Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 10:36
Előzmény: #57518  sanka
#57520
borz nincs
valakinek vinnie kell a dolgokat....

különben fizu sincs
Phylaxa 2016. 12. 04. 10:22
Előzmény: #57512  Törölt felhasználó
#57519
Mit mondott Jézus a tőzsdéről? Ne légy kapzsi? Nos igaza volt. Ma is bünteti ezt a tulajdonságot a természet. :)
sanka 2016. 12. 04. 08:45
Előzmény: #57517  _pampa
#57518
Visszatértél?:))
_pampa 2016. 12. 04. 08:32
#57517
"Nézze, engem bárhol a világon lesenkizhetnek, mert nyilván sok helyen nem ismernek. De Magyarországon? Az úszósportban? Ráadásul egy külföldi? "

az érme másik oldala.....

"A versenyzőket eztán elengedtem, az edzőkkel viszont ott maradtunk, hogy egyeztessük a verseny részleteit
– mesélte Hargitay András.

Miről volt szó pontosan?

Alapvetően szakmai kérdésekről. Például arról, hogy mivel Kapás Bogi nincs jól, úszik-e 800 gyorson, Katinka a sok versenyszámban nevezett, változtassunk-e rajta, stb..

Min borult ki a bili?

Nem éreztem, ma sem érzem, hogy kiborult volna bármi. Ezt a Nemzeti Sport név nélküli informátora mondta a lapnak. Valójában az történt, hogy próbáltam Katinka és Shane figyelmét felhívni arra, hogy mindent meg lehet beszélni. A Farkasokkal táncoló filmmel példálóztam, ahol John Dunbart (Kevin Kostner) először ellenségnek tekintik a sziú indiánok, aztán számos beszélgetés után annyira meg és elismerik, hogy testvérükké fogadják, sőt, – később – a halált is vállalják érte. Shane erre úgy reagált, hogy ő nem fog nekem letérdelni és megcsókolni a gyűrűmet, mert én az ő szemében egy senki vagyok, nem becsül semmire, nem ismer el engem. Nem volt kiabálás, nem volt indulat benne. Csak simán közölte. Később aztán felálltak és elmentek.

Elég durva szavak.

Nézze, engem bárhol a világon lesenkizhetnek, mert nyilván sok helyen nem ismernek. De Magyarországon? Az úszósportban? Ráadásul egy külföldi? Szerintem nem.

Tudja egyáltalán konkrét eseményhez kötni, miért haragszanak, miért nem állnak szóba önnel? Vagy csak simán azért, mert kategorizálnak és Önt Gyárfás Tamás emberének tartják?

Tavaly ősszel, miután összevesztek az elnökkel azon a bizonyos reklámfilmen, engem hívott Katinka, hogy segítsek nekik. Akkor sokat beszélgettünk, próbáltam megértetni velük a helyzetet. Elmondtam, hogy nyugi, csak nekik lehet igazuk, mert mindig a versenyzőnek van igaza, és előbb utóbb megoldódik a helyzet, csak ne maradjon el a párbeszéd. Akkor is arra a bizonyos filmre hivatkoztam. Nem sikerült a tárgyalás. Egy bizonyos idő után akkor is felálltak, és elmentek. Azóta állítják, nem képviseltem eléggé az érdeküket, mondván például; miért nem mentem utánuk."
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 00:42
Előzmény: #57515  upgrayeddAKS
#57516
tisztáztuk:)

nics jó megoldása és most túl késő van már hosszas fejtegetésre de nagyon leegyszerűsítő és általánosító volt amit lent írtál ezért kötekedtem:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 04. 00:37
Előzmény: #57514  Törölt felhasználó
#57515
OK, akkor ezt tisztáztuk (?)
Mi a "jó megoldása" a zsidó-keresztény összevetésnek? :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 00:27
Előzmény: #57513  upgrayeddAKS
#57514
én semmit nem akarok megfogalmazni. csak kérdeztem. az volt a kérdés h a vallásnak mégis mi köze a tőzsdéhez? te próbáltál meg kepcsolatot leírni közöttük, ezért kérdeztem rá:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 04. 00:25
Előzmény: #57512  Törölt felhasználó
#57513
No, akkor ezt a mondatodat félreértettem valszeg... szerinted a keresztény nem tőzsdézhet? Vagy mit is akarsz megfogalmazni? Az én álláspontom szerintem eléggé egyértelmű volt: aki Kálvin tanításait követi (OK, még Zwingli is beleférne... ha jól emlkészem a tanaira), akkor voltaképp OK a tőzsdézés.
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 00:15
Előzmény: #57511  upgrayeddAKS
#57512
most magadat gúnyoltad ki a vallás és tőzsde kapcsolatba hozásával? mert arra én csak rákérdeztem.... te írtad ezt:
"Szóval a mai világban nagyon nehéz kereszténynek lenni, és a legtöbb "kereszténynek" ez nem is sikerül. Én is csak egyet ismerek, néhányról meg sejtem, hogy az. (Phylről speciel én sem tudom, hogy az-e ténylegesen. Tőzsdézhet úgy, hogy kálvinista, szóval ki nem tudom én sem zárni...)"

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 03. 23:56
Előzmény: #57510  Törölt felhasználó
#57511
"meg mi az h valaki keresztény a te definíciód szerint?"

vs.

"...hogy keresztények legyenek :)
(Eleve nem egyszerű ma már ezt sem definiálni... betűről betűre be kell tartani a vallásalapító tanításait?"

Ha jól megfigyelted, nem definiáltam, mi a keresztény, de felvetettem min. 1 szempontot, ami alapján kb. elég jól ki lehet zárni sokakat ebből a halmazból. Erre dobtál rá egy ex cathedra kijelentést, amire feltettél egy kérdést, ami szerinted valami miatt releváns. Hogy mit miért gondolsz úgy, meg egyáltalán hogy kerül a csizma az asztalra... azt persze nem indokoltad.

"szerintem Magyarországon az emberek min. 80%-a keresztény... a kérdés nem ez hanem inkább az h gyakorolja-e a vallását és azt milyen szinten teszi... "

Aztán rátértél arra, hogy valójában mennyire felületesen is szemléled ezt:

"én is keresztény vagyok.. de pl. nem járok templonba és nem élek vallásosan sem... nem áldom meg az ételt eves előtt, nem tartok nagyböjtöt meg ilyenek...., nem imádkozok esténként és nem járok templomba vasárnaponként... "

Nem tudom, miért bírnak számodra relevanciával ezek a "külsőségek", de majd biztos megmagyarázod :)

"a tőzsdét és a vallást pláne nem értem miként kapcsolódik egymáshoz....."

És mondá Jézus: nyiss short pozit, amikor az 50 napos mozgóátlag alá megy az árfolyam... :)
Ha érzed ennek a mondatnak az abszurditását, akkor biztosan belátod, hogy miért volt buta felvetés, amit írtál. (Pláne, hogy utaltam Kálvinra is, akinél ugyebár a siker az kedves volt az isten(ek) :) szemében...)

Fogalmazd meg a kereszténység és zsidóság viszonyát úgy, hogy az jó legyen :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 23:26
Előzmény: #57508  upgrayeddAKS
#57510
alatta írtam...

de a kereszténység és zsidóság viszonya is meglehetősen esetlenre sikeredett (ez a jó szó mert keveredik benne a sarkos, általánosító kijelentés és a gimis fogalmazás)....
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 03. 23:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#57509
OK
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 03. 23:18
Előzmény: #57507  Törölt felhasználó
#57508
"itt azért elhangzott pár durván sarkos állítás és butaság is... "

Akkor előtted a lehetőség: fejtsd ki, hogy mi és miért az :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 21:15
Előzmény: #57505  upgrayeddAKS
#57507
huh.. itt azért elhangzott pár durván sarkos állítás és butaság is...

meg mi az h valaki keresztény a te definíciód szerint?

szerintem Magyarországon az emberek min. 80%-a keresztény... a kérdés nem ez hanem inkább az h gyakorolja-e a vallását és azt milyen szinten teszi...

én is keresztény vagyok.. de pl. nem járok templonba és nem élek vallásosan sem... nem áldom meg az ételt eves előtt, nem tartok nagyböjtöt meg ilyenek...., nem imádkozok esténként és nem járok templomba vasárnaponként...

a tőzsdét és a vallást pláne nem értem miként kapcsolódik egymáshoz.....
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 20:19
Törölt hozzászólás
#57506
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 03. 19:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#57505
Phyl-be szvsz "bele kell diszkontálni" azt, hogy keresztény. Ez ugyebár eleve egy skizó vallás (ker. dilemma: utáljuk a zsidókat vagy sem? a legtöbben nyilván igen, legfeljebb tagadják... sokan viszont -komolyan!- áldják őket a keresztények közül és/vagy tisztelik őket a vallásuk miatt, ami ugyebár szintén röhej... mármint hogy a vallásuk miatt... egy "szemet szemért, fogat fogért" vallást tisztelni pont azoknak, akik meg a "tartsd oda a másik orcád is"-t hirdetik elviekben, de lehetne még sorolni 1000 meg 1 ilyen dolgot, beleértve az evolúciót, amit valamiért muszáj tagadniuk kb. 90+ %-uknak)
Szóval a mai világban nagyon nehéz kereszténynek lenni, és a legtöbb "kereszténynek" ez nem is sikerül. Én is csak egyet ismerek, néhányról meg sejtem, hogy az. (Phylről speciel én sem tudom, hogy az-e ténylegesen. Tőzsdézhet úgy, hogy kálvinista, szóval ki nem tudom én sem zárni...)
De a lényeg, hogy a sok dilemma és úgy en bloc a kor(szellem) marhára megnehezíti a keresztények dolgát abban, hogy keresztények legyenek :)
(Eleve nem egyszerű ma már ezt sem definiálni... betűről betűre be kell tartani a vallásalapító tanításait? S ezzel figyelmen kívül hagyni, hogy a niceai zsinaton hegesztették össze a bibliát? :) Ráadásul olyan forrásanyagból, amivel rengeteg gond van (ebbe most nem mennék bele nagyon, de tényleg szinte csak a gond van vele...) és kimaradt belőle egy csomó korbéli irat, pl. Tamás evangéliuma...)

Persze mindenki magának választ vallást és filozófiát*. A pánteizmus és az agnoszticizmus elég kényelmes választás ilyen szempontból :)

(*Kiv. persze, amikor szegény gyerek helyett a szülei, stb. választanak neki. Ha kellően indoktrinálták a gyereket, utána már nem nagyon lehet igazi választásról beszélni...)

Ja, és ugyebár az egész "népvándorlás" egy brutál dilemma-halmaz az embereknek, egy kereszténynek meg pláne. Nem is csoda, hogy annyi keresztény és "keresztény" színt vall mostanában ill. amióta ez a "válság" tart... :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 14:18
Törölt hozzászólás
#57504
Phylaxa 2016. 12. 03. 10:48
Előzmény: #57497  upgrayeddAKS
#57503
Nem zavar, de köszi. Eddig sem nagyon érdekelt ez a nick. Azért szóltam hozzá ehhez a kommenthez áttételesen, mert azért vannak itt értelmes emberek is. :)
Phylaxa 2016. 12. 03. 10:42
Előzmény: #57481  szivacs
#57502
Loliense-nek a jövőre vonatkozó ötleteit és elképzeléseit csípem nagyon. Töménytelen javaslattal áll elő rendszeresen és egyébként az embereket is szereti. Kristálytisztán látja a jövőt és a megoldásokat a problémákra. Azt is leírja, hogyha ő valamit megváltoztatna, akkor az milyen problémákat hoz elő és azokra is van megoldása. A stílusa változatos, látszik, hogy sokat megélt már és jó körökben forgott. Az egyszerű, mindennapi emberek a kedvencei. Szereti a vidéket és a fővárost is, rengeteget kommunikál értelmesen, ha valamit nem ért akkor azt világosan megkérdezi, ha tévedett, akkor pedig azonnal leírja, hogy köszöni a segítséget és tévedett. Sokáig lehetne sorolni a gazdag hozzászólásai tartalmát, kimeríthetetlen. :)

Ha jól emlékszem általános iskolában tanultuk meg, hogy milyen az, ha skatulyázunk. Aztán kinőttük, mert megértettük, hogy valami nem stimmel vele. Mindenkinek vannak oldalai, ami miatt nem passzol egyetlen skatulyába sem. Furcsa ez a természet. Olyan.... bonyolult néha. :)
ts3 2016. 12. 03. 10:07
#57501
"Az állami M1 szerint nagyobb kaliberű lőfegyverrel sebesítettek meg három iráni férfit a horgosi menekülttábor közelében. A megtámadott irániak három férfit láttak elmenekülni a felüljáróról.

A közmédia tudósítója szerint az eset még kedden történt, csakhogy a szerb hatóságok hírzárlatot rendeltek el. Három iráni a kora esti órákban indult el a menekülttáborból a közeli benzinkúthoz. Az út mentén gyalogoltak, amikor az egyik felüljárónál lövés érte őket. Az egyik 36 éves férfit a hasán találta el a lövedék, a szabadkai kórházban ápolják. A megtámadott férfiak közül az egyik jövő héten kedden, a másik kettő jövő héten szerdán mehetett volna be a tranzitzónába, hogy beadják menedékjogi kérelmüket. (MTI)"

Oroszok már a spájzban vannak?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek