eloiranyzott 23 miliohoz kepest ,14%. Ha figyelembe veszed a BRK alaptokejet ( kb.144 milio), amibol a reszvenyekbe fektetett osszeg piaci erteke 110 milio, es az altalanos piaci trendet , magadtol is rajossz, nem sok eselye van a jovedelem rovid tavu novekedesenek. A roman piac az utobbi idoben, 6-9 milio euros forgalmat bonyolit. Mivel a BRK a 23 miliobol 20 miliot akar jutalekokbol kitermelni, keves eselye van annak, hogy ebben az evben visszakapja a tozsden vezeto ceg poziciojat.
Törölt felhasználó 2008. 06. 17. 11:34
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#811
Az elmúlt egy hónapot olvasd vissza (nem sok :).

Szerintem indokolatlanul sokat esett febr- márc.ban, és az új részvények regisztrációja után esetleg érdemes lesz venni (plusz nézd vissza a leírtakat, értsd tervek-- úgy néz ki a BRK részvényalapok pl. nem lesznek).
Törölt felhasználó 2008. 06. 12. 20:20
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#810
Szia Tulipán
Látom értesz a román cuccokhoz. Mit tudsz a brk-ról?? Mi várható?
köszi
Törölt felhasználó 2008. 06. 12. 18:26
#809
Szia Tulipán
Látom értesz a román cuccokhoz. Mit tudsz a brk-ról?? Mi várható?
köszi
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 17:27
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#808
A következő öt év átlaga 6% fölötti GPD növekedés lesz várhatóan.
Törölt felhasználó 2008. 06. 03. 07:31
#807
Az Eurostat elozetes jelentese szerint a roman gazdasag elso negyedevben 8.2% ot nott a vart 6.5-7.5%-hoz keppest. A jelzett novekedes felhasznalasi szintje 33% novekedes eredmenye a beruhazasok teruleten es 15% novekedes a fogyasztoi szinten. Ez a dinamikus rata, hosszutavon semmikepp nem tarthato es egy ujabb, 10% koruli a jelenlegi 9.75%-rol, kamatlab emelest eredmenyezhet. Ezzel a lepessel ( jun. 26 ra varhato) a Nemzeti Bank, kordaban tarthatja az inflaciot.
Ugyanakkor, jelzi a kulfoldi befektetok bizalmanak novekedeset es a nemzetkozi nyomassal szembeni ellenallas kepesseget. Ugy tunik ebben az evben is az epitoipar Romania huzo agazata.
Sok sikert a befektetesekhez!!!
Törölt felhasználó 2008. 05. 30. 09:31
#806
A Romcarbon a BVB Kat II.-re átsorolását 13%-os emelkedéssel ünnepli a piac, fundamentális alapok nélkül, mivel elemzések szerint a ROCE nem tartozik a magas olajárból profitáló vállalatok közé, mert az olajszállítás elszámolása fixáras.
Törölt felhasználó 2008. 05. 26. 10:49
#805
Az Intercapital rövid távon (kb. három hónap) fellendülést vár a román tőkepiacokon, továbbra is elsősorban a likvidebb részvények körében (BVB I. kategória), az erősödő globális recessziós hangulat ellenére. Vételre ajánlják: TEL, BRD, SIF4, TLV részvényeket. Meglepő, hogy a legnagyobb tőzsdei cég, az olajáremelkedésből jelentősen profitáló SNP és a minden várakozást messze felülmúló vegyipari cégek, AZO (egy hónap alatt 173% árfolyamemelkedés) és AMO nincs az ajánlottak között.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 14:21
Előzmény: #803  Törölt felhasználó
#804
Én és mások is kisebb árfolyamcsökkenést vártunk az eredmények hatására (sajnos nem jött be :(-- szerintem is az általános befektetői hangulat tartja az árfolyamot. Egyelőre én is tartásra szavazok, de egy éven belül nagyon érdekes lehet, akár masszív vétel is-- a következő pár hónap kritikus lesz a BRK-nál azért is, mert eddig nem sok látszik a 2007-ben már emlegetett stratégiai célok megvalósulásából (nemzetközi terjeszkedés, befektetési banki szerep-- jelenleg BRK nem kezel befektetési alapot, IPO-k szervezésében és cégek tőzsdére vitelében nem nagyon tűnt ki, és a külföldi piacokra nyitás technológiai és adminisztrációs háttere is kérdéses). Kiváncsian várom a fejleményeket.

Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 09:32
#803
a 2007 es elso negyedeves jelentesehez kepest ,ami 7.42 milio lejes netto jovedelmet szamolt el , a SSIF BROKER SA, ezevi jelentese 1.47 milios profitrol szol.
Szerencsere a jelentes egy novekvo piacra erkezett, igy a BRK ara nem esett, a vartnal sokkal alacsonyabb erdemenyek hatasara. A ceg vezeto reszvenyese, Cartis Ioan, elmult heten osszesen 400.000 BRK reszvenyt adott el.
Törölt felhasználó 2008. 05. 18. 23:40
#802
Május 22-ig még lehet jegyezni a pomponio részvényeit (beton). Két elemzést is olvastam, elég egybehangzóan jó vélemények a cégről (ha valakinek kell, el tudom küldeni e-mailben)-- a hosszabb távú eredményeik függnek az ingatlanpiaci folyamatoktól elsősorban Alba és Kolozs megyékben (D. Patriciu szerint az idén a román ingatlanpiac eddigi szárnyalása véget fog érni).

Rövid távon a nagyobb likviditású cégek izgalmasabbak lehetnek, ha a múlt heti erőteljes emelkedés fojtatódik. (Vételen pl. BRD, TEL, SIF2 és 4, SNP, PTR; tartásra SIF1, TLV). Több elemző a múlt heti trend folytatását, 1-3 hónapon belüli további emelkedéseket vetít előre, ami különösen a január-március után nem meglepő.
Törölt felhasználó 2008. 05. 08. 09:09
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#801
Egy vezető elemző ismerős szerint emelkedés várható, rövid távon, elsősorban a nagyobb cégek likvidebb részvényeinél (SIF, SNP, BRD, TLV, TEL). Kisebb cégeket nem ajánlja vételre. BRK-t nem ajánlják rövid távon.

Az idén az IPO-k száma minden valószínűség szerint meghaladja a 10-et (a legfrissebb a pomponio májusban), és a Rasdaqról BVB-re átvezetések is kiemelkedően magasak lesznek, az IPO-k számát valószínűleg meghaladóan-- ROCE, VESY pl. a legújabbak közül.

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek