Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 08. 13. 14:17
Előzmény: #61254  Oszo
#61260
a poén csúcsa az hogy megbecsült tudományos publicista lett az orális implantátumok és az orvosbiológiai mérnöki tudományok tekintetében... link az 1980-as években már többé kevésbe rendszeresen tartott 20 országban tudományos előadásokat + korábban meg Sydneyben, New Yorkban és Párizsban végzett el - megalapozó egyetemi tanulmányok nélkül - posztgraduális kurzusokat...
Törölt felhasználó 2017. 08. 13. 14:14
Előzmény: #61258  pitcairn2
#61259
Nekem is KLTE-s papírom van. Arra tökéletesen megfelelt, hogy a szükséges alapokat megtanultam. Természetesen a tudásom utána bővíteni kellett abba az irányba, amivel foglalkozni akartam. Viszont szükség volt rá, feltétlenül ismernem kellett azokat az alapokat, amiket ott tanultam. Az OKJ-s oktatást alkalmatlannak tartom ilyenre. Megfelelő lenne pl. a szakmán belüli átképzésre, továbbképzésre.
pitcairn2 2017. 08. 13. 14:04
Előzmény: #61252  Törölt felhasználó
#61258
amúgy nekem is van OKJ-s technikusi meg menedzseri papírom + két tudományegyetemen szerzett diplomám is istenigazából a tudományegyetem sem készített fel jobban a munkaerőpaci kihívásokra mint az OKJ-s képzés szomorú de így van...
pitcairn2 2017. 08. 13. 14:03
Előzmény: #61252  Törölt felhasználó
#61257
ha olyan állásra jelentkezel ahol a nyelvtudás valóban számít ott semmilyen nyelvvizsgát sem fognak kérni tőled ellenben már az állás is az adott nyelven lesz meghirdetve és az egész felvételi folyamat az elejétől a végéig a célnyelven fog folyni...
pitcairn2 2017. 08. 13. 14:00
Előzmény: #61254  Oszo
#61256
a társadalomtudományi diplomák többsége a vicc kategóriában van az úgymond keményebb tudományos diplomák meg többnyire olyan dolgokat oktatnak amire abban a formában soha nem lesz szüksége senkinek sem... ergo eszméletlen tiszteletköröket kell futni ebben a rendszerben és utána naivan csodálkoznak a nagy oktatáspolitikai stratégák, hogy az oktatási rendszer nem mérsékli hanem növeli a társadalmi különbségeket és nem növeli hanem csökkenti a társadalmi mobilitást...
pitcairn2 2017. 08. 13. 13:57
Előzmény: #61251  Oszo
#61255
ebből mindössze annyi következik, hogy egy fogtechnikus laborban is olyan szinten bele lehet tanulni a fogászatba, hogy végül Sydneyben - tehát nem vhol a sivatagban vagy a bozótban - az egyik legfelkapottabb fogorvos lesz a delikvens, akit végül a szakma nemzetközi elitje New Yorkban (tehát nem bivalybasznádpusztán...) aranyéremmel tüntet ki... és még csak orvosi egyetem közelében se járt az ipse... mi több kb. 10 évig nem is foglalkozott a fogász szakmával hanem egy olyan intézményt erősített ahol fogorvoslás helyett inkább fogkiverés folyt...
Oszo 2017. 08. 13. 13:54
Előzmény: #61253  pitcairn2
#61254
OK! Vajda Tibor igazi fogorvos fenoménná képezte magát, csodálatos! A kérdés továbbra is az, hogy ebből miért következik, hogy az egyetemek piacképtelen dolgokat oktatnak?
pitcairn2 2017. 08. 13. 13:51
Előzmény: #61251  Oszo
#61253
.....Vajda Tibor valószínűleg magyar szabadságharcosként végül Ausztráliában kapott menedékjogot, ahol a hatvanas évek végétől – bár orvosi diplomát soha nem szerzett – fogorvosként praktizált. .............., a Fogorvosok Nemzetközi Egyesületének 1974-es New York-i közgyűlésén pedig aranyéremmel tüntették ki........ link
Törölt felhasználó 2017. 08. 13. 13:44
Előzmény: #61250  pitcairn2
#61252
Nekem csak annyi a gondom az OKJ-s képzésekkel, hogy minden tudás nélkül gyártják a papírokat. Ezért írtam hasonlónk a nyelvtudásnál a lovári, az eszperantó nyelvvizsgát. Nem hiszem hogy túl sokan vennének bármilyen hasznát, viszont "pont megfelelő" sok olyan helyen ahol tudás nélküli papír kell. Ha papíron nézed, ezek a nyelvvizsgák pont annyit érnek mint az angol vagy a német.
Oszo 2017. 08. 13. 13:42
Előzmény: #61250  pitcairn2
#61251
Tehát abból, hogy a piacról is össze lehet szedni a megfelelő tudást, (amit a fogtechnikus példád csak mérsékelten bizonyít, mert amint fogalmaztál: "..a legjobb fogorvosnak adta el magát..." vagyis nem bizonyult a legjobbnak, csak eladta magát.. ) abból az következik, hogy az egyetemeken piacképtelen dolgokat oktatnak? Miért is?
pitcairn2 2017. 08. 13. 13:32
Előzmény: #61249  Törölt felhasználó
#61250
az egyetemeken meg többnyire piacképtelen dolgokat oktatnak... nem véletlenül dobtam be a Vajda Tibor-féle példát, ő szimplán a családi fogtechnikus laborban olyan szinten beletanult a szakmába (formális képzés nélkül...), hogy Sydneyben és New Yorkban a legjobb fogorvosnak adta el magát (pedig sohasem járt fogorvosi egyetemre...) tanulság valóban piacképes dolgokat elsősorban a piacon a gyakorlatból lehet tanulni az OKJ képzésekkel sem az a probléma, hogy "rövidek", vagy hogy "túl kevés" információt közvetítenek, hanem az, hogy gyakran köszönő viszonyban sincsenek a valósággal...
Törölt felhasználó 2017. 08. 13. 13:28
Előzmény: #61247  Phylaxa
#61249
"Az, hogy éppen melyikek, azt pedig a piac határozza meg és az oktatásnak tudni kell róla." Ne kelljen már magamat idézgetnem. Ezzel nincs is gondom. Én az alábbival nem értek egyet. "Tehát nem a szintje az érdekes, hanem maga a szakma." Jelenleg úgy zajlik, hogy pl. 1 éves OKJ-s tanfolyamon képzünk programozókat. ez 35-40 félnapos oktatást jelent (heti 1 alkalom). Ők megkapják a megfelelő "szakmát", viszont a tudásuk szintje messze elmarad a szükségestől. Jelenleg ez a fő irányelv, minél több embernek legyen papírja, mert erre kapunk támogatást.
pitcairn2 2017. 08. 13. 13:05
Előzmény: #61247  Phylaxa
#61248
a dominánsan piaci szisztémában is "kötelező" volt dolgozni, ott ugyanis anno nem volt semmilyen állami szociális háló
Phylaxa 2017. 08. 13. 12:57
Előzmény: #61241  Törölt felhasználó
#61247
"Az, hogy éppen melyikek, azt pedig a piac határozza meg és az oktatásnak tudni kell róla." Ne kelljen már magamat idézgetnem. Leírtam. Azt is leírtam, hogy pl. Fehérváron biztosan tudok róla, hogy beindult a duális képzés. Ebben nagyon sok lehetőség van. Ezt lehet követni. Az alap problémát, miszerint a szülőket kellene meggyőzni, hogy a tanulásra beszéljék rá a gyerekeket ez nem oldja meg, azt vagy megértik, vagy nem. Nagyon jól kommunikáló és értelmes, meggyőzőképes embereknek kell ezt a feladatot végezniük. A régi rendszerben "kötelező" volt dolgozni és alkalmazni is. Ez 90 óta megváltozott. Én ezt érzem a problémának, ezt pénzzel tuti nem fogja senki megoldani. Eddig sem oldotta meg. :)
pitcairn2 2017. 08. 13. 11:19
Előzmény: #61245  pitcairn2
#61246
jav.: 4 elemit és 4 gimnáziumi osztályt végzett majd 14 éves korától fogtechnikus inas volt
pitcairn2 2017. 08. 13. 10:42
Előzmény: #61241  Törölt felhasználó
#61245
pitcairn2 2017. 08. 13. 10:41
Előzmény: #61241  Törölt felhasználó
#61244
de mondok én is egy érdekes példát arra, hogy tudás lazán lehet papír nélkül a mi ex-ÁVH-s, NKVD-s fogtechnikusunk olyan jól eladta magát Ausztráliában diplomás fogorvosnak, hogy végül a Fogorvosok Nemzetközi Egyesületének 1974-es New York-i közgyűlésén aranyéremmel tüntették ki:) végül az egyik ÁVH-s áldozata rántotta le róla a leplet pl abban tekintetben is, hogy sohasem szerzett fogorvosi diplomát:) sőt még egyetemi tanulmányokat sem folytatott soha... négy elemivel és négy év fogtechnikus inaskodással lett sikeres fogorvos Sydney-ben (az ÁVH-s és NKVD-s évek után...) Vajda_Tibor link
pitcairn2 2017. 08. 13. 10:33
Előzmény: #61241  Törölt felhasználó
#61243
a valóban versenyelven betöltött pozíciók esetében a papír csak (kötelező) formai elem, sok helyütt jóformán teljesen irreleváns a kiválasztás során
pitcairn2 2017. 08. 13. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#61242
ez elsősorban az uniformizált közoktatás kudarcának tudható be... ami az egyéni képességek fejlesztése helyett fő profilban mindig is "társadalom-mérnökösködésről", a társadalom feletti kontrollról szólt
Törölt felhasználó 2017. 08. 13. 10:18
Előzmény: #61239  Phylaxa
#61241
"Tehát nem a szintje az érdekes, hanem maga a szakma." Sajnos ma elég sokan gondolkodnak így. Nem a " szakma", a tudás kellene hogy számítson. Mit érnek a különböző "szakemberek", minden használható tudás nélkül. Sajnos a támogatások miatt jelenleg rengeteg ilyen szakembert képzünk. Erre is írok egy példát. Egyre több diplomásnak lesz nyelvtudása eszperantó vagy lovári nyelvből. Erről is úgy gondolod hogy a nyelvvizsga a fontos nem a mögötte lévő tudás? link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek