Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 08. 12. 12:54
Előzmény: #61219  exmnbs1
#61220
Úgy látom a hülyeséget nem kell tanulnod, vagy éppen arra tanítanak! Itt egy kis elmélkedés Magyarországról és a világ jobbik feléről! Kinek mit jelent magyarul gondolkodni!EXXUZMI. link
exmnbs1 2017. 08. 12. 12:34
Előzmény: #61217  pitcairn2
#61219
hatosa 2017. 08. 12. 12:16
Törölt hozzászólás
#61218
pitcairn2 2017. 08. 12. 11:26
Előzmény: #61212  ts3
#61217
a "finn modell" a véreskezű finn fehérgárdisták miatt lett oly sikeres... link kb. ott vannak a finn csoda alapjai a két világháború között volt a leggyorsabb a finn felzárkózás...
pitcairn2 2017. 08. 12. 11:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#61216
ez elsősorban az uniformizált közoktatásról állít ki siralmas képet
Phylaxa 2017. 08. 12. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#61215
A szülőket kell rávenni, hogy megértsék, azok a szakmák megszűntek, amikből évszázadokon át megéltek. A gyerekeknek tanulniuk kell, más út nincs. Ráadásul nem mindegy, hogy mit. Az oktatásért felelős embereknek kellene ezt figyelniük és segítséget nyújtaniuk. Ez a munkájuk. Fehérváron például már beindult a duális képzés. Az iskolák kapcsolatot tartanak a cégekkel. Ez egy nagyon jó dolog.
madxa 2017. 08. 12. 08:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#61214
Egy üzemen kívüli étteremben lakik a cigánykirályVízhordófiúként kezdte annak idején a frissen megválasztott cigánykirály, aki először engedett be tévéseket a házába. Megmutatta azt a kriptát is, amit a szüleinek épített. Azt mondja: ő nem a fényűzést keresi, hanem rendet akar tenni a társadalomban.Július közepén nem mindennapi esemény zajlott le Gyöngyös városközpontjában: cigánykirályt választottak. A korona Kanalas Sándor fejére került, akit a helyiek csak Pati Gyusziként ismernek. A férfi a Heti Napló stábját engedte be először az otthonába, ami nem egy palota, hanem egy jelenleg üzemen kívüli étterem.A frissen megválasztott király vízhordóként kezdte a pályafutását egy bányában, volt étteremtulajdonos, majd 2007-ben lett Heves megye vajdája. Gyuszinak nagy tervei vannak: egyetemeket akar, és a legnagyobb álma, hogy felzárkóztassa a cigányságot.
hatosa 2017. 08. 11. 15:08
Törölt hozzászólás
#61213
ts3 2017. 08. 11. 13:57
Előzmény: #61211  Phylaxa
#61212
Szerintem a finn modell itt is működne, de ennek is az átfutása 10-20 év.Finnországban az egyik legjobban megfizetett szakma a tanár.Ha ez nálunk is így lenne akkor a tanarak színvonala is stabilan elkezdene emelkedni, ami persze hozná magával a diákok tudásának emelkedését.Mondjuk az alaptantervvel is órási gondok vannak ez a tegnap belinkelt erdélyi magyar tankönyv elemzésénél is látszott. "Legnagyobb előnye, ahogy arra a könyv elején közölt román alaptanterv alapvetései is utalnak, hogy kompetenciaalapú megközelítéssel él, ellentétben a magyar tanterv lexikális tudásra építő felfogásával. Arató szerint az is előremutató a román tankönyvben, hogy integráltan közelíti meg a nyelvtan, az irodalom és a kommunikáció területeit. "link
Phylaxa 2017. 08. 11. 13:35
Előzmény: #61208  ts3
#61211
Nem tudom, hogy ebben mi a szakmai, de biztosan jó szociális érzékkel rendelkező emberekre van szükség, hogy ezt megértessék a szülőkkel. Eddig csak nagyon kis mértékben sikerült.
ts3 2017. 08. 11. 13:30
Előzmény: #61209  Vazsmegyei
#61210
Ha én nem a magyar oktatási rendszerben nevelkedtem, akkor bayer zsóti sem.Köszönjük az újabb felesleges fidesz védőbeszédet.
Vazsmegyei 2017. 08. 11. 13:27
Előzmény: #61208  ts3
#61209
Én meg csak azt látom, hogy nem a magyar oktatásban nevelkedtél, mert fogalmad szincs a magyar oktatás jelenlegi és múltbeli fogyatékosságairól! Ha nem lenne egy fidesz nevezetű társaság akkor is találnál ugyanolyant mint a fidesz! Kódolva vagy erre!
ts3 2017. 08. 11. 13:23
Előzmény: #61207  Phylaxa
#61208
"A legnagyobb probléma, hogyan magyarázod meg a szüleinek, hogy a gyermekük jövője egyedül a tanulástól és az ezáltal megszerzett tudástól függ." Szerintem ez kőkemény szakmai kérdés. A jó megoldást senki nem fogja kapásból kitalálni. Több módszert kell párhuzamosan elindítani és a tapasztalatok elemezni. A fidesz alatt persze kár az oktatás színvonalának emelésén elmélkedni. Ez a fő probléma.
Phylaxa 2017. 08. 11. 13:17
Előzmény: #61206  ts3
#61207
Szerintem nem kell minden kis faluba iskola. Nem vagyok ellene természetesen, de még ahol tényleg áldoznak erre, ott sincs mindenütt. Iskolabusszal oldják meg. A nagyobb problémát én is abban látom, hogy a cigány gyermekek lemaradnak, tisztelet a kivételnek. Márpedig ők születnek többen már egy jó ideje. A legnagyobb probléma, hogyan magyarázod meg a szüleinek, hogy a gyermekük jövője egyedül a tanulástól és az ezáltal megszerzett tudástól függ. Erre nincs ezideig megoldás. Erről kellene párbeszédet folytatni. "-Most azt akarja mondani, hogyha a gyermekem nem tanul, akkor nem tudja majd eltartani a családját?"-Igen, pontosan ezt állítom.
ts3 2017. 08. 11. 13:04
Előzmény: #61205  Phylaxa
#61206
Az a baj, hogy a hónapról hónapra élésnek megoldása az oktatás szintjének javítása az utolsó kis faluban is.De mivel ehhez sok idő (15-20 év múlva jönnek az első eredmények) és pénz kell, ezért a fidesz esetében ezt ki is zárhatod, mivel a pénz a maffia szerű rendszerűk működtetésérhez kell. Ebből is látszik, hogy nagy sz@rban van az ország.Akkor azokról a megyékről nem is beszéltünk ahol diákok 30%-a már kisebbségi, onnan magyarok le fognak lépni.
Phylaxa 2017. 08. 11. 12:57
Előzmény: #61204  ts3
#61205
Én úgy látom, hogy a hónapról hónapra élést kellene megszűntetni már végre. Ebben egyik kormány sem tudott érdemlegeset tenni. Toldoztak, foltoztak. Most, hogy nincs munkaerő a cégek lépéskényszerben vannak. Ez javíthat kicsit. De vajon mekkorát? Mindenképpen a piaci jövedelemnek kellene vinni a prímet, mert ő tud adót előállítani.
ts3 2017. 08. 11. 12:45
Előzmény: #61203  Phylaxa
#61204
"Inkább leírom, amit díjazok egy választott kormánynál: amit épít. Oktatás, egészségügy, rendvédelem. "Pont ezeket tette tönkre a fidesz, szerintem.És szerinted?De erről nem fogsz kapni bírósági ítéletet, és egy fideszes politikus sem fogja neked elismerni, sőt pont az ellenkezőjét fogod hallani tőlük.
Phylaxa 2017. 08. 11. 12:34
Előzmény: #61202  sanka
#61203
Igen? Melyik bíróság mondta ki? A Feriről sem állapították meg. Tőle tudom csak, amit egyébként díjaztam. Csak azt nem értem, hogy mi a fenének folytatja, ha megértette, hogy csak így megy? Van sokkal több értelmesebb dolog. :) De ha ez megnyugtat, akkor én is ezt hallottam. :) Inkább leírom, amit díjazok egy választott kormánynál: amit épít. Oktatás, egészségügy, rendvédelem. Emellett ha olyasmit támogat, amivel az emberek munkához jutnak. Háááát ebben elég vegyes volt a kép, de talán én voltam az egyetlen itt a portfolión, aki a plusszt is említette a mínuszok mellett. Mert azért sok minden épült a rendszerváltás óta.
sanka 2017. 08. 11. 12:19
Előzmény: #61201  Phylaxa
#61202
A jelenlegi kurmány a legnagyobb tolvaj, egyetértesz?!
Phylaxa 2017. 08. 11. 12:08
Előzmény: #61200  -pny
#61201
Azt állítottam, hogy ha jól hallottam. Nem ártana az egész mondattal foglalkozni és nem az én állításomnak beállítani, mert az valóban "ordas nagy hazugság" lenne. Ha valamit hivatalos közleményként olvasok, akkor megmondom, hogy ki mondta. Az ügyben még senki sem nyilatkozott, teljes a hírzárlat, tehát nem írhattam ilyet. Egyébként nem vagyok elfogult semmilyen irányba, a véleményemet leírom, ha van. Ha pedig valamit nem értek, akkor kérdezek. Az zavart meg téged, hogy "ha jól hallottam akkor a szocik lenyúlták a diákok pénzét". Ok, szerinted nem. Megértettem. Már megint nagyobb sztorit kanyarítottál, mint ami benne van. :)

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek